Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: [Przyspawany] Konwenty, zloty i spotkania
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24

Mitabrin PW
13 lipca 2010, 23:42
3 przesiadki... f!eldzie... Wybierasz się może samochodem? :)

AmiDaDeer PW
14 lipca 2010, 10:25
Ze Szczecina jest lepiej - jedna lub dwie przesiadki. Przyjeżdżasz? :P

Mitabrin PW
14 lipca 2010, 11:40
Ale tylko jak obiecasz, że ze Szczecina będziemy jechać przez Kraków. :P

Rabican PW
14 lipca 2010, 21:04
Jadę ze Słupska z przesiadką w Poznaniu. W tym ostatnim spędzę zapewne ponad dwie godziny (od 13:15 do 15:29), czekając na pociąg bezpośrednio do Byczyny. Jeżeli ktoś zamierza dotrzeć na konwent tym samym środkiem transportu oraz tego samego dnia (najprawdopodobniej 9 sierpnia), możemy spędzić podróż razem, wcześniej natomiast udać się na obiad do jakiejś niedrogiej jadłodajni. Zapewniam, iż pogłoski o mnie są mocno przesadzone: nie gryzę, nie gwałcę, dużo gadam (zwłaszcza o sobie) – generalnie nie ma się czego obawiać. Jacyś chętni? :P (szotki i bisze mile widziani)

Pozdrawiam serdecznie.
R.

AmiDaDeer PW
14 lipca 2010, 22:21
Cytat:
9 sierpnia
Jeśli mogę spytać: dlaczego tak wcześnie?

A chętnego masz tutaj, ale znowu - to, czy będę, nie zależy ode mnie, więc się nie nastawiać.

Mitabrin PW
14 lipca 2010, 22:53
Ja skoro ponoć mam przybyć wpierw do Szczecina, to najpewniej też bym był chętny pójść z tobą na kebaba na randkę...

Rabican PW
21 lipca 2010, 03:19
Hobbit:
Jeśli mogę spytać: dlaczego tak wcześnie?
Przedkonwencie, chomiczku.

Zmiana planów. Do 10 sierpnia będę w Rzeszowie; tego dnia wieczorem bądź następnego rano wyruszę w podróż do Byczyny. Zamierzam wsiąść w pociąg 11 sierpnia o 3:46, przesiąść się w Krakowie o 7:05 i dotrzeć do celu o 11:51. Jeżeli jednak ktoś z Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Gliwic etc. wybiera się na konwent w tym samym czasie bądź niewiele później, jestem skłonny zmodyfikować plan podróży, by uprzyjemnić ją sobie czyimś towarzystwem. Jak zwykle: czekam na propozycje :P

Pozdrawiam serdecznie.
R.

Irydus PW
22 lipca 2010, 02:15
Tutaj można poszukać kogoś chętnego do wspólnej podróży. Jaskiniowcy wbrew pozorom nie gryzą :P

Od siebie dodam, że autem z Uzzą jadę i jest jeszcze jedno wolne miejsce ( przynajmniej było kilka dni temu :P aczkolwiek dużo chętnych nie ma), jakby ktoś z Gdańska chciał pojechać.

Cobyście się nie dziwili to konwent tylko teoretycznie rozpoczyna się 13 sierpnia :] ale jak zawsze ludzie zbierają się od początku tygodnia, na nieoficjalnym przedkonwenciu. Więc 9 będzie już spora ekipa. Zabawa jest przednia więc szkoda tracić te kilka dni na gnicie w domu i przyjechać wcześniej.

Potwierdzam także, że Rabican nie gryzie, nie gwałci i gada dużo, ale można się przyzwyczaić (ewentualnie olać na własne ryzyko :P)

Bardzo wszystkich zachęcam do przyjazdu :] i wcześniejszego zapoznania się z stronką (warto zwrócić uwagę na regulamin, zwłaszcza jeśli ktoś jest niepełnoletni).

Trang Oul PW
22 lipca 2010, 14:28
Irydus:
Bardzo wszystkich zachęcam do przyjazdu :] i wcześniejszego zapoznania się z
tą stronką (warto zwrócić uwagę na regulamin, zwłaszcza jeśli ktoś jest niepełnoletni).
Niepełnoletni w ogóle nie powinni przyjeżdżać. Kiedyś mogli, ale teraz już ich tam nie chcą. Jestem ciekaw, kto i ile zarobił na takiej biurokracji. Temat w JB.

Acid Dragon PW
22 lipca 2010, 15:18
To nie biurokracja, ale prawne wymogi.

Sam byłem na miejscu zeszłorocznego wypadku z udziałem nieletniego i całe szczęście, że był z nim wtedy ojciec. Jeśli by ów młody człowiek przyjechał sam, niewykluczone, że w tym roku konwentu w ogóle by nie było, a organizatorzy mieliby problemy z prawem.

Streszczając zasady z tematu w JB:
- jeśli masz 15 lat lub mniej, możesz przyjechać tylko z opiekunem
- jeśli masz 16-17 lat powinieneś dostarczyć organizatorom zgodę i oświadczenie rodziców

Field PW
22 lipca 2010, 15:58
Ze swojej strony informuję, że będę jechał do Byczyny z Krakau i na pewno nie wcześniej niż 10go. Wciąż się waham z rezerwacją, bo myślałem, żeby przyjechać dopiero 12 VIII, ale... :P

Elia PW
23 lipca 2010, 13:18
Cytat:
Niepełnoletni w ogóle nie powinni przyjeżdżać. Kiedyś mogli, ale teraz już ich tam nie chcą. Jestem ciekaw, kto i ile zarobił na takiej biurokracji.

Serdecznie dziękuję. Nawet sobie nie wyobrażasz, jak miło się coś takiego czyta. Cudownie, naprawdę.

Absolutnie nikomu u nas się nie podoba to, że musieliśmy taką zasadę wprowadzić i gdyby tylko była inna możliwość, nic takiego by nie miało miejsca, ale innej nie ma. Chyba, że chcesz się zgłosić na frajera którego podamy prokuraturze jako organizatora jak coś się komuś stanie, wtedy natychmiast usuniemy z regulaminu wszelkie wymogi związane z pełnoletniością.

Field PW
23 lipca 2010, 16:37
@Enleth - tak z ciekawości: co będzie, jeśli zarezerwuję sobie nocleg od czwartku, odbije mi nagle i przyjadę w środę? Znajdzie się jakiś kąt (za dopłatą, ofkoz? ;))

Elia PW
23 lipca 2010, 18:44
Kilka pytań tego typu padło już tutaj. W skrócie: przyjeżdżający wcześniej/później niż deklarowali bez problemu dostaną, odpowiednio, zakwaterowanie albo zwrot, tylko Van będzie zrzędził, a w niezwykle mało prawdopodobnym scenariuszu braku miejsc trzeba będzie skorzystać z podłogi. Jeszcze jednak nie doszło do tego, żeby taka opcja była konieczna.

Trang Oul PW
24 lipca 2010, 03:50
Cytat:
Serdecznie dziękuję. Nawet sobie nie wyobrażasz, jak miło się coś takiego czyta. Cudownie, naprawdę.
Przepraszam, nie miałem na myśli ciebie ani nikogo z Jaskini. Raczej kogoś z zewnątrz. Nie zaprzeczysz chyba, że kiedy prawo się wtrąca, "ktoś" na tym zarabia. Mianowicie państwo, czyli my wszyscy. Czysto teoretycznie.

Cytat:
Absolutnie nikomu u nas się nie podoba to, że musieliśmy taką zasadę wprowadzić i gdyby tylko była inna możliwość, nic takiego by nie miało miejsca, ale innej nie ma.

I nie da się tego w żaden sposób obejść? Żeby nie było, do niczego nie namawiam, ale zniechęcanie "dzieci" (bo tak są traktowane) na pewno nie przysłuży Jaskini.

Irydus PW
24 lipca 2010, 13:48
W sumie to kilka osób na ostatnim konwencie korzystało z podłogi ale to tylko sporadycznie przypadki :}

Elia PW
24 lipca 2010, 15:20
Cytat:
W sumie to kilka osób na ostatnim konwencie korzystało z podłogi ale to tylko sporadycznie przypadki :}
A to nie były aby przypadki "z wyboru"? O ile pamiętam, jakieś wolne łóżka chyba jeszcze były, ale gdzieś na samym końcu korytarza albo piętro wyżej i nie chcieli.

Cytat:
Przepraszam, nie miałem na myśli ciebie ani nikogo z Jaskini. Raczej kogoś z zewnątrz. Nie zaprzeczysz chyba, że kiedy prawo się wtrąca, "ktoś" na tym zarabia. Mianowicie państwo, czyli my wszyscy. Czysto teoretycznie.

Sformułowanie "kiedyś mogli, ale teraz już ich tam nie chcą" sugeruje coś innego, ale niech ci będzie.

Cytat:
I nie da się tego w żaden sposób obejść? Żeby nie było, do niczego nie namawiam, ale zniechęcanie "dzieci" (bo tak są traktowane) na pewno nie przysłuży Jaskini.

Niby jak? Jeden z organizatorów jest prawnikiem, obecne rozwiązanie zostało wprowadzone bo nawet on nie był w stanie znaleźć lepszego, które wciąż byłoby bezpieczne. Wielu stałych bywalców na swoje pierwsze konwenty nie mogłoby przyjechać, gdyby takie zasady obowiązyway od początku i wszyscy sobie z tego doskonale zdają sprawę, nikt nie chce nikogo traktować jak dziecko, ale po prostu inaczej się nie da. Nie ma czegoś takiego, jak ubezpieczenie od odpowiedzialności karnej (jest natomiast OC, które oczywiście zostało na cały konwent wykupione - na wypadek, gdyby ktoś wiekiem pełnoletni ale na umyśle wybrakowany zrobił coś debilnego i chciał potem od nas jakichś odszkodowań).

Rabican PW
25 lipca 2010, 21:47
Kolejna zmiana planów. Dzięki korzystnemu zbiegowi okoliczności udało mi się przesunąć wyjazd do Rzeszowa, dzięki czemu będę obecny na całym konwencie i przedkonwenciu (ała, już mnie boli wątroba). Cała reszta – środki transportu oraz oferta wspólnej podróży – pozostaje bez zmian.

Ob. post poniżej :P

Irydus:
Jaskiniowcy wbrew pozorom nie gryzą :P
Oczywiście, ale dla niżej podpisanego statystyczny grotowicz > statystyczny jaskiniowiec. Tutejszą społeczność znam znacznie lepiej od jaskiniowej, dlatego to tutaj w pierwszej kolejności szukam towarzysza podróży. Do Jaskini wpadnę później, gdy będę pewien czasu i sposobu dojazdu.


Pozdrawiam serdecznie.
R.


PS. Przydałoby się zrobić korektę regulaminu strony konwentu, błędy rzucają się w me wyczulone oczy.

Gogol PW
25 lipca 2010, 23:24
W imieniu mojego – phi! – "pana" niniejszym obwieszczam, iż pierwsza para Groty: f!eld i Rabican przybędzie na konwent 10 sierpnia z Krakowa za pomocą zaczarowanego, srebrnego rydwanu-cipkowozu. Zagadką pozostaje, kto mi będzie w tym czasie wymieniał żwirek. Mrrrau.

Mitabrin PW
3 sierpnia 2010, 20:08
Pytanie do Hobbita - Wciąż zamierzasz być około dziewiątego w Warszawie?
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24
temat: [Przyspawany] Konwenty, zloty i spotkania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel