Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 41 - 42 - 43

Kuririn PW
22 września 2013, 22:02
Nie można zrobić budynków specjalnych w VCMI(jeszcze), niektóre budowle są (puste). Modyfikacja nie będzie odbiegać od oryginału (wersja gamma). Dostrzegłem chyba błąd, związane z "większe obrażenia dla stworzeń "HATE". Dodane zostaną nowe (nie koniecznie dla wszystkich jednostek) UMIEJĘTNOŚCI!

No nic się nie dzieje :/

Jakieś propozycje na Artefakty do Gaju?

Kuririn PW
1 października 2013, 13:49
Gaj nasz rodzimy :)

Umiejętności bohaterów z WOGa są "puste", jak również specjalne budynki, Proszę o sprawdzenie czy wszystko działa prawidłowo na waszych kompach, lapkach :P

Specjalnie dla Pointera, złożyć town-hall, bo był 1 błąd ;)

Miłej zabawy :-)



Zibi17k PW
1 października 2013, 18:44
Dzięki za przepisanie pod nowe VCMI ;)
Mogłeś nazwać paczkę Grove 1.0 (żeby nie myliło się z wcześniejszymi wersjami Poitera)

Teraz tylko czekać na Forge i Preserve pod 0.94 (no i Ziggurat ;p)

Kuririn PW
1 października 2013, 19:00
Nie napisałem tak bo to nie jest wersja ostateczna. Szukać błędów :D

xardas33 PW
1 października 2013, 21:36
Otoż znalazłem kilka niejasności:
- błąd z "hate" ale to podobno wina VCMI :)
- dziwne ulepszenie strażnika gaju do opiekuna gaju. Ten pierwszy atakuje wręcz i strzela dwukrotnie, natomiast ten ulepszony ma już każdy z ataków 1x
- drobne błędy z animacją 3 poziomu gildii magów i filarów magii (czasami po animacji zostają ślady)
- brak obrazka budynku w ktorym rekrutuje sie szafirowe smoki (8 poziomu)

Pointer PW
2 października 2013, 10:19
xardas33: nie wiem jak z "hate", możliwe, że rzeczywiście błąd VCMI, ulepszenie 3. poziomu to nie błąd, jest to oryginalny zamysł jeszcze z wersji po Era, nic nie zmieniałem, widocznie Kuririn również zachował oryginalny pomysł, choć dla mnie też odrobinę dziwny (ale wystarczy spojrzeć na alternatywne ulepszenie myśliwych w h5, że to nie jest jedyna taka sytuacja w serii heroesów, warunek jest taki, żeby czymś to było zrekompensowane). Co do budynku smoków, w mojej wersji był, więc uwagi tylko do Kuririna.

Kuririn PW
2 października 2013, 10:53
Co do Siedziby smoków 8 poziomu to, nie chciało mi się składać od nowa town-hall. W tym co jest w poprzedniej paczce brakuje 1 grafiki, i chciałbym abyś znalazł tę brakująca grafikę, i dodał załącznik :D

Ogóle siedziba smoczków 8 poziomu jest o 1 piksel za mała :)

edit:
Napotkałem błąd podczas ataku Pajęczaków, i za cholerę nie wiem gdzie tkwi błąd :/

Zibi17k PW
2 października 2013, 12:12
Właśnie miałem napisać, że Pajęcze królowe podczas bitwy wysypują VCMI (nie jestem pewien, ale możliwe, że wysypują też grę, gdy zostaną położone na mapie jako odział neutralny ;( )

Pointer PW
2 października 2013, 12:40
Ok, w wolnej chwili poszukam tej brakującej grafiki i złożę ten Town Hall z siedliskiem 8. poziomu. Ale widzę, że naprawdę szczegółowo się za to wziąłeś... Ja bym się tym 1 pikselem na pewno nie przejmował... :P

Kuririn PW
2 października 2013, 12:53
Pointer:
Ale widzę, że naprawdę szczegółowo się za to wziąłeś...

Diabeł tkwi w szczegółach, Jak to mówią, "nie rydzykuj" diabeł nie śpi :P

Tak, szczegółowo, inaczej bym się za to nie zabrał, bo po co... Chciałem zrobić kopie z WOGa lecz niestety nie potrafię :(

Pointer PW
2 października 2013, 22:38
Kopia z WoGa bedzie mozliwa chyba dopiero przy kompatybilnosci ze skryptami ERM, tak na moja wiedze. Chyba, ze sie myle, to sprostujcie.

AmiDaDeer PW
2 października 2013, 22:39
To albo hardcoded.

Zibi17k PW
3 października 2013, 09:12
http://forum.vcmi.eu/viewtopic.php?t=767
Ktoś was już uprzedził ;)
Nie mam teraz czasu sprawdzać czy wszystko działa, ale Pajęczą królową można walczyć ;p

ps. Czy mi się zdaje czy w tej wersji są inne defy?
ps2. Czy zamierzacie (Kuririn i Pointer) wydać wersję angielską Grove?
Według mnie będzie bardziej przyjazna dla obcych graczy (bo polski nie jest łatwy do tłumaczenia ;p), a ja również wolę zamki w angielskiej wersji (odkąd przeszedłem z mojej złotej edycji na complete)

Kuririn PW
3 października 2013, 10:08
Na to wychodzi że coś znowu jest z VCMI, z umiejętnością trucizny:D A co do angielskiej wersji... ja się nie podejmuje :P

Pointer PW
3 października 2013, 12:26
Ok, co do wersji angielskiej, to mogę zrobić. W sumie to jest niewiele roboty i tu raczej nic nie powinno się popsuć, w końcu ani grafik, ani mechaniki gry ruszać nie będę. Jedyny warunek, czy wersja którą zamieściłeś (Zibi) jest już stabilna i w pełni grywalna pod najnowszym VCMI? Jeśli tak, to się biorę za tłumaczenie.

AmiDaDeer PW
3 października 2013, 13:23
Po cholerę od nowa tłumaczyć, skoro Gaj oryginalnie został wydany zarówno po angielsku, jak i polsku? :P

Zibi17k PW
3 października 2013, 14:09
Pointer pytanie nie do mnie ta wersja to poprawiona wersja Kuririna, a czy Kuririn będzie jeszcze ją poprawiał to nie wiem ;)

Pointer PW
3 października 2013, 14:20
Chociażby po to, żeby angielska wersja była kompatybilna z VCMI 0.93e i wyższym (w przyszłości). Łatwiej zrobić tłumaczenie solidnego Gaju naprawionego przez Kuririna niż teraz grzebać się od nowa w przeprogramowanie tego szmelcu, który wrzuciłem na samym początku (przypominam, że tylko pierwsza wersja była po angielsku, każda kolejna, którą dorzucałem już była w wersji PL).

Kuririn, małe "ale" do Twojego Gaju... Celowo zmieniłem w swojej wersji specjalności niektórych bohaterów, którzy mieli nowe wymysły w stylu Lojalności czy Skryby... Nie umiałem takich "kwiatków" dodać bez ERM, Ty z tego co widzę chyba też nie dałeś rady... Po co w takim razie porywać się z motyką na słońce? W obecnej sytuacji Ci bohaterowie nie mają żadnej specjalności, ja jestem za nadaniem im tymczasowych do czasu aż silnik VCMI umożliwi kompatybilność ze skryptami ERM albo inną metodę dodania nowych.

Kuririn PW
3 października 2013, 14:49
Pointer można i tak jak mówisz,z tymi umiejętnościami, ale to bez sensu zmieniać, ale jak uważasz :D Co do jednostki 6 lvl to: tutaj

Mods\grove\Content\config\grove\creatures - ścieżka gdzie dany plik skopiować.

Co do angielskiej wersji to tylko jest zmiana tekstu :D

PS. Poślęczę nad tym plikiem jeszcze, aby było jak w oryginale, nie dodałem antymagii no i ta trucizna. Myślę aby zamiast tej antymagii dodać Paraliż. Jak to u pajączków bywa :D

Edit:

Nie wiem, Te nowe VCMI mi mocno krzaczy, raz pająki działają a raz nie...

Edit2.
Link poprawiony. Powinno grać i buczeć. To tylko mój zakuty łeb :P





AmiDaDeer PW
3 października 2013, 15:43
Pointer:
Chociażby po to, żeby angielska wersja była kompatybilna z VCMI 0.93e i wyższym (w przyszłości).
Czyżby Gaj na VCMI był aż tak różny od tego na Erę, że nazwy jednostek, budynków i biografie bohaterów nie będą do siebie pasować? :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 41 - 42 - 43
temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel