Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 41 - 42 - 43

Akolita PW
29 grudnia 2009, 10:19
Tutaj będę zamieszczał moje uwagi dotyczące nowego miasta Grove:

1.Jeśli chodzi o niedociągnięcia w modzie to moglibyście trochę poprawić atak jaszczurzego jeźdźca, bo trochę wygląda dziwnie- stoi nieruchomo, a uderza toporem. Trochę źle też wyglądają bohaterowie na mapie przygody, ale da się wytrzymać. A, świetnie wyglądają te fioletowe chmury- najlepszy teren jaki widziałem.

2.Commander do poprawy - wygląda bardziej jak nekromanta niż jak nocny elf. Może takiego jak Illidan z WarCraft 3? Albo takiego jak Maiev z Frozen Throne? Do uznania autorów.

3.Błąd: kiedy niszczy się tylko ołtarz przywoływań, a filary magii zostawia się w spokoju nie można znowu odbudować ołtarza - trzeba zniszczyć filary, a następnie można odbudować ołtarz, bo w innym przypadku filary magii są oznaczone jako zbudowane. Nie wiem, czy było tak w Cytadeli przy wilczych dołach i krwawych obeliskach. A może to błąd WoGa? Nie wiem.

4.Moglibyście zrobić poprawkę, żeby przy niezwogifikowanych mapach wszystko w mieście działało normalnie.

5.A, jeszcze jeden problem: edytor map WoG patch 3.3: kiedy go wgramy edytor działa normalnie, ale nazwy w grze są wtedy po staremu, tzn. satyry nazywają się gnolle, ametystowe smoki nazywają się hydry, itd. (Rozwiązanie: mój następny post)

6.Normalny edytor map WoG działa niepoprawnie: kiedy przewijamy listę obiektów bagna i trawy wywala error. Na to jest jednak sposób, który opisałem w poprzednim moim poście.

7.Dobrze by było, gdyby zamiast Adrianne był specjalny bohater Gaju. No i kampania oczywiście.

8.Jest jeden drobny błąd: kiedy za pomocą mithrillu ulepszamy siedlisko nocnych druidów zamiast Druidów Szponów możemy rekrutować tam... opiekunów gaju! Nie wiem jak w przypadku innych siedzib potworów.

Mitabrin PW
29 grudnia 2009, 12:35
Ale pamiętaj, że dwie kampanie będą tylko najprawdopodobniej. :P

AmiDaDeer PW
29 grudnia 2009, 13:47
Może jedna kampania, może dwie, może sześć - to zależy tylko od naszego nastroju i żadnych informacji nie będziemy (a przynajmniej nie powinniśmy :P) udzielać.

Akolita PW
29 grudnia 2009, 14:18
To nie mam więcej pytań. Owocnej pracy życzę ;-)

Dragonar PW
30 grudnia 2009, 13:58
Cytat:
1.Jeśli chodzi o niedociągnięcia w modzie to moglibyście trochę poprawić atak jaszczurzego jeźdźca (...)
Może coś się zrobi. :P

Cytat:
2.Commander do poprawy - wygląda bardziej jak nekromanta niż jak nocny elf. Może takiego jak Illidan z WarCraft 3? Albo takiego jak Maiev z Frozen Throne? Do uznania autorów.
Dowódca na pewno ie będzie ripem z WC, ale będzie zrobiony od nowa.

Cytat:
3.Błąd: kiedy niszczy się tylko ołtarz przywoływań, a filary magii zostawia się w spokoju nie można znowu odbudować ołtarza - trzeba zniszczyć filary, a następnie można odbudować ołtarz, bo w innym przypadku filary magii są oznaczone jako zbudowane. Nie wiem, czy było tak w Cytadelii przy wilczych dołach i krwawych obeliskach. A może to błąd WoGa? Nie wiem.
To na 99% błąd WoGa, nie zmienialiśmy burzenia budynków, praktycznie tylko ich grafikę.

Cytat:
4.Moglibyście zrobić poprawkę, żeby przy niezwogifikowanych mapach wszystko w mieście działało normalnie.
Będzie to możliwe, jeżeli pewna osoba nam pomoże - ale i tak tylko w jakimś stopniu...

Cytat:
5.A, jeszcze jeden problem: edytor map WoG patch 3.3: kiedy go wgramy edytor działa normalnie, ale nazwy w grze są wtedy po staremu, tzn. satyry nazywają się gnolle, ametystowe smoki nazywają się hydry, itd. Jeśli znajdę rozwiązanie to napiszę.
Bo chyba instalowałeś patch do edytora po Grove, a on zmienia nazwy jednostek. Grove zawsze instalujemy jako ostatni patch. Stare nazwy jednostek można samemu sobie poprawić usuwając z katalogu Data wszystkie pliki *.txt.

Cytat:
6.Normalny edytor map WoG działa niepoprawnie: kiedy przewijamy listę obiektów bagna i trawy wywala error. Na to jest jednak sposób, który opisałem w poprzednim moim poście.
To jest błąd związany z nowymi drzewkami dla miasta, które miały być dodane, ale zostały usunięte w ostatniej chwili, bo postanowiliśmy nie dodawać w pierwszej wersji nowego terenu.

Cytat:
7.Dobrze by było, gdyby zamiast Adrianne był specjalny bohater Gaju. No i kampania oczywiście.
Tak, będzie taki bohater. ;)

Cytat:
8.Jest jeden drobny błąd: kiedy za pomocą mithrillu ulepszamy siedlisko nocnych druidów zamiast Druidów Szponów możemy rekrutować tam... opiekunów gaju! Nie wiem jak w przypadku innych siedzib potworów.
Cóż... Podmiana jednostek żeby w zamku było dwóch łuczników - z tym raczej dużo nie zrobimy.

Akolita PW
30 grudnia 2009, 14:33
Aby i edytor WoG patch 3.3 i gra WoG miały normalne nazwy jednostek i normalnie działały trzeba usunąć z katalogu Data:
ZCRTRAIT.TXT
OBJNAMES.TXT
CRTRAIT0.txt
I żadnego więcej!
__________________________________________________________________________________________________

Ależ możecie zrobić! Przeczytajcie to poniżej:

Co do 8 punktu: a może trzeba zrobić tak, aby jaszczurkoludzie i reptilliony (czy jakoś tak) byli driadami i opiekunami gaju, a sylwańskie centaury i kapłani wojny byli nocnymi druidowi i druidami szponów. Wtedy będą się ulepszać normalnie. Bo wy zrobiliście, że:
Jaszczurkoludzie to Nocni Druidzi
Reptilliony to Strażnicy Gaju
Sylwańskie centaury to Driady
Kapłani Wojny to Druidzi Szponów

Rozumiecie?

Bo wtedy Jaszczurkoludzie naturalnie ulepszają się do Reptillionów, czyli Nocni Druidzi do Strażników Gaju.

Więc dalej: oczywiście siedliska Driad nie da się ulepszyć Mirthillem, bo byłoby to nielogiczne: Sylwańskie centaury do Kapłanów Wojny?
(bo w grze Driady to Sylwańskie Centaury, a Druidzi Szponów to Kapłani Wojny).

Jeśli byśmy zrobili tak jak ja mówię, to Driady ulepszałyby się do Strażników Gaju (bo w grze jaszczurkoludzie byłyby Driadami, a reptilliony byłyby Strażnikami Gaju).

Niestety, za pomocą mirthillu nie moglibyśmy ulepszać Nocnych Druidów do Druidów Szponów (bo w grze Nocnymi Druidami byłyby Sylwańckie Centaury, a Druidami Szponów byliby Kapłani Wojny, WIĘC TAKIE ULEPSZENIE BYŁOBY NIEMOŻLIWE!)

I jeszcze jeden problem: ponieważ Prastare Enty i Pająki zastępują Bazyliszki i Bazyliszki Większe, to ulepszenie za pomocą mirthillu siedziby Prastarych Entów ulepszymy je do siedliska Pająków (tak, jakby Wiwerny byłyby ulepszane do Królewskich Wiwern, Wiwerny miały tylko jedną siedzibę, więc rekrutowanie Pająków innym sposobem jest niemożliwe!)

Historyczne zdanie:

ABY WSZYSTKIE SIEDLISKA ULEPSZAŁY SIĘ NORMALNIE ZA POMOCĄ MIRTHILLU JEST TYLKO JEDEN SPOSÓB: ZASTĄPIĆ DWIE JEDNOSTKI STRZELAJĄCE JEDNOSTKAMI NIESTRZELAJĄCYMI (PONIEWAŻ WIWERNY NIE STRZELAJĄ).

Wiem, to trudne słowa, ale gdyby New Grove Team poprawiliby ten system jednostem według mego planu, to byłoby w miarę normalniej. Wszystko to zostawiam do uznania Dragonara i Jego teamu.

A, zapomniałem napisać najważniejszego: to dość sporo pracy. Jeśli chodzi o cały mój post, przeprowadziłem wiarygody test.

EDIT: No i jeszcze parę pytanek:
-Czy podmienicie mapę puzzli Graala z obrazka Cytadeli na miasta Grove?
-Czy Graal w Grove będzie miał takie same właściwości jak ten w Cytadeli?

Acid Dragon PW
30 grudnia 2009, 16:58
Cytat:
Cytat:
3.Błąd: kiedy niszczy się tylko ołtarz przywoływań, a filary magii zostawia się w spokoju nie można znowu odbudować ołtarza - trzeba zniszczyć filary, a następnie można odbudować ołtarz, bo w innym przypadku filary magii są oznaczone jako zbudowane. Nie wiem, czy było tak w Cytadelii przy wilczych dołach i krwawych obeliskach. A może to błąd WoGa? Nie wiem.

To na 99% błąd WoGa, nie zmienialiśmy burzenia budynków, praktycznie tylko ich grafikę.

To nie jest nawet błąd. Tak ma być. Tak są skonstruowane budynki w Cytadeli, co odziedziczyło Grove. W Wyburzaniu budynków są pewne zależności i nie można wyburzyć jednych bez drugich (np zamku bez wyburzenia siedlisk). Natomiast ten przykład to zależność wynikająca nawet nie z WoGa, ale z H3.

Cytat:
Cytat:
4.Moglibyście zrobić poprawkę, żeby przy niezwogifikowanych mapach wszystko w mieście działało normalnie.

Będzie to możliwe, jeżeli pewna osoba nam pomoże - ale i tak tylko w jakimś stopniu...

Całkowicie to nie jest możliwe dopóki nie przypisze się (programowo, nie poprzez ERM) plików strzału niektórym jednostkom i nie odbierze się niektórych "wbudowanych" właściwości (np. rozpraszania i osłabiania u ważek).

Cytat:
Cytat:
8.Jest jeden drobny błąd: kiedy za pomocą mithrillu ulepszamy siedlisko nocnych druidów zamiast Druidów Szponów możemy rekrutować tam... opiekunów gaju! Nie wiem jak w przypadku innych siedzib potworów.

Cóż... Podmiana jednostek żeby w zamku było dwóch łuczników - z tym raczej dużo nie zrobimy.

Da się to zrobić i to znacznie prościej niż kombinacja ze zmianą miejsc jednostek. Opcja ulepszania mithrilu zwyczajnie sprawia, że w danym budynku index najmowanego stworzenia zmienia się o 1. ale są wyjątki - np. jednostki Confluxu. Wyjątków dodać można więcej. Nie ma też żadnych przeszkód, żeby mithrilem ulepszać siedlisko sylwańskich centaurów do kapłanów, smoków, chłopów czy czegokolwiek.

Dragonar PW
30 grudnia 2009, 17:22
Akolita - dzięki za pomoc, coś wymyślimy. ;)

Akolita:
- Czy podmienicie mapę puzzli Graala z obrazka Cytadeli na miasta Grove?
Tak.

Akolita:
- Czy Graal w Grove będzie miał takie same właściwości jak ten w Cytadeli?
Te same + prawdopodobnie jedna nowa.

Akolita PW
30 grudnia 2009, 17:23
No tak, nie wpadłem na to. No, to masz drogi Dragonarze alternatywę na te jednostki :-D

@Dragonar: trochę nad tym myślałem, taki mi pomysł wpadł. Drobiazg. Może wam się przyda :-) (chodzi o mego poprzedniego posta).

Tylko Dragonarze jest jeden problem:

Druidzi Nocy i Szponów mają siedzibę, Driady i Strażnicy Gaju także, Prastare Enty też... ale co z Pająkami? W grze niestety brakuje jednego siedliska. Nie bardzo mi się widzi Prastare Enty ulepszane za pomocą Mirthillu do Pająków lub na odwrót ;-) Ale to chyba problem bez rozwiązania, niestety.

@Dragonar: widzę, że zrozumiałeś coś z mojego poprzedniego posta. Cieszę się, bo pisałem dość zawile. ZAWSZE SŁUŻĘ POMOCOM JEŚLI CHODZI O HEROES OF MIGHT AND MAGIC.

Mitabrin PW
30 grudnia 2009, 17:33
Z tego co mi wiadomo to pająki miały być jednostkami głównie przywoływanymi...

Dragonar PW
30 grudnia 2009, 17:36
Akolita:
I jeszcze jeden problem: ponieważ Prastare Enty i Pająki zastępują Bazyliszki i Bazyliszki Większe (...)
Nie, prastare enty i pająki zastępują wiwerny i królewskie wiwerny.

Akolita PW
30 grudnia 2009, 17:38
To co zastępuje Bazyliszki i Bazyliszki Większe? Pajęcze Księżne i Królowe? Jaszczurzy Jeźdźcy i Czempioni?

Już wiem! Prastare Enty pewnie Ważki lub Oślizgi, a Pająki? Już nie wiem.

Dragonar PW
30 grudnia 2009, 17:48
Akolita:
To co zastępuje Bazyliszki i Bazyliszki Większe? Pajęcze Księżne i Królowe? Jaszczurzy Jeźdźcy i Czempioni?
Jaszczurzy jeźdźcy i czempioni.

Akolita:
Już wiem! Prastare Enty pewnie Ważki lub Oślizgi, a Pająki? Już nie wiem.
Już, mówiłem. Na miejscu wiwerny jest prastary ent, na miejscu ulepszonej wiwerny jest pająk.

Akolita PW
30 grudnia 2009, 17:49
CYTADELA VS GROVE

1. Tutaj pełna lista jednostek:

Gnoll - Satyr
Gnoll Maruder - Faun
Jaszczuroczłek - Nocny Druid
Reptilion - Strażnik Gaju
Ważka - Księżycowy Łowca
Smocza Ważka - Księżycowy Zabójca
Bazyliszek - Jaszczurzy Jeździec
Bazyliszek Większy - Jaszczurzy Czempion
Gorgona - Pajęcza Księżna
Wielka Gorgona - Pajęcza Królowa
Wiwerna - Prastary Ent
Królewska Wiwerna - Pająk
Hydra - Ametystowy Smok
Hydra Chaosu - Kwarcowy Smok
Piekielna Hydra - Szafirowy Smok

2. Tutaj pełna lista budynków:

Chata Gnoli - Cedrowe Chaty
Siedlisko Jaszczurów - Gildia Łowców
Rojowisko Oślizgów - Zaklęty Sad
Legowisko Bazyliszków - Staw Gwiazd
Zagroda Gorgon - Jaszczurza Polana
Gniazdo Wiwern - Pajęcze Gniazdo
Hydzrzy Staw - Ametystowa Forteca
Piekielne Bagno - Szafirowa Forteca

3. Tutaj pełna lista bohaterów:

Bron - Dragonar
Drakon - Kyorlin
Wystan - Sargh
Tazar - Ultrin
Alkin - Sithyrr
Korbac - Shebali
Gerwulf - Phindara
Broghild - Mrimm
Mirlanda - Lloth
Rosic - Velve
Voy - Olath
Verdish - Vlos
Merist - Suliss
Styg - Ssin
Andra - Trith
Tiva - Velkyn
Adrienne - ???

4. Tutaj pełna lista umiejętności głównych bohaterów:
(W kolejności bohaterów)

Bazyliszki - ???
Gnolle - ???
Jaszczurkoludzie - ???
Płatnerz - ???
Gorgony - ???
Ważki - ???
Balisty - ???
Wiwerny - ???
Osłabienie - ???
Mistycyzm - ???
Nawigacja - ???
Pierwsza Pomoc - ???
Kamienna Skóra - ???
Talent Magiczny - ???
Inteligencja - ???
Sokoli Wzrok - ???
Magia Ognia - ???

(Dział zostanie uzupełniony z momentem wydania wersji finalnej)

5.Nazwy budynków specjalnych w mieście Grove:

Kwatery Oficerskie - Szmaragd Nocy
Sanktuarium - Starożytny Wiąz
Wilcze Doły - Ołtarz Przywoływań
Obeliski Krwi - Filary Magii
Mięsożerna Roślina - Święty Żmij

Dragonar PW
30 grudnia 2009, 18:47
Nie chcę zniechęcać, ale... Po co Ty to wszystko wypisujesz?
Niedługo zaktualizujemy stronę, tam będą wszystkie informacje. ;)
Następna wersja będzie albo wersją finalną, albo gamma...

Akolita PW
30 grudnia 2009, 18:52
A jakoś tak sobie.

PS: Ale na razie nie ma.

Dark Dragon PW
30 grudnia 2009, 19:40
Hmmm... więc pokrótce mówiąc:
1. Avatary są najgorsze z wszystkiego, koszmarnie się je ogląda, a wręcz nie chce się na nie patrzeć. Jednostki zlewają się z tłem

2. Budynki w mieście również zlewają się z tłem miasta w znaczącym stopniu. Na początku po omacku szuka się budynków.

3. Wygląd jednostki 2. lvlu jest niedoszlifowany, jego atak jest żałosny.

4. Odgłosy jednostek po dużej części nie pasują do stworzeń (delikatne odnóża pająka stukają kopytami).

5. Wygląd dowódcy szokujący po prostu [ to nie jest nekromanta?].

6. Jak na mój gust, mimo wszystko, za dużo tego całego fioletu, aż oczy bolą.

7. Dużo pomniejszych niedoróbek, które są za pewne winą bety.

8. Muzyka z zamku jest... magiczna, doskonale pasuje do klimatu gry i b. przyjemnie się jej słucha.

9. Zamek dobrze wygląda na mapie przygody.

10. Wygląd większości jednostek i ich animacja (poza nadmiarem fioletu) wygląda dobrze. Urzekła mnie animacja ruchu ulepszonej jednostki 2 lvlu.

11. To pierwsza taka podmiana miasta! W dodatku Polska! :)

IMHO dobrze, że udostępniliście betę ;)


Dragonar PW
30 grudnia 2009, 19:48
Myślę, że budynków szuka się po omacku na początku, bo przecież to zupełnie nowy ekran miasta - do standardowych miast H3 jesteśmy przyzwyczajeni i wiemy gdzie co jest i jak wygląda. Budynki nieco się zlewają, ale tak chyba wygląda naturalniej i lepiej...

Akolita PW
30 grudnia 2009, 20:02
Nie chciałbym psuć nastroju, ale jest jeszcze jeden problem z edytorem map. Zniknął mi objekt "Events". Problem z edytorem map patch 3.3 + Grove town beta. Dla mnie to mały problem, bo rzadko robię mapy, ale...

EDIT: Może to trochę nie na temat, ale czuję, że przeżywamy właśnie złoty wiek Heroesa 3.
Spójrzcie - ile modów, miast, dodatków się rodzi - Grove, Regna, Vori, Wog 3.59, mod Sagamossy, Horn of the Abyss, VCMI - w najbliższych latach Heroes of Might and Magic III przeżyje R-O-Z-K-W-I-T-! A szykuje się coś jeszcze...

Altair PW
30 grudnia 2009, 21:47
Będę musiał zrobić jakąś wersję patcha działającą poprawnie pod Grove. W najbliższym czasie powinien się pojawić.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 41 - 42 - 43
temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel