Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 41 - 42 - 43

Dark Dragon PW
19 czerwca 2012, 17:55
Prawda, nazwy dość mylące, ale trudno by było nazwać go Druidem skoro takowy kojarzyłby się z Bastionem.

Etharil PW
19 czerwca 2012, 19:15
Dragonarze i reszto ekipy pracującej nad Grove - czy jesteście pewni, że ostatnia wersja z łatką do Driady, Strażnika Gaju, Pajęczej Zaklinaczki i Pajęczej Królowej działa prawidłowo? Próbowałem już go pobrać 4 razy i za każdym razem zainstalować na czystego HoMM III z WoGiem, jednak bez rezultatów. Jest wręcz gorzej! Teraz H3 stwierdza zgon przy pierwszym ataku w/w, co uniemożliwia grę Gajem. Czy moglibyście się temu przyjrzeć z bliska? Byłbym wdzięczny. ^^

Dragonar PW
19 czerwca 2012, 20:07
Zawsze WoGifikujesz mapę?

Etharil PW
19 czerwca 2012, 20:16
Nie, nie poddaję mapy WoGifikacji pod żadnym względem - czyżby w tym tkwił problem?

Dodam, że wcześniej również grałem bez jakiejkolwiek WoGifikacji po to, aby cieszyć się grą bez zmian innych niż te wprowadzone w Gaju.

Irhak PW
19 czerwca 2012, 20:31
Cytat:
Nie, nie poddaję mapy WoGifikacji pod żadnym względem - czyżby w tym tkwił problem?
Mapy z Gajem trzeba OBOWIĄZKOWO wogifikować. IIRC było o tym nawet w opisie instalacji :P

Etharil PW
19 czerwca 2012, 20:59
To jakim cudem całość sprawnie funkcjonowała przedtem? Jakoś tak teraz to dziwnie wygląda.

Irhak PW
19 czerwca 2012, 21:03
Jak dobrze pamiętam to jednostki bez wogifykacji są w niewłaściwej kolejności, brakuje im specjalnych zdolności czy nie mogą strzelać poprawnie. :)

Matheo PW
20 czerwca 2012, 10:13
Cytat:
Raczej tego nie zmienimy.
Nie lubićie profesjonalizmu co?

Szkoda, że nie zmienićie. Bo każdy komu pokazywałem Gaj pytał, która z klas bohaterów jest klasą magi. Trzeba się doszukliwać po zdolnościach i statystykach. Łowca pasuje. Mroczne elfy = mroczny druid. I po problemie.

Sory za dość ostre słowa, ale patrzeć nie mogę jak marnujećie potencjał projektu poprzez ślepe trzymanie się w większości marnych pomysłów GT.

Nerevar PW
20 czerwca 2012, 10:30
Doprawdy, ciężko jest dojść która z klas jest którą - przy tworzeniu mapy podział jest widoczny od ręki (pierwsi bohaterowie mocy, potem magii) a w karczmie też nie jest to problem. BTW - jeśli jedną z nazw jest myśliwy, to na pewno on jest od zaklęć ;)

Faktycznie, takie nazwy to szczyt nieprofesjonalizmu i "marnowanie potencjału" (btw - jak? ludzie oleją Grove bo będą mogli zapomnieć klas bohaterów?)...

Irhak PW
20 czerwca 2012, 10:35
Cytat:
mroczny druid
Uhm... mi to nie leży za bardzo. Zbytnio kojarzy się z 'Dark Side of the Force' :P

Etharil PW
20 czerwca 2012, 12:05
Hmmm, tak teraz zrodziło mi się jedno pytanie - moglibyście przybliżyć powód, dla którego nie można jednocześnie mieć giermków i Zmodyfikowanych Maszyn Oblężniczych Mk. III? Za każdym razem, kiedy w WoGifikacji próbowałem ustawić obie opcje, jedna wykluczała drugą. Co jest tego przyczyną w Grove? W czystym WoGu mogę mieć obie opcje bez problemu.

Shin0bi PW
20 czerwca 2012, 12:09
Moc - Myśliwy
Magia - Akolita/Zaklinacz

Moja propozycja ;)

Matheo PW
20 czerwca 2012, 12:42
Chyba bez sensu jest podawanie propozycji. Bo NGT raczej nie zmieni niczego. Mają swoją zasadę, żeby trzymać się tego co miał zamiar wprowadzić GT. Nawet jeśli był to kiepski pomysł. (Chodzi mi o ogół, nie o ten konkretny przypadek)

Irhak PW
20 czerwca 2012, 13:35
Cytat:
Mają swoją zasadę, żeby trzymać się tego co miał zamiar wprowadzić GT.
Wiesz... odpowiednia persazja, tu łapówka, tam łapówka, tam jeszcze coś innego i przejdzie ;)
A na serio... pomysł z Akolitą/Zaklinaczem jest jak najbardziej trafiony.

Dark Dragon PW
20 czerwca 2012, 13:42
Dobra propozycja zmian, a ścisłe trzymanie trzymanie się postanowień, bo tak, jest po prostu nieprofesjonalne.

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2012, 14:52
Zaklinacz - nie, nie ma większego sensu. Nie pasuje do profesji ani miasta, brzmi raczej jak jakiś kuglarz lub iluzjonista.
Akolita - w sumie to samo. Bo niby czego miałby to być akolita? :P

Strażnik na 90% zostanie ze względu na oryginalną nazwę (Warden) oraz na fakt, iż mamy do czynienia ze strażnikami Świętego Gaju, jego magicznymi opiekunami, kimś na kształt druidów czy też leśniczych. ;P

Irhak PW
20 czerwca 2012, 15:14
Cytat:
Strażnik na 90% zostanie ze względu na oryginalną nazwę (Warden) oraz na fakt, iż mamy do czynienia ze strażnikami Świętego Gaju, jego magicznymi opiekunami,
To może po prostu Opiekun? Niby to to samo przecież, ale już inaczej brzmi, mniej wojskowo ;)

Dragonar PW
20 czerwca 2012, 15:41
Matheo:
Chyba bez sensu jest podawanie propozycji. Bo NGT raczej nie zmieni niczego. Mają swoją zasadę, żeby trzymać się tego co miał zamiar wprowadzić GT. Nawet jeśli był to kiepski pomysł. (Chodzi mi o ogół, nie o ten konkretny przypadek)
I wnioskujesz to na podstawie jednostek oraz nazw bohaterów? To, że Tobie coś się nie podoba, nie oznacza, że wszyscy są tego samego zdania. Były głosy za zostawieniem smoków na 7 poziomie, były również przeciw. Spodziewam się, że podobnie będzie z nazwami klas bohaterów. Podaj kilka propozycji, a może się zastanowimy. Angielskie na pewno nie zostaną zmienione (Hunter, Warden), a jeśli chodzi o polskie - nie wiem. Należałoby to przedyskutować w zespole. Najpierw jednak prosiłbym o Twoje propozycje. "Hunter" to inaczej Łowca, jednakże występuje on już Bastionie, dlatego wybraliśmy nazwę - "Myśliwy". Słowo "Warden" trudno przetłumaczyć. Dosłownie oznacza "Opiekun", jednakże mamy już jednostkę o nazwie "Opiekun gaju", dlatego wybraliśmy nazwę "Strażnik", która jest uniwersalna. W tym przypadku oznacza maga-obrońcę Gaju.

Irhak:
To może po prostu Opiekun? Niby to to samo przecież, ale już inaczej brzmi, mniej wojskowo ;)
Mamy już "Opiekuna gaju" na III poziomie. Moim zdaniem nazwy klas bohaterów nie powinny pokrywać się z nazwami klas bohaterów w innych miastach oraz z nazwami jednostek.

Matheo PW
20 czerwca 2012, 15:46
,Opiekun Gaju, niektóre nazwy klas bohaterów są dwu członowe. Sam, opiekun, trochę śmiesznie brzmi., Strażnik Gaju, mógłby być ale na bohatera mocy. Jeśli chcecie, strażnika,. To chociaż, mistyczny strażnik, niewielka różnica, a już wiadomo czym taki koles się prawi ;)

witchking PW
20 czerwca 2012, 16:04
Kilka synonimów słowa opiekun niektóre są dość dalekie ale ciekawe:
protektor
patron
obrońca
orędownik
stróż
mentor
rzecznik
mistrz
przewodnik

Źródła:
http://synonim.net/synonim/opiekun

Dodam jeszcze, że ciekawe mogło by być dodanie drugie członu nazwie. Osobiście mistyczny kojarzy mi się z D&D i nie uważam by to było górnych lotów ale może coś w kierunku strażnika tajemnic.
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 41 - 42 - 43
temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel