Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 41 - 42 - 43

Warmonger PW
25 kwietnia 2012, 17:46
Łamać kod to można było w Enigmie. Tu można go co najwyżej rozpracować, czy też poznać w najmniejszych szczegółach.

Nie mogę teraz znaleźć odpowiedniego cytatu, ale jestem pewien, że dodawanie kolejnych miast nie sprawia trudności (poza faktem, że to sporo roboty). Problem sprawia za to sam team, który najwyraźniej nie chce się dzielić swoją wiedzą z nikim. Potwierdza to absurdalna awantura z celowo zakodowanymi plikami do lokalizacji.

Azon PW
25 kwietnia 2012, 20:15
Warmonger, mógłbyś mi przybliżyć sprawę celowo zakodowanych plików lokalizacji? Wcześniej słyszałem tylko o tym, że na chwilę obecną wszystkie teksty są zakodowane w plikach gry razem z innymi informacjami przez co bez kodu nie można dodać możliwości lokalizacji, a przynajmniej nie planują tego zrobić wersji beta.

Pytanie za to czy tak naprawdę potrzebujemy mieć możliwość dodawania nowych miast. Za wyjątkiem Przystani nie ma żadnego miasta, które jest na przyzwoitym poziomie. Samo HOTA Crew jest otwarte na nowe osoby, które mają pomysł i umiejętności aby dodać nowe miasto a przypuszczam, ze nie mają zbyt wielu chętnych.

Warmonger PW
25 kwietnia 2012, 20:30
No tak, nie można tego zrobić, choć są chętni. Nie wiem, jak sprawa się skończy, ale jeśli nie jest to celowe trollowanie, to przynajmniej zła decyzja. Na ich miejscu wywiesiłbym w dniu premiery wielkie ogłoszenie "szukamy tłumaczy" i hej.

Z głowy wymienię, ile miast na dobrym poziomie jest w miarę kompletnych:

- Cove
- Kronverk
- Cathedral
- Bastion (?)
- Grove
- Forge
- Abyss / Waterdeep
- Halloween (cicho o nim, ale zrobiło na mnie świetne wrażenie)
- Asylum

To daje 9, czyli drugie tyle, co w oryginalnej grze.

Jestem jednak pewien, że umożliwienie dodania miasta każdemu chętnemu spowodowałoby nagły wysyp tych dzieł i szybkie rozwijanie starych oraz tworzenie nowych. W sieci krąży jeszcze co najmniej drugie tyle miast przynajmniej w jakimś stopniu wykonanych.

Fandor PW
25 kwietnia 2012, 20:53
Troszkę kręcisz, Cove, Kathedral, Kronverk to praktycznie gotowe miasta Hota Crew, do tego miasto - kolonia starożytnych w klimacie grecko/rzymskim i ograniczenie-miasto horroru ale one nie są w pełni gotowe, w większości to szkice.
Jest jeszcze miasto nielegalnych kupców czy jakoś tak i forge z takimi smokami machinami itd oba.
Grove Town, Bastion to projekty do Woga ale raczej nie Wog teamu.
Tak więc do HoTy gotowe są trzy ale na wydanie pozostałych dwóch trochę poczekamy. Grove jest gotowy ale ma podmieniać, na razie chyba nikt nie próbuję go inaczej wprowadzić. Bastion jest gotowy, ale nikt nie wie gdzie, kto i czy kiedyś udostępni. Mamy dwa miasta wydane, jedno nowe, jedno podmieniające i to się raczej w bliskiej przyszłości nie zmieni.

fishkebab PW
25 kwietnia 2012, 20:56
Jest jeszcze Modern Forge ;P.

Edit: Morze korzysta z 2D, ale jest już przerabiane na 3D.

HobbitHobbitMorze jest w 3D. Przynajmniej nasze, bałtyckie.

Warmonger PW
25 kwietnia 2012, 21:07
Gdyby wszyscy tak myśleli, pozostałaby nam "gotowa" gra z 1999 roku. A jednak trzecia część Herosów cały czas się rozwija, bo ludzie chcą tworzyć to, czego jeszcze nie ma.

witchking PW
25 kwietnia 2012, 21:19
Oczywiście projektów jest masa ale skończonych niewiele. Do tych drugich zaliczył bym:
Cove
Bastion
Forge

Pozostałe przez Ciebie wymienione Warmonger albo wymagają jeszcze trochę pracy. Kronverk, Cathedral na przykład mają gotowe jednostki ale prawdopodobnie brak im ekranu miasta a to masę roboty. Wiele projektów choć właściwie skończonych jak na przykład Grove wymagało by pewnych poprawek graficznych by trafić do szerszego grona fanów.

Rozumiem, że zdradzenie metody dodania miasta spowodowało by pojawienie się wielu nowych miast, Z drugiej strony zastanawiam się czy to równocześnie nie obniżyło by ich poziomu. To są oczywiście spekulacje.

Moim zdaniem warto tworzyć projekty i czekać na VCMI:)

PS. O halloween nie słyszałem gdybyś miał jakiś link to byłbym wdzięczny.

Warmonger PW
25 kwietnia 2012, 21:34
Odnośnie Halloween: ostał się jeden post na stronie 220. Były też jakieś jednostki, ale po krótkich poszukiwaniach obawiam się, że autor razem z projektem przepadli na dobre.

Cytat:
Moim zdaniem warto tworzyć projekty i czekać na VCMI:)
Pewnie. A jeszcze lepiej byłoby tworzyć samo VCMI, zamiast czekać ;). To niestety mnóstwo pracy - a programistów nie przybywa.

Azon PW
25 kwietnia 2012, 21:56
witchking, o jakim Bastionie mówisz? O tym który miał być w WoGu? Jeśli tak to wiedz, że do skończenia brakowało mu dużo, zwłaszcza animacji jednostek, za to ekran miasta był gotowy (choć wymagał według mnie dopracowania).

Z tego co wiem na chwilę obecną żadne miasto Froge nie zostało w pełni ukończone.

Cove jest przyzwoite, jednak to w jednostki z Warcrafta i innych gier a także nie pasuje do świata M&M.

Inne miasta które mają być w dodatku HoTA są na mniej lub bardziej zaawansowanych etapach ale do zakończenia prac także jest daleka droga, żadne z nich nie ma jeszcze gotowego ekranu miasta ani wszystkich jednostek. Abbys oprócz szkiców chyba wcale nie istnieje.

gruziak97 PW
25 kwietnia 2012, 22:08
Cytat:
Abbys oprócz szkiców chyba wcale nie istnieje.
Jeśli chodzi o to abyss, które znam ja to chyba powstało coś więcej niż szkice.

Zrobił się trochę offtop. Strażnicy miejcie litość!

witchking PW
25 kwietnia 2012, 22:08
Warmonger dzięki za link. Dobór jednostek ciekawy. Wnoszę po nazwach. Niestety projekt chyba nie żyje.

Jeśli chodzi o gotowe miasta to pojawiło się ostatnio rumuńskie miasto
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=37545
Jakość niech każdy oceni sam

Co do bastionu to owszem chodziło mi o tego egipskiego. Moim zdaniem miasto wyglądało na poziomie(zawsze można coś poprawić;) ) Jednostki były lepsze i gorsze ale moim zdaniem z niewielkim przymrużeniem oka można traktować miasto za gotowe.

gruziak97 PW
25 kwietnia 2012, 22:25
Widziałem to miasto już jakiś czas temu. Myślę, że wygląda nieźle zwłaszcza jednostki. Część budynków też fajnie się prezentuje, ale drugą cześć należałoby jednak zmienić.

EDIT
Należałoby też zmienić wampiry na coś innego w jednym mieście, bo zdublowane to nienajlepszy pomysł.

Trith PW
26 kwietnia 2012, 00:39
To może założyć specjalny temat do dyskusji o Rumuńskim Mieście, żeby nie offtopować tutaj?

Fandor PW
26 kwietnia 2012, 08:47
Romain to Rzym, więc miasto niezbyt klimatyczne ani nie ma dobrych jednostek Slavonic, - słowiański by pasował bardziej patrząc na budynki ale w tedy i tak trzeba by było zmienić jednostki.

Irhak PW
26 kwietnia 2012, 09:40
Cytat:
Romain to Rzym
O_O Rzym to Rome, a Romania to Rumunia (rumuński -> Romanian).

PS. Romain to rzekomo rzymski z francuskiego ;)

Fandor PW
26 kwietnia 2012, 10:21
A to przepraszam coś musiałem pomylić (google tłumacz :( )

Kradziej PW
27 kwietnia 2012, 15:28
Mi osobiście to rumuńskie czy rzymskie miasto się podoba tylko niektóre jednostki mi nie pasują.

Wiwern PW
30 kwietnia 2012, 21:56

The Doom PW
30 kwietnia 2012, 22:27
Mam rozumieć, że to nowe, tym razem trójwymiarowe modele jednostek? Jeśli tak, to miodzio ;) Teraz pozostaje jeszcze tylko animacja... Siódmy poziom nie jest zły, choć prezentuje się trochę... śmiesznie :/ Można by to i owo zmienić. Reszta stworków jest doprawdy dobra :) !

Masław PW
30 kwietnia 2012, 22:38
Dobrze to wygląda. Miejmy nadzieję, że doczekamy realizacji tych jednostek.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 41 - 42 - 43
temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel