Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 41 - 42 - 43

Matheo PW
4 marca 2012, 19:50
No właśnie. Czyli jest możliwość grać Przystanią przeciwko Gajowi. Mógłby ktoś przenieść trzy ostatnie posty do,, Teori Wielkiej Unifikacji,, ;)

AmiDaDeer PW
4 marca 2012, 20:02
Cytat:
No właśnie. Czyli jest możliwa iść Przystanią przeciwko Gajowi.
Nie jest. Gaj działa na WoGu, bez niego jest bezużyteczny. HotA i Gaj są NIEKOMPATYBILNE.

Przy okazji usuń te dwa pozostałe posty, podobnie zresztą jak w paru innych miejscach, gdzie się powtarzają.

Matheo PW
4 marca 2012, 20:35
Właśnie że się da! Przed chwila grałem, i mam nagrany filmik. Tylko nie wiem czy będę mógł wrzucić, bo mi USB potrzebne a nie mam. Tylko jest sporo błędów, a raczej niezgodności. Ale się da i o :-) wizualnie przynajmniej.

AmiDaDeer PW
5 marca 2012, 15:02
Matheo:
Właśnie że się da! [...] Tylko jest sporo błędów, a raczej niezgodności.
Sam sobie zaprzeczyłeś.
Zresztą - nie ucz ojca dzieci robić. :P

Nie da się i już. To, że grafiki teoretycznie działają i mamy "nowe" miasto, nie oznacza, że to "nowe" miasto działa. HotA nie korzysta z języka ERM, który jest dla Gaju kluczowy i bez niego miasto jest praktycznie niegrywalne. Tak samo niegrywalne jest na SoD, RoE czy jakimkolwiek innym execu, który nie jest WoGiem.

Koniec tematu. Na dowód moich słów spróbuj strzelić driadą.

TopFunny525 PW
5 marca 2012, 15:15
@UP AND UP2
Hobbit ma rację Matheo. Sam sprawdzałem jak działa Driada bez obskryptowania i uwierz mi, errorów było jakich mało. Więc radzę ci dać spokój bo na 99% się nie da. A jak się da. To będzie sporo błędów przez co, grać się w gre nie będzie dało.

Matheo PW
5 marca 2012, 15:44
To zależy co kto ma na myśli mówiąc "Grać Przystanią przeciwko Gajowi". Wy pewnie macie na myśli te wszystkie sprawy techniczne. Jednak wizualnie tak to wygląda: Na polu bitwy, stoi bohater Przystani, naprzeciwko bohatera Gaju, każdy z jednostkami swojej frakcji. Więc można tak to nazwać. Niestety jednostki Gaju mają wszystkie zdolności, jednostek Cytadeli. Nikt poza jednostką drugiego poziomu nie strzela, a np. pajęczyca lata heh. Mamy też przemeblowanie w zamku. Budowle Gaju znajdują się na ekranie miasta, w tym miejscu, co ich pierwotne odpowiedniki na ekranie Cytadeli. Jednak mogę zaatakować wężem morskim kwarcowego smoka (Który tak naprawdę jest Hydrą heh). Więc jest spora zabawa heh. Gdyby udało się trochę zmienić działanie modu z Gajem byłaby możliwa "pełna" konfrontacja obu frakcji.

AmiDaDeer PW
5 marca 2012, 15:50
Matheo:
To zależy co kto ma na myśli mówiąc "Grać Przystanią przeciwko Gajowi".
Ja mam na myśli: "Grać Przystanią przeciwko Gajowi".

"Te wszystkie sprawy techniczne" są równie ważne jak grafika, momentami nawet ważniejsze. Co Ci po samej grafice, skoro wszystko jest po prostu bezużyteczne i żadnego pożytku z tego nowego miasta nie ma?

Nowe miasto to nowe miasto, grafiki to grafiki. I "to zależy" nie ma tu nic do rzeczy.

Matheo:
Gdyby udało się trochę zmienić działanie modu z Gajem byłaby możliwa "pełna" konfrontacja obu frakcji.
Bez współpracy z HotA Crew, na którą się nie zanosi (albo ewentualnie nowej wersji Hoty), jest to po prostu niemożliwe. Nie ma ERM -> nie ma Grove.

TopFunny525 PW
5 marca 2012, 16:16
@Hobbit ma rację, do czasu ukazania się nowej wersji Hoty to nie zanosi się na płynne działanie gaju. Pozatym, wątpię aby twórcy hoty utworzyli skrypty erm jak było w WOGU. Ze względu na to, że chcą być niezależni i pokazać to, co innym się nie udało. Dlatego radzę ci przestać eksperymentować bo jeszcze rozwalisz sobie grę i będziesz musiał zrobić reinstall. Czego ci nieżyczę.

witchking PW
5 marca 2012, 16:41
Jeśli koniecznie chcesz pograć nowymi miastami przeciwko sobie to nie mogą opierać się na wogu. Być może uda Ci się to gdy spróbujesz z modern forge

AmiDaDeer PW
5 marca 2012, 17:15
O ile nikt nie zmodyfikuje pliku h3hota.exe - Modern Forge również nie będzie za bardzo kompatybilne z tego co wiem. :P

BanBreaker PW
5 marca 2012, 17:16
Wystarczy poprosić XD dwie godziny roboty

Matheo PW
5 marca 2012, 18:20
Rozumiem, ale myślałem że nikt inny tak nie miał heh. Ja mam wszystko w jednym folderze (bo ktoś mi tak doradził) HotA, Heroes i Gaj. Gdy doinstalowałem WoG i Gaj, to z Cytadeli zrobiła się no nie wiem Gajotadela, lub Cytogaj heh. Myślałem że nikt tak nie miał. Ja rozumiem, że oba projekty nie są stworzone by współgrac heh. A nie ma żadnych szans na współpracę z HotA? Szkoda żeby wasz projekt przepadł..

AmiDaDeer PW
5 marca 2012, 19:15
Szanse zawsze mogą być. Tyle że de facto trzeba by było przeprojektować całe miasto, by spełniało standardy HotA Crew. A na to się nie zanosi.

TopFunny525 PW
5 marca 2012, 19:24
Hobbit:
Szanse zawsze mogą być. Tyle że de facto trzeba by było przeprojektować całe miasto, by spełniało standardy HotA Crew. A na to się nie zanosi.
I de facto twórcom gaju się napewno nie będzie chciało:D. Co do Forge. To sądzę, że gdy twórcy wydadzą wersję na czystego SODA. To być może będzie można wtedy zagrać, a narazie. Można o tym co najwyżej pomarzyć.

Fandor PW
25 kwietnia 2012, 08:04
Cześć mam takie pytanie, czy jest możliwość przerobienia Grove tak by był nowym miastem tak jak w Przystań w Hota?

The Doom PW
25 kwietnia 2012, 09:25
Cóż... Teoretycznie z pewnością, jednak w praktyce dodanie do gry zupełnie nowego miasta przerasta nasze (moje i innych Grotowiczów) możliwości. Jak na razie prócz twórców gry potrafi to tylko drużyna tworząca HoTA'ę. Sposób ten znali też ludzie z WoG Teamu, choć jak wiadomo, ten już nie powstaje :/ Jedyna nasza nadzieja pozostaje w VCMI!

@Down
Patrz --> [...] jednak w praktyce dodanie do gry zupełnie nowego miasta przerasta nasze (moje i innych Grotowiczów) możliwości [...] -.-

Matheo PW
25 kwietnia 2012, 09:27
A umiesz to zrobić? Bo narazie nikt oprócz Hota Crew tego nie potrafi.

Fandor PW
25 kwietnia 2012, 10:08
Matheo jeżeli to był komentarz do mnie to odpowiem, nie umiem ale ja zapytałem nie mówiłem że takie coś będę robił.

TopFunny525 PW
25 kwietnia 2012, 15:59
Cóż. Niestety się nie da. Tak jak mówiliśmy. HOTA CREW złamał kod źródłowy i dodał zamek. Podobnie jak Team tworzący mod Ironfist do HII(ale to już inna bajka). Jak wspomniał pan The Doom. Nasze ostatnie nadzieje pozostają w VCMI. W którym dodawać jednostki prawdopodobnie będzie można po wersji 1.0. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam.

Fandor PW
25 kwietnia 2012, 16:35
Dzięki TopFunny że mi to trochę przybliżyłeś, mam nadzieję że Hota Crew złamią kod na tyle by dodać więcej miast i się podzielą tą wiedzą z innymi to może ktoś w końcu wyda w tedy Grove i Bastion do woga naraz nie podmieniając innych zamków.
Pozdrawiam.
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 41 - 42 - 43
temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel