Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 41 - 42 - 43

James_Dean PW
31 stycznia 2011, 13:55
Dobra, to teraz moja recenzja.

Wrażenia wizualne - na najwyższym poziomie. Bardzo ładne miasto, niesamowity, tajemniczy klimat, dobra muzyczka. Jednostki - nie miałem jeszcze okazji przetestować wszystkich, ale ogólnie bardziej je polubiłem niż te wymyślone na siłę Gnolle, Ważki, Gorgony i Wiwerny z Cytadeli.
Najbardziej spodobali mi się nocni druidzi - i ich transformacja w niedźwiedzia podczas ataku. Dobra robota! Szkoda jednak, że zwierzęta, w które transformuje się druid są takie same również przy ulepszeniu...
Zauważyłem, że dodana została nowa jednostka - Drzewobrodzi. Bardzo mi się podoba, jednak... czemu zastąpiono nimi CHŁOPÓW? Przecież to bardzo klimatyczna jednostka znana z wszystkich Herosów, niektóre mapy i kampanie z WOGa kręcą się wokół chłopów a z Drzewobrodymi dziwnie się wówczas gra... Można było ich wkleić zamiast np. Wiedźmy albo Czarodzieja, bo to są niepotrzebne jednostki.
Brzydkie są natomiast ikonki potworów - rozmyte, niewyraźne i ciężkie do rozróżnienia. Zalecałbym popracowanie nad nimi!

Ogólnie - bardzo polubiłem grać tym miastem. Gratulacje!

Dragonar PW
31 stycznia 2011, 15:41
James_Dean:
Jednostki - nie miałem jeszcze okazji przetestować wszystkich, ale ogólnie bardziej je polubiłem niż te wymyślone na siłę Gnolle, Ważki, Gorgony i Wiwerny z Cytadeli.
Jednostki Cytadeli pochodzą najczęściej z różnych mitologii, nie były wymyślane na siłę. Zdaniem naszego zespołu, podobnie jak zdaniem wielu innych osób, jednostki Gaju są najsłabszym punktem miasta. Zamierzamy je stworzyć jeszcze raz, tyle, że za pomocą grafiki 3D. Poczyniliśmy już pewne kroki, a konkretnie to większość modeli jest gotowa. Układ, czy koncepcje jednostek nie będą zmieniane, jedynie grafika zostanie wymieniona na lepszą. Patrz: screen z łowcami w 3D z poprzednich postów.

James_Dean:
Najbardziej spodobali mi się nocni druidzi - i ich transformacja w niedźwiedzia podczas ataku. Dobra robota! Szkoda jednak, że zwierzęta, w które transformuje się druid są takie same również przy ulepszeniu...
W wersji 3D zwierzęta są nieco inne, np. niedźwiedź ma pewne dodatki w wersji ulepszonej.

James_Dean:
Zauważyłem, że dodana została nowa jednostka - Drzewobrodzi. Bardzo mi się podoba, jednak... czemu zastąpiono nimi CHŁOPÓW? Przecież to bardzo klimatyczna jednostka znana z wszystkich Herosów, niektóre mapy i kampanie z WOGa kręcą się wokół chłopów a z Drzewobrodymi dziwnie się wówczas gra... Można było ich wkleić zamiast np. Wiedźmy albo Czarodzieja, bo to są niepotrzebne jednostki.
Chłopa wybrano ze względu na jego nikłą przydatność oraz ze względu na kompatybilność z pewnym modem. W następnej wersji albo tak zostanie, albo drzewobrodzi zostaną dodani, jeżeli się uda.

James_Dean:
Brzydkie są natomiast ikonki potworów - rozmyte, niewyraźne i ciężkie do rozróżnienia. Zalecałbym popracowanie nad nimi!
W związku z odtwarzaniem jednostek w 3D, ikonki siłą rzeczy zostaną zmienione. A z modeli o wiele łatwiej robi się odpowiednie ikonki. :)

Haregar PW
1 lutego 2011, 00:46
Póki co chcę tylko tak powiedzieć, że Grove nie jest kompatybilne z Modern Forge. To tylko przy okazji jakby ktoś chciał tak jak ja mieć te dwa miasta na raz. Obecnie pracujemy nad tym, żeby Modern Forge współdziałało z innymi modyfikacjami wielkości miastowej, co jest kwestią czasu - sami mamy baardzo wczesną wersję gry no i stąd ta niechęć jej do tolerowania innych modów. ^.^

James_Dean PW
1 lutego 2011, 21:01
To czekam z niecierpliwością na nową wersję Grove i na Modern Forge. Życzę powodzenia i sukcesów!

Matthew PW
15 lutego 2011, 16:12
Ja podobnie jak niektórzy także mam problem z zainstalowaniem tego dodatku ... Czy do instalacji jest wymagana najnowsza wersja WOGa? Podczas instalacji wyświetla mi się też błąd o uszkodzonym pliku data WoG (jak to naprawić?), brnę dalej w instalacji lecz gdy docieram do momentu ładowania (instalacja) pasek instalacji w ogóle się nie posuwa ... Liczę na Waszą pomoc :)

AmiDaDeer PW
15 lutego 2011, 16:33
Matthew:
Czy do instalacji jest wymagana najnowsza wersja WOGa?
Tylko 3.58f. Najnowsza wersja (z ERA) nie jest wskazana.

Matthew:
jak to naprawić?
Ściągnąć raz jeszcze. Najlepiej z innego mirrora niż na początku.

Matthew:
pasek instalacji w ogóle się nie posuwa
To typowe dla WoGa i innych produktów jemu podobnych. :P

Matthew PW
15 lutego 2011, 16:41
Serdeczne dzięki za wytłumaczenie tylko nie wiem czy opłaca zamieniać Cytadelę na Gaj bo troszkę słabe stworki:/

Dragonar PW
15 lutego 2011, 17:15
Na razie mogą być rzeczywiście nieco słabe, jeżeli chodzi o wygląd, ale już w następnej wersji zostaną wymienione na znacznie lepsze, modele 3D.

fishkebab PW
15 lutego 2011, 17:38
A kiedy ta następna wersja jeśli można wiedzieć?

Edit: Tak mniej więcej.

avatar PW
15 lutego 2011, 18:29
Cytat:
opłaca zamieniać Cytadelę na Gaj bo troszkę słabe stworki:/
Opłaca się. Najlepiej to zrobić kopię folderu Heroes3, zainstalować Gaj, pograć trochę by zobaczyć jak wszystko wygląda w praktyce. A jak zatęsknisz za Cytadelą do odpalasz grę z wcześniej utworzonej kopii.

Dragonar PW
15 lutego 2011, 19:02
Fishkebab:
A kiedy ta następna wersja jeśli można wiedzieć?
Gdybyśmy sami ją znali... Nie da się określić dokładnej daty, nawet miesiąca. Niczego nie ukrywamy, po prostu sami nie wiemy. Jedyne, co jest pewne, to to, że nowa wersja na pewno pojawi się przed końcem bieżącego roku, ale tym razem postaramy się, by nie były to święta Bożego Narodzenia, lecz jakiś wcześniejszy termin. :)

Kuririn PW
15 lutego 2011, 23:24
Dragonarze :) cierpliwość popłaca :D tak myślę i mam nadzieje ze teraz wersja która wydacie będzie śmigać u każdego również u mnie :) 3mam kciuki za wasza prace która nie jest byle wyzwaniem.

Matthew PW
16 lutego 2011, 14:51
Pytałem wcześniej czy trzeba najnowszą wersję WoGa. Hobbit odpowiedział że tylko 3.58 a ja najprawdopodobniej mam właśnie 3.52 . Muszę mieć nowszą od mojej?

Dragonar PW
16 lutego 2011, 15:04
Musisz mieć wersję 3.58F, czyli .
I stosuj się do zaleceń z poprzednich postów (kolejność instalacji, konieczność WoGifikacji...).

Matthew PW
16 lutego 2011, 15:40
Dziękuję:)

Matthew PW
16 lutego 2011, 17:47
A z tamtym wogiem co trzeba zrobić . Mogę go zostawić?

Dragonar PW
16 lutego 2011, 17:53
Możesz, ale w innym folderze, żeby nie zmieszała się stara wersja z nową.

Matthew PW
16 lutego 2011, 17:59
Oj... A jakby się komuś zmieszało? I nie chciał osie instalować z powodu jakiegoś błędu?

Dragonar PW
17 lutego 2011, 15:21
Nie można mieszać dwóch wersji, bo gra przestanie działać. :P

Matthew PW
17 lutego 2011, 15:50
A jakby ktoś zmieszał to jak to naprawić??:)
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 41 - 42 - 43
temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel