Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian w Grocie
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15

Morglin PW
9 marca 2014, 13:51
Jeśli wpiszesz błędnie hasło to pojawia się napis:
Cytat:
Błędny login lub hasło... Czyżbyś był kandydatem na karmę dla smoków?
Żeby zalogować się ponownie trzeba użyć przycisku wstecz.

Przyznam, że bywa to denerwujące. Lepiej by było dodać nad tym tekstem, pola do wpisania loginu i hasła.

Andruids PW
9 marca 2014, 23:20
@Morglin Bardziej chodziło mi o formę tego powiadomienia. No bo przepraszam bardzo, jedna mała literówka i od razu karma dla smoków? Przecież każdemu się to zdarza. A pomyślał ktoś, jak czują się inne smoki, kiedy dostaną takim tekstem?
Ale tak, ponowna próba logowania na tej samej stronie, myślę, że to zdecydowanie dobry pomysł : )

AmiDaDeer PW
9 marca 2014, 23:35
Przecież przybycie tutaj nie było dobrym pomysłem. :P

Acid Dragon PW
10 marca 2014, 00:54
Komunikat jest wredny celowo i raczej zostanie :).
Aczkolwiek z ta kwestią wracania, to faktycznie może coś zrobię.

snajpertv PW
8 maja 2014, 20:38
A ja w sprawie cmentarza. Czy z komendy "odchodzi w zaświaty" i wyrzucenia cię na główną stronę, nie dałoby się zamienić tego na wyrzucenie cię z cmentarza (nie dalej niż do komnat)?

Kammer PW
8 maja 2014, 20:43
Ale niby jak to ma działać? Na zasadzie kicka? Jak tak, to nie jest taki znów zły pomysł - nawet dobry dla kanału RPG.

Acid Dragon PW
8 maja 2014, 21:02
Chyba nie rozumiem. Chodzi o to, że po wyjściu z cmentarza przekierowanie powinno być na forum, zamiast na główną? Nie widzę powodu.

snajpertv PW
9 maja 2014, 15:49
Tak Acid Dragonie. I dlatego, że denerwujące jest to, że potem na nowo muszę wchodzić na forum.

TopFunny525 PW
9 maja 2014, 15:56
Masz możliwość wejścia na czat ze strony głównej poprzez " smocze oko" przy napisie profil. Jednakże przyznam szczerze, że tego typu przycisk o którym była mowa mógłby się przydać. O ile Guinea i inni starożytni mają na to czas i chęci (to drugie przedewszystkim).

Pozdrawiam

Acid Dragon PW
9 maja 2014, 16:22
To raczej nie kwestia chęci, ale zasadności.

Na pewno nie będzie kolejnego przycisku do wychodzenia - i tak ostatnio mamy za dużo przycisków :P.

A kwestia tego czy przekierowanie powinno być na forum, czy na główną to chyba tylko personalna preferencja. Nie widzę powodów, dla których należy to zmieniać globalnie, dla wszystkich. Stroną macierzystą chatu jest strona główna. Nie forum.

Hayven PW
8 lipca 2014, 10:48
Czy jest możliwe wprowadzenie na Stronie Głównej Groty odnośnika do jakiegoś spisu mieszkańców, w którym można by odszukać kogoś, u kogo chcemy coś sprawdzić w profilu albo zwyczajnie wysłać wiadomość Hermesem?

Bo jak na razie to jedyna możliwość, jaką widzę, to wyszukanie jakiejś wiadomości delikwenta na forum, względnie łapanie na Cmentarzu. A nie zawsze pamięta się gdzie kto pisał, zwłaszcza jeśli pisze on rzadko albo prawie w ogóle, podobnie z bytnością na chacie.

Crystal Dragon PW
8 lipca 2014, 10:53
Ubiegłeś mnie Hayven:P

Też chciałem się o to spytać, ale nie miałem okazji.

Morglin PW
8 lipca 2014, 12:13

Hayven PW
8 lipca 2014, 12:21
Fakt, nie wiedziałem o takiej opcji - ale to wciąż wyszukuje wiadomości wybranego użytkownika, a nie np. jego profil. Wiem, że od posta do profilu krótka droga, ale to wciąż nie to - poza tym prosiłem o wyszukiwarkę użytkowników na stronie głównej, a nie na Forum w ukryciu :D

Acid Dragon PW
8 lipca 2014, 13:17
Myślałem kiedyś o zrobieniu spisu, ale ostatecznie biorąc pod uwagę jak wyglądają takie spisy na innych stronach, doszedłem do wniosku, że to ma mały sens.

To byłaby lista ponad 4400 pozycji, z których ogromna większość to "puste" konta osób, które tylko się zarejestrowały. W rezultacie więc z takiej listy i tak nie sposób skorzystać, bo nie da się "zobaczyć" osoby, o którą może chodzić w takim zalewie bezwartościowych informacji.

A z kolei w robieniu wyszukiwarki (a nie spisu) nie widzę już żadnego sensu. Jeśli ktoś zna nick osoby, to przecież Hermesa może wysłać (ewentualnie w przypadku błędu Hermes powie, że nie zna takiej osoby). A jeśli nie zna, to i w wynikach wyszukiwania go nie będzie.

Hayven PW
8 lipca 2014, 15:13
Aach, zapomniałem o opcji ręcznego wpisania nicka w Hermesie :D

Matheo PW
12 września 2014, 15:54
Mam dwie propozycje zmian/usprawnień. Po pierwsze w poczcie Hermes bardzo przydałaby się opcja podglądu. Zanim klikniemy "wyślij" dobrze by było sprawdzić w jakiej postać wiadomość dotrze do adresata. Coś takiego przydałoby się również podczas pisania postów.

Druga sprawa dotyczy usprawnienia wyszukiwarki na forum, o możliwości wyboru komnaty, która zostanie przeszukana. Drugą lecz bardziej męczącą więc z pewnością gorszą opcją, jest dodanie wyszukiwarki w każdej komnacie.

Andruids PW
22 września 2014, 12:14
Podgląd w Hermesie by się przydał. Można zawsze wysłać do siebie samego wiadomość, żeby zobaczyć jak wygląda, ale po co tak komplikować sobie życie.

Ja natomiast chciałem zaproponować na czacie test captcha, zamiast informacji "Brak wiadomości do wysłania lub wiadomość bez sensu. Zjedz Goblina.". Wpadłem też na pomysł "klątwy captcha", takiego lżejszego wariantu palca. Opinie?

Dark Dragon PW
23 września 2014, 09:15
ANcientDRuids:
Podgląd w Hermesie by się przydał. Można zawsze wysłać do siebie samego wiadomość, żeby zobaczyć jak wygląda, ale po co tak komplikować sobie życie.

Someday™

ANcientDRuids:
Ja natomiast chciałem zaproponować na czacie test captcha, zamiast informacji "Brak wiadomości do wysłania lub wiadomość bez sensu. Zjedz Goblina.". Wpadłem też na pomysł "klątwy captcha", takiego lżejszego wariantu palca. Opinie?

Przeciw. Dlaczego karać użytkownika za np. błąd przy pisaniu/wysyłaniu? Jak na razie sprawdza się taki system, jaki jest.

Tarnoob PW
29 października 2014, 13:13
Oto parę propozycji nt. licznika postów u użytkowników.

Wyszukiwarka sprawdza pierwsze 1000 postów delikwenta i wyświetla je chronologicznie, od najnowszych.

Tymczasem miło byłoby widzieć więcej – np. jaka część postów jest w jakim dziale. Od razu można by się zo­rien­to­wać, kto jest od czego, i że np. Kuririn jest ewidentnie od działu WoG, a Alamar przeciwnie, od MM i o WoG-u nie pisze chyba wcale.

Nie proponuję jakichś diagramów kołowych, histogramów ani niczego, co graficznie przedstawia zbiór liczb. Chodzi raczej o możliwość sortowania znalezionych postów wg czego innego niż data – niech to będzie właśnie dział, mo­że też liczba wyświetleń, odpowiedzi, długość…
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15
temat: Propozycje zmian w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel