Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Ciekawostki, triki, sztuczki...
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2

Hayven PW
5 listopada 2013, 19:37
Aaa... ok, ok. Ju rozumiem :)

jarojj10 PW
16 listopada 2013, 20:09
A ja mam jeszcze jedną ciekawostkę (w sumie rozwinięcie ciekawostki Shin0biego) związaną z mechaniką gry, dzięki której udało mi się przejść wspomnianą już mapę Unleashing the Bloodthirsty.
Gdy atakujemy na zamek nawet dużo potężniejszego wroga i nie mamy (lub mamy bardzo małą liczbę) jednostek dystansowych, a wróg w swojej armii ma nie tylko jednostki latające ale też piechotę, to wystarczy zablokować mu wyjście z zamku i zniszczyć katapultę, nim ona zrobi wyłam w murach, aby przeciwnik nie wychodził z oblężonego miasta. W moim przypadku przeciwnik mający ponad 1700 czarnych smoków, 1900 chimer, 2500 minotaurów, 3500 meduz, 4500 obserwatorów i 5500 harpii i atak i obronę bohatera na poziomie 99 wolał siedzieć siedzieć w mieście niż zaatakować moje 800 hydr chaosu, 2000 wiwern królewskich, 2000 gorgon i 500 entów, mimo że dałby rade bez większych strat pokonać mnie samymi jednostkami latającymi w ciągu dwóch kolejek (sprawdzałem podczas walki w polu).
Aby wygrać takie bitwy, trzeba mieć jednak bardzo silne czary (berserker, klonowanie, dezorintację itp. na mistrzowskim poziomie). Ja wygrałem wspomnianą bitwę tylko ze stratami zadanymi przez wierze.

Shin0bi PW
16 listopada 2013, 20:51
Cytat:
Shinoba

Co to za potworek :P

AlamarAlamarLepszy niż poprzedni.
Fixed

jarojj10 PW
17 listopada 2013, 09:08
Przepraszam za błąd w odmianie :P

Przypomniała mi się jeszcze jedna ciekawostka:
-order męstwa nie tylko dodaje +1 do morali ale także chroni przed czarami umysłu. Sprawdzone :D

Alistair PW
17 listopada 2013, 11:02
Co do tematu:

w opisie Orderu Męstwa nie ma nic o ochronie przed czarami umysłu? Osobiście nie lubię "ukrytych" właściwości przedmiotu.


To jeszcze dodam - pisze się "morale" (tego wyrazu się nie odmienia) oraz w Twoim wcześniejszym poście - "wieże" (niewątpliwie niepodkreślone przez słownik w przeglądarce, bo słowo "wierze" też istnieje jako odmiana słowa "wiara"). To tak na marginesie.

Kastore PW
17 listopada 2013, 11:07
A czy nie dzieje się tak tylko w WoGu?

Alamar PW
17 listopada 2013, 11:52
Nie, żadna modyfikacja nie jest wymagana.

Morglin PW
4 września 2014, 18:40
Jeśli ktoś był w wiadomym miejscu lub widział kiedyś skriny z alfy H1, to powinien wiedzieć, że pierwotnie planowano, by przyrost jednostek był miesięczny, a nie tygodniowy. Ostała się po tym mała pozostałość. W listach Jego Wysokości Lorda Morglina Ironfista, w zapisach dat ("23 dzień miesiąca Kruka, rok 632", "4 dzień miesiąca Ważki, rok 632" i tak dalej).

Hayven PW
4 września 2014, 19:22
Zauważ, że co cztery tygodnie otrzymujemy komunikat o początku nowego miesiąca :P
strona: 1 - 2
temat: Ciekawostki, triki, sztuczki...

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel