Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29 ... 41 - 42 - 43

MinosKing PW
22 lipca 2014, 15:41
Mhm zaś w innych tłumaczeniach zamiast Lizard Warrior mamy Reptilion zaś Nagę kiedyś nazwano Przerazą, nie pamiętam tylko w której części gry Homm III ale ta nazwa się pojawiła.

A wracając do tematu, to każda nazwa jest ciekawa, ale musi też coś mówić danej osobie która nie wiele wie o Mitologii czy też o Legendach jak np. o Potworze z loch ness. Skąd się wziął? jaki jest jego pochodzenie czy Mitologiczne czy Fantastyczne czy czysto Sains Fiction inaczej mówiąc wymyślone przez np. jakichś żeglarzy:d

Podobnie jak np. z Gnollami skąd się wzięły? z jakich korzeni się wywodzą i czy miały miejsce w którejś z Mitologii?

Matheo PW
22 lipca 2014, 15:53
Cytat:
Mhm zaś w innych tłumaczeniach zamiast Lizard Warrior mamy Reptilion

O to właśnie chodzi. Zrobiono to po to, by ratować polski język :)

Cytat:
zaś Nagę kiedyś nazwano Przerazą, nie pamiętam tylko w której części gry Homm III ale ta nazwa się pojawiła.

Należy brać pod uwagę tylko tą wersję, która jest aktualnie w sprzedaży. Poprzednie się nie liczą.

Cytat:
A wracając do tematu, to każda nazwa jest ciekawa, ale musi też coś mówić danej osobie która nie wiele wie o Mitologii czy też o Legendach

Cytat:
Podobnie jak np. z Gnollami skąd się wzięły? z jakich korzeni się wywodzą i czy miały miejsce w którejś z Mitologii?

Sam podałeś piękny przykład, że nie musi. Jeśli gra nakłania graczy, do sięgnięcia po słowniki i encyklopedie, to znaczy że jest dobra :)


Kammer PW
22 lipca 2014, 15:54
Tak to czytam i wiecie, co przychodzi mi do głowy? To. Preserve! Nie idź tą drogą!

Matheo PW
22 lipca 2014, 16:00
Masz rację. Przedyskutowanie wszystkiego po to wybrać najlepsze koncepcje, to bardzo zły pomysł. Lineup już dawno został ustalony i są chętni by go z animować. To w niczym nie przypomina Vori, wiem to najlepiej :)

witchking PW
22 lipca 2014, 17:31
Moim zdaniem nie ma co kombinować. Widzę tylko dwie rozsądne wersje:
-żabolud (i podobne słowotwórstwa jak żabol, żaboczłek)
-wodnik
reszta jest zwyczajnie przekombinowana.


mr_R PW
22 lipca 2014, 19:59
zgadzam się z witchkingiem, a ta dyskusja prowadzi donikąd. proponuje zawiesić/ zrezygnować nad dalszą kłótnią o nazwę żaboluda. To już zostało ustalone.

Matheo PW
22 lipca 2014, 20:01
W takim razie Wodnik, chociaż chyba każdy powie że Wodniki wyglądają inaczej. Nie wiem co złego ma w sobie "Virran". To dosłownie to samo co "Żabolud" a ma o wile więcej zalet.

Opis siedliska tych stworzeń: "Pozwala rekrutować Żaboludy", czy to brzmi dobrze? "Virran" można ewentualnie zamienić na "Ranvir".

Nerevar PW
22 lipca 2014, 20:03
Cytat:
To dosłownie to samo co "Żabolud" a ma o wile więcej zalet.
Takich, że - w przeciwieństwie do Żaboluda - prawie nikt nie zrozumie, co to u licha ma znaczyć?

Matheo PW
22 lipca 2014, 20:29
Zapewne nie wiesz także co oznacza słowo "Minotaur" i jakoś Ci to nie przeszkadza.

Vir - w języku łacińskim znaczy "człowiek", tyle że w trochę bardziej prymitywnym znaczeniu, natomiast "Ran" oznacza żabę. To skrót od Ranidae, czyli Żabowate. Znaczenie jest niemal dokładnie takie samo jak w przypadku "Żaboluda".

Kammer PW
22 lipca 2014, 20:35


Nie przesadzać z obcymi wstawkami. Polski język - piękny język.

witchking PW
22 lipca 2014, 20:38
Fajnie. Tylko na ten moment myślimy nad wersją nazwy do polskiego tłumaczenia. Minotaur to postać z mitologii którą to się przerabia w podstawówce. Myślę, że każdy mieszkaniec Europy wie jak wygląda minotaur. Twoje twory językowe nie przekonują tu chyba nikogo więc proponował bym dać sobie spokój z powtarzaniem tych samych argumentów i zaśmiecaniem tematu. Osobiście jestem zirytowany tym, że za każdym razem gdy chce zobaczyć postęp prac muszę przekopywać się przez tony rozważań czy lepsza jest jedna, czy druga nazwa. Dodam, że owa jednostka nie ma nawet modelu, a co dopiero defu.

Matheo PW
22 lipca 2014, 20:55
Cytat:
Nie przesadzać z obcymi wstawkami. Polski język - piękny język.

Ten język ma kilka zasad, które trochę przeszkadzają przy tworzeniu takich tworów jak "Żabolud" nie bez powodu przy tłumaczeniu sięgnięto po Reptilionów. Też jestem za tym aby dyskusję zakończyć. Chyba już wszystko zostało powiedziane.

MinosKing PW
22 lipca 2014, 21:11
Cytat:
Twoje twory językowe nie przekonują tu chyba nikogo więc proponował bym dać sobie spokój z powtarzaniem tych samych argumentów i zaśmiecaniem tematu.

Zgadzam się wałkowanie w kółko tego samego nie ma sensu.

Cytat:
Dodam, że owa jednostka nie ma nawet modelu, a co dopiero defu.

Słuszna uwaga Witchkingu. Lecz pewnie z czasem się pojawi.

witchking PW
22 lipca 2014, 21:52
http://heroes3towns.com/?town=preserve&page=arts
Tak przy okazji

Andruids PW
23 lipca 2014, 00:48
Niezły szkopuł z tą żabką. A z innej beczki, mi wpadł pomysł na nazwę dla żółwia. Tak się składa, że legenda zna stwora o nazwie Tarrasque. Wielki, z żółwią skorupą i pojawia się nawet w D&D. Ulepszony, mógłby zyskać epitet Gigantyczny, Kolosalny, albo hm... Tektoniczny?

Hei-reg; PW
23 lipca 2014, 01:04
Żeby nie było, czytam wszystkie wasze posty w miarę na bieżąco. Nie mam jednak na razie nic do powiedzenia na temat nazw. Tak jak pisałem wcześniej, na tym etapie tworzenia miasta, czyli dosyć wczesnym, pasuje mi nazwa żaboluda i żabiego medyka. O ewentualnych zmianach będę myślał na koniec. :)

No i mam coś fajnego ze sobą. :D



Fort i jego rozbudowa. Ostatecznie do pokrycia dachu użyłem strzechy, uważając jednocześnie, żeby nie przypominało czasem Rampartu. Wszelakie dachówki chyba mijają się z celem skoro ma to być miasto raczej dzikie. A tych pomarańczowych dachów z preserve H4 nie trawię, więc spróbowałem czegoś nowego... :D

Kammer PW
23 lipca 2014, 01:06
Jak zwykle - bardzo, bardzo ładne. Szczególnie podobają mi się te gałęzie wystające z wież strzelniczych.

Trith PW
23 lipca 2014, 01:10
Bardzo piękne. Aż szkoda, że bezpośrednio w tej formie nie wejdzie do gry.
Aż nie mogę się doczekać reszty budynków.

Aa... Jednak kilka uwag do tego zamku:
-Brak fosy (trzeba coś wymyślić w tej kwestii)
- jak na moje oko trochę za dużo materiałów niezbyt dobrych na fortecę, która będzie oblegana przez machiny oblężnicze. Nawet Rampart jest w więcej niż połowie z kamienia, a drewno i strzecha to tylko dobudówki, które są zdecydowanie mniejszą i mniej osiągalną częścią zamku... Ale to tylko takie narzekanie moje.
-na ogół zamki rozbudowują się: strażnica (wieża środkowa)-> dwie wieże boczne. Jednak nie we wszystkich zamkach jest to aż tak widoczne (również nie we wszystkich wizualnie jest strażnica+dwie wieże)
Note to self: wydzielić ten cały offtop nazwowy, bo zaśmieca temat.

Nephretes PW
23 lipca 2014, 01:28
Świetna robota. Szczególnie podobają mi się te drzewka po boku, które wkomponowują się w budowlę. Zgodzę się z Trithem że brakuje fosy oraz, że szkoda iż twój rysunek nie może zostać jako wersja finalna.

Keep up good work o3o

Edit do postu niżej:

Myślę, że jeśli autor się zgodzi nie byłby to najgorszy pomysł.

Trith PW
23 lipca 2014, 01:40
Jak tak dłużej na to patrzę, to stwierdzam, że po modyfikacjach to by się świetnie sprawdziło jako rada miasta/ratusz.
strona: 1 - 2 - 3 ... 27 - 28 - 29 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel