Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes VII - wasze pomysły
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Narxes PW
16 lutego 2014, 13:44
Ja ogólnie Heroes VII widział bym w czasach po V części.Podział na magie taki jak w VI części (ogień,woda,ziemia,powietrze,światłość,mrok i magia pierwotna).Rozwój bohaterów taki jak w V części z podziałem na moc i magię tak jak w VI części,podział na krew i łzy już niekoniecznie.

Zaczynając od frakcji:

Przystań (tak jak w V części):

-Chłop
-Łucznik
-Zbrojny
-Gryf
-Kapłan
-Kawalerzysta
-Anioł

Inferno (również tak jak w V części):

-Imp
-Rogaty demon
-Cerber
-Sukkub
-Piekielny rumak
-Czart
-Diabeł

Nekropolia (połączenie V i VI części):

-Szkielet
-Zombi
-Duch
-Wampir
-Lisz
-Lamasu
-Namtaru

Akademia (tak jak w V części):

-Gremlin
-Gargulec
-Golem
-Mag
-Dżin
-Rakszasa rani
-Tytan

Loch:

-Zwiadowca (z V części)
-Krwawa dziewica (z V części)
-Oko (z VI części)
-Bezimienny/Mroczny Jeździec (tu mam dylemat,gdyż obie jednostki lubię-ale osobiście wybrał bym chyba Bezimiennego)
-Minotaur (z VI części)
-Mantykora (z VI części)
-Czarny smok

Sylwan (tak jak w V części):

-Nimfa
-Tancerz Ostrzy
-Myśliwy
-Druid
-Jednorożec
-Drzewc
-Zielony Smok

Twierdza:

-Goblin (z VI części)
-Siepacz (z VI części)
-Szamanka (z V ale mogła by strzelać czymś)
-Żywiołak ziemi
-Centaur (z VI części)
-Jaguar (z VI części)
-Cyklop

Forteca (Prawie jak w V części):

-Obrońca (z V części)
-Włócznik (z V części)
-Jeździec niedźwiedzi (z V części)
-Żywiołak ognia (tu zmiana)
-Kapłan Runów (z V części)
-Władca Piorunów (z V części)
-Ognisty smok (z V części)

Sanktuarium (Prawie jak w VI części):

-Żarłacz (z VI części)
-Koralowa Kapłanka (z VI części)
-Kappa (z VI części)
-Żywiołak Wody (tylko fajnie by było jak by strzelał)
-Hydra (skoro u mrocznych elfów nie ma dla hydr miejsca to ja bym ja widział zamiast "Śnieżna Efemeryda")
-Kenshi (z VI części)
-Kirin (z VI części)

Widział bym również nową rasę powietrza,wiatru i nieba,zamieszkującą Thallan (na południe od Rannaru na północ od wolnych miast i na wschód od Imperium Jednorożców).
Naród ten wyznawał by Ylatha (smoka powietrza).
Oczywiście dla tej rasy przypisana była by magia powietrza ale również posługiwać mogła by się również magią pierwotną,mroku,światła,wody i ognia.
Kolory rasy:biele,szarości i srebro.
Architektura przypominająca Architekturę magów z III części.
Bohaterowie mogli by poruszać się na Pegazach.
Jednostki wchodzące w skład armii widziałbym tak:

-Niziołek (z IV części)
-Harpia (z III części)
-Biały tygrys (z IV części)
-Żywiołak Powietrza (z VI części)
-Pegaz (na wzór z III części)
-Kapłanka powietrza (Coś w stylu Matrony cienia z V części,oczywiście w barwach przypisanych tej rasie)
-Biały smok (smok powietrza wzorowany na wyglądzie Ylatha)

Więc oto taka moja propozycja na VII część :).

Alistair PW
16 lutego 2014, 14:20
Ja mam tylko jeden pomysł - jak najmniej błędów. Nie potrzebuję fajerwerków, które mogą wybuchnąć mi w twarz, że tak to wyrażę.

vidom PW
25 kwietnia 2014, 00:01
Jak dla mnie nie ma znaczenia, ile ras może występować, 6-8, więcej nie potrzebuję.
Największym niepowodzeniem szóstki jest to, że każda rasa ma dostęp do wszystkich umiejętności magicznych. Nie wyobrażam sobie świątynii z magią "Agonia". Oczekiwałem prostą i odświeżoną trójkę, ale niestety widok 10-ciu umiejętności specjalnych dla stworzenia w podglądzie mnie przeraża. Nie potrafię przewidzieć i zaplanować bitwę, po prostu to nie ogarniam. Po drugie nie mam pojęcia, co na co ma wpływ i czy w ogóle go ma.

Radził bym uprościć grę, by walki miały sens i pozwalali cieszyć się taktyką.

Acid Dragon PW
25 kwietnia 2014, 10:44
Cytat:
Jak dla mnie niema znaczenia ile ras może występować, 6-8, więcej nie potrzebuję.

Dla mnie to trochę brzmi jak "Mi wystarczy pensja 10 000 na rękę - więcej nie potrzebuję" :P.

W Heroes VI na starcie było 5 frakcji. Więc zakładanie, że w Heroes VII będzie 6-8 frakcji jest wg mnie cokolwiek optymistyczne.

Będzie dobrze, jeśli będziemy mieć więcej niż 4 frakcje, aczkolwiek przy ostatnim ograniczaniu budżetów na gry M&M, to i nie zdziwiłbym się, jakby H7 wystartowało np. z 3 frakcjami.

Wszak Heroes Online startuje tylko z 2 grywalnymi frakcjami.

Przy takim tempie, to H8 wystartuje z 1 frakcją, a w H9 już w ogóle nie będzie miast :P.

AmiDaDeer PW
25 kwietnia 2014, 11:35
It's oldschool. :P

Crystal Dragon PW
25 kwietnia 2014, 11:44
Uhuhu, to się rozpiszę, bo sam miałem swoje "plany" co do siódmej części.

Po pierwsze - miasta.
- Zamek
- Akademia
- Bastion
- Inferno
- Nekropolis
- Loch
- Twierdza
- Cytadela
- Conflux
Oraz dziesiąte(!) miasto:
- Zamek Mrocznych elfów
I jedenaste:) :
- Twierdza krasnoludzka

Co do jednostek - to trochę pomieszany H3 z H5 ToE:
Najpierw podstawową jednostkę można ulepszyć(H3), potem również, ale wtedy pojawiają się alternatywne ulepszenia. Dla tych nie znających smoczego zrobiłem diagram poniżej:

................../sierżant
chłop----szeregowy
..................\osiłek

Jednostki w zamkach:

Zamek rycerza:
chłop(reszta powyżej)
łucznik - strzelec wyborowy - kusznik lub snajper
zbrojny - rycerz - krzyżowiec lub joannita
gryf - gryf królewski - gryf cesarski lub gryf bojowy
mnich - kapłan - inkwizytor lub mroczny kapłan
konny - kawalerzysta - czempion lub paladyn
anioł - archanioł - serafin lub herubin

Jednostki akademii:
gremlin - większy gremlin - gremlin dowódca lub gremlin sabotażysta
gargulec - granitowy gargulec - obsydianowy gargulec lub onyksowy gargulec
kamienny golem - żelazny golem - stalowy golem lub złoty golem
mag - czarodziej - arcymag lub mag bojowy
dżinn - większy dżinn - dżinn królewski lub ?
naga - większa naga - królewska naga lub królowa ostrza
olbrzym - gigant - tytan lub tytan burz

Jednostki bastionu:
duszek - nimfa - rusałka lub driada
centaur - centaur bojowy - centaur królewski lub biały centaur
elf - szary elf - wysoki elf lub elf łowca
pegazi jeździec - srebrny pegazi jeździec - złoty pegazi jeździec lub biały pegazi jeździec
drzewiec - ent - dziki ent lub pradawny ent
jednorożec - srebrny jednorożec - bitewny jednorożec lub biały jednorożec
zielony smok - złoty smok - szmaragdowy smok lub kryształowy smok

"?" to miejsca, w których możecie dać swoje propozycje

później napiszę dalszą część.

superzgred PW
25 kwietnia 2014, 12:22
Ja nie zdziwiłbym się gdyby H7 odeszło od tego co znamy jako heroes i zmieniło znacznie styl rozgrywki. To co ostatnio zrobiono z RollerCoaster Tycoon 4 może również spotkać Hirołsy. Gry już od bardzo długiego czasu (podobnie jak kinowe superprodukcje) w pierwszej kolejności mają zarabiać, a dopiero potem podobać się ludziom. Chłodna kalkulacja może wskazać, że grze wystarczy tylko jeden bohater, bo i tak 57% graczy nie używa większej liczby, a 84,43% sieciowych rozgrywek używa frakcji Haeven -> h7 = pięciu bohaterów do wyboru, jedna frakcja, bez ulepszeń stworów (bo 34% osób w wieku 10-15 lat nie kupi tej gry jeżeli będzie ona zbyt skomplikowana) i "aż" 4 godziny zawartości dla jednego gracza. Badania wskazały że średnia ilość czasu spędzanego przy kampanii to 5,1h, więc takie posunięcie jest ekonomicznie słuszne.

Brzmi strasznie?
"Welcome to the real world"


A potem twórcy dziwią się dlaczego marka jest coraz słabiej rozpoznawalna. Pamięta się tylko to, co jest dobre. O produktach złych tylko się słyszy.

TopFunny525 PW
25 kwietnia 2014, 14:09
Moim zdaniem jeżeli twórcy Heroes VII chcą na serio podejść do tej całej produkcji, to muszą się uczyć na błędach, których niestety popełniono sporo, nim Heroes VI stało się w miarę grywalną. Dużym błędem w przypadku Heroes VI był fakt, że zespół który odpowiadał za nim od początku ( w tym przypadku Black Hole Entertaiment) został wręcz pośpieszony przez Ubisoft, co sprawiło, że gra dopiero po kilku patchach stała się w miarę grywalna. Jeżeli chcą aby Heroesy odzyskały dobre imię po niestety średnio wypalonej VI to muszą przedewszystkim zachować spokój i nie śpieszyć się. Bo pośpiech prowadzi do błędów. Ale jeżeli Ubisoft chce aby Heroes VII wyglądał tak jak jego poprzedniczka, to polecam znaleźć innego wydawcę, który naprawdę włoży serce i starania w tą grę.

Pozdrawiam

Degraf PW
25 kwietnia 2014, 18:48
No podstawowym błędem H6 było to, że operowano na całkowicie nowym silniku zamiast zmodernizować silnik z H5. Wówczas zaoszczędzono by ogrom czasu na pisanie czegoś co już się ma, debugowanie tego co już działało etc. A ponieważ czas to pieniądz inne elementy dostawały po budżecie. Czy gdyby użyli silnika z H5 i go odpowiednio przerobili byłoby zauważalnie lepiej? Nie wiem, ale wydaje mi się, że tak. I przy ewentualnym nowym Herosie nie powinni tworzyć kompletnie nowego silnika.

A co bym chciał z innych rzeczy? No na pewno aby zamiast skakać historią od sasa do lasa kampanie skupiły się na konkretnych wydarzeniach przełomowych. No przynajmniej takie miałem odczucie w H6, że skacze się tu, tam i siam z historią, czasami gubiąc się "o co w sumie chodziło".

TopFunny525 PW
25 kwietnia 2014, 19:03
Problemem w przypadku Heroes VI był też sam kod źródłowy, który został tak skomplikowanie napisany przez Black Hole, że późniejsze aktualizacje gry były znacznie trudniejsze.

W Dodatku presja wywołana przez Ubisoft (Przysłowie przywołane tutaj przez Degrafa : Czas to pieniądz idealnie tutaj pasuje), sprawiła, że gra mimo dobrego konceptu, wyszła niestety w dużej mierze zabugowana, i już na sam start, trzeba było ją patchować.

Uważam, że Heroes VII powinno zostać dopracowane, i tutaj już nie chodzi o samą grafikę (grafika w tym momencie najmniej mi wadzi, jaka była grafika za czasów SNESA i ile osób potrafiło przesiedzieć przed telewizorem z Mariem i spółką na czele), tylko chodzi mi o samą rozgrywkę. Nawet, jeżeli grafika będzie najpiękniejsza na świecie, a rozgrywka będzie na bardzo mizernym poziomie, to nigdby bym nie kupił takiej gry (przykład : Snack, startowy tytuł dla konsoli PS4).

No i priorytetem pozostaje tutaj też dofinansowanie ze strony Ubisoftu, czy powtórzy się taka sama sytuacja jak za czasów tworzenia Heroes VI czy nie, to już zależy od nich.

Pozdrawiam

Andruids PW
26 kwietnia 2014, 01:50
Wg mnie Heroesom przydało by się takie porządne odświeżenie. Czas po wydarzeniach z Dark Messiaha. Kampania opierająca się o wojnę totalną, która fundamentalnie zmieniła by oblicza wszystkim frakcji. Może ich być 5, niech tylko będą oryginalne i dopracowane. Takie potworki jak RPGowy rozwój bohatera, albo konwertowanie zamków moim zdaniem do kosza. Jakaś innowacja w mechanice, jak zróżnicowana rozbudowa zamku (np. wykluczające się budowle w stylu Heroes IV, może być ekskluzywnie dla danej frakcji, albo dla jakiegoś typu zamku). Większa interakcja z mapą. Może zostawienie jednostek w kopalni, żeby ta produkowała surowiec z większą wydajnością przez tydzień. Dyplomacja, możliwość negocjacji z neutralnymi oddziałami, możliwość rozstawiania i posyłania takich do przeciwnika, po prostu coś, żeby ta mapa żyła.

Hayven PW
26 kwietnia 2014, 15:29
Ale jak znam Ubi to skoro cofali się:

DM -> H5 ~20 lat różnicy

H5 -> CoH ~40 lat różnicy

CoH -> H6 -> ~400 lat różnicy

H6 -> H7 -> Era Starożytna ~600 lat różnicy, wojna między Shantiri i demonami, dwie frakcje po 6 stworów w każdej - i to najlepiej wykluczających się nawzajem :D


Crystal Dragon PW
26 kwietnia 2014, 21:01
Dokończenie poprzedniego posta:

Ekipa TVN-u z Inferna:
Chochlik - imp - chowaniec lub szkodnik
demon - rogaty demon - rogaty nadzorca lub rogata bestia
piekielny ogar - piekielny tropiciel - cerber lub ognisty ogar
uwodzicielka - sukkubus - lilim lub władczyni sukkubusów
czart - czarci książę - czarci lord lub czarci pomiot
ifryt - mirid - ifryt sułtański lub ifryt radża
diabeł - arcydiabeł - arcydemon lub piekielny baron

Produkty recyklingu z nekropolis:
szkielet - kościej - kościany gladiator lub kościany strzelec
ożywieniec - zombie - gnijący zombie lub mumia
duch - zjawa - widmo lub upiór
wampir - alp - wampirzy lord lub wampirzy książę
lisz - arcylisz -demilisz lub liszmistrz
upadły rycerz - czarny rycerz - upiorny rycerz lub widmowy rycerz
kościany smok - upiorny smok - ghuli (czy jakoś tak) smok lub drakolicz

Stworki spod łóżka z Lochu:
troglodyta - wielki troglodyta - jadowity troglodyta lub piekielny troglodyta
harpia - zwiadowcza harpia - harpia wiedźma lub łowcza harpia
złe oko - obserwator - beholder lub potworne oko
meduza - ? - królewska meduza lub cesarska meduza
minotaur - królewski minotaur - cesarski minotaur lub krwawy minotaur
mantikora - mroczna mantikona - chimera lub jadowita mantikora
smok cienia - czerwony smok - czarny smok - smok ciemności

Kiedy indziej dopiszę resztę.
Jak zwykle pytajniki są na wasze propozycje.
Proszę o oceny mojego pomysłu.

TopFunny525 PW
26 kwietnia 2014, 21:14
Ja rozumiem, że jesteś fanem heroes III, ale to nie musi oznaczać, że cały koncept miast musi bazować na nim :P. Ogólnie w Heroes VI zabrakło mi również interfesju z Heroes V. I muszę przyznać, że bardzo wolałem ekran miast jak i sam ekran rekrutacji, jaki był w Heroes V.

Crystal Dragon PW
26 kwietnia 2014, 21:27
Tak, to prawda, jestem fanem H3, ale nie wzoruję się na nim całkowicie, a ty wywnioskowujesz to po jednostkach. Pokazywałem też całkiem nowatorski system ulepszeń (no, może nie do końca).

Demorator PW
26 kwietnia 2014, 21:44
Moim zdaniem dostaniemy (może niestety) ulepszoną trójkę, tak jak to było z H5, po klapie H4. Ja osobiście byłbym zadowolony z:
- cech rasowych i modelu bohatera jak w H5,
- ROZSĄDNYCH alternatyw jednostek (jak to było już powiedziane: w DoC-u jest kupa gotowych pomysłów np. Nekro z podziałem na trujące i osłabiające jednostki),
- spójnej i interesującej fabuły, bez postaci wyskakujących jak Raelag z Konopi,
- urealnienia SI (jeżeli ktoś kiedyś widział jak gra w H6 czyt. zna mapę itp. to wie o co chodzi)
- większej liczby map do gry wieloosobowej
- czegoś pomiędzy strefami kontroli, a ich brakiem (mój pomysł jest taki, że pozostawienie wojska wydłużałoby czas kierowania kopalnią w strefie przeciwnika proporcjonalnie do jego liczebności)

Co do zmiany silnika w H6, to myślę, że NIVIAL nie chciał sprzedać praw do niego i trzeba było pisać go od początku.

Crystal Dragon PW
27 kwietnia 2014, 16:11
Dokończenie tamtego posta:

Dzikusy z twierdzy:
goblin - goblin łowca - hobgoblin lub goblin szaman
wilk - wilczy jeździec - wilczy rycerz lub wilczy grabieżca
ork - uruk - siepacz lub herszt
ogr - ogr wojownik - ogr szaman lub ogr miażdżyciel
orzeł - rok - ptak gromu lub ?
cyklop - głazomiot - krwawy cyklop lub górski cyklop
behemot - pradawny behemot - starożytny behemot lub upiorny behemot

Resztę jeszcze podam.
Powiedzcie co o tym sądzicie, również o jednostkach.

Crystal Dragon PW
27 kwietnia 2014, 23:00
Po pierwsze Morglinie, NIE wymyślam frakcji.
Po drugie, przepraszam, że opisuję to w kilu postach, gdyż naprawdę mam sporo do powiedzenia i nie zawzse mam też czas.

Andruids PW
27 kwietnia 2014, 23:22
@Crystal, jeśli twoje propozycje różnią się od jednostek z Heroesa III w zaledwie paru miejscach (duszek zamiast krasnoluda, chłop zamiast pikiniera, sukkub zamiast goga), to powiedzieć, że się "wzorujesz" byłoby bardzo pobłażliwym i bezkrytycznym określeniem. Pomijając już fakt, że niektóre z tych jednostek nie występują w ogóle w Ashanie (np. troglodyci, ogry i ifryty), a meduzom i harpiom nie szybko do bratania się z zamieszkałym w podziemiach stronnictwem Malassy. To super, że lubisz Heroesy III, ale takie ustawienie jednostek, jakie jest w częściach V i VI ma swoje odzwierciedlenie w mitologii, historii i kulturze tego świata, w której sojusze i koligacje z Enroth nie mają na ten moment żadnej racji bytu. I o ile nie mam nic przeciwko alternatywnym ulepszeniom, póki by się wykluczały, były ekskluzywne dla ścieżki łez/krwi, tudzież mocy/magii, albo w jakikolwiek inny sposób wprowadzały tak upragnioną przeze mnie innowacyjność, to nie potrzeba ich aż tyle.
Czyli na moje: 1. Chłop -> 1a. Sierżant (dla ścieżki łez)
                      1. Chłop -> 1b. Osiłek   (dla ścieżki krwi)

A tak z zupełnie innej beczki, o ile się założycie, że w VII będą Behemoty? Ta jednostka ma tak potężny potencjał nostalgicznego paliwa, że nie zdziwiłbym się, gdyby Ubisoft zdecydował się na taki numer. Zwłaszcza, że ich istnienie nie tak trudno byłoby uzasadnić (potężny żywiołak ziemi zmutowany przez krew Urgasha, neutralny, albo skoligacony z demonami, albo orkami. Z resztą hej, czemu by nie z obiema frakcjami?)

Darkem PW
28 kwietnia 2014, 00:14
Notka: Według bestiariusza DoCa Ifryty występują w świecie Ubisoftu.

Nowy Heroes powinien zdecydowanie różnić się od poprzedników. Zrobić "coś" by dostosować się współczesnego świata gier. Nie chodzi mi tu o wymuszoną rozgrywkę sieciową, ale... Małą ewolucję.
Może i wyrażam niepopularną opinię, ale kopiowanie H3 na okrągło i trzymanie się utartych schematów nie jest rozwiązaniem. Jeżeli ktoś lubi H3 powinien grać w H3, jeżeli H5 to H5, to samo tyczy się innych części sagi. Osobiście nie potrzebuję odświeżonej grafiki i nowych wodotrysków (Które w przypadku produktów spod znaku Ubi oznaczają raczej pęknięte rury, a nie zdobne fontanny).

Przyzwyczaiłem się już do Ashanu, a H6 i DoC pokazały, że fabularnie MOŻE prezentować coś ciekawego. Nawiązania do poprzednich części sagi (szczególnie w H6 i MMX) powinny stać się stałym elementem kolejnych gier.

@Crystal Dragon
Chyba każdy z nas pamięta frajdę jaką jest "wymyślanie" nowych zamków/jednostek, ale pamiętaj, że nazwy to trochę za mało. Spisz wszystko w jakimś dokumencie tekstowym, poszukaj czegoś "twojego" - czegoś co odróżni twoje pomysły od pozostałych. Dokładniej wytłumacz system ulepszeń. Zastanów się nad innymi aspektami gry i wtedy podziel się z nami :). Lepiej opublikować wszystko w jednym, dwóch postach, a nie tworzyć masę kolejnych. Bałagan nie jest rzeczą przyjazną środowisku (graczy).
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Heroes VII - wasze pomysły

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel