Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H2] Nie wykrywa płyty w napędzie
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

yojo2 PW
21 kwietnia 2014, 11:35
Chciałem sobie ostatnio odświeżyć stare klasyki i natrafiłem na płytkę z HoMM2 Gold (oryginał dołączony wieki temu do Secret Service w polskiej wersji, gra się przedstawia jako wersja 2.1). Wszystko się instaluje i uruchamia bez większych problemów, ale gra nie wykrywa płyty w napędzie; przy uruchomieniu wyskakuje prośba o włożenie płyty, inaczej opcje typu single player czy założenie multi są niedostępne.

Pytanie, co może ten problem powodować i jak go rozwiązać? Dodam jeszcze, że system mam Win8.1, ale ten sam problem pamiętam od czasów Siódemki. Z tego co pamiętam to kiedyś udało mi się ten problem rozwiązać na Win7, ale oczywiście nie raczyłem sobie zapisać rozwiązania, a Google niespecjalnie pomaga (nawet o cracka pasującego do tej wersji ciężko). Jedyne do czego się dokopałem to to, że płyta z HoMM2 musi być w napędzie optycznym o najniższej literze, ale mam tylko jeden napęd optyczny i nie posiadam napędów wirtualnych. Tryb zgodności nie pomaga.

Warmonger PW
21 kwietnia 2014, 11:38
W takich sytuacjach może pomóc wyczyszczenie płyty.

yojo2 PW
21 kwietnia 2014, 11:58
Niestety nie pomogło. Zresztą tak jak pisałem z instalacją nie ma problemów, więc płyta jest raczej sprawna :)

TopFunny525 PW
21 kwietnia 2014, 12:02
Dziwne pytanie, ale czy masz wersje systemu x32 czy x64? Bo z podobnymi problemami borykałem się wcześniej na windowsie 7 x64.

Edit:

Sprawdź ten link

yojo2 PW
21 kwietnia 2014, 13:16
Właśnie zapomniałem napisać - system oczywiście 64bit.

Jak już pisałem w pierwszym poście, tryb zgodności nic nie zmienia :)

TopFunny525 PW
21 kwietnia 2014, 13:52
Najprawdopodobniej problemem jest tutaj właśnie system. Sam próbowałem instalować na komputerze Heroes II, niestety nie mogłem odpalić, gdyż mój system jest x64. z kolei na Viście x32 na drugim komputerze poszło, że aż miło.

Są moim zdaniem dwie opcje na rozwiązanie problemu :

1) Skorzystanie z programu XP mode, który pozwala odtwarzać stare programy (i gry najprawdopodobniej)

2) Albo spróbować zrobić, to co proponowałem w poprzednim linku click

Potem spróbuje jeszcze poszukać rozwiązań na twój problem. Na razie wypróbuj te dwa.

Pozdrawiam

Irhak PW
21 kwietnia 2014, 13:56
To co teraz powiem niewiele wam powie, ale... kod źródłowy Heroesów ma zapewne wstawki z języka (asembler jeżeli ktoś chce to sprawdzić), który inaczej wygląda i działa nieco na procesorach i systemach 32-bitowych (np. Win 7 x86) niż na 64-bitowych. To właśnie przez nie część gier może nie działać. Polecam rozwiązanie z XP mode. Powinno rozwiązać sprawę.

yojo2 PW
21 kwietnia 2014, 14:35
Z tego co wiem w XP Mode gry za bardzo śmigać nie chcą, bo nie obsługuje to sprzętowej akceleracji grafiki. Aczkolwiek i tak nie sprawdzę, bo tryb XP jest tylko w 7, a ja mam 8.1 (oczywiście można postawić wirtualną maszynę, aczkolwiek tak jak pisałem - akceleracji grafiki to nie ma, są problemy z grami)
Co do drugiego sposobu, to jest po prostu ustawienie zgodności, które już próbowałem i nic nie daje :)

Zawsze niby można ściągnąć freeheroes2 i jest to jakieś rozwiązanie, choć nie pogardziłbym działającym oryginałem.

Qui PW
21 kwietnia 2014, 18:42
Jest też wersja dosowa H2 i coś takiego jak DosBox. Można kupić z gog.com, wystarczy zainstalować i zadziała. (disclaimer: nie mam pojęcia czy rzeczywiście zadziała z 8.1)
temat: [H2] Nie wykrywa płyty w napędzie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel