Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: [DoC] Ploty i newsy
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 22 - 23 - 24

pnx82 PW
17 kwietnia 2014, 15:29
Witam wszystkich.
Czytam Wasze wypowiedzi i wydaje mi się, że nie śledzicie najważniejszego, bo oficjalnego forum dla tej gry.
Dlatego parę rzeczy należy wyjaśnić.

1. Aktualizacja ma promować nowych graczy. Ależ właśnie tak jest. Mamy tu taką sytuację, że każdy nowy gracz dostaje teraz możliwość rywalizacji ze starymi graczami na możliwie zbliżonym poziomie. A jeśli nie, to zawsze przecież rywalizuje z kolejnymi nowymi graczami. Gra dobiera do dueli graczy na tym samym poziomie. Nowy nie musi zbierać poprzednich pięciu dodatków, wystarczy mu na początku tylko BS2. Za golda można kupić każdą talię. Za golda można kupić kolejne pakiety BS2. Nowi powinni się skupić przede wszystkim na kampanii. Można tan zdobyć gold i pakiety. W pakietach WC. Za dzienne nagrody gold i kupony. Za dzienne i cało tygodniowe logowanie gold, tickety i WC. Dla nowych wystarczy, aby zrozumieli grę, nauczyli się taktyk i frakcji oraz zdecydowali czy chcą inwestować pieniądze lub czas. Do tego HoN będzie dostępny niedługo za gold. Każdey następny też po czasie będzie za gold. Czego tutaj brakuje do f2p?? Aaa. Darmowych pieczęci. No tak z tym trochę przegięli. Tu zgadzam się w 100%, że powinien być jakiś tam (choć mocno ograniczony) dostęp graczy f2p do tej waluty premium.

2. Aktualizacja uderzyła najmocniej w średnich graczy. Ci nie mieli ani pieczęci (bo poszły w trakcie na pakiety premium), ani nie mają wystarczająco dużo mocnych kart aby grać na dotychczasowym poziomie w pojedynkach. Zostaje przesiąść się na tryb standard z BS2 i HoN i liczyć na dobre wyniki w turniejach. Sam jestem w takiej sytuacji. Ale jestem również zadowolony z faktu, że Ubi nie zabrało mi wszystkiego. Zauważcie bowiem, że stare karty (BS1 i Legacy) są grywalne. Zostawiono nam kategorię Open i część kart zostało "przedrukowanych" w BS2 co czyni je użytecznymi na równi. Efekt jest taki, że stałem się biedakiem z paroma fajnymi kartami i całymi siłami zbieram gold i WC. Plus jest taki, że nie zabrano mi żadnej karty. Nikt tu nikomu nic nie zablokował. Dał tylko przewagę nowym nad średniakami. Jak średniak ma takie same karty jak nowy gracz to szanse są bardzo wyrównane. Inna sprawa, że wielu graczy paliło karty jak popadnie w ogóle nie budując decków innymi frakcjami. Teraz mają pozamiatane bo brakuje kart. Stąd bierze się frustracja i wrażenie przewagi innych. Osobiście buduję talię na BS2 i 10 pakietach HoN (bo miałem zkampione pieczęci) i przesiadam się na standard. Zauważyłem, że mam teraz tam większe szanse niż z hardkorowcami na openie. Masochistą nie jestem.

3. Graczy topowych aktualizacja nie dotknęła tak bardzo. Mieli pieczęcie i wystarczająco golda na nowe pakiety. Do tego tak naprawdę większość BS1 i starych pakietów mają grywalną więc gold idzie na uzupełnienie kolekcji i osiągnięcia. W turniejach będą musieli przebudować trochę swoje talie ale to też nie problem bo pieczęcie i WC załatwiły sprawę. Teraz okaże się kto tak naprawdę jest dobry w składaniu talii i taktykach, kiedy trochę zmieniono pulę kart.

Moim zdaniem Ubi nie zrobiło żadnego "skoku na kasę". Po prostu gra wyszła z wieku dziecięcego. Wykonano "reset" puli kart i skasowano błędy młodości. Kiedyś musiało to nastąpić. Jak ktoś chce wydawać kasę na stare pakiety (których w ogóle miało już nie być w sklepie) jego sprawa. Jak ktoś ma ochotę wydawać kasę na nowe pakiety, które ja niedługo będę miał za free to też jego sprawa. Wielu graczy boli zwyczajnie, że gra przeszła w wiek zarabiania i nie jest już tak "darmowa" jak poprzednio. Wielu też czuje się oszukanych bo nie do końca rozumie zmiany. Może to dobrze. Zostaną sami gracze, którzy wiedzą o co tu chodzi, a nowi będą mogli szybko do nich dołączyć.
Mi obecny tryb odpowiada, choć całkowity brak dostępu do pieczęci boli bardzo.

Liczę tylko na przemyślane odpowiedzi. Tak jak ja przemyślałem całą ta aktualizację.

jollo PW
18 kwietnia 2014, 14:57
Ja niestety odinstalowałem DoCa.
Miałem level 150. Wszystkie karty praktycznie, które chciałem. Grałem czasami.
Pieczęci i golda blisko 0.
Weszła aktualizacja i wszystkie karty, które miałem, mogę sobie wsadzić w tryb open. W praktyce oznacza to, że mogę sporadycznie grać turnieje, co mnie najbardziej w tej grze kręciło.
BS2 jest w porządku. Faktycznie usunięcie tzw. OP kart zapewne wyrówna rozgrywkę i chętnie bym się w to również pobawił. Niestety perspektywa kolejnej, już w tym momencie farmy, mnie totalnie zniechęca.
Peace out.

Hayven PW
18 kwietnia 2014, 15:14
Czemu? Nie musisz farmić. Jeśli masz sporo kart z BS1, VR, HotV, FW i FT, to przecież duża część przeszła do BS2. Problem pojawia się tylko wtedy, kiedy wszystkie "słabsze" karty paliłeś w Piekielnej Otchłani :D

Kammer PW
19 kwietnia 2014, 21:59
Jak donosi nasz sojusznik planowany jest turniej DoCa. Na żywo. W Warszawie.

Start 11 maja o 12.00, walczyć będzie się taliami podstawowymi (ale nie doprecyzowano, z którego BS :P), zaś nagrody to:
I - aparat, M&MX Deluxe, DoC pudełkowy (wreszcie sprowadzono!);
II - M&MX Deluxe, DoC pudełkowy;
III - DoC pudełkowy.

Jacyś chętni?

Kammer PW
21 kwietnia 2014, 15:27
Przez następne 48h w sklepiku gry można kupić pakiety Pięciu Wież za jedyne 18,5k złota.

Alamar PW
21 kwietnia 2014, 22:31
Szkoda że bez dzikich kart, ale promocja przednia... zwłaszcza jak ktoś miał buga i dostał Zapomniane Wojny zamiast wież (które IMO posiadają lepsze karty).

Alamar PW
22 kwietnia 2014, 20:00
System zadań dziennych zaiste jest wspaniały. :P



Akurat to zadania nie są trudne (nie lubię turniejów), ale ciekaw jestem, jakby się ktoś poczuj, gdyby dostał 3x Wygraj Turniej Przystanią czy inną, nielubianą talią lub taką, której gracz po prostu nie ma?

Kammer PW
22 kwietnia 2014, 20:33
Najzwyczajniej w świecie skopiowali to z Hearthstone'a, ale zapomnieli o drobnym szczególe... Małym, czerwonym krzyżyku w górnym, prawym rogu, który umożliwia (raz dziennie) anulowanie danego zadania i wylosowanie sobie innego.

Ja mam jeszcze ciekawsze: wygraj 5 pojedynków talią inferno (4 WC - Wild Cards, nie Wolf Captains :P), wygraj 2 pojedynki talią Inferno (6k złota) i zadaj 100 obrażeń zaklęciami (4,5k złota). Z tych trzech tylko ostatnie wydaje się dla mnie dobre - Inferna nie lubię i nie potrafię nim grać, czyli najpewniej będę stale przegrywał te pojedynki i spadnę w rankingu.

Zachęcanie graczy do gry rozmaitymi taliami. Ubi, robisz to źle.

Alamar PW
22 kwietnia 2014, 20:59
Cytat:
zadaj 100 obrażeń zaklęciami
Dzisiaj to miałem tuż przed jednym z turniejów... nudne i czasochłonne zadanie, choć w miarę łatwe.

Kammer PW
22 kwietnia 2014, 21:06
Remedium jest proste - Asalah + Spopielenie + Gargulec. Wszystko, co przeciwnik wystawi otrzymuje obrażenia. Zrobiłem sobie nawet talię bazującą na tym, Upiorach Pustki i Świetle Jutrzenki. Spopielenie czyści stół i zabija upiory (3 obrażenia wrogiemu bohaterowi), a Światło przywraca je na rękę. Do tego milling Lukami w Pamięci i wygrywamy w dwudziestej którejś turze. :P

Alamar PW
22 kwietnia 2014, 21:13
Z Akademii mam tylko Akane... na szczęście Pieśń Straceńców + Lodowe Drzazgi dawały radę.

Kammer PW
22 kwietnia 2014, 21:16
Wombo Combo? E tam, jednorazowe. :P

W tym sezonie modne Akane grają na Siatce Błyskawic, Ulubionym Zaklęciu i pasywce.

I nie Pięść, tylko Pieśń. :D

AlamarAlamarAutokorekta :P
Poza tym to u mnie i tak się zwie "Song of the Lost".

Hayven PW
23 kwietnia 2014, 15:15
Heh, ale te 100 obrażeń od zaklęć to chyba łącznie, co? :D

TopFunny525 PW
24 kwietnia 2014, 18:52
Nie wiedziałem gdzie to dać, ale mam pytanie, czy ktokolwiek tak jak ja otrzymał za darmo dodatkowy deck świątyni?

Bowiem ja zalogowałem się całkiem niedawno do Duel of champions. Chcąc sprawdzić jakie zmiany zostały wprowadzone, postanowiłem troszeczkę pozmieniać w moich starych deckach, patrzę a tam jakiś podstawowy deck świątyni z dodatkowymi kartami z trzech dodatków. Ktoś również taką "promocję" dostał?

Pozdrawiam

Acid Dragon PW
24 kwietnia 2014, 20:06
Chyba wszyscy dostali, z tego co kojarzę.

Nie rozumiem jednak dlaczego Sanktuarium, a nie Akademia. To wszak zgromadzenie talii Akademii było jak dotąd najtrudniejsze (nie licząc kupna gotowej talii).

Alistair PW
24 kwietnia 2014, 21:47
Nie jestem pewien, ale zdaje się, że talię Świątyni otrzymałem zanim pojawiła się Akademia.

Kammer PW
24 kwietnia 2014, 22:03
Talia podstawowa Świątyni z BS1 rozdawana była w postaci kodu na pamiętnym PAX streamie '13.

Talia podstawowa Świątyni z BS2 dostarczona była wraz z BS2 i HoNem, byśmy nie narzekali (zbyt głośno) na brak talii, jaką można grać w Standardzie.

SamickPL PW
27 kwietnia 2014, 16:38
Mam mieszane uczucia co do zmian. Zostało mi 350 pieczęci i w sumie nie ma jak zebrać dodatkowych na boksa, a wydawanie na pojedyncze boosterki które i tak będą za pewien czas za pieniądze... trochę żal. ;/

Kammer PW
27 kwietnia 2014, 20:17
Uwaga, uwaga!

CD-Action organizuje konkurs na wykonanie karty do DoCa z postacią z jakiejkolwiek gry Ubi.

Nagrody: 10 pudełkowych wydań DoCa, więc CHYBA warto.

Prace należy przesyłać do środy (do 23.59), w postaci linka do obrazka karty, w ichnim newsie.

Kammer PW
29 kwietnia 2014, 02:41
Serce Koszmarów jest dostępne za złoto. Zwykły pakiet kosztuje 25k złota.Superpakiet - 175 pieczęci.
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 22 - 23 - 24
temat: [DoC] Ploty i newsy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel