Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA II/HD mod] Parę problemów
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Sepulchure PW
23 marca 2014, 20:29
Najpierw napiszę: witam. Bo pisać na tym forum okazji chyba jeszcze nie miałem.

Jeżeli gdziekolwiek o tym już pisano to ochrzańcie, upomnijcie i zamknijcie ten temat ale po prostu jestem nieco zmęczony przeszukiwaniem internetów w odpowiedzi na te pytania po polsku lub angielsku więc trochę nie mam sił na przeszukiwanie działu. Z góry przepraszam. Przejdę jednak do rzeczy.

1. Zacznę więc od problemu z HD modem, gdyż jest mniej ważny:
Otóż zainstalowałem HD moda (Po Erze) i odpaliłem go w jakości HD. Testowo, jeszcze nie grając na poważnie. Menu było w nieprzyjemnie małym okienku poza którym był szary... jakby dym? W każdym razie wypełniacz. Pomyślałem sobie że to nic, w końcu to tylko menu. Włączyłem pierwszą lepszą mapę i... wszystko było malutkie. Po prostu beznadziejnie małe. A wokół mapy wypełniacz (Do czego akurat pretensji nie mam). Możliwe że to normalne i każdy musi się z tym męczyć, ale czy wtedy tyle osób polecałoby ten mod? Poza tym widziałem screeny czy filmiki na których było normalnie a w HD. Nie wiem, może dacie jakąś radę, z góry dzięki.

2. A tutaj problem z Erą, nieco inny.
Wybrałem Erę zamiast WoG'a, gdyż WoG był wyjątkowo niestabilny chociaż sporo przy nim przesiedziałem. Zainstalowałem Erę na WoG'a i było dobre spolszczenie,(Instalowane wcześniej na Wake of Gods) jednakże pozostawały WoG'owe problemy (Ponoć nie wolno instalować Ery jako nakładki) i w końcu musiałem zreinstallować Heroes żeby usunąć ten cały syf. Zainstalowałem nową wersję Ery i wspomnianego HD moda ale pozostaje problem... co ze spolszczeniem? Głupio mi grać z połową tekstów po angielsku, połową po polsku a i to bez czcionek. Więc, potrafi ktoś łopatologicznie powiedzieć jak spolszczyć Erę? Trochę prościej niż opowiadać o podmienianiu plików Ert i Erm lub ew. wytłumaczyć dokładniej co i jak. (Na to się natknąłem w innym takim temacie)

Trochę się rozpisałem, trochę chaotycznie ale mam nadzieję że pomożecie. Z góry dzięki. :)


Irhak PW
23 marca 2014, 20:56
Witam, Sepulchure'a (DF czy AQW? :P).

Z pierwszym w tej chwili nie pomogę, a co do drugiego to... próbowałeś przejrzeć Skarbiec?

Sepulchure PW
23 marca 2014, 21:08
Sepulchure tak z DF i AQW jak i nawiedzający różne fora. :P (Chociaż pozwolę sobie zrobić offtop stwierdzając że w AQW za łatwo go zarżnęli)

Wracając jednak... dzięki wielkie, bo nie pomyślałem o przejrzeniu skarbca. Najprostsze rozwiązania najlepsze. :P Które jednak spolszczenie WoG'a pod Erę mam pobrać? 1.4.1 czy bez numerku? Wiem że to pytanie to już pierdoła, ale nie wiem czy to jakaś różnica.

Edit: Co do banalnego problemu z wybraniem spolszczenia, już załatwione, pozostaje tylko problem z HD modem.

spearhead PW
28 marca 2014, 23:29
Możesz spróbować różnych rozdzielczości w HD3 Launcher. Dla ekranu 32 calowego najlepszą rozdziałką którą udało mi się znaleźć była 1550x872.
temat: [ERA II/HD mod] Parę problemów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel