Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [HC] Polonizacja Kronik
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 36 - 37 - 38

Erdamon PW
11 października 2012, 00:06
Mam takie pytanie ściągnąłem plik z kampanią, do którego folderu muszę ją teraz wkleić aby zagrać ?

TopFunny525 PW
11 października 2012, 00:08
Prawdopodobnie do folderu Maps :). Pozdrawiam

Erdamon PW
11 października 2012, 11:17
Dzięki zmyliło mnie rozszerzenie pliku kampani (h3c) podczas gdy zwykłe mapy mają rozszerzenie h3m.

Irhak PW
23 października 2012, 14:42
Gdyby ktoś chciał porównać moją wersję z już daną wcześniej (już w opisie kampanii widziałem błędy :P) to proszę. Drzewo Życia PL by Irhak.

Kapsel PW
15 stycznia 2013, 18:53
Czy jeszcze można ściągnąć skądś spolszczenie Bunt władców bestii pl ?
na rapidshare już niestety nieaktualne...

Dark Dragon PW
15 stycznia 2013, 22:59
Niestety chyba nikt tego nie zapisał, ale o ile kojarzę to nie było zbyt solidne. Myślę, że jeszcze trochę sobie poczekamy na prawdziwą Rewoltę Władców Bestii (tudzież Zwierząt) w polskim wydaniu...

Matheo PW
16 stycznia 2013, 10:01
Tylko nie "zwierząt"... Istoty z H3 to zdecydowanie bardziej bestie niż zwierzęta.

adinoob1 PW
28 marca 2013, 11:56
Można prosić o reup Bunt władców bestii?

voncur PW
12 listopada 2013, 22:40
Witam, właśnie zessałem wersje H3 Chronicles All Chapters.
Powie mi ktoś jak zagrać spolszczyć to wszystko?

Acid Dragon PW
12 listopada 2013, 23:45
Nie istnieje żadne spolszczenie, ale w tym temacie znajdziesz linki do polskich wersji niektórych kampanii. 4 pierwsze Kroniki były wydane w Polsce już w wersji przetłumaczonej.

voncur PW
14 listopada 2013, 16:50
Tyle że linki martwe :/

Acid Dragon PW
14 listopada 2013, 17:22
Sądząc po Twym poście niezbyt Ci się chciało sprawdzać wszystkie linki...

voncur PW
14 listopada 2013, 18:49
Mam władców i te ze skarbca, ale poluje jeszcze na te od Irhak, co znalazłem w temacie.
Mam też Drzewo Życia, tylko jak to teraz skleic w jedno? W wydaniu z gog'a każda kronika ma osobny folder, a tam w folderach maps pusto...

mariez PW
9 lutego 2017, 17:00
Od kilku tygodni przechodzę Kroniki. Po przejściu 4 z polskiej "Antologii" mój wybór padł na Drzewo Życia w tłumaczeniu Uhma. Uhm, gratuluję Ci świetnie wykonanej roboty, bez obrazy dla Irhaka, w którego wersję zagram następnym razem... Bardzo podobało mi się, że styl języka był maksymalnie zbliżony do tych czterech tłumaczeń z Antologii, zdania zgrabne, dowcipy śmieszne i wszystko razem wciągające i grywalne, profesjonalne. Krótsza część od pozostałych, szybka, o nieco sentymentalnym pro-ekologicznym przesłaniu :) Może w całej kampanii wypatrzyłem jedno albo dwa zdania o niezrozumiałym znaczeniu, było jedno takie o strażniku, który odpowiadając na zew natury pochwycił szpiega... Czy chodziło o udanie się za potrzebą? Poza tym bardzo przyjemnie się grało. Teraz będę przechodził "Ognisty Księżyc", w tłumaczeniu Irhaka, pobrany ze Skarbca. Tak więc jeszcze nie mam zdania, tylko prolog przetłumaczyłbym inaczej, to znaczy owszem, słowo w słowo tłumaczenie się zgadza z oryginałem, ale uśmialiśmy się z żoną z "wora przodka" ;) Cieszę się, że fani gry poświęcili tyle pracy dla innych fanów.

MrSetoKami PW
16 grudnia 2019, 16:22
Kurcze, prawie 3 lata od ostatniego posta w tym wątku :)

Jednak spróbuję :P

Czy ktoś ma może działający link do spolszczonej wersji Ognistego Księżyca od Pana Irhaka? :)

Jeszcze drugie pytanie przy okazji. Czy kiedykolwiek ktoś zajmował się spolszczeniem tych 4 kampanii co zostały wydane w PL, ale nie działały w HD Modzie? Bo zostały wyciągnięte z angielskiej wersji i są możliwe do wczytania w H3 HD Mod ale no nie ma ich wersji PL?

avatar PW
16 grudnia 2019, 18:31
1. Ognisty Księżyc jest w zasobach Skarbca.
2. Co do czterech wydanych w Polsce kampanii to bezpośrednio spolszczonych ripów nie widziałem, ale... możesz przeczytać ten wątek.

VIP PW
18 grudnia 2019, 15:26
Jak miałem czas to starałem się (już chwile temu) przenieść kroniki do HDMOD (ze wszystkim) mam skończone w pełni pierwszą kronikę. Inne można powiedzieć też są prawie gotowe tylko chciałem dodać do nich jeszcze ten lektor PL przy scenariuszach i poprawić kampanie bo chyba nie wszystkie mają poprawione błędy językowe (i tak nie jestem ekspertem :P) czy też nie wszystkie elementy zostały przetłumaczone - zauważyłem. Mało czasu a teraz już blisko święta :P. Wszystko implementowałem m. in. intra, bitmapy, sprity itp. nie będę się rozpisywał wszystko mam wypisane w swoim instalatorze xD. Można by było jeszcze dodać animacje po najechaniu w kampanii czy też ładniejsze przedstawienie "czerwonych" map w menu kroniki, ale to musiałbym znowu bawić się tak jak z wszystkimi filmikami w radtools na dodatkową robotę już nie miałem ochoty :P. Jeśli chodzi o menu to specjalnie takie zostawiłem bo musiałbym dla każdej kroniki robić własne a tak bez tła wszędzie pasuje :P za późno znalazłem na forum że ktoś też się bawił w menu dla AB czy coś w ten deseń, wiec takie zostało. Jedyny dziwny problem jaki miałem to że HDMOD nie wyświetla intra gry dlatego intro widać tylko bez HDMODA - trzeci filmik to pokazuje. Nie wiem jak jest z licencją na udostępnienie (bo mogę udostępnić) różnie piszą, ale prywatnie można sobie chyba zrobić mając H3 Complete i HC All Chapters :P. Co o tym myślicie i czy warte dla was uwagi ;).

Wszystkie źródła PL z jakich skorzystałem (bo All Chapters wiadomo że są po ang):


Filmiki:


Eh teraz zauważyłem że nie ma wsparcia online dla formatu .mp4

avatar PW
18 grudnia 2019, 21:30
No ładnie to sobie wymyśliłeś! Podoba mi się!

Co do legalności i udostępniania. Powiem tak - swojego czasu zrobiłem podobnego porta HC pod VCMI i linka umieściłem w necie. Dalej sobie wisi :)

VIP PW
19 grudnia 2019, 01:30
To bardzo proszę prezent pod choinkę :P

W paczce znajduję się pierwsza kronika - Wojownicy Pustkowi:
- instalator - wybieramy folder nadrzędny,
- folder Packs - wrzucamy do folderu _HD3_Data i wybieramy go w HDMOD



Nie ma sensu żebym wrzucał instalator naprawczy wystarczy że zrobicie kopie tych plików co wypisałem (myślę że przy wypisaniu tego co znajduję się w instalatorze chaosu dużego nie zrobiłem :P). Bo jak będziecie chcieli odinstalować to instalator usunie wam te pliki = ponowna instalacja herosów. Instalka podmienia całościowe plik można by było zrobić skrypt dodawania zaimplementowany w instalator ale finalnie nie myślałem ze będę wysyłał, wiec na to nie traciłem czasu :).

Jeśli chodzi o inne intra np. Miecz Mrozu, które nie są PL to zastosowałem na nich taki lektor (wydaje mi się ze przy scenariuszach lepszy zrobiłem z echem)


VIP PW
21 grudnia 2019, 00:52
I jak sprawdzał już ktoś może? :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 36 - 37 - 38
temat: [HC] Polonizacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel