Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 21 - 22 - 23

Kastore PW
29 września 2013, 19:06
AquaInferus:
a Jeszce w M&M6 zgubiłem Nicolaja
Poszukaj w cyrku. :P

AquaInferus PW
29 września 2013, 19:08
Co do Turtial to grałem w niego zanim rozpocząłem kampanie Zawsze rozpoczynam od samouczka a potem kampania .
Jeśli to te namioty które stoją w Lokacji Zatoka Przemytników nie odpal Komnaty władcy ognia to niestety ale kiedy na nie klika to się nic nie dziej .

Kastore PW
30 września 2013, 18:53
AquaInferus:
Jeśli to te namioty które stoją w Lokacji Zatoka Przemytników nie odpal Komnaty władcy ognia to niestety ale kiedy na nie klika to się nic nie dziej.
No co za tragedia. Pamiętaj cyrk też potrzebuję trochę odpoczynku, ale nie martw się, spróbuj go poszukać w jakiś innych lokacjach. :P

Agon PW
9 grudnia 2013, 10:47
Siema, ostatnio miałem zamiar zmienić portrety w H4 za pomocą programu FaceTool_v.1.1, ale coś mi nie wychodzi. Mam Equilibris, ale może umieściłem ten program w złym katalogu, albo mam złą wersję H4.

Gdy uruchamiam program, wyskakuje taki komunikat: "Assertion failure (C:\Modding\FaceTool\TavernUnit.pass, line 284)", wciskam "ok", program się włącza, ale wtedy gdy chcę coś robić to wyskakuje kolejny komunikat: "Acess violation at adress 00417413 in module 'FaceTool_v.1.1.exe'. Read of adress 00000000." Grę mam na dysku D, a wersja z edycji HI-IV Complete.

Ktoś wie, co jest źle?

EDIT: Ok już się zorientowałem co było nie tak. Miałem zły tryb zgodności, we właściwościach to zmieniłem i działa teraz.

Ktoś wie jak można zmienić portrety, by działały w wersji bez Equilibrisa?

Hayven PW
9 grudnia 2013, 17:54
A pamiętasz jak kiedyś Mosqua tłumaczyła coś takiego w JB? Tam poszukaj :P To, że jej już tutaj nie ma, a Ty masz bana, nie znaczy, że nie możesz przeglądać jej postów :P

IrhakIrhakOstrzeżenie. Po pierwsze - Mosqua odeszła z JB, a nie stąd (czyt. AC). Po drugie - dobry obyczaj nakazuje, aby dawać konkretne linki do tematów, a nie odsyłać do całego forum. Po trzecie - sprawy wewnętrzne Jaskinii NIE są do roztrząsania po Grocie.

Agon PW
9 grudnia 2013, 20:14
To lepiej mnie odbanujcie, bo wraz z Taro rozpracowaliśmy działanie H4, a skoro mam bana w JB, to oczywiście pierwsze newsy pojawią się w Grocie (jak zwykle zresztą, no ale moglibyście choć raz w czymś Grotę wyprzedzić dla odmiany xD).

Lord Xeen PW
2 lutego 2014, 20:03
Witam!
Mam straszny problem, a mianowicie gra Might and Magic III pomimo wcześniejszego odinstalowania cały czas jest widoczna jako program działający na moim komputerze. Tu rodzi się problem, gdyż chciałbym ponownie zainstalować tę wspaniałą grę i ściągnąć HotA, a nie mogę tej gry zainstalować. Proszę o pomoc. :)

Kastore PW
2 lutego 2014, 21:03
Lord_Xeen:
gra Might and Magic III
Kilka pytań:
Nie pomyliły Ci się przypadkiem tytuły?(:P) Sprawdziłeś, czy wszystkie foldery z grą zostały usunięte? Instalujesz HotA na SoD? Btw. o ile się nie mylę to możesz też zainstalować SoD ręcznie tworząc nowy folder.

Lord Xeen PW
2 lutego 2014, 23:18
To jest złota edycja. Sprawdziłem wszystko!!!
Komputer szuka nieistniejących folderów, po czym twierdzi że nie może usunąć gry bo wystąpił błąd.

Irhak PW
3 lutego 2014, 09:52
Odinstalowujesz zwykłym, systemowym czy też próbowałes np. Revo Uninstaller, który szuka dodatkowo na dysku i w rejestrze pozostałości?

Lord Xeen PW
3 lutego 2014, 20:33
Użyłem Revo unninstaler ale nie wiedzieć czemu mój komputer nadal uważa, że mam hirołsy na komputerze.

Kastore PW
29 marca 2014, 21:59
Dobrzy ludzie, czy któryś z Was może orientuje się jak mogę zagrać przez multiplayer, Tcp/ip w HoMM III. Chciałem zagrać ze znajomym i mieliśmy nie lada problem, gdyż gra nie znajdywała ani mojego, ani jego adresu IP, z hasłem, czy bez, przez włączone hamachi oraz z wyłączonymi zaporami Windows. Nie wykluczone, że coś robimy źle i tego chciałbym się głównie dowiedzieć. :P

Morglin PW
29 marca 2014, 22:31
Tu masz dość dobry poradnik odnośnie grania multiplayer, zarówno przez hamachi, jak i przy użyciu innego programu - Game Rangera. Jest tam też link do pliku, który (według opisu) umożliwia grę "z różnymi wersjami hamachi".

Kastore PW
29 marca 2014, 23:28
Tia... GameRanger pokazuje mi taki oto niezbyt miły komunikat, a sprawę Hamachi lepiej będzie przemilczeć.

Andruids PW
30 marca 2014, 01:08
Hamachi? Który to wiek? : D Tak przynajmniej odpowiedzieli mi koledzy, kiedy zaproponowałem granie w Heroes III przez neta i kazali zainstalować Tunngle. Nie powiem, działało wzorowo.

Kastore PW
30 marca 2014, 17:23
Beznadziejna sprawa. Przez Tunngle i Hamachi nie chce działać w ogóle, a w GameRanger znajomy wciąż ma nick napisany kursywą (co jest podobno znakiem błędu) i gra wyłącza się sama po kilku sekundach. :P

megaworm PW
30 marca 2014, 21:43
Jeśli chodzi o hamachi, to miałem podobny problem. Na windowsie XP w ustawieniach sieciowych trzeba było wejść w ustawienia zaawansowane i dać hamachi większy priorytet niż połączeniu lokalnemu.
Dla windowsa 7
Mam nadzieję, że pomogłem.

Kastore PW
30 marca 2014, 22:29
Dzięki za dobre chęci, ale mimo to komputer nadal lekko mi sugeruje, że... "Nie, nie zagrasz, Kastore, wybij to sobie z głowy!". Trochę szkoda, bo była to dla mnie sprawa honoru. Znajomy, po tygodniu obcowania z HoMMIII uznał, że w tej grze liczy się tylko i wyłącznie szczęście, a także wysnuł tezę, że na trzy gry pokona mnie w co najmniej jednej. Tak bardzo chciałbym Mu udowodnić, że się myli. :P

Qui PW
31 marca 2014, 01:01
GameRanger o ile wiem do połączenia wymaga odblokowango portu 16000 (UDP). Można to sprawdzić jakimś portcheckerem - pełno takich jest, nie trzeba instalować, działają przez www. Jeśli nie jest odblokowany, to nicki są kursywą, ale czasami mimo to się udaje połączyć. Przy czym nie jestem w stanie zdefiniować owego czasami, więc to mało pomocne. A żeby odblokować, cóż... Jeśli blokada po stronie użytkownika, to ustawienia Windows Firewall czy coś. Jeśli po stronie providera (bardziej prawdopodobne), cóż...

Przy czym, problemy z połączeniem przez GR zazwyczaj wyglądają inaczej niż na załączonym obrazku. Tzn. gracze się nie mogą połączyć, ale gra nie zwraca takiego ładnego errora. Być może więc coś jest nie tak z H3. Możesz spróbować tak jak error sugeruje odpalać z takimi parametrami. Albo reinstall.

A w ogóle to GameRanger wg mojej prywatnej opinii to szajs :P.

Natomiast tunngle/hamachi czemu nie działają... O ile wiem, obydwa działają na podobnej zasadzie - tworzą własne połączenie i łączą userów w wirtualną sieć lokalną. Żeby stwierdzić, czy H3 korzysta z właściwego połączenia, wystarczy porównać IP który H3 podaje w menu multiplayer z IP hamachi/tunngla. Jeśli to nie to, trzeba pokombinować z połączeniami. Jeśli jest to właściwe i dalej nie działa, to widzę 2 możliwości: albo coś rzeczywiście jest nie tak z H3 (niekompatybilne wersje pomiędzy graczami, uszkodzona instalacja, gobliny na łączach), albo provider blokuje tyle portów, że nawet hamachi nie daje rady.

Aero0 PW
27 sierpnia 2014, 11:26
Hej, witajcie
Jako laik w sferach multiplayer heroes III byłem zmuszony do wsparcia się pewnym poradnikiem. Korzystam z programu Game Ranger i zalecono mi podmianę pliku Heroes3.exe. O ile multiplayer działa bez problemów, to po w/w zabiegu zniknęła zakładka "Random map", która jeszcze wczoraj służyła na hot-seacie.
Proszę o wsparcie i sugestie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel