Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Kreatorzy
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3

Alchemik PW
31 sierpnia 2013, 00:34
Tylko że Jennifer Bullard nie powiedziała też nic na temat relacji między Kreeganami i Kreatorami, mimo iż pytanie wyraźnie dotyczyło też relacji między tymi dwiema rasami. Można jeszcze spojrzeć na ten problem inaczej. Jak czytamy w wywiadzie, w czasach gdy głównym autorem był Greg Fulton, demony w grach Might and Magic I-V, były Kreeganami. Osobiście uważam że Kreatorzy mogli po prostu wyposażyć demony w nowoczesną technologię by nasłać ich na Starożytnych. Druga opcja to taka że po prostu banda demonów przy podboju jakiejś planety przejęła część dobytku Starożytnych.

vinius PW
2 września 2013, 18:41
Offtopując: jeszcze nie analizowałem dogłębnie Huntingtona, ale jego teorie - przynajmniej powierzchownie - zdają się być mocno *kaleką* kalką myśli Konecznego (którego serdecznie poletzam). BTW, porównanie Kreegan do cywilizacji turańskiej skądinąd ciekawe.

EDIT: idąc dalej tym zabawnym tropem, Kreatorów można by z kolei porównać do cywilizacji bizantyjskiej.

Tarnoob PW
3 września 2013, 12:26
Czy ja wiem? Swoją drogą bardzo ciekawe, że też się tym zainteresowałeś. Skąd o tym słyszałeś?

Kreatorzy to nie do końca cywilizacja bizantyjska, tak jak Starożytni to nie do końca cywilizacja łacińska. Jedyne skojarzenia, jakie mi przychodzą na myśl, to właśnie turańska i Kreegans.

vinius PW
3 września 2013, 20:33
Właściwie żadna cywilizacja w ujęciu koneczniańskim nie jest przekładalna na realia Might and Magic, bo uniwersum niemalże wcale nie odnosi się do zagadnień, po których moglibyśmy owe cywilizacje rozpoznawać (konstrukcja prawa, relacje prawa i etyki, stosunek do czasu itd). Jedyne, w co się możemy bawić, to dopasowywać rasy z MM do cywilizacji patrząc nie przez pryzmat ich istoty, a efektów ich istnienia, zewnętrznej otoczki (ekspansywność cywilizacji turańskiej jest konsekwencją jej "ustroju", a nie odwrotnie).

O Konecznym usłyszałem już dawno od Ojca, zaś w najbliższym czasie planuję pracę dyplomową na jego temat ;P.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Kreatorzy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel