Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Propozycje zmian i dalszy rozwój bety
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3

Azon PW
25 kwietnia 2013, 22:55
Ważne, że należą do tej samej grupy więc maja tą samą szanse na wylosowanie.

Ale to co zobaczyłem ostatnio w grze to chyba musi być jakaś pomyłka. Wilczy kapitan ma 6 punktów życia??? To co mówiłeś wcześniej świadczyło o tym, iż zostanie osłabiony, ale zamiast tego ma jeszcze więcej HP? Nawet bez dodatkowej umiejętności była by niezwykle przydatna, ale skoro jeszcze ma tak wysoki atak to już jest przesada... Przecież ta jednostka jest za tania co najmniej o punkt zasobów.

WojtasCk PW
16 maja 2013, 14:06
Brak balansu ; d? Nie zauważyłem.

Co do zmian i czego mi brakuje.

Przede wszystkim meczy best of 3 z sideboardem. 75% decków nie ma mainowych odpowiedzi na głupie otk i combo decki na które się natykam. Gram głownie nekropolią i nie ma możliwości wygrania tym z jakimkolwiek OTK bez trzymana 4x dispel w mainie, który jest deadem na jakikolwiek inny deck. Także fajnie gdyby grając gry rankingowe dałoby się wybrać między meczem a pojedynczym duelem. Oczywiście wygrana meczu dawałaby proporcjonalnie więcej expa i golda.

Dodatkowo przydałby się jakiś system wymiany kart. Honestly co to za karcianka bez elementu wymieniania się.

Aha i jeszcze nie podoba mi się cena biletów turniejowych. Lepszą opcją byłaby mozliwość kupienia ich za złoto w cenie powiedzmy 5000g za jeden.

BluekPL PW
16 maja 2013, 21:02
Mi by się przydała bezcielesność u żywiołaka powietrza.
W końcu to powietrze.

Grakus PW
16 maja 2013, 21:16
Ale wtedy żywiołak albo by był przekoksowany, albo byłby droższy, co byłoby nieopłacalne.

laszka PW
20 maja 2013, 14:56
Mi brakuje Draftów.

Kammer PW
22 maja 2013, 15:04
@2 UP: A gdyby zmniejszyć jego życie do 4?

@ UP: Co to właściwie są drafty?

I moje: Czy wiadomo jakie będą ceny w sklepie po wyjściu dodatku? Obecnie mam zmagazynowane 58k golda (na Atroposa i Lorda Wampirów) oraz 575 pieczęci (na pakiety Herolda).

laszka PW
22 maja 2013, 15:52
przykład na draft:

8 graczy wchodzi do turnieju z własnymi nieodpakowanymi boosterami dla przykładu dajmy 6 boosterów.

w pierwszej fazie gracze ustawiają się w "kółku" i każdy z nich otwiera jednego boostera, widzi 12 kart i wybiera jedną z nich. Pozostałe 11 kart przekazuje graczu po lewej stronie, w tym samym czasie dostaje inne 11 kart od kolegi z prawej. Z każdego boostera dostajemy 12 kart, tym samym uzbieramy 72 karty które sami wybraliśmy.

W drugiej fazie składamy swój deck z wybranych przez nas kart. Niestety Duel of Champions to nie magic the gathering i nie możemy zrobić decku z byle jakich kart. Tak więc trzeba wprowadzić prosty zabieg umożliwiający stworzenie decków w każdym przypadku.

Bohaterowie: Każdy bohater jest domyślnie odblokowany z wyjątkiem bohaterów za osiągnięcia.

Wydarzenia: odblokowane karty: 4x dzień fortuny 4x świętowanie.

Jednostki: łowca z pao x4, najemny zbir x4, dziki gryf x4, pomniejszy żywiołak ognia x4, pomniejszy żywiołak powietrza x4, czarny sęp x4, morski elf łucznik x4, helexiański bibliotekarz x2.

łuty szczęścia: Miejsce zasadzki x4, dostawa broni x4, kartograf x4, smocza żyła x4, klasztor helexii x4.

tak więc w każdym przypadku mamy dostępnych 59 kart, do tej puli dodajemy nasze 72 karty i tworzymy deck.

W trzeciej fazie gracze grają między sobą turniej szwajcarski używając zbudowanych decków. Po turnieju każdy gracz zatrzymuje swoje wybrane 72 karty.

Hayven PW
22 maja 2013, 16:19
Huh, Morski Elf Łucznik jest jedną z najlepszych (stosunkowo) jednostek neutralnych :D Już lepiej dać Pomniejszego Żywiołaka Ciemności :D

Grakus PW
22 maja 2013, 17:51
Pomniejszy żywiołak ciemności mimo pozorów, jest czasami przydatny, głównie przez punkty życia i bezcielesność. Obrażenia nie są jakieś duże, jak i cena za duża, ale jak na neutralną jednostkę nieźle.

laszka PW
22 maja 2013, 17:55
w dodatku następnym wyjdzie jakiś crap i się podmieni :)

Hayven PW
22 maja 2013, 18:09
Na przykład Serpentfly? :D

laszka PW
22 maja 2013, 18:19
dokladnie :P

Kammer PW
22 maja 2013, 21:47
@ laszka: Wielkie dzięki, teraz wszystko jasne.

Ponawiam moje pytanie: wiadomo cokolwiek na temat cen po wyjściu dodatku? Dzisiaj weszły obniżki na Powstanie Pustki (BTW Po co? Za tydzień będzie to w złocie), więc chciałbym wiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja postheroldyczna.

Dark Dragon PW
22 maja 2013, 22:18
Ponawiam odpowiedź - nic jeszcze nie wiadomo.

Hayven PW
30 maja 2013, 07:35
Moja propozycja: zmienić umiejętność Crag Hacka na pasywną :D

Dark Dragon PW
30 maja 2013, 11:42
Propozycja jest OP :P.

Hayven PW
30 maja 2013, 12:38
Z minimalnym kosztem jednego zasobu :P A co więcej, przecież większość neutrali ma siłę podobną jak standardowe jednostki niższego poziomu... np. Żywiołak Ognia = Centaur Grasant, Łowca z Pao = Szkielet Oszczepnik, Czarny Sęp ~ Żarłacz Strażnik = Wygłodniały Ghul = Maniak :P

laszka PW
7 lipca 2013, 21:37
---Propozycja odnośnie kampanii i jak ominąć słabe AI które nie poradzi sobie z żadnym OTK czy control deckiem :

---Może zacznijmy od tego że dotychczasowe kampanie oznaczymy mianem kampanii treningowych i wprowadzimy zupełnie inny system :

---Wciskając ikonkę nowej kampanii przenieślibyśmy się na nową mapę gdzie byłyby porozmieszczane "misje" które omówię na przykładzie :

http://img818.imageshack.us/img818/6931/j0mn.png

---Kampanie zaczynamy z zupełnie oddzielnym zasobem dostępnych kart np. starter dla twierdzy i osobnym bohaterem na potrzeby kampanii. Ikonka naszego bohatera pojawia się nad polem nr. 1 To nasz zameczek ale o tym później. Wprowadzony będzie system tur, na samej górze mapy kampanii pojawi się nam przycisk "Rozpocznij następną turę" podczas każdej tury bohater może przemieścić się o 2 pole w obrębie swojego terytorium bądź zaatakować pole nie należące do gracza. Atak pola skutkuje rozpoczęciem bitwy z AI. W przypadku wygranej zajmujemy to pole. Gdy przegramy będziemy mieli szanse rozegrać bitwę jeszcze 2 razy (do trzech razy sztuka). Jeżeli nam się nie uda to tracimy turę.

Każdego dnia w realnym świecie dostajemy 1 "kupon" na rozpoczęcie tury, "kupony" stackują się do 3 jakby ktoś nie miał czasu grać codziennie.

W kampanii będą 3 osobne surowce : Drewno, Ruda, Kryształ które będą się generować co turę w zależności od tego ile mamy kopalni. Za te surowce będzie można rekrutować jednostki (dodawać karty do swojej kolekcji w obrębie kampanii) w naszym zamku bądź też w siedliskach porozrzucanych na mapie.

wróćmy do naszej mapy: przypuśćmy że wcielamy się w orkowego wodza i walczymy z demonami, opisze przykładowe pola:

1) Twój zamek, możesz tutaj kupować niektóre jednostki z frakcji Twierdzy. generuje 1 drewna na turę. Przykładowe dostępne jednostki :

Goblin scout : 1 drewno
Ranaar harpy : 1 drewno
Centaur archer : 2 drewno
tained orc : 2 drewno, 2 ruda
panther warrior : 3 drewno, 2 ruda, 2 kryształ

2) Kopalnia rudy : dostarcza 1 rudy dziennie

3) Łut szczęścia - kamień oświecenia : Po wygranej bitwie dostajesz 2 karty "kamień oświecenia" każdego dnia możesz zakupić losowy łut szczęścia.

4) Fort inferno : po wygranej walce dostajesz 2 jeźdźce sępów

5) Tartak : dostarcza 1 drewna na turę

6) Łut szczęścia - atak z zaskoczenia : Po wygranej bitwie dostajesz 2 karty "atak z zaskoczenia" każdego dnia możesz zakupić losowy łut szczęścia.

7) Fort inferno : po wygranej dostajesz 2 karty "oszalały cyklop"

8) Zamek inferno : po wygranej Zwyciężasz i tym samym zakańczasz kampanię.

9) kopalnia kryształu : dostarcza 1 kryształ na turę

10) Kaplica Natury : Możesz kupić zaklęcia ze szkoły magii natury

11) Neutralne siedlisko : możesz kupić część neutralnych jednostek

Hayven PW
3 sierpnia 2013, 13:58
Proszę, żeby klawiatura była zgodna z językiem gry, tzn. jeśli mam grę po polsku, mam znaki typu "ą", "ę", "ś", czy "ź", a kiedy mam wersję rosyjską to piszę po русский :P

Grakus PW
10 sierpnia 2013, 09:59
Przeglądam sobie ten temat, i widzę propozycję Kammera na zrobienie żywiołaka powietrza na takiego co ma bezcielesność, i nagle zauważam, że ta propozycja ma takie same staty co niepowstrzymany upiór. Dark, maczałeś w tym palce, czy to zwykły zbieg okoliczności?
strona: 1 - 2 - 3
temat: Propozycje zmian i dalszy rozwój bety

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel