Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 200 - 201 - 202

Kuririn PW
14 kwietnia 2013, 09:46
Tak sobie pomyślałem nad dodaniem ulepszeniem centaurów bojowych w sylwańskich centaurów, i wymyśliłem coś takiego ;)

Screen:



Hmm... pod młotek doszlifować? Czy do pieca spalić? :P

Dark Dragon PW
14 kwietnia 2013, 10:49
Garnek z tęczą? Ummm... nope. Tu przyda się rozbudowa budynku.

Drwal PW
14 kwietnia 2013, 11:03
Nie strasz ludzi tym garnkiem. Stanowczo zły pomysł, jeszcze do jakiegoś cukierkowego jednorożca to by może pasowało, ale nie do strzelających centaurów. :P
Ogólnie, z budynkiem centaurów może być kłopot. To jedno z najładniejszych siedlisk w całej grze i każda zmiana może po prostu je zepsuć.

Kuririn PW
14 kwietnia 2013, 11:14
Tak myślałem nad tym, garnek z tęczą przynosi szczęście(jeszcze bym go zmniejszył), i do tego zrobić coś z budynkiem :)

Drwalu :) to tylko 1 pomysł jak do głowy mi przyszedł ;p

Warmonger PW
14 kwietnia 2013, 11:21
Ja natomiast uważam, że Sylwański Centaur powinien być ulepszeniem elfa, anie centaura - ma wielokrotnie wyższe statystyki od tego ostatniego.

Kuririn PW
14 kwietnia 2013, 11:26
@Warmonger
Również myślałem nad tym :/ tylko co powie Gelu na to :) i czort karty rozdaje :P

Trith PW
14 kwietnia 2013, 12:04
W moim odczuciu sam projekt jest błędny już w samych założeniach. A konkretnie w założeniu, że jednostki powinny być ulepszane do tych nieprzemyślanych, pozbawionych balansu jednostkach z WoGa, które pojawiły się w nim chyba tylko z braku lepszych propozycji i by pokazać, że "WoG może".

Już sam charakter jednostek z WoGa pogarsza wrażenia estetyczne tego pomysłu, a większość budynków ulepszających to chyba prowizorki (tylko ulepszenie siedliska kapłanów do tej pory mi się podoba).

Przepraszam że wyraziłem tak ostrą krytykę, ale po prostu smuci mnie jak widzę ciekawe mody, które jednak nie prezentują się dobrze z powodu "śmieciowej" grafiki.

Kuririn PW
14 kwietnia 2013, 12:16
Wezmę to po uwagę :)

jarojj10 PW
14 kwietnia 2013, 12:48
Moim zdaniem ten mod jest fajnym pomysłem, jednak zabrałbym się za niego trochę z innej strony. Problemem jest to by za mocno nie zwiększyć sił niektórych frakcji. Przykładowo diamentowy golem jest zbyt potężnym ulepszeniem w porównaniu z ulepszeniem mnicha. Najlepszym, ale najbardziej pracochłonnym pomysłem byłoby stworzenie ulepszenia jednostek jednego konkretnego poziomu dla każdej frakcji, a już w ogóle najlepszym pomysłem byłoby stworzenie dodatkowych ulepszeń wszystkich stworzeń we wszystkich frakcjach, ale na razie na to pewnie nie ma co liczyć.

Warmonger PW
14 kwietnia 2013, 12:51
Na razie radziłbym poczekać, aż modyfikacja oryginalnych frakcji będzie obsługiwana przez system modów. Teraz jest to robione na około i trochę na siłę.

jarojj10 PW
14 kwietnia 2013, 12:52
Wrócę jeszcze do mumii. Jakiego poziomu stworzeń ma to byś ulepszenie. Bo w tej chwili wygląda to bardzo ładnie ale tak jakby to była jednostka dodatkowa.
Ps. moim zdaniem kolorystyka J. M. Sower'a wygląda dużo lepiej.

Zibi17k PW
14 kwietnia 2013, 13:14
Jeśli chodzi o sylwańskie centaury to tu jest problem czy ulepszenie centaurów czy elfów ;/
Wizualnie centów (ale kolejna strzelająca jednostka?), według zdrowego rozsądku elfów (co znowu kłóci się ze strzelcami)

Gdyby było to ulepszenie elfów, by się tylko do gospodarstwa dobudowało zagrodę,a tak...
Według mnie garnek należy zostawić bo on tylko z liliputami mi się kojarzy.

ps. Niektórych jednostek bym nie dawał do ulepszeń ze względu na takie projekty jak http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=36219&pagenumber=7
Nie wiem czy ten projekt jeszcze trwa, ale bardzo mi się podoba taka koncepcja miasta. (tylko zmienić niektóre jednostki, a dodać np. niziołki, knurzy jeźdzcy, rozbójników i nomadów ala H4 zamek ;p)

jarojj10 PW
14 kwietnia 2013, 13:21
Ja uważam, że jak już chciałoby się koniecznie te centaury strzelające mieć w grze, to powinny one być ulepszeniem elfów. Strzelcy są zbyt silni jak na tak duży przyrost.

Zibi17k PW
14 kwietnia 2013, 13:31
Przyrost można zawsze zmniejszyć (choć i tak będzie ich za dużo jak się ulepszy swoje centaury bitewne)
Mimo to popieram jarojj10, żeby zostawić strzelców i ulepszyć elfy (przez dobudowanie zagrody do gospodarstwa ;p)
A ja będę liczył, że ktoś kiedyś zrobi miasto z liliputami, wilkami, strzelcami rozbójnikami, dzikimi jeźdźcami...)

Irhak PW
14 kwietnia 2013, 13:40
Cytat:
Ja uważam, że jak już chciałoby się koniecznie te centaury strzelające mieć w grze, to powinny one być ulepszeniem elfów.
A ja, że Sylvańskie powinny być u centaurów (wszak oryginalne pliki pokazują, że były zakusy na strzelające centaury), a u elfów - strzelcy (tak jak zostało to stwierdzone u Gelu).

Trith PW
14 kwietnia 2013, 13:43
Jak widać, przy ulepszaniu z użyciem jednostek z WoGa są same problemy.

A tak przy okazji, zrobiłem ulepszenie siedliska centaurów, dwa warianty.




Drugi bardziej mi się podoba.
Ze spraw technicznych, ta grafika jest (chyba) o 22 piksele wyższa od siedliska centaurów.

Zibi17k PW
14 kwietnia 2013, 14:37
Ładna budowla ;) Tylko przy wprowadzeniu ich będzie trzeba zmienić parametry jednostki albo zmniejszyć ilość jej zakupu oraz wymagania Gospodarstwo na 2 lvl

ps. Kiedy będzie do pobrania jakaś wersja testowa tych ulepszeń? Z chęciom bym się pobawił ;)

Kuririn PW
14 kwietnia 2013, 14:51
Cytat:
ps. Kiedy będzie do pobrania jakaś wersja testowa tych ulepszeń? Z chęciom bym się pobawił ;)

Jak będzie wszystko zrobione w zamkach trochę poprawek mam i 3 miasta są nie tknięte :/ a mam parę innych pomysłów aby było "lepiej". Druga sprawa, nie mam dużo czasu, dłubie w wolnych chwilach... niestety albo stety...

Zibi17k PW
14 kwietnia 2013, 15:37
Każdy robi to co lubi ważne, że widać twoją pracę i że jest doceniana ;)

J. M. Sower PW
14 kwietnia 2013, 19:09
Czy nie prościej wprowadzić budynek ze Strzelcami jako ulepszenie Elfów? Jedynie Gelu trochę by stracił na wartości (pamiętajmy jednak, że mógł także szkolić strzelców z innych jednostek).
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel