Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Co byś zmienił?
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2

Alchemik PW
27 czerwca 2012, 23:07
Jak już napisał Farben, za priorytetową kwestię uznaję przywrócenie wybierania bohaterów standardowych zamiast dwóch narzuconych (w trybie offline) lub rodowych (akurat tu mogła by być możliwość wyboru przez gracza).

Ja bym w HVI zmienił trochę kwestie z umiejętnościami. Co do podstawowych zmniejszyłbym znaczenie "obrony przed magią" a zwiększył znaczenie umiejętności "wiedza" (tak się to nazywało w HI-HIII), tak aby były najważniejsze cztery podstawowe umiejętności - Atak, Obrona, Moc zaklęć i wiedza jak w starych dobrych "Hirołsach". Drzewko umiejętności można by trochę przebudować wzorując się na HIII i HIV tak samo system nauki zaklęć, lecz akurat to w tej fazie gry (niestety) jest już nie do zmienienia.

Oprócz zmian w umiejętnościach, usunąłbym współdzielony przyrost.

Haarald PW
10 lutego 2013, 14:33
Część szósta ma swoje uroki ale sprawia też że czasami po pewnym czasie się poprostu nudzę.

Artefakty:
Dostępność artefaktów wyzszych poziomów. Ja bym ograniczył je do stolic i sprzedawców w terenie. Artefakty niższych poziomów nie zostaną nak dotychczas.

Nie wiem czy to już zmieniono, ale strasznie denerwowało mnie to, że za każdym wczytywaniem gry pojawiały się inne artefakty niż poprzednio.

Miasta:
W sumie fajne ale za mało miast (liczę na więcej), no i widoki te same (szkoda, że nie zależne od otoczającego krajobrazu co dałoby się zrobić). Ponadto podczas przeglądu miast Inferna pojawia mi się tło w postaci szarej szachownicy.

Globalny werbunek:
Globalna dostepność jednostek to zbyt dalekie uproszczenie. Gdyby chociaż uzależnić od portali miejscich. Mielibyśmy dodatkowe utrudniennie gry (pod warunkiem że gracze komputerowi powinni mieć ustawioną opcję globalnego werbunku)
To byłoby wykonalne.

Zasoby;
Może i zbyt upraszcza rozgrywkę ale da się przełknąć brak 3 typów surowców. Byłbym jednak za ich powrotem w kolejnej części.

Bohaterowie:
Po pierwsze jest ich za mało ale nie to wydaje się największym mankamentem.
Bohaterowie drugorzędni wydają się być niepotrzebni, zostając sprowadzeni do roli "podawaczy". Główny bohater zdobywa doświadczenie do maksymalnego poziomu i jakby mu było mało zdobywa exp. dla przedmiotu rodowego gdzie nie ma graniczeń i zawsze jest pokusa by maksymalnie podładować artefakt.


Umiejętności drugorzedne i czary:
To chyba najsłabsza strona tej gry. Nie podoba mi się takie rozwiązanie. Zbyt uproszczone i jest dużo niepotrzebnych, lub zbyt udziwnionych zdolnosci szczególnie tych surowcowych i związanych z mocą czarów. Ale tego chyba nie da się już zmienić. Warte do rozważenia na przyszłość podczas tworzenia kolejnej części.

Brak dodatkowych możliwości zdobywania doświadczenia:
Co miesiąc pojawiały się stwory które rosły w siłę. W części IV odradzały się stworzenia w bankach (choc niezbyt trafnie zrobione)
Po co walka na Arenie? Strata cennego czasu tylko po to aby otrzymać 2 punkty ataku lub obrony niezależnie czy skończę bez strat czy z tylko kilkoma stworami w armii. Zlikwidowac to dziadostwo!

Jednostopniowa mgła wojny
Rozwiazanie z części czwartej w postaci dwustopniowej mgły wojny bardzo mi przypadło do gustu, tym bardziej ze umiejetność zwiadu zyskiwała na znaczeniu. Przy jednostopniowej mgle jest w zasadzie nieprzydatna.
Rozwiązanie z H4 nie wszystkim się jednak podoba bo za duzo zakrywało. Dałoby się częściowo to powiązać ze strefami kontroli, które by zapewniały widok na cały zajmowany obszar.

Generatory:
Łączenie je w skupiska stworów legendarnych, podstawowych i elitarnych to trochę za dalekie uproszczenie. No ale, coż H6 to gra uproszczona do granic możliwości.

Pomimo wielu niedociągnięć gra ma w sobie pewien element grywalności. Czego bym się w obecnych czasach w dobie ogólnego pośpiechu i bylejakości nie spodziewał.
strona: 1 - 2
temat: Co byś zmienił?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel