Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [różne] Blender - krótki, prosty poradnik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3

Trith PW
21 sierpnia 2012, 12:46
Shift+D
skrót klawiszowy dla opcji "Duplikuj".

DrakeBurn PW
21 sierpnia 2012, 15:05
Wiecie, chciałem przetestować Sculptrix.
W 5 minut zrobiłem takiego żółwika:

The Doom PW
21 sierpnia 2012, 15:46
Dziękuję, Trith =) ! Co do Sculptris'a - o ile program, moim zdaniem, super, to, niestety, tylko do modelowania :/ Próbowałem stworzyć nagę - http://imageshack.us/photo/my-images/39/wojowniknagbok.png/, http://imageshack.us/photo/my-images/849/wojowniknagprzd.png/, aczkolwiek gotowy model składa się z ogromnie dużej ilości 'trójkącików', tak więc ewentualne animowanie go byłoby wielce trudne, dla mnie wręcz nieosiągalne. To właśnie to było powodem tego, że teraz próbuję walczyć z Blenderem :)

@Down
Sculptris zapisuje pliki w formacie SC1 (.sc1). Swoją drogą, nie wiem, czy jakiś inny graficzny program to otworzy :/

witchking PW
21 sierpnia 2012, 16:10
W jakim formacie zapisuje Sculptrix? Animacja dla mnie osobiście jest tą trudniejszą częścią wykonania jednostki. Blender oczywiście oferuje pewne ułatwienia w tej materii. Jeśli ktoś ma większe doświadczenie w animowaniu byłbym bardzo wdzięczny za pomoc i jakieś sugestie:)

Trith PW
21 sierpnia 2012, 16:43
Cytat:
aczkolwiek gotowy model składa się z ogromnie dużej ilości 'trójkącików'
Ja w moim "panelu narzędzi" po lewej widzę tam dwa przyciski, jeden się zwie "reduce brush", a drugi "reduce selected", które właśnie służą do upraszczania siatki modelu... Ale na powyższym screenie jakoś tych przycisków nie widzę, dziwne...
Pewnie mam inną wersję programu...

Zawsze pozostaje jeszcze możliwość skorzystania z tego potwornego modyfikatora "Decimate" po zaimportowaniu do Blendera.

Cytat:
Sculptris zapisuje pliki w formacie SC1 (.sc1). Swoją drogą, nie wiem, czy jakiś inny graficzny program to otworzy
Sculptris i Blender obsługują importowanie i eksportowanie modelu w formacie *.obj, więc tu nie powinno być problemu.

DrakeBurn PW
21 sierpnia 2012, 17:27
12 minut zabawy i takie popiersie kobiety mi wyszło:

Oceńcie

Warmonger PW
21 sierpnia 2012, 17:37
Cóż... o gustach się nie dyskutuje. Jeżeli Ty uważasz, że jest ładna, to w porządku ;)

The Doom PW
21 sierpnia 2012, 17:44
O ile ja sam jestem nowicjuszem i zaledwie zaczynam moją przygodę z grafiką 3D, to pozwolę sobie to to ocenić. Osobiście dodałbym trochę więcej detali, delikatnie zmienił barwy i wyeliminował to wcięcie pomiędzy piersiami ;) ! Nie wiem, czy to tylko moje odczucie, ale wygląda na to, że głowa tej babeczki ma nienaturalny kształt :/ Moim zdaniem, jeżeli chcesz stworzyć coś na prawdę wyniosłego ;P, poświęć pracy więcej serca i czasu. Zawsze przy ukazywaniu swego dzieła mówisz, jak krótko zajęło Ci wykonanie go. Nie to, abym miał coś przeciwko szybkiej, zwinnej pracy, ale czasami na prawdę lepiej posiedzieć troszkę nad tworem, aniżeli później prezentować niezbyt ładny model. Mą opinię traktuj trochę z przymrużeniem oka - w końcu sam ledwo co nauczyłem się modelować obiekty ;) ! Po za tym nie chcę być niemiły :P ...

DrakeBurn PW
21 sierpnia 2012, 18:03
Spoko, dzięki za opinię, to dopiero 2 model, więc na razie tylko testuje, a coraz bardziej mi się podoba :D
PS: A jak żółw xD?

The Doom PW
21 sierpnia 2012, 19:17
Z żółwiem jest podobnie - mało detali, praca robiona w pośpiechu. Do tego jeszcze ręce i nogi wyglądają, jak niedokończone :/

PS Nie wydaje mi się, by ważne było, czy to Twoja pierwsza, druga czy dziesiąta praca. Akurat w Sculptris'ie większość zależy od kreatywności, czasu i chęci autora. Obsługa jest na prawdę na tyle łatwa i intuicyjna, że wystarczy usiąść przed monitorem komputera i zacząć modelować ;) ! Ja, jak na razie, stworzyłem właściwie tylko nagę (tak, tak, to moja pierwsza [i chyba nawet niezła :P ] praca).

Cóż... Po prostu chcę Ci powiedzieć, by Twe twory były bogatsze w szczegóły oraz byś poświęcił na nie troszkę więcej czasu. W końcu 'nie od razu Kraków zbudowano' ;) !

DrakeBurn PW
21 sierpnia 2012, 19:42
Dziś czasu nie mam zbyt wiele jutro się pobawię dłużej, to może mi coś fajnego wyjdzie, a tu moja 3 praca robiona w 7 minut, to diabełek.

Oceń ją w wolnym czasie.
PS: Pomalujesz swoją nagę?

Alistair PW
21 sierpnia 2012, 22:24
Widzę, że się przyłożyłeś. Może abstrakcje jest łatwiej wykonać. To już o wiele lepsze.

Bluearga PW
21 sierpnia 2012, 22:33
Co do złożoności prac, to ogranicza też silnik Sculptrisa jak i własny komputer. Mam taką znajomą z Serbii, bogaci rodzice, więc jej komputer jest zaje... Niszczy system po prostu. Co tylko najnowszego się da do niego włożyć, to to ma. I ma też ten program i jeśli robi zbyt złożony model, crashuje on w kółko, że nic nie idzie potem zrobić. Trochę dziwne, bo jak ma taki komputer to nie powinno być żadnego problemu.
Jak ktoś jest ciekawy jej prac(pomimo ciągłych crashy :P) to tutaj jest np. najnowsza:
https://www.youtube.com/watch?v=yOUQH1N4WCk&feature=g-all-u

Ja sama w póki co się w to nie bawię, ze względu na słabość mojego komputera :P Rozbudowywałam go specjalnie dla Skyrima i H6(w sumie nie wiem po co, obie gry są do dupy i żadnej z nich nie mam xD), a ponowna rozbudowa dla programu graficznego na pewno byłaby o wiele kosztowniejsza, jak tak min. 16 GB powinno się mieć.

The Doom PW
21 sierpnia 2012, 23:18
@DrakeBurn
Może teraz Twe 'dzieło' ocenią inni Grotowicze, ja powiedziałem już chyba troszeczkę za dużo... Co do nagi, to tak, chyba spróbuję ją przemalować (po pierwszym oteksturowaniu, efekt, jeśli wolno mi to tak nazwać, nie był zadowalający [czytaj: beznadziejny] ;) ).

@Alistair
Nie wiem, czy kolega zrozumie sarkazm... Osobiście nie chciałem być aż tak okrutny :P

@Bluearga



Praca Twej koleżanki - miodzio :3 Zazdroszczę talentu (i komputera ;P ).

strona: 1 - 2 - 3
temat: [różne] Blender - krótki, prosty poradnik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel