Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Smoki Heroes of Might & Magic VI
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3

Belegor PW
10 lutego 2012, 15:34
A tego poza czarnym nie możemy być pewni. To że były te smoki w HV nie oznacza że będą i w HVI. Miecznicy, mnisi, kościane smoki, zombie w HV były, a w najnowszej odsłonie- nie ma, dwóch pierwszych co najwyżej w roli bohaterów.

Cysierius PW
10 lutego 2012, 16:37
No właśnie tylko żeby ubi mnie nie rozzłościło jak nie będzie smoków w sylvanie

Sovelias PW
16 czerwca 2012, 18:00
Trzeba jedno uściślić. W Heroesie mamy dwa uniwersa. HI-HIV jedno (w którym diabły to tak naprawdę kosmici i smoki to zwykłe stworzenia) i drugie HV-HVI gdzie "smoki" to tak naprawdę tylko dzieci smoczych bogów lub awatary zależnie od koncepcji. Idąc dalej tym tropem aniołów też trzebaby było nazwać smokami a to raczej bzdurne, bo w końcu są one dziećmi Elratha.

Tak na marginesie. Jeśli jednak uznamy że dzieci smoczych bogów to też smoki, to dlaczego wykluczać kirina z tego miana. Przecież Shalassa jest smokiem, jednak przystosowanym do pływania, daltego nie ma skrzydeł i ma bardziej wężowaty kształt. To logiczne że jaj dzieci też są przystosowane do środowiska wodnego co nie zmienia faktu że smokami są.

Alamar PW
16 czerwca 2012, 18:07
Jest różnica między smokami, a śmiertelnymi rasami. Anioły, bezimienni, demony, elfy, ludzie czy nagi to śmiertelne rasy, stworzone przez smocze bóstwa.
Zaś smoki są zwane dziećmi danego bóstwa, ale tak naprawdę nie wiadomo, czy to tylko określenie nadane przez śmiertelne rasy, czy też rzeczywiście coś mają wspólnego ze swoimi stwórcami.
Kiriny są to duchy wody (jak kappy czy duchy źródeł, tyle że potężniejsze), a nie smoki, dlatego nie są uważane za te skrzydlate gady.

Fandor PW
16 czerwca 2012, 19:13
Jak dla mnie Prządki to dobra zamiana dla tych kościanych złamasów. Smoki szkielety to była najgorsza jednostka 7 poziomu jaka mogła być. Teraz Namtaru zajęły ich miejsce i jak dla mnie jest się z czego cieszyć. Kiriny to duchy wodne ale jak dla mnie chyba lepsze miano to płazy niż gady skoro to duchy wody. Są fajną jednostką co najwyżej jakoś spokrewnioną ze smokami wody. Ja wolał bym zobaczyć smoki w rolach bossów na których możemy trafiać na mapie przygody niż jednostek 7 poziomu teraz czempiona. Bezimienni jak dla mnie powinni zastąpić czarne smoki w lochu, enty smoki zielone w sylwanie. Wracając do różnicy między uniwersum, nie jest ona duża jeżeli mówimy o jednostkach, jednak jeżeli w gre wchodzi ich pochodzenie itp. trzeba już brać pod uwage uniwersum. W HI-HIV mamy do czynienia z jednostkami, W HV-HVI mamy do czynienia z bogami więc nie może być szkieletu bogów, ani bóg nie może być śmiertelną jednostką którą może zabić kilka słabszych.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Smoki Heroes of Might & Magic VI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel