Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: To i owo o VARN-ie i Lordzie Ironfiście
komnata: Biblioteka Legend

fishkebab PW
6 maja 2012, 13:52
Zauważyłem już kiedyś pewien fakt, który jest pomijany jakby nikt nie wiedział o co chodzi(mam nadzieję, że się mylę :D). A mianowicie chodzi mi o krainę, z której przybył Morglin Ironfist. Udało mi się połączyć znane nam fakty w prosą całość. W MM1(nie jestem pewien) z tego co czytałem (nie grałem) jest się na VARN 4 i spotyka się Lorda Ironfista i jego Generała Lorda Kilburna. Świat nazywa się VARN, a z zapisków Morglina dowiadujemy się, iż przybył z Varnalu, czyli prawdopodobnie zaszło przez lata przekształcenie przez mieszkańców nazwy tej planetoidy. Brama, przez którą przeszedł Morglin mogła być jedną z tych otwartych przez Sheltema(mogę się mylić bo nie grałem w stare części MM). Zaś nazwa Varnal Hills oznaczająca dokładne miejsce, w którym znajdowała się brama, to po prostu Wzgórza Varnalu, czyli jakiś rejon górski. Mam nadzieję, że nie piszę tego powtarzając jakiś stary wątek, a jeśli tak to proszę o usunięcie postu tematu.

Azon PW
6 maja 2012, 16:07
Tak, masz rację. Morglin Ironfist z HoMMI to ten sam co w M&MI.

Irhak PW
6 maja 2012, 16:09
Cytat:
Morglin Ironfist z HoMMI to ten sam co w M&MI.
Chętnie bym zobaczył jakieś dowody, bo póki co to są tylko przypuszczenia i teorie.

Alamar PW
6 maja 2012, 16:40
Po pierwsze zajrzyj do słownika, kiedy korzysta się z apostrofów. :P

fishkebab:
Zauważyłem już kiedyś pewien fakt, który jest pomijany jakby nikt nie wiedział o co chodzi(mam nadzieję, że się mylę :D). A mianowicie chodzi mi o krainę, z której przybył Morglin Ironfist. Udało mi się połączyć znane nam fakty w prosą całość.
Fakt znany od dawna i nie Ty pierwszy na to wpadłeś. Morglin Ironfist przybył z VARN-u 4 i od dawna to wiadomo.

fishkebab:
W MM1(nie jestem pewien) z tego co czytałem (nie grałem) jest się na VARN 4 i spotyka się Lorda Ironfista i jego Generała Lorda Kilburna. Świat nazywa się VARN, a z zapisków Morglina dowiadujemy się, iż przybył z Varnalu, czyli prawdopodobnie zaszło przez lata przekształcenie przez mieszkańców nazwy tej planetoidy.
Dokładna numeracja VARN-u 4 jest trochę dłuższa, ale wciąż nazywany jest po prostu Varnem.
VARN nie jest planetoidą, lecz statkiem kosmicznym. Tak samo CRON czy XEEN.

fishkebab:
Brama, przez którą przeszedł Morglin mogła być jedną z tych otwartych przez Sheltema(mogę się mylić bo nie grałem w stare części MM).
Sheltem nie otwierał żadnych bram do innych światów. Na Varnie istniały Wrota do Innego Świata (Gates to Another World), ale przenosiły tylko na CRON. Sheltem z nich skorzystał (podobnie jak drużyna z MM1), ale sam niczego nie otwierał, bo gdyby mógł, to znalazłby się na Terze kilka lat wcześniej (powrót na rodzimą planetę był jego celem w MM1-2).

fishkebab:
Zaś nazwa Varnal Hills oznaczająca dokładne miejsce, w którym znajdowała się brama, to po prostu Wzgórza Varnalu, czyli jakiś rejon górski.
Tak, Wzgórza Varnalu to najprawdopodobniej jakieś miejsce na Varnie.
temat: To i owo o VARN-ie i Lordzie Ironfiście

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel