Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Mroczne elfy
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3

witchking PW
19 kwietnia 2012, 11:51
Wydaje mi się, że poza owymi biegłościami nic nie potwierdza Twojej teorii. Jeśli zaś demony i których mówisz to kreeganie to rasa ta była by stosunkowo młoda. w wolnej chwili poszukam jakiś wzmianek o mrocznych elfach w historii. Jeśli takowe pojawiają się przed inwazją to sytuacja była by jasna.

Osobiście uważam, że biegłości które zostały dodane w 8 części to chwyt który miał zwiększyć atrakcyjność rozgrywki a umiejętności które się tam pojawiają prawdopodobnie w części tyczą się także elfów, wcześniej niestety nie zostało to ujęte w mechanice. Same mroczne elfy to motyw pojawiający się w wielu światach fantasy i w pewnym okresie dość popularny. Moim zdaniem stąd właśnie pojawiły się w grze. Nie jestem pewien czy autorzy mieli jasna teorie co do ich pochodzenia podejrzewał bym jednak, że wywodzą się od elfów natomiast ich wygląd

jak widać ciemniejsza skóra może być efektem klimatu, przebytych podróży, magii.

Alamar PW
19 kwietnia 2012, 12:18
witchking:
Nie jestem pewien czy autorzy mieli jasna teorie co do ich pochodzenia podejrzewał bym jednak, że wywodzą się od elfów

Mają:



Świetliste elfy (czyli elfy) przybyły na Enroth jak pozostali osadnicy - VARN-em. Potem najwyraźniej doszło wśród nich do rozłamu (podobnie jak u mrocznych krasnoludów).

orodreth:
Te wszystkie zdolności nie wykluczają teorii iż Mroczne Elfy pochodzą od Inkubów pozostałych po inwazji demonów.
W świetle tego, że elfy z AvLee wywodzą się od elfów z Vori, a te z kolei przybyły na Antagarich z Enroth, to nie wydaje mi się, by jakieś demony tu pasowały. Poza tym zdaje się, że inkuby nigdy nigdzie w historii Enrothu nie były wspomniane.

orodreth:
W końcu normalne elfy nie potrafią oczarować, a po za tym ta magia ognia.

Mroczne elfy z MM8 to skrzyżowanie łucznika (mistrz magii żywiołów) i złodzieja (rozbrajanie pułapek, kupiectwo). To kwestia mechaniki gry.
Oczarowanie, to polskie tłumaczenie słowa "glamour" - poprawnie powinno być "piękność", "uroda" i jak najbardziej pasuje to do elfów.

orodreth:
Jeśli chodzi o magię mroku od nekromantów, to demony w H IV udowadniają że mogą się jej nauczyć.
Ależ magii ciemności może nauczyć się zarówno Arcymag jak i Arcykapłan, a oni wcale nie są źli, a nawet mają reputację "anielską". Magia ciemności nie oznacza, że ktoś nią się posługujący jest "zły".

witchking PW
19 kwietnia 2012, 14:09
Dzięki Alamar za wyjaśnienie:) Są może jeszcze jakieś teksty mówiące nam więcej o mrocznych elfach? Co do inkubów to nie spotkałem się jest za to wzmianka o sukkubach(matka Xerona).

Irhak PW
19 kwietnia 2012, 14:27
Inkubami zwyczajowo nazywa się męską wersję sukkubów, więc właściwie mówiąc o jednych można mówić i o drugich jednocześnie.

Alamar PW
19 kwietnia 2012, 15:10
Nie, nie można. To są dwa różne demony, mimo że... przeznaczenie... mają to samo. To, iż istnieją sukuby, nie oznacza automatycznie, że istnieją także inkuby. Nie pamiętam, by w sadze (dot. Enroth) gdziekolwiek wspomniano o inkubach.

Azon PW
19 kwietnia 2012, 17:56
A ja nie przypominam sobie, żeby było cokolwiek o sukkubach na Enroth... Choć pamięć mam słabą.


Nie ma nic o tym, że mroczne elfy i zwykłe mają wspólne korzenie, tylko to, że od bardzo dawna prowadziły wojnę. Oczywiście jet to bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że na Jadame żyją także mroczne odpowiedniki krasnoludów. Kolejnym dowodem może być fakt, że poza Jadame mroczne elfy nie mieszkają. Gdyby przyleciały w VARNie na Enroth także tam by zamieszkiwały. Chyba, że założyć, że na planecie wylądowało kilka statków kolonizacyjnych. Tłumaczyło by to dlaczego na każdym kontynencie stworzenia wyglądają inaczej (tak, wiem, fantazja grafików) oraz, co ważniejsze, inaczej się zachowują.

Teoria o demonach raczej nie jest prawdopodobna. Gdyby twórcy chcieli przedstawić taką genezę mrocznych elfów o wiele bardziej by to zaakcentowali.

EDIT: Opis mrocznych elfów z wyboru postaci:

Elfy Ciemności są odmianą klasycznych Elfów. Od swoich kuzynów różnią się kolorem skóry, a także mentalnością - Elfy Ciemności są bardzo okrutne, przesiąknięte złem. Znakomicie radzą sobie z wykorzystaniem magii, są prawdziwymi mistrzami w posługiwaniu się broniami strzeleckimi.

To chyba przesądza sprawę.

Irhak PW
19 kwietnia 2012, 17:59
Cytat:
Elfy Ciemności są odmianą klasycznych Elfów. Od swoich kuzynów różnią się kolorem skóry, a także mentalnością - Elfy Ciemności są bardzo okrutne, przesiąknięte złem.
As I told ya' - wypaczone "leśne" elfy :P

witchking PW
19 kwietnia 2012, 18:11
Co do sukkubów:
"Xeron Straszliwy był dowódcą armii Kreegan z Eeofolu, podczas wojny Ostrza Armageddonu. Ojciec Xerona, erathiański rycerz, został uwiedziony przez sukkuba, lecz wykorzystawszy go bestia darowała mu życie. Jednak po tym wydarzeniu rycerz postradał zmysły i nigdy już nie wrócił do zdrowia. Jego matka została zabita przez Gelu. Jego największym przyjacielem i sługą jest Xex. Jest dowódcą formacji o nazwie Synowie Erebusa."
A źródło tutaj:
http://pl.mightandmagic.wikia.com/wiki/Xeron

Taka wzmianka była chyba w kampanii ale głowy za to nie dam. Mógłby ktoś potwierdzić albo zaprzeczyć bo ja głowy nie dam?

Edit: A tu bardziej pewne źródło
http://www.kompendium.acidcave.net/inf_heroes.html
"Xeron był nietypowym przedstawicielem Kreegan, choć niektóre źródła podają, że ifrytów. Otóż większość Kreegan rodzi się z jaj składanych przez Królową Kreegan. Xeron za matkę miał sukuba, a za ojca erathiańskiego rycerza, opętanego przez owego sukuba (nawiasem mówiąc w wyniku tych przeżyć rycerz postradał zmysły).[...]"

Edit2: A to kawałek dalej
"[...]Nie dość więc, że poczęty był inaczej niż reszta diabłów, to w czasach kampanii Ostrza Armageddonu miał nie więcej niż... 10 lat.[...]"
źródło to co kawałek wyżej

Irhak PW
19 kwietnia 2012, 18:23
Uhm... to jest fragment biografii. Co do matki i Gelu - nie wiem. Xex - podobnie. Swoją drogą - ile lat ma Xeron? Starczyłoby, aby jego ojcem był Mad King Gryphonheart? o.O?

Fandor PW
19 kwietnia 2012, 18:55
Mnie najbardziej podoba się wersja że są to odmienione w jakiś sposób elfy.
Co do mrocznych elfów niektóre uniwersa przedstawiają tak samo mroczne elfy jak nocne/księżycowe, a ciekawa jest teoria zawarta w grze Age of Wonders, że są to martwe elfy (nieumarłe elfy).

Alamar PW
19 kwietnia 2012, 20:07
Xex był arcydiabłem.
Ojcem Xerona był erathiański rycerz, który najwidoczniej żył za czasów AB (w kazdym razie tak jest opisany w pogłoskach w tawernach).
Xeron, który wg biografii jest ifrytem, ma najwyżej 10 lat w Ostrzu Armagedonu, a to z tego powodu, że dzieje się ta kampania w roku 1172 po Ciszy, a Kreeganie spadli na Enroth w roku 1162 po Ciszy.
Widać, że zmiana Kuźni na Kreegan nie była dopracowana (sukub + człowiek = ifryt? w 10-letniego Kreegana mogę jeszcze uwierzyć, ale to z powodu cyklu ich życia).

Wszystkie, ale to wszystkie główne rasy (ludzie, krasnoludy, elfy, gobliny, wampiry, itd.) przybyły na pokładzie VARN-u z Enroth, dopiero potem popłynęły na Antagarich czy Enroth. Stąd też mroczne elfy wywodzą się w prostej linii od zwykłych elfów.

witchking PW
19 kwietnia 2012, 20:25
A jednego nie rozumiem może Alamarze Ty mi to wytłumaczysz. Czy mamy pewność, że Sukkuby mają związek z kreeganami? Może to rasa która wcześniej zamieszkiwała ten świat. Rodzaj demona albo ifryta właśnie. Wtedy cała akcja z urodzeniem Xerona mogła mieć miejsce jeszcze przed inwazją.

AmiDaDeer PW
19 kwietnia 2012, 20:33
Indeed. To by mogło poniekąd sugerować, że Kreeganie w formie występującej na Enroth już nie stanowią o tyle rasy, co w pewnym sensie całe "stronnictwo", do którego można dołączyć, nawet nie będąc przybyszem z kosmosu. Dlatego ktokolwiek z przydomkiem Kreegan wcale nie musiał być Kreeganem z krwi i kości - równie dobrze mógł być ifrytem, sukkubem, elfem... A to natomiast, jakkolwiek naciągane, byłoby odpowiedzią na pytanie: dlaczego jednostki Inferna z H3 są tak różne od diabłów z MM7... ^^

Ale to w sumie tylko gdybanie.

witchking PW
19 kwietnia 2012, 20:53
A skąd wiemy, że Xeron to ifryt? Bo tak zrozumiałem Twój post Alamarze. Jest o tym wzmianka w grze?

gold dragon PW
19 kwietnia 2012, 21:10
@Hobbit:
Pewnie, że stronnictwo, dobrym przykładem są choćby gogi, które występują na Jadame (choć sami 'oryginalnie kosmiczni' Kreeganie nigdy tam nie zawitali), a w HIII wspaniale się dogadują z diabłami, chociaż samego określenia 'Kreegan' w stosunku do gogów bym nie używał. Albo niejaki... Ignatius? Tak, wystarczy przeczytać jego biografię w HIV.

Ale teoria, że sukkuby podobnie jak gogi są rodzimą rasą w świecie Enroth jest bardzo ciekawa, sporo by tłumaczyła w sprawie Xerona.

Fandor PW
19 kwietnia 2012, 21:13
Mi się wydaje że sukkuby w przeciwieństwie do większości uniwersów są płcią przeciwną ifrytów lub gogów i w tedy wszystko by pasowało z tym ifrytem.
Na dowód mojej hipotezy podam grę którą jako jedyną skojarzyłem z sukkubów nie demonów - Age of Wonders gdzie sukkuby to właśnie mroczne(nieumarłe)elfy, gdzie indziej jako przykład sukkubów podaje się driady ale to wszystko to sprawa na zupełnie inny wątek, a z tego zaczyna się robić "Biografia i pochodzenie Xerona".

witchking PW
19 kwietnia 2012, 21:47
A co do teorii jakoby ojcem Xerona był Mad King Gryphonheart to nie mogę znaleźć kiedy dokładnie miała miejsce ta część kronik. Czy jest jakaś orientacyjna data bo ta teoria mi się podoba:)
Skąd to przekonanie,że Xeron jest ifrytem? Była o tym wzmianka w kampanii? Bo znalazłem tylko Xyrona ifryta.

Irhak PW
19 kwietnia 2012, 21:51
Cytat:
Czy jest jakaś orientacyjna data bo ta teoria mi się podoba:)
Uhm... Rewolta Władców Bestii dzieje się daleko w przeszłości, na samym początku Tatalii ;)

Alamar PW
19 kwietnia 2012, 21:53
Cytat:
A skąd wiemy, że Xeron to ifryt?
Do każdej gry dołączony jest taki papierowy świstek zwany instrukcją, gdzie w tym przypadku jest opis bohaterów kampanii.

Kreeganie, czyli diabły, to wciąż jedna rasa. Inne jednostki Inferna, jak impy, gogi, ifryty, a prawdopodobnie też cerbery, czarty demony, to już ich "sojusznicy" bądź podbite rasy. Gogi i ifryty pochodzą z wymiaru ognia (impy rodzą się z ognia), reszta stworów prawdopodobnie też pochodzi z Enroth, a nie przyleciała z Kreeganami.

Polecam zajrzeć do tematu o Kreeganach, było to już wielokrotnie tam omawiane.

TopFunny525 PW
20 kwietnia 2012, 19:38
Trochę z tematu zbaczamy. Więc postaram się jakoś powrócić do tematu. Czy Mroczne Elfy mogły używać zaklęć kontrolujące istoty martwe? NP. Duchy itp.? W niektórych filmach jak i książkach czytałem o tym jak Mroczne Elfy miały kontrole nad takimi istotami. Czy to może być prawda? Czy raczej fikcja?
strona: 1 - 2 - 3
temat: Mroczne elfy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel