Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Mapy z Gildi mrocznych tajemnic
komnata: Biblioteka Legend

Matheo PW
24 lutego 2012, 16:37
Tutaj (Mam nadzieję) będzie można znaleźć odpowiedzi na pytania, dotyczące dodanych dzisiaj map :) Mam jedno (narazie heh). Która mapa najlepiej przedstawia tereny, na których rozgrywała się akcja z H1 i H2?

vinius PW
24 lutego 2012, 16:43
Akcja gier rozgrywała się na Enroth, więc chyba oczywiste, że mapy Enroth. Różnią się one nieznacznie wyglądem ze względu na to, że tutaj są te z następnych części sagi. Żadna nie przedstawia kropka w kropkę tych terenów - by zobaczyć je z bliska, trzeba po prostu zagrać w kampanię. Jak widać, najbardziej przystępna jest mapa papierowa z MM6.

Alamar PW
24 lutego 2012, 16:46
Żadna. Co do H1, to nie ma takiej mapy i naprawde trudno jest ustalić, gdzie zamki poszczególnych lordów leżały (poza oczywistym zamkiem Ironfista).

Zaś do do H2:

(mapa ze scenariuszy, niezbyt kanoniczna)


(dopiski są moje)



Między H2 a MM6 dużo się na kontynencie zmieniło. Cały ten obszar jest obecnie jednym, wielkim państwem pod berłem Ironfistów. Na dodatek w MM6 nigdy tak naprawdę nie odwiedziliśmy terenów elfów/czarodziejki, krasnoludów, barbarzyńców na dalekiej północy czy czarnoksiężników. Możemy się tylko domyślać, że np Kriegspire to dawne tereny Alamara, Silver Cove to tereny Lamandy i czarodziejek, a White Cap i dalsze tereny na północ, to tereny Slayera i podbitych później przez Archibalda plemion barbarzyńców.

Na dodatek w czasach MM6 zaszły też zmiany geograficzne. W Silver Cove wycięto lasy pod budowę nowych osiedli, w Kriegspire wyrósł wulkan, zaś Rajska Dolina i tamtejszy las Blackwoode przestały istnieć za sprawą Kreegan.

Matheo PW
24 lutego 2012, 17:17
Przecież wiem że te o Enroth Vinius ;) pytałem o najlepszą heh. Tak myślałem że mapa do HI będzie trudno. A powstaną jakieś dodatkowe opisy map?

Acid Dragon PW
24 lutego 2012, 17:24
Co rozumiesz przez "dodatkowe opisy map" ?

Matheo PW
24 lutego 2012, 17:48
Mniej więcej coś takiego co napisał Alamar w poście wyżej ;) Tylko że dotyczące innych map dodanych w gildi. Opisy tego jakie istoty zamieszkiwaly dany obszar. Zaznaczenie ważniejszych miejsc związanych z fabuła. Wymienienie np, podanych nazw rzek, łańcuchów górskich, jezior lub nazw lasów. I określenie ich lokalizacji ;)

Acid Dragon PW
24 lutego 2012, 18:12
W większości wypadków jest to nierealne. Bardzo niewiele rzek, gór, jezior czy lasów(???) zostało kiedykolwiek w grach nazwanych po imieniu. Zaś jeśli chodzi o opisy ludności, toto już bardziej byłby opis państw zamieszkujących daną krainę, a nie opis map.

gold dragon PW
24 lutego 2012, 18:32
Ja bym powiedział tak: Całkowicie zgadzam się z tym co powiedział Acid na temat elementów topograficznych, a jeśli chodzi o 'ludność' to na przykład w wypadku Antagarichu pewnie dałoby się to zrobić, ale wymagałoby naprawdę baardzo dużo pracy i jak masz czas i chęci to sam możesz się za to zabrać. ;)

Matheo PW
24 lutego 2012, 18:52
Czyli niemożliwe, ok. Trochę źle sformułowałem poprzednie pytania ale już trudno. Sory za to. Hm.. Może się podejmę opisu Antagrichu i Ashan.

EDIT:
Pomysł już mam, dość ambitny (Coś więcej niż same opisy). Ale trochę się obawiam o moje umiejętności. Wie ktoś czy można się dobrać do map używanych w kampani HV i HIII? Głównie chodzi o te z HV. Da się gdzieś znaleźć pliki z tymi mapami?

Ps. Z góry przepraszam za jakość postów, ale aktualnie używam telefonu.

gold dragon PW
24 lutego 2012, 21:21
Nigdy się nie zajmowałem HV pod kątem technicznym, ale zapewne da się je po prostu wyciągnąć z gry tak samo jak z HIII. W przypadku tego drugiego zapraszam do skarbca po ResEdit.

Matheo PW
26 lutego 2012, 23:27
A mógłby ktoś dać instrukcje jak to zrobić ;)? Super-mega-cudownie byłoby, gdyby ktoś podesłał "wyciągnięte" już mapy z kampanii HV. Bardzo ładnie proszę :) Oczekuję na odpowiedź tak tu jak i na mailu.

mancias_sc PW
27 lutego 2012, 15:52
Matheo chodzi Ci o same mapy? Jeśli tak to zobacz ten link. Naprawdę wyszukanie tego nie wymagało wiele wysiłku.

Matheo PW
27 lutego 2012, 16:05
Zapewne o te :) Dziękuje bardzo ;)

Heh, z góry założyłem że to będzie o wiele trudniejsze, sorki ;)
temat: Mapy z Gildi mrocznych tajemnic

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel