Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Nasze biografie majtenmedżykowe
komnata: Podziemna Tawerna

Tarnoob PW
19 stycznia 2012, 20:18
Chciałbym, żeby ten wątek był poświęcony historii nas na scenie HoMM-MM. Wielu grociarzy (vel gro­tow­ni­ków, gro­tow­ców, groterów, grotowiczów, etc etc) interesuje się tymi grami oraz sceną fanowską kilka, a może i kil­ka­naś­cie lat, więc jest co podsumowywać i streszczać.

Nieskromnie zacznę od mej persony.

Grami Heroes of Might and Magic interesuję się chyba od zawsze. Pamiętam, że pierwszą styczność z serią mo­g­łem mieć chyba już w wieku 8 lat – było to Heroes Chronicles: Szarża Smoków.

Na 12 urodziny (maj 2007) dostałem chyba Złotą Edycję Heroes III. Wtedy się chyba zaczyna „obecny” okres mojej działalności.

15 czerwca 2007 zarejestrowałem się na heroes3.mojeforum.net. Napisałem tam tylko 11 postów, bo szybko prze­rzu­ci­łem się na heroes3.eu i Kwasową Grotę.

Mimo że w KG piszę mało, to od prawie 5 lat wchodzę tutaj często. Czasami nawet więcej niż raz dziennie. Do nie­licz­nych zasług mogę zaliczyć:
– podesłanie do galerii awatarów portretów z Heroes IV – pamiętam ich wycinanie ręcznie ze screenów z edytora map. :-P To chyba było w jakieś ferie
– irytowanie społeczności Groty narzekaniem, naiwnymi planami bez pokrycia, czepianiem się i barokowym stylem
– założenie prototypu działu Horn of the Abyss – jako ciekawostkę dodam, że layout bazował na moim niebieskim prototypie działu Heroes Chronicles.

W międzyczasie – tj. od lata 2007 – ostro zaangażowałem się w heroes3.eu. Pisałem tam sporo postów, dostałem posadę moderatora, a w marcu 2008 nawet administratora. Podobnie jak Aspen w „Szarży Smoków” byłem dość nie­po­pu­lar­ny, ale szanowany, no i miałem przychylność władz. :-> Pisałem tam swego czasu sporo newsów. Współ­two­rzy­łem też treść serwisu – dodałem opisy dwóch miast oraz jednostek.

Na przełomie stycznia i lutego stycznia 2008 ruszyła liga World of Heroes. Próbowałem się tam nieco za­an­ga­żo­wać, niekoniecznie ciepło witany. :-P Napisałem nawet jeden artykuł do ich gazetki WoH Monthly News – był po­świę­co­ny modowi Two Islands. Ostatecznie grą w ligach i turniejach nigdy się na poważnie nie zająłem, a meczów online rozegrałem tylko kilka i to raczej towarzysko.

W kwietniu 2008 dołączyłem do JB. Pamiętam, że do wejścia się trochę przygotowywałem, żeby od początku zro­bić niezłe wrażenie. Chyba się udało. W sumie moje największy sukces w tym serwisie to upublicznienie nowego serwisu Might and Magic VI we wrześniu 2009, a także późniejsze jego poprawki w styczniu, lutym i czerwcu 2010 oraz lipcu 2011. Skrobnąłem też nieco w dziale Heroes III. Zabierałem się za reformę serwisu MM8, ale skończyło się na luźnych notatkach.

Próbowałem się też kiedyś, tj. od stycznia 2008, zaangażować w serwis Might and Magic Wiki. Na nieszczęście nie wypaliło. Nie ma tam zbyt wielu cennych, ciekawych i rzetelnych informacji, bo zagląda tam mało osób, które by to mogły redagować. Z kolei mało ludzi tam zagląda, bo nie są przyciągani treścią i kółko się zamyka. Miałem parę „zrywów” na udzielanie się, m.in. latem 2010 oraz w grudniu 2010 i na początku 2011.

Miałem też okres manii gromadzenia i kolekcjonowania grafik. Pamiętam, że latem 2007 roku wertowałem forum He­roes Community, zbierając obrazki projektów jednostek do HoMM3 i WoG-a, grupując je według autorów i miast. Były nawet ambicje zrobienia strony zawierającej te zbiory. Od innego fana HoMM dowiedziałem się, że też miał plany zrobić stronę o polskich jednostkach. :-)

Podobnie jak wielu młodych fanów, miałem okres „wielkiego projektu”. Łudziłem się, że może kiedyś uda mi się coś pomóc przy robieniu Forge. Kupiłem nawet sobie książeczkę do Blendera. :-D Nie trzeba dodawać, że ambicje prze­sz­ły prawie natychmiast.

Dość ważnym wydarzeniem była próba zejścia ze sceny fanów HoMM-MM. W marcu 2009 przejąłem się bardzo porażkami w konkursach przedmiotowych oraz sukcesami rówieśników. Korzystając z uprawnień administratora AW, skasowałem swoje konto, na którym już miałem przeszło 1000 postów. Na inne strony też starałem się og­ra­ni­czać wchodzenie. Skasowałem zbieraną przez długi czas kolekcję zakładek, wyczyściłem pulpit z ikon związanych z HoMM-MM w nadziei, że jeśli zerwę z nałogiem „sprawdzania” AC, AW, JB, HC i CH, to nauka pójdzie mi lepiej. Rzecz jasna nie trwało to długo. Na święta tego samego roku znowu się zarejestrowałem na AW, zacząłem znowu pisać na forach i już chyba pogodziłem się z tym, że jestem maniakiem.

Plany na przyszłość są. Zamierzam m.in. pojechać wreszcie na konwent i podłubać jeszcze nieco w serwisach JB. Marzenia można by wymieniać dużo dłużej, ale nie o to chodzi. To było udane 4,5 roku i czuję, że sporo mnie na­u­czy­ło. Poznałem wielu wartościowych ludzi, gier i stron internetowych, czego życzę także innym fanom.
temat: Nasze biografie majtenmedżykowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel