Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] The Forge - temat ogólny
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 29 - 30 - 31

Dragonar PW
17 lipca 2010, 13:22
avatar:
Po czym zauważyć, że twórca/twórcy modów chcą rozstać się ze tworzonym modem? Zajmują się "pierdołami" i na przykład wymyślają biografie dla bohaterów.
I tak będą musieli się tym w końcu zająć. Ale racja - lepiej później.

avatar:
Owszem, jestem jak najbardziej za dyskusją, propozycjami nazewnictwa jednostek na tym forum, ale niech o tym rozmawiają gracze - twórcy Forge niech skupią się na ważniejszych rzeczach:)
Z tym, że twórców nie ma, a Forge jest tak jakby niczyje.

Tarnoob:
Cóś takiego chodziło mi po głowie:
1. Szeregowiec → piechur
2. Cybertrup → cybernieboszczyk
3. Piroman → ?
4. ? → goliat
5. Skoczek → ?
6. Moloch → niszczyciel
Dziwne... Może "ogromiot" na czwartym poziomie? :P

Moja propozycja:

1. Piechur -> Elitarny piechur
2. Cybertrup -> Cyberzombi
3. Piroman -> Piromaniak
4. Ogrzy strzelec -> Ogrzy niszczyciel
5. Minotaurzy skoczek -> Minotaurzy lotnik
6. Pancerna naga -> Ultrapancerna naga
7. Droid -> Droid zabójca

Tak, wiem - głupie. Tu naprawdę ciężko coś wymyślić...

AmiDaDeer PW
17 lipca 2010, 14:49
Nie, żadnych nazw typu "Ogrzy" czy "Minotaurzy", i tym bardziej bez "Nag". Zauważyliście, że w oryginale żadnych takich nazw nie było? Wyjątkami były ożywieńce.

IMO najlepsze propozycje, które już padły, plus coś co wymyśliłem przy okazji - a do tego objaśnienia:

1.Żołnierz -> Piechur - proste, zrozumiałe i zgodne z oryginałem - "Grunt Soldier" to typowy żołnierz piechoty, a "Foot" wyraźnie wskazuje na jego nogi.

2.Cybertrup -> Cyberzombi - fakt, że o ile po angielsku brzmią jeszcze jako tako, to po polsku już są kiczowate... ale: not our fault. :P

3.Pirotechnik -> Piroman - tu niestety mamy problem, gdyż zarówno "Pyro" jak i "Pyromaniac" znaczą po prostu piroman. Mamy jednak nacisk na to, iż ten drugi jest szalony ("-maniac"), stąd więc moja decyzja.

4.Moloch -> Goliat - "to sting" znaczy co prawda "żądlić", ale też "piec", "kłuć", w żargonie "wykiwać". "To bruise" znaczy "obtłuc". Dosłowne tłumaczenia będą śmieszne.

5.Skoczek -> Oblatywacz - teoretycznie obie te jednostki są tłumaczone dosłownie jako "Skaczący żołnierz". "Skoczek" jest zgodny z oryginałem, "Oblatywacz" z przeznaczeniem.

6.Tank -> Ciężki Tank - tłumaczenie w pełni dosłowne. Osobiście mi słowo "czołg" kojarzy się z czymś nieco innym. Słowo "tank" istnieje w języku polskim i IMO wręcz doskonale oddaje naturę tej jednostki.

7.Pancernik -> Niszczyciel - teoretycznie powinno być odwrotnie ("dreadnought" znaczy tyle co właśnie "pancernik"), ale gdyby tak było, to byśmy mieli sugestię, iż najpierw otrzymujemy jednostkę raczej uniwersalną, a po ulepszeniu - defensywną. Patrząc na ulepszenie Gigant -> Tytan wydaje mi się, że miało być odwrotnie... ale to tylko moje osobiste odczucia.


EDIT: A tak właściwie to ktoś się zastanawiał nad tym, jak miasto miałoby się w ogóle nazywać? Bo "Niebiańska Kuźnia" nie do końca pasuje IMO...

vinius PW
17 lipca 2010, 15:28
Sezon ogórkowy w pełni. Nawet w Grocie. Poświęćcie pół godziny dla GIMPa czy Anim8ora zamiast bawić się w wymyślanie nazw i starajcie się pchnąć jakikolwiek projekt do przodu ;). Wszystkim wyjdzie na zdrowie.

Alamar PW
17 lipca 2010, 16:17
Tarnoob:
1. Szeregowiec → piechur
Tak... bo wojska w Kuźni to regularna armia z szeregowcami, kapralami, sierżantami, kapitanami, majorami, itd.
Tarnoob:
2. Cybertrup → cybernieboszczyk
cybernetyczny
Tarnoob:
6. Moloch → niszczyciel
Niszczyciel kieszonkowy, liniowy czy eskortowy?

Kreator Irhak:
1. Szeregowiec -> Kapitan
j.w.
Kreator Irhak:
2. Cyberman -> Cyborg
Taki?
Kreator Irhak:
5. Skoczek -> Oblatywacz
A jakie samoloty oblatuje?
Kreator Irhak:
7. Niszczyciel -> Pancernik
j.w.

Dragonar:
1. Piechur -> Elitarny piechur
2. Cybertrup -> Cyberzombi
j.w.
Dragonar:
4. Ogrzy strzelec -> Ogrzy niszczyciel
5. Minotaurzy skoczek -> Minotaurzy lotnik
cdpowskie tłumaczenie?
Dragonar:
6. Pancerna naga -> Ultrapancerna naga
mega-hiper-rudostodwa-pancerna naga?

Hobbit:
1.Żołnierz -> Piechur - proste, zrozumiałe i zgodne z oryginałem - "Grunt Soldier" to typowy żołnierz piechoty, a "Foot" wyraźnie wskazuje na jego nogi.
Foot soldier to tyle co nasz "piechociarz"
Hobbit:
2.Cybertrup -> Cyberzombi - fakt, że o ile po angielsku brzmią jeszcze jako tako, to po polsku już są kiczowate... ale: not our fault. :P
j.w.
Hobbit:
3.Pirotechnik -> Piroman - tu niestety mamy problem, gdyż zarówno "Pyro" jak i "Pyromaniac" znaczą po prostu piroman. Mamy jednak nacisk na to, iż ten drugi jest szalony ("-maniac"), stąd więc moja decyzja.
A gdzie można studiować piromaństwo, że dostaje się tytuł technika?
Hobbit:
4.Moloch -> Goliat - "to sting" znaczy co prawda "żądlić", ale też "piec", "kłuć", w żargonie "wykiwać". "To bruise" znaczy "obtłuc". Dosłowne tłumaczenia będą śmieszne.
Moloch to coś wielkiego, a nie zielona małpa z wyrzutnią rakiet.
Hobbit:
5.Skoczek -> Oblatywacz - teoretycznie obie te jednostki są tłumaczone dosłownie jako "Skaczący żołnierz". "Skoczek" jest zgodny z oryginałem, "Oblatywacz" z przeznaczeniem.
patrz wyżej
Hobbit:
6.Tank -> Ciężki Tank - tłumaczenie w pełni dosłowne. Osobiście mi słowo "czołg" kojarzy się z czymś nieco innym. Słowo "tank" istnieje w języku polskim i IMO wręcz doskonale oddaje naturę tej jednostki.
O rly?
Może od razu zostaw footżołnierza i gruntżołnierza?
Hobbit:
7.Pancernik -> Niszczyciel - teoretycznie powinno być odwrotnie ("dreadnought" znaczy tyle co właśnie "pancernik"), ale gdyby tak było, to byśmy mieli sugestię, iż najpierw otrzymujemy jednostkę raczej uniwersalną, a po ulepszeniu - defensywną. Patrząc na ulepszenie Gigant -> Tytan wydaje mi się, że miało być odwrotnie... ale to tylko moje osobiste odczucia.
Dreadnaught (Dreadnot) to klasa okrętów sama w sobie.


Jeszcze komuś się nudzi? Służę "pomocą". :P
A jeśli nie, to radzę zająć się czym innym niż spamowaniem.

Ginden PW
17 lipca 2010, 17:13
Cytat:
Jeszcze komuś się nudzi? Służę "pomocą". :P
Idź sobie na dwór pobiegać. Albo pograć w piłkę. Bo obecnie gnoisz ludzi, którzy się tylko bawią.

Alamar PW
17 lipca 2010, 17:15
Jest różnica między zabawą a bezsensowym grafomaństwem.
Wyszło już Forge, że za tłumaczenie się bierzecie? Jest na ukończeniu? A może nadal w szczerym polu?

AmiDaDeer PW
17 lipca 2010, 17:29
Alamarze...

To, co napisałeś, było już szczytem twoich możliwości. Normalnie bym wszystko skomentował, dając ciągle cytaty, ale że jest upał i mi się nie chce, to zostawię to wszystko bez komentarza. -_-

A tłumaczenie teraz przyśpieszy prace nad ewentualną polonizacją. Nie wolno?

Drwal PW
17 lipca 2010, 17:59
Alamar:
Jeszcze komuś się nudzi? Służę "pomocą". :P
A jeśli nie, to radzę zająć się czym innym niż spamowaniem.

Skoro grupa ludzi rozmawia o The Forge w temacie "The Forge..." to dlaczego nazywasz to spamem? Każdy przedstawia tu swoje propozycje, sugestie, to jest przecież forum. No chyba że się mylę

Vinius:
Sezon ogórkowy w pełni. Nawet w Grocie. Poświęćcie pół godziny dla GIMPa czy Anim8ora zamiast bawić się w wymyślanie nazw i starajcie się pchnąć jakikolwiek projekt do przodu ;). Wszystkim wyjdzie na zdrowie.

Nie wiem czy to cię usatysfakcjonuje, ale Hobbit np. już coś pokazał.

Alamar PW
17 lipca 2010, 18:09
Polonizacja czego? Jakie są szanse, że ten projekt dojdzie do skutku? Ile już zespołów "poległo" przy Kuźni? Ile nowych miast z natłoku projektów zostało ukończonych?
Przypomnę tylko Hotę, która od bardzo dawna jest już "na ukończeniu", a jakoś nadal jej nie ma. Mimo że wszystkie grafiki podobno od dawna już istnieją (z późniejszymi zmianami).
W obecnej chwili podawanie nazw dla jednostek nieistniejącego miasta, gdzie nie wiadomo nawet, czy zostaną one zachowane, czy jednak zastąpione innymi, jest czystym grafomaństwem.

@Drwal
Widziałem, ale same projekty jednostek, jak już pokazało życie, to nie wszystko, by mod wyszedł.

vinius PW
17 lipca 2010, 18:11
Cytat:
Nie wiem czy to cię usatysfakcjonuje, ale Hobbit np. już coś pokazał.
To też właśnie mam na myśli ;) jak jest w tym dobry - to do roboty!

AmiDaDeer PW
17 lipca 2010, 19:29
Cytat:
Polonizacja czego? Jakie są szanse, że ten projekt dojdzie do skutku? Ile już zespołów "poległo" przy Kuźni? Ile nowych miast z natłoku projektów zostało ukończonych?
Po pierwsze: mamy budynki, z których większość skorzysta.
Po drugie: na to, że Alex-ander (który zrobił właśnie pyro i goblina) nie robi tylko projektów jednostek, mamy dowód w postaci udostępnionych defów ze starszych wersji Hoty.

Cytat:
Przypomnę tylko Hotę, która od bardzo dawna jest już "na ukończeniu", a jakoś nadal jej nie ma. Mimo że wszystkie grafiki podobno od dawna już istnieją (z późniejszymi zmianami).
A Ty znowu z tym... Czytasz w ogóle, co ludzie piszą? Aktualnie programista pracuje nad edytorem map. Może dla Ciebie to jest hop siup - dla niego nie i dlatego to się "tak długo" dzieje.

Cytat:
W obecnej chwili podawanie nazw dla jednostek nieistniejącego miasta, gdzie nie wiadomo nawet, czy zostaną one zachowane, czy jednak zastąpione innymi, jest czystym grafomaństwem.
Sęk w tym, że już istnieją nazwy dla jednostek nieistniejącego miasta. My je tylko tłumaczymy. Nawet nie robimy tego miasta, bo robi je już ktoś inny. I to są jedynie luźne koncepcje, które potem (jeżeli to miasto w ogóle wyjdzie) pewnie zostaną i tak zmienione przy polonizacji.
Równie dobrze mógłbyś się czepiać, że pokazują tylko szczątki animacji. Gdyby jednak nie pokazywali nic, to byś od razu stwierdził, że nic nie robią. A gdyby dawali defy, to byłoby to bez sensu - na co komu bowiem pojedyncze jednostki, skoro potrzebne są wszystkie?


Aha, jeszcze jedno:

Cytat:
Moloch to coś wielkiego, a nie zielona małpa z wyrzutnią rakiet.
Bo ten ogr to niby wielki nie jest?

Cytat:
O rly?
Taki znawca językowy, a nie wie, że kiedyś tak czołgi nazywano? Pomyśl, skąd się wzięła nazwa "tankietka".


Co do "cyberżywca" - jeszcze dzisiaj lub jutro coś się pojawi.

avatar PW
17 lipca 2010, 20:12
Cytat:
Skoro grupa ludzi rozmawia o The Forge w temacie "The Forge..." to dlaczego nazywasz to spamem? Każdy przedstawia tu swoje propozycje, sugestie, to jest przecież forum. No chyba że się mylę

Nie mylisz się, ale zakładacie, że ktoś będzie robił jednostki pasujące do istniejących już nazw. Może się okazać, że kilku gości się skrzyknie, zrobi Forge ale... według własnego pomysłu, rysując swoje jednostki i nadając im swoje nazwy. Przecież nie jest pewne, że ktoś na jednostkę 1 poziomu zrobi Grunt Soldiera. Może sobie wymyśli na ten przykład borg-walkera i popsuje wszystkim szyki :)

Mitabrin PW
17 lipca 2010, 20:28
Cytat:
Przecież nie jest pewne, że ktoś na jednostkę 1 poziomu zrobi Grunt Soldiera. Może sobie wymyśli na ten przykład borg-walkera i popsuje wszystkim szyki :)

Eee... Yyy... Ale przecież już kilka jednostek jest zrobionych i jak dotąd były to właśnie oryginalne jednostki...


Poza tym wszystkie znaki na niebie i ziemi (oraz wszystkie grafiki pokazane przez donkommandora) sugerują, że odtwarzane jest oryginalne Forge.

Dragonar PW
17 lipca 2010, 20:38
vinius:
Poświęćcie pół godziny dla GIMPa czy Anim8ora zamiast bawić się w wymyślanie nazw i starajcie się pchnąć jakikolwiek projekt do przodu ;).
Do jasnej... A co robimy? :P

Alamar PW
18 lipca 2010, 11:11
Hobbit:
A Ty znowu z tym... Czytasz w ogóle, co ludzie piszą? Aktualnie programista pracuje nad edytorem map. Może dla Ciebie to jest hop siup - dla niego nie i dlatego to się "tak długo" dzieje.
Czytam, czytam... ale efektów jak na razie nie widać. Poza słowami, grafikami i filmikami (które wcale nie muszą być w 100% prawdziwe - patrz ekstremalny przypadek z fałszywym filmikiem o Kuźni) gracze nie otrzymali nic, co mogło by utwierdzić ich w przekonaniu, że modyfikacja jest na ukończeniu. Będą efekty, to wtedy pogadamy.

Hobbit:
Bo ten ogr to niby wielki nie jest?
Porównaj do smoka czy tytana z filmików H3. :P
2-3 metry wzrostu a kilkanaście (-dziesiąt), to chyba różnica?
Poza tym Juggernaut a "nasz" Moloch nie są do końca tożsame (inny przykład: Warlord->Watażka).

Hobbit:
Taki znawca językowy, a nie wie, że kiedyś tak czołgi nazywano? Pomyśl, skąd się wzięła nazwa "tankietka".
Od zbiorniczka? :P
Tankietka istnieje w słowniku języka polskiego, tank nie (bo masz "czołga"), a przynajmniej nie znalazłem nic, co by wskazywało na istnienie takiego synonimu czołgu.

Hobbit:
Sęk w tym, że już istnieją nazwy dla jednostek nieistniejącego miasta. My je tylko tłumaczymy. Nawet nie robimy tego miasta, bo robi je już ktoś inny.
Patrz post Avatara.

PS
Dlaczego wzięliście się za tłumaczenie nazw miasta Forge, zamiast jednostek z Hoty, skoro jest ten mod na ukończeniu?

AmiDaDeer PW
18 lipca 2010, 12:47
Alamar:
Czytam, czytam... ale efektów jak na razie nie widać. Poza słowami, grafikami i filmikami (które wcale nie muszą być w 100% prawdziwe - patrz ekstremalny przypadek z fałszywym filmikiem o Kuźni) gracze nie otrzymali nic, co mogło by utwierdzić ich w przekonaniu, że modyfikacja jest na ukończeniu. Będą efekty, to wtedy pogadamy.
Powtórzę: robienie tego to wcale nie jest takie hop siup. Nie wierzysz, że w tak długim czasie zrobili coś sensownego? - zrób coś sensownego sam.
Że grafiki są to wszyscy widzimy. Nie mamy podstaw, by nie wierzyć, że Entuserowi się udało coś zrobić (zwłaszcza, iż z pewnych źródeł wynika, iż udało mu się dodać nowe miasto m.in. dzięki pracom Slavy przed odejściem z WoG Teamu, a to już o czymś świadczy) - w przeciwieństwie do bardzo szybkiej reakcji na "żart" Seta nikt przez te pięć miesięcy nie zauważył żadnych nieprawidłowości w filmie Alex-andra. Innymi słowy: jest małe prawdopodobieństwo, że to wszystko ściema. Owszem, zawsze to prawdopodobieństwo jest - ale np. Salamandre, który obiecał w swojej mapie-modzie cuda i cudeńka, obietnicy dotrzymał.

Ala Mar:
Porównaj do smoka czy tytana z filmików H3. :P
2-3 metry wzrostu a kilkanaście (-dziesiąt), to chyba różnica?
To nie powód, żeby tego ogra nie nazywać molochem. :P

Ala Moore:
Poza tym Juggernaut a "nasz" Moloch nie są do końca tożsame (inny przykład: Warlord->Watażka).
A odnośnie czego to?

Łubin:
Od zbiorniczka? :P
Tankietka istnieje w słowniku języka polskiego, tank nie (bo masz "czołga"), a przynajmniej nie znalazłem nic, co by wskazywało na istnienie takiego synonimu czołgu.
"Mały Słownik Języka Polskiego", wyd. PWN:
tank m III, D. -u 1. przestarz. <<duży zbiornik do przechowywania cieczy (np. benzyny, ropy naftowej, słodkiej wody na okrętach)>> 2. przestarz. p. czołg <ang.>
Jak widać słowniki internetowe to nie jest najlepsze źródło informacji.

Cytat:
Dlaczego wzięliście się za tłumaczenie nazw miasta Forge, zamiast jednostek z Hoty, skoro jest ten mod na ukończeniu?
Może dlatego, że w przeciwieństwie do Forge nazwy jednostke z Cove nie są pewne? :P

Wiwern PW
18 lipca 2010, 16:57
Wracając do tych genialnych grafik...



A wasze nazwy są złe. :P

Cytat:
Może dlatego, że w przeciwieństwie do Forge nazwy jednostke z Cove nie są pewne? :P

A czy Cove dodawane do oryginalnego SoDa będzie można modyfikować? Bo chyba sobie tego nie spolszczymy. Nawet jak przygotujemy genialny zestaw nazw, to nic z tego nie będzie. Dlatego.

AmiDaDeer PW
18 lipca 2010, 17:08
Cytat:
Wracając do tych genialnych grafik...
To akurat mnie wręcz nieco zniechęciło. Ale cóż - nawet NWC zdarzały się kiepskiej jakości grafiki... :P

Cytat:
A wasze nazwy są złe. :P
Mało konstruktywna krytyka... Oby tak dalej!

Cytat:
A czy Cove dodawane do oryginalnego SoDa będzie można modyfikować? Bo chyba sobie tego nie spolszczymy. Nawet jak przygotujemy genialny zestaw nazw, to nic z tego nie będzie. Dlatego.
Zastanów się, w jaki sposób właśnie SoD został spolszczony.

Wiwern PW
18 lipca 2010, 17:26
Cytat:
To akurat mnie wręcz nieco zniechęciło. Ale cóż - nawet NWC zdarzały się kiepskiej jakości grafiki... :P
Przecież nie mówię, że twój zombiak jest zły. :P

Cytat:
Mało konstruktywna krytyka... Oby tak dalej!
Wasze nazwy nie pasują do H3. Goliat w świecie gdzie nie było... Dawida? Cybernieboszczyk? Ultrapancerna naga? Wybaczcie ale ciężko mi to komentować nawet. Najlepszym tropem poszedł Dragonar ale to dalej nie jest to...

Oczywiście sam od siebie nic nie dodam nowego ale taki mix:

Cytat:
1. Piechur -> Elitarny piechur
2. Cybernetyczny Ożywieniec -> Cybernetyczny Zombie
3. Piroman -> Piromaniak
4. Ogrzy strzelec -> Ogrzy niszczyciel
5. Minotaurzy skoczek -> Minotaurzy lotnik
5. ? -> Pancerna Naga
7. Pancernik -> Niszczyciel
Byłbym w stanie zaakceptować. Z trudem...

A to, że pewnie nikomu to się nie spodoba to doskonale wiem. Konsensus jest po prostu nie możliwy w takiej sytuacji.

Cytat:
Zastanów się, w jaki sposób właśnie SoD został spolszczony.
Na pewno łatwiej się modyfikuje WoGa niż SoDa. A może tylko mi? ;P

AmiDaDeer PW
18 lipca 2010, 17:46
Cytat:
Przecież nie mówię, że twój zombiak jest zły. :P
Nie zrozumiałeś mnie. Po prostu ten budynek jest niższej jakości. A goblin z bliska wygląda okropnie. :P

Cytat:
Goliat w świecie gdzie nie było... Dawida?
Zajrzeć do słownika nie łaska?

Cytat:
Cybernieboszczyk? Ultrapancerna naga? Wybaczcie ale ciężko mi to komentować nawet.
To akurat nie moje propozycje. :P

Cytat:
Najlepszym tropem poszedł Dragonar ale to dalej nie jest to...
Nie, za ultrapancerne nagi i minotaurzych lotników dziękuję.

Cytat:
Na pewno łatwiej się modyfikuje WoGa niż SoDa. A może tylko mi? ;P
Czyli polskie wersje HoMM3 były stworzone przez wykwalifikowanych programistów znających się na assemblerze? :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 29 - 30 - 31
temat: [ważne] The Forge - temat ogólny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel