Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 34 - 35 - 36

Drwal PW
24 stycznia 2009, 22:51
Ja również mam różne odczucia. Z jednej strony twórcy włożyli ogrom pracy w grę i nie chcą aby ich dzieło było dodatkiem nieoficjalnego dodatku. To dla mnie rzecz zrozumiała, mają ambicję, chcą stworzyć coś większego od Woga. Trochę jednak martwi mnie fakt, że HotA nie wspólpracuję z Wogiem. Oczywiście nie wiele wiemy jakie opcje i wogifikacje będą się pokrywały, ale różnicę na pewno będą i to może podzielić fanów. Mam ciut wrażenia (oczywiście mogę się mylić), że twórcy chcą zniszczyć Woga, a przynamniej pokazać nam graczom, że Wog jest zły, nieatrakcyjny. Jestem jednak na 100% pewny, że twórcy Horn of the Abbys korzystają i będą korzystać z pracy wykonanej przez WOG Team.

Krytyki ja również raczej się nie spodziewam, gracz będą ich oceniać z gry, włożonej pracy itp, a z tego co widać po screanach nieźle to wygląda.

Goldenraz PW
24 stycznia 2009, 23:23
Najkorzystniejsza dla graczy zawsze jest współpraca. W końcu nic komercyjnego nie robią, żeby mieli stracić. Jeśli oni będą chcieli pokazać, że WoG jest zły, to później może się to odwrócić. WoG Team w ogóle nie informuje o tym, co aktualnie robi (gdzieś w temacie o zaginionych pracach kogoś ktoś napisał, że tamten wstąpił do WoG Teamu, więc wszystko tajne) dlatego możemy zostać mile zaskoczeni, gdy wyjdzie WoG 3.59. Myślę, że WoG Team nie będzie się bawił w "pokażemy wam, że jesteśmy lepsi" z twórcami Hoty, więc konkurencja nic dobrego nie przyniesie.
Oby współpracowali.

Field PW
24 stycznia 2009, 23:42
A mnie z kolei bardzo interesuje jak się to ma do VCMI. Nie wiem, taka abstrakcyjna myśl...
Poza tym avatar - też się teraz zachowujesz egoistycznie. Nawet na heroesommunity można znaleźć ludzi, którzy nie lubią WoGa ze względu na przeładowanie opcjami i niepotrzebne wodotryski (już nie mówiąc o jakości niektórych elementów). Najbardziej salomonowym rozwiązaniem byłoby wypuszczenie dwóch wersji - WoG compatibile i SoD capable (:P). Znając życie to będzie to jednak ostatnia rzecz, na którą twórcy wpadną/zrobią ją.
No, i może wreszcie wrócę wtedy do H3. :P

AmiDaDeer PW
25 stycznia 2009, 12:43
Nie jestem pewien, ale czy przypadkiem HotA nie miałby zastępować jednostek z WoGa (przynajmniej niektórych - jedną z alternatywnych jednostek dla Inferno ma być Zmora, ale w nieco innej postaci) i mieć inne skrypty do WoGifikacji (ciekawe, jak to nazwą, skoro to już nie będzie WoG :P)?

Dragonar PW
25 stycznia 2009, 13:51
Na HC napisali, że mają przyjazny stosunek do różnych projektów, w tym do WoGa. Ale czy to w rzeczywistości prawda? - Nie wiem.
Co do tego, czy dodatek ma być do WoGa, czy do czystego H3: Myślę, że otworzą pliki WoGa, zamienią i dodadzą defy, zamienią plik h3wog.exe na własny, ze złamanym kodem (jeśli to zrobili) i przerobią instalator.

Goldenraz PW
25 stycznia 2009, 13:54
Szkoda, że cały miesiąc (przynajmniej) trzeba jeszcze czekać :/

Mroczny Łowca PW
1 lutego 2009, 00:50
Acid, a jakie jest twoje zdanie co do "konkurencji" w postaci HotA? Oni jakoś obeszli ten kod, to może WoG Team mógłby podjąć się takowych prób (po raz pierwszy, czy n-ty, co za różnica xD)?

Acid Dragon PW
1 lutego 2009, 00:59
powiem wprost - nie wierzę w kieś nadpzyrodzone umiejętności autorów tego przez nikogo nie widzianego dodatku odnośnie dodania większej ilości jednostek.

Jak zobaczę, to uwierzę i na pewno zwrócę na to uwagę, być może nawet samemu przerabiając NU tak, aby mogło dodawać nowe jednostki, a nie podmieniać istniejące.

Póki co uznaję to jednak za niepotwierdzone tabloidowe plotki :P.

Mroczny Łowca PW
1 lutego 2009, 01:19
Ano fakt. Wcale nie udowodnili, że kod złamali... Ale to wtedy nie byłoby sensu chyba prezentować samego dodatku.

AmiDaDeer PW
1 lutego 2009, 13:27
Mnie interesuje inna rzecz.

W HotA (nie wiem, której wersji) mają być jednostki alternatywne - coś jak w HIV, czyli np. zamiast szkieleta możesz mieć nieumarłego łucznika albo zamiast centaura - leprechauna (BTW, po co? :P). Co więc zamierzają zrobić z Conflux? Nowe żywiołaki czy co?

Nivelus PW
1 lutego 2009, 13:38
Szczerze mowiac tez nie wiem... chyba ze dadza ZYwiolak WOdnej Ziemi czy Rusalke Ognia :P albo nic nie dadza...

Alamar PW
1 lutego 2009, 13:44
Żywiołak wodnej ziemi to błotny żywiołak. :P

Dla przypomnienia co niektórym:
woda + ogień = para (wodna)
woda + powietrze = lód
woda + ziemia = błoto
ogień + powietrze = dym
ogień + ziemia = lawa
ziemia + powietrze = pył

AmiDaDeer PW
1 lutego 2009, 13:45
Cytat z posta jeszcze wyżej:
albo nic nie dadza...
A to już nie :P :
każdy z nowych miast będą dodawane dokładnie 3 alternatywnych substancji
Okropne tłumaczenie z Google (substancje :P), ale sens zrozumiały: wszystkie miasta będą miały 3 alternatywne jednostki.

Cytat pewnej osoby, która powiedziała niewiele na temat:
błotny żywiołak
Opiszesz wygląd? :P

Alamar PW
1 lutego 2009, 13:59

AmiDaDeer PW
1 lutego 2009, 14:08
Może i grafika nienajgorsza, i w grze też pewnie by wyglądałoby całkiem, całkiem (oczywiście z dobrymi grafikami, a HotA Team takowych ma), ale... nazwa jakaś dziwna. :P

Alamar PW
1 lutego 2009, 14:11
Tu masz coś, co można przyjąć za błotnego żywiołaka.
Poszukaj również w Google hasła "mud elemental" czy coś w tym stylu.

Mroczny Łowca PW
1 lutego 2009, 15:34
A nie lepiej poczekać na rozwój techniczny HotA, zamiast spekulować co będzie, a czego nie?

FILIP22 PW
1 lutego 2009, 20:41
Hej, przeglądam wasze forum od długiego czasu (WoG) i postanowiłem założyć konto.
Jeśli wejdziemy w jakieś miasto (np. http://wogtowns.vndv.com/?town=cronverk&page=units) i poklikamy na górze to można fajnych rzeczy się dowiedzieć np.
Miasto (a raczej miejscówa) krasnali http://wogtowns.vndv.com/?town=cronverk&page=buildings
I bohaterów można zobaczyć (2 od lewej)

AmiDaDeer PW
2 lutego 2009, 17:12
Coś kiepsko przeglądałeś - strony te były dawno tutaj pokazane, a i wtedy były już nieaktualne.
Przy okazji - witaj.

FILIP22 PW
3 lutego 2009, 20:20
Taaa, wiem że było, bo stąd mam te strony o jednostkach ale chodzi mi o krasnale (zresztą Nvm)

Moje zdanie jest podzielone xP Jak wyjdzie bez WoGa to będzie lipa, bo nie zagramy w to i to jednocześnie. A jak z Wogiem to spoko.

BTW ktoś wspomniał o "innych" projektach porzuconych. Można przykłady :P ?
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 34 - 35 - 36
temat: [ważne] Horn of the Abyss - archiwum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel