Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: W poszukiwaniu powiązań KB i MM/HoMM
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3

Alamar PW
4 lutego 2006, 20:19
Jesli nie sprawi Ci to zbyd dużo zachodu, może postarasz się znaleźć w których częściach MM wwystepowali herosi z Heroes 1?
Kilku znam (Sandro, Kastore, Crag, Yog, Maximus, Haart, Crodo) ale np. takiego Tyro jeszcze nie spotkałem (a grałem na razie tylko w MM3 + początek MM4).

Naruto-kun PW
4 lutego 2006, 21:18
Jak już mówiłem tworzę listę wszystkich postaci we wszystkich (X)oMM. Plik będzie robiony w Excelu, wiec łatwo będzie można posortować wg. nazw. Na razie mam gotową listę postaci z KB, MM1 i MM2 (chyba się powtarzam) a z MM3 jest na bierząco tworzona. Plik będzie gotowy nie wcześniej niż po zakończeniu sesji (poprawkowej niestety, przekleta psychologia ;)), czyli ak okołp 11-12go lutego.

Trang Oul PW
4 lutego 2006, 21:53
Znalazłem ciekawą stronę z postaciami z sagi MM.
http://www.angelfire.com/ma3/neatpics/names.html

Alamar PW
4 lutego 2006, 22:09
Niestety, nic ciekawego tam nie ma. A postacie głównie dotyczą H3-4 niż serii MM.

vinius PW
5 lutego 2006, 20:09
Lista postaci do KB gotowa - znam prawie na pamięć. opróćz wrogów, występują:
król Maximus
sir Crismaun - bohater
lord Palmer - j/w
Tynnestra -j/w
Mad Moham - j/w
Aurange - arcymag uczący czarów

więcej ważnych postaic nie spotkalem, może masz jeszcze cóś ciekawego :) ?

Naruto-kun PW
5 lutego 2006, 22:03
Nie, nie ma żadnych dodatkowych postaci (oprócz przestępców oczywiście) występujących w KB. Z tym, że czterech wymienionych z imienia bohaterów, którzy są do wyboru gracza, są tylko w wersji na Segę Genesis. W wersji na PC, bohaterowie nie mają imion.

vinius PW
6 lutego 2006, 10:01
jak wiemy, zostało to oficjalnie przyjęte przez graczy i mówiąc paladyn mam na myśli Palmera. ale masz całkowitą rację - przeciez w KB na PC sami nazywamy swych bohaterów :)

Alamar PW
13 lutego 2006, 20:03
Przyszła mi do głowy jeszcze jedna teoria (wprawdzie szalona, ale co tam...):

Otóż King's Bounty zostało wydane w 1990 r., a więc po MM 3. A jak niektórym wiadomo, Terra składała sie z wielu wysp, każda o innym klimacie (pustynia, las, bagna, lawa, śnieg). Na dodatek, pod koniec MM3, drużyna wybiera, który król ma rządzić Terrą (dobry, zły czy neutralny). Kto został władcą nie wiemy, ale co by się stało jeśli wygrało dobro?
Niestety, kształt wysp z Terry znacznie odbiega od tych z KB. Również potwory mieszkają gdzie indziej (np. smoki na Terze na północno-wschodniej wyspie, skutej lodem, zaś diabły i demony na Wyspie Ognia).
Choć wtedy tabliczka "Corak tu był" nabiera sensu, prawda? (choć w rzeczywistości jest to typowe Easter Egg)

vinius PW
14 lutego 2006, 15:17
Teoria piękna, lecz chyba nieralna :)

Ale: czy owa mapa wykazuje absolutnie wszystkie wyspy na Terra?
Chcę napomknąć, że prawdopodobnie poza Czterema Kontynentami istniało wiele innych królestw i lądów. Jeżeli tak jest, wyjaśniałoby to:
-ewentualne pochodzenie Mrocznych Legionów. Jednak wg mnie całe armie pochodzą może nawet z innego wymiaru, nie tylko wyspy czy kontynentu. (Urthrax został przyzwany do władania kontynentami, poza tym Arech i jego "mafia" znała wiele potęznych czarów - sam Arech przedostał się do Maximusa poprzez wrota wymiarów. a tak wogóle, to moze jest szansa, że Mroczne Legiony to Kreeganie?).
-miejsce cesarstwa Czara Nickolai...
-...oraz księstwa Księcia Sosnowajataczki ;)
Ponadto śmiem twierdzić, że świat w KB oraz HoMM: QftDBS to ten sam świat. Bo zakładając, że tak jest, to wyjaśnia się identyczny kształt kontynentów, identyczne miejsca oraz postacie - wszystko jedynie pod zmieniona nazwą. Również wiadomo, że Argus nie jest pierwszym władcą krainy - wszak samz wie się Argus III. Jeśli założylibyśmy, że to dwa różne światy, to dlaczego tak samo wyglądają? Dlaczego historia jest identyczna?

Mimo to dzięki za tą ciekawą teorię - nasunęło mi to na myśl porównanie Czterech Kontynentów do innych znanych światów.

Xelacient PW
23 lipca 2008, 11:11
Mi przyszła do głowy jeszcze bardziej szalona teoria która ukazuje, że w KB i HoMM mamy TEN sam świat, ale po kolei.

W czasie wojen żywiołów powstała dobrze znana nam planeta na której samorzutnie powstało życie (możliwe, że zostało zasiane przez przelatujących w pobliżu Starożytnych którzy jednak nie mogli/ nie chcieli założyć technicznie zaawansowanej kolonii i polecieli dalej). W każdym bądź razie mamy wydarzenia z KB i uwaga. Jeśli bohater który pokonał Arecha jest opisywany jako "rycerz";, a do wyboru mamy 4 bohaterów to powstaje wniosek, że król Maksimus kretynem nie był i oprócz "oficjalnego" bohatera (o którym Arech wiedział) wysłał jeszcze trzech pozostałych bohaterów którzy po cichu mieli go wspomagać (rekrutacja armii, sabotaż wroga te sprawy ;P) Kiedy jednak Berło Ładu wróciło w prawowite ręce "główny bohater" nie zamierał się dzielić profitami(prestiż, majątek, może władza, bo o żadnych synach króla Maksimusa to ja nie słyszałem ;D) z mało znanymi pomocnikami. Konflikt narasta (w międzyczasie mogą gdzieś dziać się historie z pozostałych części KB), aż w końcu wybucha konflikt między "oficjalnym bohaterem", a pozostałymi trzema "nieoficjalnymi bohaterami", który pochłonął wszystkich i wszystko. Obie strony używając "zaklęć masowej zagłady ;P(zaawansowana technologia raczej nie wchodzi w grę) powodują takie zniszczenia świata, że wszelkie inteligentne(mniej lub więcej ;P) gatunki zostały unicestwione(no może demony pod ziemią przetrwały). Prostsze formy życia miały więcej szczęścia i przeżyły. Lata(może wieki lub tysiąclecia) mijają planeta zaleczyła swoje rany, aż któregoś "pięknego" dnia na VARN-nie MCMIV przybywają rasy inteligentne które opisały ten świat jako wolny od życia inteligentnego (ciekawe dlaczego? ;P) kontynent na którym wylądowali nazwali Enroth. Wszystko jest pięknie póki Gubernator Padish przeciwko Kreeganom albo Burmistrz Alan przeciwko drugiemu miastu (w końcu nie wiem, bo chronologia Alamara się zaktualizowała, może obaj naraz? ;D, dobra wiem głupota) użył broni Starożytnych. Czyli końcem końców cztery Kontynenty to nie żaden archipelag koło Enroth czy Antagarichu tylko TO SĄ Enroth i Antagarich (i pozostałe lądy w HoMM) tylko no wskutek licznych wydarzeń: wyżej wspomnianym "samousunięciem się" istot inteligentnych, prawdopodobnemu "terraformingu" spowodowanym przez VARN (niewspomnianemu wyżej ;P) oraz użyciu broni Starożytnych normalne procesy geologiczne zostały znacznie przyspieszone(przesuwanie się, wypiętrzanie i zatapianie lądów) i stąd te różnice w ukształtowaniu lądów.

Ps. Jeśli ta teoria jest prawdziwa to demony z KB (które mogły przetrwać wszystkie wyżej wspomniane "atrakcje" mogą być tymi samymi które tłucze Tarnum w Podboju Podziemi)
Mam nadzieję, że wszystko jest jasne i bezbłędne.
(Aha i jeszcze swoją teorię oparłem na rewelacjach stąd http://kingsbounty.heroes.net.pl/historia.html, nie wiem jak bardzo są prawdziwe;P)
strona: 1 - 2 - 3
temat: W poszukiwaniu powiązań KB i MM/HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel