Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Dział H5 ruszył!
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

MCaleb PW
1 kwietnia 2008, 13:33
Witajcie! Dział ten jeszcze nie został całkowicie ukończony, lecz postanowiliśmy wam go przedstawić. Czekamy tutaj na wasze komentarze, propozycje i zgłoszenia.
Oto i link: Heroes of Might and Magic 5 w Grocie.

vinius PW
1 kwietnia 2008, 15:00
Co roku głupsze te... komnaty :P

gold dragon PW
1 kwietnia 2008, 18:30
Faktycznie, mógłybybyć troche poważniejszy.

Kulex PW
1 kwietnia 2008, 18:36
Te obiekty są fajniejsze od zwykłych.

Tarnoob PW
1 kwietnia 2008, 18:46
[Donośne, złowrogie niach, niach, niach…]

Trochę mnie zaskoczyłeś McCalebie Miraiu, tym bardziej, że nie pojawiły się jeszcze nawet planowane atrapy do wypełniania ;-)

Po zauważeniu daty przy niusie miałem poważne wątpliwości, czy jest to coś poważnego. Przepraszam, że tak dłu­go kazałem czekać na screenshoty (wysłałem mailem). Jestem bardzo zadowolony z designu i podejścia autora (autorów?), naprawdę kawał dobrej roboty. Szczególnie z obeliskiem :-P

Jednak muszę się przyczepić i stwierdzić, że kremowa kolorystyka chyba nie jest do końca klimatyczna(!).

Jednak zastanawia mnie, czy skupianie się na detalicznych opisach statystyk poszczególnych jednostek i bu­dyn­ków nie będzie lekkim odchyłem od jednej z podstawowych idei (idej?) Kwasowej Groty?

Jeszcze raz gorąco gratuluję i pozdrawiam,

Tarnum, zdrajca i niepełnosprytny szarlatan

dambibi PW
2 kwietnia 2008, 15:20
Fajne tam są czary.A kiedy będzie "prawdziwa" odsłona działy H5?

MCaleb PW
2 kwietnia 2008, 15:32
Wtedy, gdy jakieś osoby się do mnie zgłoszą z chęcią pomocy. Trzy osoby to za mało na taki dział, zwłaszcza że żadna nie ma teraz czasu. :P

Tarnoob PW
2 kwietnia 2008, 16:03
Mości McCalebie Miraiu, czy obrazki artefaktów muszą mieć koniecznie 225×225 px? Mam już je gotowe, ale w roz­mia­rze 80×85 px (te o numerach parzystych) i 80×86 px (te o numerze nieparzystym. Nie pytaj się mnie, dla­cze­go obrazki parzyste i nieparzyste różnią się rozmiarem – moja wina, że Nival nie umiał porządnie zrobić ekranu ekwipunku?

I jeżeli jakość moich dotychczasowych wypocin będzie dopuszczalna i je przyjmiesz (obiekty już wysłane), to czym mam się zająć w następnej kolejności?

I jeszcze raz ponawiam pytanie: czy skupianie się na łopatotechnologii nie jest odbiegnięciem od idei Groty?

DArkon PW
2 kwietnia 2008, 18:56
Ja preferuje dać ogłoszenie na gram.pl w tym temacie może ktoś się zgłosi.

Acid Dragon PW
2 kwietnia 2008, 19:27
Istotę 1-kwietniowego numeru przedstawiłem na głównej.

Odpowiem jeszcze na wątpliwości Tarnuma:

Owszem, rzeczywiście jest to pewne rozszerzenie tematyki Groty. Nie mniej jednak chciałbym zauważyć, że większość niusów z ostatnich dwóch lat dotyczyło właśnie Heroes V, a nie charakterystycznych dla Groty tematów fabularnych i stricte fanowskich.

Heroes V zajmujemy się więc "łopatologicznie" od dość dawna już i nie tylko nikt nie protestował z tego powodu, ale wręcz myślę, że to niejako przyczyniło się do sukcesu Groty na polskiej scenie HoMM-MM.

Wydaje mi się, że rozszerzenie materiałów Groty o szczegółowe informacje z H5, w dodatku podane w unikalnej formie (osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem szaty graficznej i wielu ilustracji, zwłaszcza budynków w mieście, na które w grze prawie nie zwraca się uwagi (gdyż obserwuje się jedynie "drzewko" z ikonkami wielkości znaczka pocztowego)), nie tylko nijak nie zaszkodzi Grocie, ale może przyciągnąć nowych, wartościowych ludzi i w rezultacie prowadzić do jej ogólnego, szybszego rozwoju.

Prawdę mówiąc, myślałem nawet nad działami H1-2, ale to już temat na kompletnie inną dyskusję.

Kulex PW
2 kwietnia 2008, 20:31
Dlaczego już nie można wejść do działu H5?
Tam były fajne obiekty.

Nemomon PW
2 kwietnia 2008, 20:34
Masz rację, były :P. Póki co jest "Under Construction", więc z okazji święta wczorajszego został on nam zaprezentowany, a raczej jego zamysł ;).

Ptakuba PW
29 kwietnia 2008, 21:03
Czy zostanie opisana fabuła HV? Według mnie nie wolno jej pominąć, zwłaszcza, że AC jest (przynajmniej w moim mniemaniu) przede wszystkim skarbnicą wiedzy o fabule.

Mam szalony (czyt. idiotyczny) pomysł. Pewnie nie przejdzie, ale warto o nim napisać, tylko proszę: nie bijcie.
Może by zrobić (na jakąś stronkę w dziale HV) coś w rodzaju fan-ficka, mówiącego o połączeniu Ashan z dawnymi światami Might and Magic? Np. Raelag czy Zehir, albo ktokolwiek inny dowiaduje się, że Asha i inne bazgroły Ubikacji to tylko żywi Strażnicy - smoki wzmocnione przez Starożytnych (po wpadce z Sheltemem a potem z Niszczycielem z MM8 (albo 6 nie pamiętam) stwierdzili, że lepiej nie bawić się już zestawem Mały Cybernetyk). Miałem opisaną całą swoją wymyśloną fabułę czegoś takiego. Dać to? Jest to zwykły opis fabuły, mojego wyobrażenia.


@Edit: Albo dam (czyt. ośmieszę się) już teraz:

W czasach wojen Izabeli stało się kilka rzeczy, o których niewielu z ich uczestników wiedziało, a które miały przybrać na istotności... Od mrocznych elfów odłączyła się niewielka grupa, nazwali się Varkmandami. Uznali oni, że dalsze wojny z elfami światła nie mają większego sensu, stanęli po ich stronie. Do Irollan weszli z białą flagą i wyjaśnili. Mimo wszystko zostali wygnani za czyny całej rasy, jednak część elfów do nich dołączyła. Razem zaczęli zakładać państwo na wschód od Ygg Chall i na południe od Irollan (np. tutaj) Dołączały do nich stopniowo grupki ludzi, a także niespotykane dotąd błękitne smoki, wraz z potężniejszymi, królewskimi (niby czarne, ale z różnymi odcieniami łusek, np. przy pysku wchodzące w czerwień, bardziej z tyłu głowy trochę bardziej złote itp.). Stolicą państwa było Vein Arnuth, zaś państwo nazwano Dra'Avanem.

Następne części dzieją się równolegle w czasie, po wydarzeniach z TotE:


Po śmierci króla Drihatma władcą Dra'Avanu został młody jeszcze Saeros Surion. Musi teraz zdobyć szacunek i przygotować się na wojnę, bowiem państwo od morza zaczęli atakować orkowie. Jednak nie na tym koniec...

Raelag wraz z Zehirem, szukając sposobu na pokonanie Mrocznego Mesjasza (w tym czasie szuka go ten koleś z Dark Messiah) w księgach Srebrnych Miast zauważyli dotychczas niezbyt znaną wzmiankę o wizji Sar-Aidrima (nieznanego dotychczas wizjonera), mówiącą, że Smoczy (Asha, Arkathm itp) bogowie to żywi strażnicy wyznaczeni przez Starożytnych (zrezygnowali z mechanicznych po wpadce z Sheltemem), którzy stworzyli ten świat. Według tych notatek Urgash otworzył portal do innego świata dla demonów, zwanych przez Sar-Aidrima Kreeganami. Dowiedzieli się również, że Starożytni mieli niesamowite technologie.

Parę pięter wyżej magowie skończyli tworzenie potężnego portalu, który miał przenosić na niewyobrażalne odległości. Jednak nie był tak doskonały i chwilę po otworzeniu wciągnął coś nie wiadomo skąd. A raczej kogoś... Człowiek ten, gdy dowiedział się co się stało, wyjaśnił, iż pochodzi z Antagarichu, zniszczonego przez dwa magiczne ostrza kontynentu, obecnie opanowanego przez demony. Demony te posiadły dzięki wrotom wymiarowym posiadły technologie Starożytnych, zaś ludzie i inne dotychczas wolne ludy skryły się pod ziemią i zawarły sojusz z Nighonem przeciwko wspólnemu wrogowi. Nawet część nekromantów z Deiji z niewiadomych przyczyn zgodziła się im pomóc i cały świat zjednoczył się przeciwko Kreeganom, jednak to nie wystarczy. Potrzeba dwóch artefaktów: Serca Gryfa (znanego nam skądinąd) i Miecza zwanego Promieniem Słońca (również tłucze demony). Według plotek jest on w posiadaniu Hardina Indrana, reptiliońskiego (żeby wprowadzić powiew świeżości w fabułę pełną walecznych barbarzyńców, odważnych paladynów itp., która mimo wszystko była nawet w HIII, choć w parze z innymi zdarzeniami) wojownika, który na parę tygodni przed Rozliczeniem postanowił przejść na emeryturę. Podobno udało mu się uciec na Axeoth. Ważni mogą stać się bohaterowie dotychczas poboczni (np. Deemer, Mephala, którzy mogliby zająć wyższe stanowiska), ale zajdą też zmiany w charakterkach starych znajomych (np. Mutare zgodzi się bezinteresownie pomagać elfom itp.) Na Ashan Ledivius, sługa Zehira został wysłany do państwa dalekiej północy, Seidrinu (o tu, tu!), rasy półsmoków, by pomogli w walce z potężnym przeciwnikiem.

Lecz także na Axeoth sprawy nie mają się dobrze. Na marchiach Paleadry narodził się Klan Mrocznej Gwiazdy, składający się z potężnych wojowników i czarnoksiężników (takie jednostki jak Paladyn Mroku (paladyn to wojownik światła walczący w imię b/Boga, wiem, ale oni:
1. sami się tak nazwali
2. walczą w imię swojego boga ciemności), łowca nagród, pałkarz), pragnących podbić królestwo. Zaś Hardin podobno zamieszkał gdzieś w Devonshire...




Po pewnym czasie Saeros Surion dowiedział się o portalu, wraz z Raelagiem, Zehirem, Hardinem, Lediviusem i swoimi oddziałami, a także wojskami Saidirów wyruszył by pomóc ludziom z Antagarichu. Królestwa Enroth i podziemna Zjednoczona Rebelia walczy o życie w walce z machinami pod wodzą demonów. A co dalej? To zależy od gracza Jęzor Oczywiście zostanie mu dane zdobyć Promień Słońca, w międzyczasie pokieruje również bohaterami z Antagarichu (poszukiwania grupy, która pokonała Sandro, szukanie odpowiedzi na pytanie, czy Gelu przeżył (magia płata czasem figle), obrona danej nam przez Mutare podziemnej twierdzy) i Axeoth (walka Lysandera z Klanem Mrocznej Gwiazdy, podróże Hardina) Myślałem o znalezieniu przez gracza Kreegańskiego Miotacza, który miałby moc niszczenia dzieł Starożytnych - w końcu Kreeganie te machiny ukradli, więc taki bajer by ich potłukł.

Tak, wiem, że do kitu ;P

dambibi PW
4 maja 2008, 20:50
A mi się podoba na fabułę do 6. Naprawdę jak czytałem to się zaciekawiłem.

Field PW
5 maja 2008, 01:03
Kreegański miotacz to już przegięcie, ale zasadniczo zgrabnie to sklecone. No, pod koniec może trochę mniej, ale kupy się trzyma.
A, i od takich rzeczy jest inny temat :P

Assassin PW
5 maja 2008, 13:37
Fajne mi się podoba, może by tak zrobił kampanie do H3. Może włączyć w to Tarnuma.

Ptakuba PW
5 maja 2008, 16:45
@F!eld: Sorki, nie znalazłem, więc dałem tu ;P Niech sobie będzie, chyba, że ktoś przeniesie.
@new dragon: Bardziej chyba do piątki, więcej potworków, więc można lepiej dopasować, ale i tak cienko by wyszło. A Tarnum... Hm, można by go włączyć jako jednego z obrońców ostatnich twierdz w Antagarichu ;)
temat: Dział H5 ruszył!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel