Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Marvel - komiksy, filmy itp.
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 25 - 26 - 27

avatar PW
2 października 2018, 20:44
X-men akurat mieli to szczęście, że przez 16 lat ich serię pisał jeden gość - Chris Claremont i chociaż przez ten okres czasu wiele razy kombinował i komplikował losy postaci jak koń pod górę to jeszcze miało to wszystko nogi. Chyba zaczęło się to pierniczyć w latach 90-tych jak wychodziło tyle serii, że nikt juz nie ogarniał continuity....

rad19dym PW
2 października 2018, 21:50
Alistair:
Oba uniwersa przecież zrobiły to samo - kompletny reboot historii swoich bohaterów.

Że niby w Marvelu tym kompletnym rebootem miało być Secret Wars? Jeżeli tak, to mam dla ciebie zaskakującą wiadomość...

Alistair PW
2 października 2018, 22:17
Właśnie nie pamiętam. DC miało New 52, a co miał Narvel? Wiem, że coś było, ale nie wiem co. Jak pisałem nie siedzę już w komiksach, a właściwie to siedziałem tylko w Spider-Manie wydawanym przez TM-Semic.

Matheo PW
8 października 2018, 13:48
Venom w kinach. No nie wiem czy iść. Jak widać nie jest to film powiązany fabularnie z głównymi filmami Marvela. Nie ma go na tej stronie. Ze strony zniknęły również wszystkie filmy o X-Menach, Fantastycznej Czwórce i poprzednie cześć Spider-Mena. Nastąpiły jakieś zmiany właścicielskie, czy po prostu odcinają się od produkcji nie będących częścią głównego wątku?

Kastore PW
8 października 2018, 16:17
Zmiany? Oh boy...
A co do samego Venoma:

Matheo PW
11 stycznia 2019, 22:47
Zastanawiam się czy w uniwersum występują jacyś inni bogowie oprócz nordyckich? W pewnej gierce Marvela natrafiłem na Aresa i pytanie czy to pojedyńczy przypadek, czy greckich bogów jest więcej?

Pytanie też czy w uniwersum występuje więcej bóstw pokroju Shou-Lao i Bast?

Kastore PW
12 stycznia 2019, 02:08
Z tego co wiem występuje też Jahwe. B-)

Alamar PW
12 stycznia 2019, 07:26
Marvel ma (chyba) każdy panteon w swoich komiksach. Bogowie nordyccy, hellenistyczni (Herkules czy Ares są/byli członkami Avengerów), słowiańscy, egipscy czy od Lovecrafta.

Matheo PW
12 stycznia 2019, 10:04
To trochę za mało. Jak Ci bogowie są przedstawiani, jaką rolę odgrywają? Jak wytłumaczono to, że są tam wszyscy na raz?

No i podtrzymuje pytanie o pomniejsze bóstwa, które mogą być źródłem mocy dla któregoś z bohaterów.

Warmonger PW
12 stycznia 2019, 10:52
Cytat:
Jak wytłumaczono to, że są tam wszyscy na raz?
Każdy autor dopisuje, co mu się podoba, a tłumaczenia powstają w dalszej kolejności :P

Matheo PW
12 stycznia 2019, 21:08
No chyba bez przesady :) sprzecznych histori raczej nie opublikowali.

Ktoś może powiedzieć coś więcej? Jak często pojawiają się konkretni bogowie?

Setillos PW
12 stycznia 2019, 21:28
Tak naprawdę zależy to od potrzeb fabularnych.
Najczęściej powtarzają się, oczywiście, bogowie nordyccy, ponieważ mitologia nordycka zawsze odgrywała w uniwersum Marvela sporą rolę (w starych komiksach jedną z pierwszych form zaświatów była Valhalla). Bogowie z innych panteonów pojawiają się bardzo sporadycznie, a najwięcej o nich można było poczytać w czasie ostatniej serii Herkulesa, ale ta się zakończyła bodajże rok, albo dwa lata temu.
Mitologia grecka nie cieszy się tutaj aż taką popularnością. W przypadku DC natomiast jest to zupełnie inna bajka.
Co do użycia poszczególnych bogów herosów z różnych panteonów, to tak jak mówię, wszystko zależy od wymagań fabularnych i tego co osoba kreująca daną historię chce osiągnąć.

Natomiast co do tego skąd się wzięli bogowie to (kierując się wiedzą z Marvel wiki) wszyscy pochodzą od oryginalnej ziemskiej bogini - Gai i z biegiem czasu wszyscy zaczęli dzielić się na swoje panteony, które miały swego rodzaju zasięgi terytorialne.

Tak najbardziej ogólnie - w Marvelu istnieje każdy byt uznawany w naszym świecie za bóstwo, ale za takiego oficjalnego BOGA nie tylko samego uniwersum, ale i multiwersum uznaje się One-Above-All.

Matheo PW
12 stycznia 2019, 22:52
Dzięki za wyjaśnienia.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy istnieją jakieś wymyślone przez Marela bóstwa oprócz Shou-Lao i Bast?

Kastore PW
13 stycznia 2019, 00:29
Ale co to w ogóle znaczy? Z tego co wiem taki Molecule Man, Beyonderzy, Franklin Richards czy tego typu postacie mogły robić wszystko, czy to się zalicza do bogów? :P

Setillos PW
13 stycznia 2019, 00:40
Podszedłem do tego z założenia, że jeśli mowa jest o "bogach" to chodzi o grupę lub raczej grupy istot także skategoryzowanych.

Ci których wymieniłeś posiadają zdolności, które, w kontekście posiadanych mocy, sytuują je znacznie wyżej niż "bogowie", ale bądźmy tu szczerzy - bycie bogiem w świecie Marvela obecnie znaczy tyle co nic :P Niby jest to potężne w porównaniu z większością ludzi, ale w świecie gdzie coraz więcej ludzi potrafi manipulować rzeczywistością? Nieeee...

Belegor PW
13 stycznia 2019, 01:48
W takim wypadku Thanos byłby bóstwem śmierci...zaraz...Thanos..Thanatos. To wiele wyjaśnia.

Alamar PW
13 stycznia 2019, 06:53
Thanos jest awatarem i czempionem Śmierci, ale Śmiercią nie jest. Z ciekawostek, czempionem/awatarem życia byli Adam Warlock i pierwszy Kapitan Marvel.

Beyonderzy choć byli :P wszechpotężni (zabili Żyjący Trybunał), to bóstwami nie byli z prostej przyczyny - żyli w linearnej linii czasowej i nie potrafili podróżować w czasie. Coś, co "bóg" Doom :P wykorzystał. Molecule Mana stworzyli Beyonderzy (Secret Wars 2015 są strasznie głupie :P), Franklin Richards dał się zabić Sentinelowi (wprawdzie w linii czasowej Days of the Future Past ale jednak) i jest/był efektem manipulacji Celestian (choć pewnie jakiś retcon to już dawno zmienił :P), a "boskość" Dooma opierała się na mocach Beyonderów i Molecule Mana.


A co do bogów, to wystarczyło skorzystać z Google'a:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_deities_in_Marvel_Comics

Matheo PW
13 stycznia 2019, 14:18
Jak bym chciał skorzystać z googla to bym nie zaczynał dyskusji tutaj.

Bardzo spodobała mi się ta koncepcja. Zastanawiam się jakie postacie jeszcze można by tam umieścić. Stąd pytanie o bogów i siły podobne do Bask i Shou-Lao.

Nicolai PW
15 stycznia 2019, 17:15

Warmonger PW
15 stycznia 2019, 20:59
Cytat:
W takim wypadku Thanos byłby bóstwem śmierci...zaraz...Thanos..Thanatos. To wiele wyjaśnia.
Autor tej postaci sam przyznał, że przekręcił to imię i nazwał Thanosa przez pomyłkę :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 25 - 26 - 27
temat: Marvel - komiksy, filmy itp.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel