Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: DC - komiksy, filmy, seriale i inne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 - 14

Hayven PW
3 maja 2018, 13:04
To pierwsza rzecz: proszę, wywal ze słownika słowo "bajka" w odniesieniu do kreskówek.

Druga rzecz: bardzo prawdopodobne, że Nikoś i Alamar są z innego pokolenia niż Ty :P

Trzecia rzecz: należy pamiętać o tym, że kreskówki, na których się wychowywaliśmy, darzymy pewnym sentymentem, który może przyćmiewać to, jak bardzo były one głupie. Do nowych już takiego sentymentu nie mamy, więc widzimy tylko to, jak bardzo są beznadziejne. Przykładowo, nie pamiętam zbyt dobrze starych "Młodych Tytanów", bo i nie oglądałem ich zbyt dużo, więc tym bardziej nie wiem, czy mam prawo wypowiadać się na temat nowych wersji: to, że wydają mi się one złe, słabe czy bez sensu, może nie mieć znaczenia, bo być może stara wersja też miała swoje wady, których nie pamiętam. Co jednak wydaje mi się, że sobie przypominam, to to, że mimo pewnej swobody i braku nadmiernego patosu klimat starego serialu był raczej mroczny; tutaj zwłaszcza wątek Raven, której nie mogę przeboleć w TTG jako wesołego małego stworka w kapturze.

Inna sprawa, że np. nowy Samurai Jack był w stanie jednocześnie nie kombinować z pierwowzorem i być wysokiej jakości, co znaczy, że się da.

Fandor PW
3 maja 2018, 13:11
Nowy Samurai Jack to nie jest coś zupełnie nowego tylko zakończenie starej serii, no i ciągle autorem kreskówki jest ta sama osoba, która jakby dojrzała, żeby zrobić zakończenie nawet lepsze niż wcześniejsze odcinki serii więc jest zupełnie inna sytuacja niż TT, a TTG. TT było zawsze najmniej mrocznym tworem kreskówkowym DC, ale raczej wydaje mi się, że kreskówka miała być robiona "na serio" z elementami humorystycznymi. TTG jest robione po prostu jako głupi humorystyczny kicz. Za czasów dzieciaków z lat 90, 80 i wcześniej tez pewnie powstawały kreskówki bardziej poważne i bardziej kiczowe, tylko wydaje mi się że jednak stosunek był inny, teraz nawet produkcje niby na serio, są takie mieszane z tym kiczem. Najbardziej jednak boli, że wydaje mi się, że jednak DC robiło kreskówki inaczej niż wszyscy, a teraz zaczęło tworzyć serie właśnie na poziomie, albo gorsze od innych kreskówek. Do tego możliwość porównania TTG z poprzednią kreskówką TT sprawia, że są oni w jeszcze gorszym świetle

Magiellan PW
3 maja 2018, 14:16
Panowie. Przepraszam, że się wtrącę nie do końca na temat, ale mam takie pytanko i przy okazji refleksję. Otóż wybaczcie (nie mam na myśli nic złego), ale pozwolę sobie zapytać pytanie właściwie z jakich czasów bajkowych jesteście? Jeszcze raz podkreślam, że nie mam na myśli nic złego tym pytaniem... Po prostu mam taką refleksję. Osobiście jeśli chodzi o bajki i moją młodość to jestem tak z połowy/końcówki lat 90... Obecnie nie mam jeszcze 30 lat (i zakładam, że przynajmniej część forumowiczów jest w podobnym wieku a może i starsza), ale chociażby przeglądając ten temat czuję się mega, mega staro XD... Dlaczego? Dlatego, że nie mam zielonego pojęcia o czym wy właściwie mówicie... W życiu nie widziałem takiej bajki jak Teen Titans Go czy główka pracuje... Z młodości to ja pamiętam takie bajki/anime jak DB, Rycerze Zodiaków, Kapitan Tsubasa (który swoją drogą w ramach ciekawostki przed zbliżającym się mundialem powrócił do tv), Bleach, Tygrysia Maska, Generał Daimos, Yattaman, Calendarman, Zorro, zwariowane melodie, Yougi oh czy pokemon... Z tych bardziej obecnych (przynajmniej tak mi się wydaje) to miałem okazję oglądać (przynajmniej kilka odcinków) Supa Strikers, Inazuma 11 i Mega Spidermana.... Także ten tego XD... No ale tak musiało się skończyć... Ja właściwie od dawna (gdzieś od momentu gdy po raz ostatni w tv puszczono DB) zacząłem oglądać właściwie tylko kanały sportowe lub wisieć na kompie ale w przeróżnych grach XD

Nicolai PW
3 maja 2018, 14:30
Hayven:
Trzecia rzecz: należy pamiętać o tym, że kreskówki, na których się wychowywaliśmy, darzymy pewnym sentymentem, który może przyćmiewać to, jak bardzo były one głupie. Do nowych już takiego sentymentu nie mamy, więc widzimy tylko to, jak bardzo są beznadziejne.

O to, to, to! Do tego jeszcze dochodzi wybiórcza pamięć. Mówimy "za naszych czasów bajki były lepsze", bo zapominamy, że wtedy też zdarzały się skończone syfy jak Krowa i Kurczak czy Ren i Stimpy.

Hayven:
Przykładowo, nie pamiętam zbyt dobrze starych "Młodych Tytanów", bo i nie oglądałem ich zbyt dużo, więc tym bardziej nie wiem, czy mam prawo wypowiadać się na temat nowych wersji: (...)

Jak TT leciały to ja zdążyłem wyjść ze swoich szczenięcych lat. I powiem tak... tak jak moje młodsze kuzynostwo się nimi zachwycało, tak mnie niespecjalnie ten obraz ruszał. Ot bajka jak bajka.

Bacus PW
3 maja 2018, 14:50
Bo TT nie byli jacyś rewelacyjni, byli przyzwoici z lepszymi i gorszymi momentami, ale nie umywali się do takiego Batman:TAS czy wielu pewnie bardziej ceni Lige Sprawiedliwych, ale, że obecnie wypuszczono typową głupkowatą bajkę, która z poprzednikami ma tylko wspólnych bohaterów to nagle znalazło się wielu urażonych fanów tamtejszej serii i próbują ją idealizować, bo sentyment to największa choroba.

@Diabełek - Główka Pracuje była tak słaba, że zdjeli ją po pierwszym sezonie, a TTG jak widać dostaje sezon za sezonem, bo... się sprzedaje. I nie, to nie wina tego, że obecne kreskówki są gorsze niż te z lat 90, tylko porównujemy najlepsze bajki z tamtego okresu do najgorszych z tego, a potem dziamgolenie "Kiedyś to były dobre kreskówki, a nie to co teraz..."

@Nicolai - ten obrazek jest dnem dna, dajmy 50 starych serii vs 4 obecne w których stosuje o nie... ten sam kształt głowy w przypadku kilku postaci, no czego się nie zrobi, aby udowodnić, że kiedyś było lepiej? To samo można zrobić np z tym, ale po co? Lepiej wrzucić głupi obrazek z neta, który nie reprezentuje nic, ale nie znając tematu daje szanse na popisanie się. Mikołaju, myślałem, że jesteś ponad to.





Alistair PW
3 maja 2018, 14:52
Stare TT było po prostu historią młodych superbohaterów. Taka młoda wersja Ligi Sprawiedliwości, podobnie jak Liga Młodych (Young Justice). W praktyce nie różniło się to niczym od innych kreskówek tego typu.
Co do pytania o wiek - ja jestem z czasów Bolka i Lolka, Reksia, Gumisiów czy Smerfów. Ale oglądałem i Tsubasę, i Rycerzy Zodiaku, Dragon Balla czy Tygrysią Maskę. Zresztą czego ja to nie oglądałem. Nawet Chojraka - tchórzliwego psa, Ed, Edd i Eddy. Popieprzone kreskówki, ale i tak oglądałem. Do niektórych to lepiej się nie przyznawać.

Magiellan PW
3 maja 2018, 15:50
Bacus:
to nie wina tego, że obecne kreskówki są gorsze niż te z lat 90, tylko porównujemy najlepsze bajki z tamtego okresu do najgorszych z tego, a potem dziamgolenie "Kiedyś to były dobre kreskówki, a nie to co teraz..."


Zaraz, zaraz, moment. Ale to to chyba nie do końca prawda... Oczywiście prawdą jest, że kompletnym bezsensem jest porównywanie najlepszych bajek/anime z jednego okresu do najgorszych z innego okresu... Ale... Ale jednak chyba te bajki/anime kiedyś były lepsze... Nie upieram się, że 100% mam rację gdyż zwyczajnie nie oglądam/nie znam większości tych "nowszych" bajek/anime... Ale spójrzmy na sprawę obiektywnie... Znajdź mi jakieś współczesne bajki które pod względem chociażby walk czy fabuły umywają się do takiego DB, Rycerzy czy Bleach... Albo takie które pod względem złożoności fabuły dorównują Tsubasie, które są/były tak wciągające, że ledwo dawało się wytrzymać dzień do następnego odcinka, tak się było ciekawym co będzie dalej... Albo nawet tak faktycznie śmieszne bajki jak stare dobre zwariowane melodie... Nie wiem być może się mylę bo już nie oglądam, ale wydaje mi się, że jednak obecne bajki/anime nie dorównują tym dawnym... Moim zdaniem jest to swego rodzaju znak czasu... Kiedyś bajki były tworzone na wzór DB, Rycerzy, Bleacha czy Tsubasy. Teraz są inne wzorce... Natomiast czy dawne czy obecne wzorce są lepsze/gorsze to już sprawa indywidualna... Wg mnie są po prostu inne...

Bacus PW
3 maja 2018, 16:19
Walki pokroju DB masz w One Punch-Man, Jojo Bizarre Adventure, Hero Academia, Fejty, Sengoku Basare i to tak tylko na początek.
Stare Zwariowane melodie? Osobiście wolę Looney Tunes Show, które nie dość, że bawi to jeszcze charakteryzuje się fajnym pomysłem i konwencją.
Złożoność fabuły? "Made in Abyss", "Inferno Cop", "Drifters" czy "Fate/Ero" a także każda z wyżej wymienionych. Zależy kto co lubi, ale takich serii, które wyczekujesz z upartym tchem masz dziesiątki, które wyszły w ostatnich latach.

I to właśnie o to chodzi, że stare serie nie były lepsze, ale przez sentyment człowiek tak myśli i mówie to jako człowiek, który wychowywał się na przełomie lat 90 i początku XXIw. Znam stare serie, które wymieniłeś i znam też serie obecne.

Kiedyś wszystko było lepsze... filmy, bajki, gry, ludzie, komiksy, zabawki... Nie idźmy drogą sentymentów, a postawmy na fakty, a te mówią tyle, że obecnie jest od groma dobrych kreskówek, anime i komiksów, ale człowiek się zamyka na to co było dawniej. A te wzorce... Kwestia taka, że obecnie hitami są inne serie niż były naście lat temu, ale powodem nie jest to, że DB, Rycerze Zodiaku czy Tsubasa były takie wybitne, a dlatego, że w tamtych czasów wybór był mniejszy i to co teraz byłoby brane za "średnie" wtedy stawało się obiektem kultu.

diabełek412 PW
4 maja 2018, 11:40
I co, Fajny temat? Nie trzeba było usuwać mojego tematu o telewizji( aż 2 razy). Widać musiałem czekać na odpowiedni moment. No i proszę doczekałem się.

Żeby nie było, że się tak zachwycam jak 4 latek (a mam gdzieś około 17 lat powiem to tylko raz i dość) to powiem, że macie co nie co racji. To przez nasze sentymenty postrzegamy, kreskówki i seriale inaczej. Ja też postrzegam seriale i kreskówki inaczej. Bo akurat jestem z takiego rocznika, które jest gdzieś pośrodku tych dobrych i tych złych czasów. Według mnie seriale i kreskówki "idealne" ( czyli takie które każdy chce oglądać ) to takie które nie tylko ładnie wyglądają (większość dzisiejszych kreskówek takie są), ale także takie które mają fajną fabułę nie są robione na siłę, czyli na pieniądze, i takie które czegoś uczą, a nie odwrotnie jak np. TTG. A jeszcze ( i przede wszystkim ) takie które nie zmuszają dzieci do głupich rzeczy do mówienia strasznych wyrazów itp. oraz takie których głupota bajek nie jest, aż tak bardzo wielka. Powiedzmy sobie szczerze większość dzisiejszych kreskówek nie mają tych wszystkich wymienionych punktów ( poza wyglądem, ale tyko niektóre ) i niektóre nie powinny wogóle istnieć, a istnieją.

I stąd ten cały nasz syndrom "kiedyś to były czasy". Ale i w tamtych czasach łatwo nie było jak niektórzy powiedzieli.

Podsumowując zarówno dzisiejsze seriale i kreskówki jak i te sprzed kilku bądź kilkunastu lat raz są dobre, a raz nie. I właśnie ci którzy mówią ten cały syndrom, bardzo często zapominają o tych złych serialach i kreskówkach. Możecie mi zaufać, bo oglądam TV od 2 roku życia(!) i wiem co powinno lecieć w telewizji, a co nie.

PS: Trzeba zrobić oddzielny temat, bo zaraz tutaj zrobi się bałagan.

Magiellan PW
4 maja 2018, 15:27
diabełek412:
Możecie mi zaufać, bo oglądam TV od 2 roku życia(!) i wiem co powinno lecieć w telewizji, a co nie.


No tym zdaniem to rozbiłeś system XD... Wiesz co powinno lecieć w tv bo oglądasz od 2 roku życia... Wcześniej wspomniałeś, że masz jakieś 17 lat czyli oglądasz od 15 lat... Idąc tym tropem myślenia wyobraź sobie jaką wiedzę na temat co powinno lecieć w tv może mieć np: 30 latek który ogląda od 2 roku życia... Albo i ktoś jeszcze starszy i jeszcze dłużej oglądający... Niemniej nie ma tak łatwo... Nikt nie ma takiego patentu, żeby wiedzieć co powinno a co nie lecieć w tv... A wiesz dlaczego? Bo po prostu ludzie są inni i nie ma siły wszystkim dogodzić... To że tobie coś się podoba nie oznacza, że komuś innemu też się to będzie podobało i na odwrót... Nie ma takiego jednego ogólnego szablonu, że wszystkim to na bank się będzie podobało... Zawsze się znajdzie ktoś komu akurat to się nie będzie podobało...

Hayven PW
20 lipca 2018, 18:45
Chcecie zobaczyć coś bardzo nieprzyjemnego?


avatar PW
20 lipca 2018, 19:00
W komiksach też się będzie trochę działo.

rad19dym PW
20 lipca 2018, 22:02
Obejrzałem trailer "Titans". W głowie mam tylko jedno pytanie - co oni zrobili z Starfire? Przecież ona wygląda jak "pani lekkich obyczajów".

Alamar PW
21 lipca 2018, 10:24
Ależ przecież to "Gwiazdka", jak inaczej mieli nawiązać do jej pseudonimu? :P
Drozdy też chyba pomylili - zamiast Dicka Greysona w trailerze mamy Jasona Todda?

@avatar
Ciekawe kiedy DC się zorientuje, że zrobienie z nieobliczalnego Jokera trojaczków to głupota? Unikatową postać z charakterem zależnym od dnia tygodnia przerobili na trzech Jaredów Leto. :P Już nie wspominając o niedawnym "ślubie" Gacka z Kotką (a raczej motywacja tego). A myślałem, że to tylko komiksy Marvela ostatnio zaliczają równię pochyłą.

Czyżby aż tak bardzo chcieli wypromować filmy z DCEU, że nawet do Tytanów "mhok" z nich przesiąkł? Nie sądziłem, że to powiem, ale dzięki DC za film Teen Titans Go.

Kastore PW
22 lipca 2018, 11:29
Nawet OK, tylko za mało mroczne, IMO byłoby lepsze jakby padał deszcz i cały czas była noc i żeby postacie mówiły bardziej takim wzniosłym językiem, bo w końcu superbohaterowie to przede wszystkim ikony a nie ludzie. Powiedzmy 4/10:

Nicolai PW
22 lipca 2018, 12:15
Tylko Shazam? Przecież zwiastunów było na wczorajszym Comic-Conie od czarta i jeszcze trochę.









I teraz może trochę komentarza? Tytanów (bez "Młodych" w tytule, bo ten przymiotnik nie jest ani trochę mhroczny) nie do końca kupuję. Czemu Dick jest brutalniejszy niż Todd zaraz po wskrzeszeniu? Przecież ta postać polegała własnie na tym, że była jak Batman, tylko z zupełnie innym nastawieniem. Czemu Raven wygląda jak żywcem wyjęta z japońskich horrorów z creepy dzieciakami? Czemu Gwiazdka wygląda jak pani lekkich obyczajów? A nie... to się akurat zgadza ;) Normalnie jakby ten obraz robił ktoś kto kompletnie nie rozumie komiksów. Hmm... wmuszony grimdark i nie czucie oryginału? Zack Snyder, czy to Ty? BTW... kto zastąpi Cyborga?

A Shazam? Jak dla mnie przesada w drugą stronę... to wygląda bardziej jak niskobudżetowa komedia familijna z Adamem Sandlerem niż blockbuster. WB naprawdę nie potrafi znaleźć złotego środka i albo wszystko jest ponuro mroczne albo kiczowato kampowe?

U Szuwarka doceniam obsadzenie Jango w roli Thomasa Curriego, co czyni Wodnika przyrodnim bratem Boby Fetta, a Abin Sura teściem Khaleesi, fajnie ;) Coś więcej? Mera przefarbowała włosy. Nie wiedziałem, że to możliwe pod wodą? Nie wiem... może stwierdziła, że sól niedostatecznie niszczy jej włosy? I co by tu jeszcze? Cholera... skończyły mi się tematy zastępcze, a nie chcę mówić, że całość wygląda raczej pozytywnie, bo się jeszcze natnę :( Acz tak na marginesie, nie dają za dużo przeciwników jak na jeden film?

Młoda Sprawiedliwość raczej OK, chociaż za dużo w tym zwiastunie nie pokazali. Ciekawe ile czasu będą zwodzić zanim przywrócą Wallego? A pakiet od CW? Nowe urywki można policzyć na palcach jednej ręki. I w końcu Legendy będą zwalczać epidemię smoków czy nie, bo ten trailer wygląda tak jakby nie mogli się zdecydować. A Flush? Córeczka utknęła? No to mamy problem... jakby tylko Barry znał kogoś z machiną czasu :P I przeciwnik... nie mam kompletnie pojęcia kto to może być. Mam tylko nadzieję, że nie sprinter.

avatar PW
22 lipca 2018, 22:01

Fandor PW
23 lipca 2018, 01:42
Nie mogę się doczekać 3 sezonu młodzików i nowych legend, reszta raczej mnie ziębi niż grzeje.

Nicolai PW
6 października 2018, 17:50

Alistair PW
6 października 2018, 22:24
Eh, tyle filmów, a tak mało czasu :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 - 14
temat: DC - komiksy, filmy, seriale i inne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel