Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: KKnD - remake
komnata: Podziemna Tawerna

J. M. Sower PW
23 września 2018, 20:46


Wydaje mi się, że to odpowiednia komnata. ;)

Chciałem się z resztą Grotowiczów podzielić moim ostatnim znaleziskiem. Otóż wiedziony sentymentalnym snem, w którym odkurzyłem jakiegoś starego peceta z Win95 i odpaliłem KKnD (temat kieruję raczej do tych, którzy znają grę, więc odpuszczę sobie jej opis) po przebudzeniu wyszukałem frazę "KKnD remake" i wpadłem na fanowski projekt prowadzony od 5 lat (w skład zespołu wchodzi także jeden z naszych rodaków ;) ) mający podobne założenia jak VCMI w przypadku HoMMa.

Finalny produkt ma umożliwiać czerpanie oryginalnych wrażeń z rozgrywki na nowych systemach operacyjnych i w większych rozdzielczościach, ale także wprowadzi opcjonalny tryb zawierający różne poprawki i dodatki, takie jak wycięte z oryginału budynki lotnisk, odtworzone na podstawie odnalezionych grafik. Co jednak najważniejsze, dojdzie edytor map i możliwość tworzenia własnych modów (biorąc pod uwagę "otwarty silnik", to możliwości będą wręcz nieograniczone). Ze względów prawnych do pełnego cieszenia się grą będzie trzeba wyposażyć się oryginalny tytuł.

Początkowo pod topór poszła pierwsza część, ale dwójkę też czeka rewitalizacja. Na pierwszą, zgodnie z zapowiedziami powinniśmy czekać najdłużej do wczesnego 2019 roku. Pisać mógłbym pewnie jeszcze długo, ale że nie mam czasu i sami możecie wszystko sprawdzić, to zachęcam do zajrzenia na stronkę projektu i obejrzenia ostatniego filmiku o postępie prac. Szczególnie polecam filmik, jest w nim całkiem sporo pokazane i nieco omówione.

Na koniec info dla moderów. ;) Autorzy ogłaszają, że poszukują programistów C#, kogoś do remasteru muzyki i dźwięków, a także grafików (chyba głównie 3D). Osobiście jestem bardzo zainteresowany, choć mam niewiele czasu i chyba bardziej interesuje mnie już tworzenie modów pod ich produkt. ;P

Ps. Z racji, że w pośpiechu zapomniałem, to proszę strażnika o dodanie tytułu tematu: KKnD - remake. Z góry przepraszam i dziękuję. ;P

voncur PW
23 września 2018, 23:01
KKnD to była moja pierwsza strategia :P
Nawet nie wiedziałem że jest wersja GoG...
KKnD2 to mega bieda, a szkoda bo pierwsze demko drugiej cześci było mega.
A tak, to Krossfire to kreskówkowo-kolorowa bieda...

Dzięki za info xD

Lord Hawk PW
24 września 2018, 01:10
Dobrze wiedzieć, co prawda bardziej w 2 [Crossfire] się grało i to jeszcze w wersji na PSXa, ale wrażenia z lania kumpla niezapomniane :D, niestety gra była tak ogrywana że te kilkanaście map i jednostki były oklepane, więc jakieś mody będą mile widziane, żeby poczuć się jak za dawnych czasów gdy się odkrywało wszystko na nowo.
temat: KKnD - remake

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel