Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H4/różne] Modowanie gry
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Mosqua PW
19 sierpnia 2012, 22:44
Potrzebna jest odpowiednia wersja textedita i nim się bawisz. Niestety, ale jedyny link do tej wersji był na megaupload, a owy został zablokowany. Zatem nie ma aktualnie żadnej sposobności.

Gomez PW
20 sierpnia 2012, 06:09
jeszcze spróbuje Reseditem 2 to wyciągnąć i edytować,
jeżeli nie da rady to poszukam Textedita.


udało mi się reseditem 2 wyciągnąć plik tekstowy skillweights w którym są te nazwy specjalne bohaterów i edytowałem nazwy (wszystko było po Angielsku)

Mam jeszcze jedno pytanie: jak to wstawić do pliku text.H4R ?

Mosqua PW
20 sierpnia 2012, 09:37
Jeżeli grasz na polskiej wersji, to powinieneś szukać pliku z polskimi napisami. No i sam fakt, że coś zmodyfikowałeś, nie znaczy że to zadziała - jak testowałam różne edytory tekstowe to w większości kończyło się crashem gry.

Ja do rozpakowywania i spakowania używam H4ExtactorBuild - rozpakuję cały plik, odpowiedniemu zmieniam rozszerzenia plików, modyfikuję czym mam, wprowadzam poprzednią nazwę i pakuję z powrotem.

Jeżeli chcesz koniecznie Reseditem to tutaj ściągawka w dwóch imagach
Otworzenie panelu menagera
Przerzut + zatwierdzenie (zaznaczone kółkiem)

Gomez PW
20 sierpnia 2012, 09:49
jak w tym programie zapakować pliki?

Mosqua PW
20 sierpnia 2012, 10:06
Options->Build a h4l file
W momencie kiedy program wypakowuje h4r tworzy sam dla siebie h4l. Pliki wyjęte przez Resedita musisz odpowiednio dopasować, aby było widoczne dla istniejącego już h4l.

Gomez PW
20 sierpnia 2012, 10:08
umiem już Reseditem pakować pliki tylko nadal mam problem z znalezieniem plików po polsku bo edycja i spakowanie tekstu angielskiego nic nie daje.

avatar PW
21 września 2018, 08:41

Pojawił się mod, który wprowadza do gry nowe obiekty. Jest ich na tyle dużo, że podam tylko linka gdzie można pobrać paczkę i poczytać po angielsku o wprowadzonych nowościach.

Dru PW
21 września 2018, 21:51
Czyli tak naprawdę nowych obiektów jest ile? Bo nie liczę obróconych starych grafik :P No i czy nowe obiekty pojawiają się na starych mapach?

avatar PW
21 września 2018, 21:58
Wklejam z tematu na HC (ja nawet nie mam H4, szeruję tylko nowinę).

Quick overview - The H4 Object Package version 0.55 contains:
Mirrored versions of ALL Creature Banks
Mirrored versions of ALL Creature Dwellings
Dead creatures decoratives (from Equilibris v3.55)
Quest huts with creature appearances (from Equilibris v3.55)
A bunch of new landscape objects. Mainly logs, trees, cactus and rocks (partly from Equi v3.55)
and loads more, including hundres of objects by Radmutant69 and Mirage.
A total of 1141 objects is included in v.055.

Andruids PW
7 lipca 2022, 17:32
Nudziło mi się wczoraj i przypomniało mi się, że jest taka gra Heroes 4. Przypomniał mi się też tragiczny pomysł jakim jest nekroinfernopolia, więc po raz kolejny rozpisałem sobie jak rozdzieliłbym dwie frakcje:

Nekropolia:

1 poz. - Szkielet
1 poz. - Gargulec

2 poz. A - Duch
2 poz. B - Mumia

3 poz. A - Wampir
3 poz. B - Lisz

4 poz. A - Kościany Smok
4 poz. B - Mroczny Czempion

Inferno:

1 poz. - Imp
1 poz. - Cerber

2 poz. A - Kultysta
2 poz. B - (nielodowy) Demon

3 poz. A - Ifryt
3 poz. B - Koszmar

4 poz. A - Diabeł
4 poz. B - Sukkub


A teraz słówko o zamienionych jednostkach.

Gargulec u nekro - pomysł rozdzielenia dwóch frakcji był opisywany już wiele razy i za każdym razem drugą pierwszopoziomową jednostką truposzy było Zombie. Niby ta myśl nasuwa się sama, a jednak jest zupełnie bez sensu. W każdej frakcji na każdym poziomie znajduje się jednostka walcząca wręcz, strzelec lub latacz, w różnych kombinacjach (wyjątkiem jest czwarty poziom, tam jednostki mogą różnić się wyjątkowymi umiejętnościami). Dlatego też wybrałem gargulca, bo po pierwsze jest w czwórce jednostką śmierci, po drugie lata, a po trzecie, we wszystkich innych częściach jest jednostką relatywnie słabą, można go więc ściągnąć z drugiego poziomu.

Lisz u nekro - tego tłumaczyć chyba nie trzeba. Model Barona Tarkina idealnie pasuje jako lisz. Trujący pomiot śmierdzi i niech pełza sobie z dala od miasta jako neutralna jednostka.

Mroczny Czempion u nekro - tu chyba też wszystko jasne.

Cerber w inferno - pies ląduje obok chochlika, żeby zachować różnorodność latacz/jednostka wręcz na tym poziomie i strzelec/jednostka wręcz na drugim.

Kultysta w inferno - kapłan albo kleryk w czarno-czerwonej szacie ze świecącymi oczyma idealnie spełni się w roli strzelającego piekielnego sprzymierzeńca.

Demon w inferno - jak się okazało, pomalowany lodowy demon potrafi wyglądać całkiem... nielodowo!

Ifryt i Koszmar w inferno - jednostki idealnie pasujące do tej frakcji. Zamiast nich, Azyl dostałby Złe Oczy i Troglodytów na drugim poziomie, a Meduza i Minotaur awansowałyby na trzeci.

Sukkub w inferno - Zła Czarownica z mroczniejszą paletą kolorów, hipnotyzująca wrogów.

A tak wygląda roztopiony demon, z proponowaną otoczką dla frakcji inferno. Powiedziałbym, że jest to "jasnoczerwony", co odróżnia go od "ciemnoczerwonego" koloru mocy, a jeśli chcielibyśmy być drobiazgowi, to szybka konsultacja z google podpowiada, że jest to kolor "malinowy" (a mocy "wiśniowy").


Hayven PW
7 lipca 2022, 18:03
Cytat:
Powiedziałbym, że jest to "jasnoczerwony", co odróżnia go od "ciemnoczerwonego" koloru mocy, a jeśli chcielibyśmy być drobiazgowi, to szybka konsultacja z google podpowiada, że jest to kolor "malinowy" (a mocy "wiśniowy").

Żeby zrobić miejsce na czerwień dla inferno, mocy można by dać kolor brązowy albo żółty :)

Fandor PW
7 lipca 2022, 18:48


Nie chciałem robić offtopu w temacie Kuririna, więc wrzucam ponownie zdjęcie udostępnione przez Szamana.

Chciałbym dopytać Tritha (i innych autorów jeżeli są) o postępy nad tym projektem, kiedy będzie można skorzystać z jakiś efektów prac.

Czy planujecie korzystać z większej liczby modeli autorstwa Kuririna? Bo faktycznie one świetnie pasują do estetyki H4 i chciałbym nimi zagrać w H4 nawet bardziej niż w H3. :D

Górski Krasnolud PW
9 lipca 2022, 14:40
Hmmm, chyba jestem w zdecydowanej mniejszości (pomimo tego, że Inferno to moja ulubiona frakcja), która uważa, że taki mix jest czymś ciekawym, i bardzo miło do niego czasami wrócić. Inna sprawa, że w dwóch znanych mi grach, w którym połączono rasy Demonów i Nieumarłych (Heroes IV/Age of Wonders I), w żadnej z nich nie zrobiono tego dobrze. Demon wg mnie powinien być oddzielną klasą bohatera w Infernopolis, powinien mieć własny model i animacje, ale przede wszystkim powinien być kompromisem pomiędzy magicznym Nekromantą i niemagicznym Rycerzem Śmierci (koncept takiej klasy bohatera: wyższe współczynniki statystyk niemagicznych, ale dodatkowo Demonologia, która powinna być unikalną, niedostępną dla innych umiejętnością. Działa w ten sam sposób co w grze, ale jeszcze rozbudować jakąś tą mechanikę).
Do tego na pewno wywalił bym Jadowitego Pomiora z reprezentantów Kreegans w Infernopolis. Sprawia on, że trzeci poziom tak czy siak kojarzy się bardziej z Nekro, niż z Inferno. Gdybyśmy mieli jedbostki z dodatków od razu do dyspozycji, to z całą pewnością wrzuciłbym na jego miejsce Złą Czarownicę, nawet nie bardzo zmienioną, nie pod względem wyglądu, zmienić jedynie statystyki.
W ten sposób byśmy mieli:

Chochlik <---> Szkielet
Cerber <---> Duch
Zła Czarownica <---> Wampir
Diabeł <---> Kościany Smok

Architektura zamku, teren, nawet fabuła... wszystko było wg mnie dobrze zaplanowane, ale realizacja line-upu i kwestia bohaterów sprawiła koniec końców, że mamy bardziej do czynienia z wchłonięciem Inferno przez Nekropolis, nie zaś z fuzją powyższych... no to tyle.

P.S.
Jednak "Nielodowy Demon" wykonany z takiego "mięsa" wygląda zajebiście! Chętnie bym go zobaczył w swojej czwórce, nawet ze względów czysto wizualnych.
No dobra, może nie takie do końca P.S.

Gdybym już na siłę musiał rozdzielić te frakcje pod względem line-upów, wyglądało by to u mnie następująco

Nekropolis
Szkielet <---> Zombie
Duch <---> Mumia
Wampir <---> Lisz
Kościany Smok <---> Mroczny Czempion

a dla Inferno
Chochlik <---> Gargulec (Gargulec był raczej bardziej Demonem, niż Nieumarłym, do tego przywiązanie do Disciples)
Cerber <---> Lodowy Demon (lubię to, że Demony są nieogniste)
Jadowity Pomiot <---> Ifryt (Minotaur na wyższy poziom, a jego zastąpić Obserwatorem)
Diabeł <---> Zła Czarownica
strona: 1 - 2
temat: [H4/różne] Modowanie gry

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel