Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H1/mod] Heroes I: Masquerade
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

avatar PW
26 czerwca 2018, 20:28
Nigdy bym w życiu nie pomyślał, że powstanie mod do pierwszej części Heroes. A jednak.
Mod nazywa się Masquerade i jest raczej prostą podmianą grafik i plików tekstowych.


Co prawda oznaczenie moda to 0.1, więc może się wydawać że będzie rozwijany, aczkolwiek pewnie mało osób gra w H1, co automatycznie przełoży się na brak feedbacku dla twórcy, który przez to porzuci projekt :)

Lista zmian (po angielsku).

Fandor PW
27 czerwca 2018, 13:40
Świetna sprawa, że w końcu jest jakiś powód, żeby wrócić do H1. Oczywiście muszę trochę ponarzekać - szkoda, że mod niszczy podział dobro-zło w grze, mamy teraz 3 złe zamki i 1 dobry, ciekawiej by było jakby jednak miasto zastąpiło czarnoksiężnika albo barbarzyńce.

Dark Dragon PW
27 czerwca 2018, 17:41
Niezwykłe, nie sądziłem, że doczekam czasów graficznego modowania H1. Ciekawie prezentuje się też teaser ewentualnej przyszłej wersji


Andruids PW
29 czerwca 2018, 23:44
Morglin nie próżnuje, w nowej wersji jest anioł.


Fandor PW
30 czerwca 2018, 11:00
Żeby tak każdy mod był wypuszczany w wersjach 0.1, 0.2, 0.3 itd co kilka dni, a najlepiej codziennie to byłoby idealnie. :D

Kastore PW
30 czerwca 2018, 11:34
Albo do lepszej gry.

diabełek412 PW
30 czerwca 2018, 11:49
Mod do Heroes 1?! Wreszcie się doczekałem:). Chociaż ja nie gram w Heroes 1, to lubię o niej czytać.

@Fandor Zgadzam się z tobą w zupełności. Też bym tak chciał, żeby do innych gier tak często wychodziły modyfikacje.

voncur PW
30 czerwca 2018, 22:54
Się zastanawiałem czemujest zapis w save.
Ale Ksywka Morglin wiele mi mówi xDD

Kastore PW
30 czerwca 2018, 23:28
I co? Już się domyśliłeś? ;)

Hayven PW
1 lipca 2018, 00:29
Ale Janioł ładny bardzo :)

Andruids PW
10 lipca 2018, 11:05
Polecam subskrybować ten kanał, bo póki co, wersje pojawiają się często, a ciekawie jest popatrzeć na nowe jednostki w akcji ^^


Fandor PW
10 lipca 2018, 22:51
Węże trochę jakby atakowały na odległość, przydałoby się to jakoś poprawić.

Hieronim PW
12 lipca 2018, 20:20
Streszczenie dla leniwych:

-Rycerz: Tylko jedna zmiana, ale jakże istotna, czyli zamiast paladynów mamy teraz anioły.

-Barbarzyńca: Ponieważ gobliny posłużyły za model dla impów, więc teraz na 1 poziomie mamy centaury, ale nie łuczników tylko z dzidami. Kolejna kosmetyczna zmiana dotyczy ogrów, które teraz są ubrane na niebiesko. Cyklopy zastąpiono rokami, czyli przekolorowanymi na niebiesko feniksami.

-Czarnoksiężnik: Na 1 poziomie zamiast centaurów są bandyci, a na 4 zamiast minotaurów fioletowe, mroczne elfy (strzelają raz). Zamek jest teraz w zimowym klimacie, dlatego hydry już nie mieszkają na bagnach tylko w grocie.

Heretyka (?) oraz węże widać na powyższym filmie, więc nie będę pisał. Jeszcze ze zmian, które na szybko zauważyłem jest zastąpienie królowej Lamandy w menu kampanii lordem Xenofexem.

Podbijam propozycję Fandora, ale to chyba będzie ciężkie do zrobienia, żeby nie wyglądało źle. Musiałby się zapisać na trening rozciągania :P Sugeruję też żeby zamienić nazwami rusałko-demony i gobliny-impy, bo dziwnie to wygląda w świetle następnych części, że demony są takie słabe, a impy mają aż 15hp. "Demon" to jeszcze brzmi tak uniwersalnie, mogą być słabe i mocne, ale impy kojarzą mi się typowo z mięsem armatnim.

Gratuluję zapału i życzę wytrwałości, bo mod jest naprawdę super. Te zmiany o których piszemy to tylko kosmetyka.




avatar PW
12 lipca 2018, 20:24
Cytat:
Sugeruję też żeby zamienić nazwami rusałko-demony i gobliny-impy
To teraz musisz przeczytać komentarz twórcy pod ostatnim filmikiem na youtube.

Hieronim PW
12 lipca 2018, 20:38
No widzisz - mówię o leniwych, a okazało się, że przyganiał kocioł garnkowi ;)

Andruids PW
12 lipca 2018, 20:40
Napisanie tej informacji tutaj też nie zaszkodzi.

Problem polega na tym, że na chwilę obecną, nazwa podmienionej jednostki nie może być dłuższa od oryginalnej, dlatego Demon może się tak nazywać, bo ma 5 liter (1 mniej od SPRITE), Alp ma tyle samo liter co ELF, ale dla jednostki podmieniającej DWARFa, już trudniej coś wymyślić.

Hieronim PW
12 lipca 2018, 20:47
No tak, to zmienia postać rzeczy. W takim razie zostańmy przy propozycji Fandora :p

Fandor PW
12 lipca 2018, 21:04
Podmieniona jednostka liczy się za jednostkę którą podmienia w mieście czy można się zabawić w przypisywanie jednostkom innych miast czy coś w tym stylu (np. demon zastąpi coś neutralnego zamiast sprite)?
Ewentualnie można się zabawić w zrobienie spisu wszystkich miast i nazw jednostek i trochę pozmieniać kolejność miast (np. miasto heretyka wygląda jak miasto czarodziejki, ale zastąpi miasto rycerza, miasto rycerza zastąpi barbarzyńce, barbarzyńca czarnoksiężnika, czarnoksiężnik czarodziejkę czy coś w tym stylu).

Eggyslav PW
13 lipca 2018, 17:08
Mam tylko jedną uwagę, jeśli chodzi o grafikę anioła, mianowicie, nie podoba mi się jego ubiór zerżnięty od Minotaura. Warto by mu dać jakąś zbroję, albo szatę, a nie obcisłe monokini (i to bez jednego ramiączka) i sznurkowe łapcie, takie ciuchy nie przystoją jednostce 6 poziomu...

Fandor PW
13 lipca 2018, 17:11
Wycięto cyklopa więc jego pancerz może się nadać (bo pancerz Krzyżowca chyba za ciężki dla latacza).
strona: 1 - 2
temat: [H1/mod] Heroes I: Masquerade

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel