Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 114 - 115 - 116 ... 128 - 129 - 130

diabełek412 PW
11 marca 2018, 13:21
Wiem o tym, doskonale o tym wiem, tylko źle mi się wtedy napisało i rozumiesz.

MinosKing PW
11 marca 2018, 13:23
To dobrze diabełek412 że jesteś tego świadom. :P Póki co ciesz się obecną wersją VCMI, a o tym czy wyjdzie wersja 1.0? Hm dowiemy się pewnie dopiero w swoim czasie. ;) Tak więc proszę byś był cierpliwym. :P

Dydzio PW
5 kwietnia 2018, 19:36
Dziś VCMI doczekało się w pełni działającego multiplayera. Pierwszy dzienny build go zawierający już się pojawił tutaj.

diabełek412 PW
5 kwietnia 2018, 21:12
Hm interesujące, ciekawe na czym to będzie wyglądało. Czy coś w rodzaju, że można zagrać w ustawionych przez server modach. swoich własnych włączonych modyfikacjach cz coś innego? Będą jakieś specjalne zasady do gry multiplayer jak w Hocię?

Dydzio PW
5 kwietnia 2018, 21:47
Designu lobby takiego jak w hota jeszcze nie ma, ale z tego co się orientuję takie lobby jest w planie. Teraz jest taki multiplayer jak w czystym SoD, mody działają bezproblemowo przy grze przez sieć jeśli wszyscy gracze mają takie same mody włączone.

PingPongun PW
11 maja 2018, 18:31
Mam pytanie zainstalowałem vcmi(VCMI-branch-develop-bbe421f.exe) na czystej kopi SoD'a(sam SoD działa dobrze), bez modów, jednakże w momencie kliknięcia na wczytaj/nowa gra, a następnie single player(lub w momencie wybrania kampanii), wyskakuje coś co wygląda o tak:

https://mega.nz/#!Ik9AhJhY!4CNCaTMyUlAtaMpsVlWjpnB2dq5ws4m2MLHtB5EmkaA

następnie nic się nie dzieje(samo), jedyne co działa to naciśniecie tego przekreślonego kółeczka, wtedy powrót do widoku sprzed wciśnięcia single playera, jednakże po kolejnej próbie wciśnięcia jego wyrzuca błąd:

https://mega.nz/#!o4kiSQbB!48C1mBKD6tmnn2eynPH-hzZaR7XsHhLzLwsBjfXEQgA

i następuje zamknięcie programu, co w takiej sytuacji należy uczynić, aby móc normalnie zagrać?

diabełek412 PW
11 maja 2018, 20:08
Najpierw powiedz: Skąd instalowałeś Soda I vcmi ( bo być może masz Soda pirata)? Czy wcześniej miałeś Vcmi na kompie (może masz ostatki tej gry lub innej na komputerze)?

Jeśli chcesz od razu odpowiedzi to... spróbuj zainstalować heroesy jeszcze raz. Tak jest usuń heroesy ( także ręcznie), a potem zainstaluj je od nowa.

Jak coś będzie nie halo daj mi lub komuś innemu znać.

avatar PW
11 maja 2018, 20:46
Odczekaj 20-30 sekund. Okienko samo zniknie i będziesz miał dostęp do normalnego menu.

PingPongun PW
11 maja 2018, 20:49
Rzeczywiście po odczekaniu działa
Dzięki

wojtulace PW
10 czerwca 2018, 10:26
....będzie aktualizacja HOTY pod VCMI?

Kuririn PW
10 czerwca 2018, 11:14
Jak ktoś zrobi, to będzie, chociaż wiele rzeczy nie da się przepisać jeszcze na VCMI.
A tak na serio, kto pierwszy ten lepszy!

Dydzio PW
18 listopada 2018, 16:24
Temat dość mocno spadł więc mały update: w ostatnich miesiącach pracy poszły głównie w kierunku AI, jest jeszcze parę crashów/zwiech w AI, ale już w miarę da się grać. W dziennych buildach jest jeszcze crash przy kupowaniu stworzeń w forcie. W pewnym sensie obchodzi go ten build, obecnie zupdatowany o zmiany z dziennego builda do 15 listopada: https://builds.vcmi.download/branch/TownCrashDebugging/Windows/

AI się poprawiło pod pewnymi względami i dalej jest aktywnie rozwijane, polecam przetestować.

Ursus PW
26 grudnia 2018, 20:43
Hej, mam problem z VCMI, a mianowicie taki, że mogę grać jedynie w rozdzielczości 800x600, bo wywala grę przy próbie grania na wyższej przedziałce, a ponadto po zainstalowaniu modów nawet wtedy gra się crashuje. VCMI pobrałem z heroes3wog.net, a zainstalowałem je poprzez skopiowanie zawartości pliku do głównego folderu z grą, mody pobrałem również z tej strony, a ich instalacja przebiegła poprawnie.

Andruids PW
26 grudnia 2018, 21:23
Kolega Traktor:
VCMI pobrałem z heroes3wog.net

Bez sensu, czemu nie z oficjalnego repozytorium VCMI, najlepiej od razu dzienny build?

Zapodaj listę tych modów, bo prawdopodobnie masz jakiegoś woga, czy inny szajs, który nie obsługuje wyższej rozdzielczości.

Ursus PW
26 grudnia 2018, 21:55
@Andruids Mody, które ściągnąłem to:
-Cathedral Town v1.0
-Ruins Town v1.0b

Rzeczywiście cała ta sytuacja wynikła z mojego błędu, bo sam nie wiem jak poprawnie instalować VCMI. Rozumiem, że jeśli ściągnę sam build to w zupełności będzie to wystarczać do poprawnej instalacji? Jeśli nie to czy mógłbyś mi podać odpowiednie linki i wytłumaczyć jak się powinno to instalować? Byłbym bardzo wdzięczny.

avatar PW
26 grudnia 2018, 22:10
Nie. Potrzebujesz doinstalować vcmi essential files stąd. https://wiki.vcmi.eu/Mod_list#Utilities
Ten 'mod' pozwoli ci na grę w wyższych rozdzielczościach.

Kammer PW
26 grudnia 2018, 22:14
I pamiętaj - pod żadnym pozorem nie aktualizuj tych plików przez launcher!

Ursus PW
26 grudnia 2018, 22:22
@avatar Oki, czyli do gry potrzebuję to VCMI, które ściągnąłem wcześniej i podlinkowany przez ciebie mod? Teraz tylko kwestia, aby zainstalowane przeze mnie miasta działały poprawnie, bo jak wyżej wspomniałem mimo okejki w launcherze to uruchomienie gry było niemożliwe.

To tak ostatecznie- ściągnąć build czy VCMI 0.99+ mod na rozdzielczość?

Andruids PW
26 grudnia 2018, 22:30
Ursus:
Rozumiem, że jeśli ściągnę sam build to w zupełności będzie to wystarczać do poprawnej instalacji?
No, jeszcze potrzebujesz zainstalowanego Heroes 3, ale to pewnie już wiesz.

Kolega avatar chyba podał właściwe rozwiązanie. Przepraszam, myliłem się w sprawie modów, żaden nie ingeruje w rozdzielczość.

Ursus:
To tak ostatecznie- ściągnąć build czy VCMI 0.99+ mod na rozdzielczość?
Radziłbym i jedno, i drugie. Dzienne buildy można pobrać stąd i nadpisać zainstalowane już VCMI: https://builds.vcmi.download/branch/develop/Windows/

Oprócz poprawionych wielu błędów, najnowsze wersje dadzą Ci możliwość obsługiwania nowego formatu czarów, nowych machin wojennych, umiejętności i kilku innych funkcjonalności rozwijających grę.

Ursus PW
26 grudnia 2018, 23:27
Podczas uruchomienia gry wyskakuje komunikat zapory sieciowej o zablokowaniu serwera vcmi, a system uważa build podczas próby instalacji za plik niebezpieczny. Zignorować te komunikaty?
strona: 1 - 2 - 3 ... 114 - 115 - 116 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel