Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Info o liczbie oddziałów bohateta
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Furfur PW
21 lutego 2018, 19:17
Jeśli kliknę PPM na wrogiego bohatera to widzę ile orientacyjnie ma jednostek w poszczególnych oddziałach. Nie chcę tego widzieć. Jak to wyłączyć?

AmiDaDeer PW
21 lutego 2018, 19:25
Furfur:
Nie chcę tego widzieć.
Podstawowe pytanie: DLACZEGO?

Bo wyłączyć się chyba nie da. EDIT: Możliwe że po grzebaniu w plikach gry dałoby radę to zmienić, ale byłoby to dość czasochłonne.

Furfur PW
21 lutego 2018, 19:33
Gram z kolegą, 1 na 1. Nie chcę żeby on wiedział jak silną armię mam i na odwrót. W podstawowej wersji tego nie ma i tak sie przyzwyczaiłem grać.

witchking PW
21 lutego 2018, 19:54
W podstawowej wersji też była podana liczba orientacyjna liczba oddziałów, tam jednak zastosowano wersje opisową (dużo, mnóstwo, horda). Opis był przypisany do odpowiednich przedziałów liczbowych. U naszego sojusznika zostało to przetłumaczone:
http://h3.heroes.net.pl/jednostki/informacje-ogolne

voncur PW
21 lutego 2018, 22:05
Według mnie, zastąpienie Mnóstwo na 20-49 ma wiele sensu, bo już nie trzeba przeglądać zapisanej karteczki/googlować ile to jest.
Przypuszczam że można sobie to zmienić w plikach gry.
Tylko nie wiem po co to komu, no ale miłej zabawy xD

Ginden PW
21 lutego 2018, 22:40
To jest załatany bug z polskiej wersji z tego co pamiętam.

Furfur PW
22 lutego 2018, 21:35
Grałem w SoD i tam nie ma danych wrogiej armii w okienku po kliknięciu na nią PPM:
https://imgur.com/lXNVXi0

Ja chcę tak samo w HotA.

AmiDaDeer PW
22 lutego 2018, 21:50
To może jeszcze raz: to jest bug z polskiej wersji, a nie zamysł autorów gry, i bez babrania się w grze (prawdopodobnie w samym kodzie gry) nie zmienisz tego.

Jako dowód - screen z H3: Complete z GOG-a:


Kammer PW
22 lutego 2018, 22:04
Podmianka wydaje się być prosta - znajdź w plikach HotA oznaczenia liczebności i zastąp je spacjami. I po problemie. Tylko pamiętaj, by przeciwnik też korzystał z tego fiksa - inaczej będzie widział.

Hellburn PW
23 lutego 2018, 08:02
O ile dobrze pamiętam to błąd z polskiej wersji gry wywodzi się z tego, że osoby lokalizujące podmieniły złą czcionkę (zbyt dużą), dlatego tekst się nie wyświetla.

Furfur PW
24 lutego 2018, 13:48
A można tak samo zrobić z wielkością czcionki w spolszczeniu 1.5.1?

Hellburn PW
24 lutego 2018, 19:06
Podejrzewam, że tak. Bez problemu.

Furfur PW
26 lutego 2018, 15:30
Zrobiłem downgrade do wersji 1.4.2. Pokazywanie liczby oddziałów jest dla mnie nie do przyjęcia.

voncur PW
26 lutego 2018, 22:56
to nie graj, albo zmoduj czcionkę...
Co Ci da downgrade?
Bo to wcale sensu nie ma...
Kim cudem ruski HotA Crew ma powielać błąd występujący tylko w polskiej wersji gry?

avatar PW
26 lutego 2018, 23:26
Też uważam, że lepszym rozwiązaniem jest ogarnięcie jakiegoś prostego programu do edycji fontów i dostosowanie czcionki pod własne potrzeby.

Fandor PW
26 lutego 2018, 23:38
Ja nie rozumiem jak może urozmaicać rozgrywkę brak informacji o tym, jakim wojskiem dysponuje przeciwnik, przecież o to chodzi żeby "na oko" znać ruchy wroga i ocenić czy możemy je zaatakować czy nie i przedziały liczbowe są lepsze niż określenia których się nie zna, ale no zawsze się znajdzie ktoś komu wszystko przeszkadza. :p

Furfur PW
27 lutego 2018, 20:32
Własnie chodzi o ten efekt zaskoczenia, nieświadomość siły armii przeciwnika powoduje że rozgrywki są bardziej zacięte. Jeśli bym wszystko wiedział to po co takie czary jak np. Wizja ? Do przekonywania się o sile wroga mogę użyć też zwiadowców..o ile dojdą.
temat: [HotA] Info o liczbie oddziałów bohateta

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel