Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 111 - 112 - 113 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
8 lutego 2018, 11:03
Ostatnio sporo się u nas wydarzyło. Ogromne rozszerzenie funkcjonalności zaklęć i ich obsługa przez AI.

diabełek412 PW
8 lutego 2018, 13:45
Czyli w skrócie, można dodawać nowe zaklęcia, a AI będzie mogło używać lepiej zaklęcia?

Kammer PW
8 lutego 2018, 13:46
Fantastyczna robota. Najpierw edytor, teraz to... To jest właśnie to, co nazywam postępem.

Warmonger PW
8 lutego 2018, 14:31
Opis na Githubie może być mało atrakcyjny, natomiast dokładny opis możliwości systemu zaklęć znajdzie się na wiki.

Cytat:
Czyli w skrócie, można dodawać nowe zaklęcia, a AI będzie mogło używać lepiej zaklęcia?
Nowe zaklęcia można dodawać już od lat i AI potrafi ich używać. Teraz możliwości będą znacznie większe, a i AI będzie sprytniejsze.

diabełek412 PW
26 lutego 2018, 21:45
Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale niech będzie. Chciałem zainstalować VCMI na kompie instalacja poszła dobrze, nawet zainstalowałem dzienny build (sprzed 2 dni), ale od razu po włączeniu gra nie chciała się włączyć dodam, że jak włączałem w głównym folderze po sekundzie od pojawienia się loga Woga był crash! Powiem, że mam zainstalowane kolejno: Erę najnowszą ze spolszczeniem, Złotą edycję ściągniętą przez torrenty jakieś nie pamiętam gdzie instalowałem tą grę( i przysięgam działa i nie ma wirusów{ tak myślę}), Hotę najnowszą ze spolszczeniem HDmoda ze spolszczeniem i... w sumie tyle, reszta to Mop mało ważny i pliczek do złotej Edycji pozwalający mi zagrać w Soda bez żadnych udziwnień(z Jaskini Behemota). A i mam windows 7 x64 i nie, nie próbowałem otwierać tego z usprawnieniami administratora ( bo i tak nic by to nie dało). Pomożecie, nie to, że mi na tym dodatku zależy, ale chce go lepiej wypróbować. Po prostu. Pozdrawiam!

Warmonger PW
26 lutego 2018, 21:51
Erę, hotę i VCMI należy instalować osobno, tzn. w osobnych folderach.

diabełek412 PW
26 lutego 2018, 21:53
Ale mimo to Era i Hota mi działają.

Kammer PW
26 lutego 2018, 21:56
Czy Ty w jednym folderze masz pirata H3, ERA II, HotA, MoP-a i plus coś z JB i jeszcze VCMI dorzucasz? Aż dziw, że to nie wybuchło.

Kup sobie po prostu H3 na GoG-u, tak będzie najbezpieczniej, porób kopie H3 i na każdy osobny folder instaluj osobne rozszerzenie.

diabełek412 PW
26 lutego 2018, 22:05
NIE NIE źle mnie zrozumieliście. Przecież mi to wszystko działa I złota Edycja( czyli ten pliczek z JB) i HOTA mi działa (bez problemu) i Era mi działa( z nie wielkimi problemami, ale działa) I Mop mi działa i nic się nie zawirusowało. No ale jak chcecie spróbuje jutro zainstalować Vcmi na czystą złotą edycję (oczywiście ze złotej Edycji tej samej o której mówiłem 2 posty temu)i sprawdzimy czy zadziała, ok?

avatar PW
26 lutego 2018, 22:09
okej. Tylko po instalacji vcmi uruchom grę bez żadnych ściągniętych modów.

diabełek412 PW
27 lutego 2018, 16:36
Ściągnąłem Vcmi na czysty Sod i działa ale... jest po rusku, a na dodatek jak włączam jaką kol-wiek mapę pojawia mi się komunikat o tym, że ten plik jest zagrożony (zapora windows się włącza). Mam 2 hipotezy: 1. Albo plik jest uszkodzony 2. Albo coś u mnie jest nie tak. CZy mam reinstalować całe heroesy czy co?

Kammer PW
27 lutego 2018, 16:48
Launcher -> In the Wake of Gods -> zgaś WoG russian tranlation.

A zapora wywala błędy pewnie dlatego, że VCMI_client łączy się z programem VCMI_server, co jest w 100% pożądane i tak ma być.

diabełek412 PW
27 lutego 2018, 16:51
Wog Russian translation było wyłączone, a i tak było po rusku dodam, że Woga nie mogłem wyłączyć. A i instalowałem Vcmi z waszej komnaty, a daily update z oficjalnej strony Vcmi (chyba).

Kammer PW
27 lutego 2018, 16:59
Usuń wszystko i zainstaluj na samego SoD-a tylko daily builda.

diabełek412 PW
27 lutego 2018, 17:08
Dalej nic:(

Kammer PW
27 lutego 2018, 17:13
Daj screena folderu z VCMI.

diabełek412 PW
27 lutego 2018, 17:17
EEEEE A powiesz jak? Bo wiesz ja, nigdy tego nie robiłem.

Szaman PW
27 lutego 2018, 17:29
Usuń całkowicie H3 Złotą edycje i VCMI.

Całkowite usuniecie oprogramowywania nie działa na zasadzie naciśnięcia "Unistall". Trzeba trochę pogłówkować.

1.Usuwasz grę normalnie najpierw (przez naciśnięciem właśnie "unistall"). To samo tyczy się VCMI (o ile ma deinstalatora). Jak niema, usuwasz ręcznie, poprzez prawy przycisk myszki, usuń->Opróżnij kosz.

2.NIE USUNĄŁEŚ DO KOŃCA GRY! Teraz musisz wyczyścić rejestr. Masz na to dwa sposoby, ręcznie (co wymaga wiedzy i doświadczenia) i automatyczne (co jest łatwiejsze i bezpieczniejsze).

Instalujesz np:CCleaner za którego pomocą czyścisz rejestr.


3.Po wyczyszczeniu rejestru, uruchamiasz komputer ponownie.
4.Instalujesz H3 Złota edycja w osobnym folderze.
5.Po zainstalowaniu H3, instalujesz w nim VCMI.

Teraz wszystko powinno być OK.


diabełek412 PW
27 lutego 2018, 17:36
łącznie z mapami i modami?

avatar PW
27 lutego 2018, 17:45
Najpierw niech ci się uda odpalić vcmi na czystej instalce. Mapy i mody dograsz później.
strona: 1 - 2 - 3 ... 111 - 112 - 113 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel