Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 70 - 71 - 72 ... 86 - 87 - 88

Kuririn PW
7 stycznia 2018, 06:06
Tylko czy te kolory pasują do owego zamku?

A do grafików to, czy oby skrzydła są dobrze ułożone?

Lord Hawk PW
7 stycznia 2018, 06:12
Kuririn:
Tylko czy te kolory pasują do owego zamku?

Dlatego właśnie tyle propozycji żeby coś pokombinować, osobiście obstawiam za zielono-czerwonym ponieważ zielony pasuje do miasta, a czerwone są już włosy Ogrów, więc dlaczego nie pióra Coatla, resztę argumentów rozpisałem w poprzednim poście, ale na pewno cokolwiek wyjdzie lepiej miastu na dobre niż zlewanie się z Rockiem i Behemotem.

Warmonger PW
7 stycznia 2018, 08:27
Jeśli chodzi o kolorowe upierzenie, zdecydowanie proponuję pójść w stronę Heroes 6 oraz Ogra Szamana.



Kurek PW
7 stycznia 2018, 21:15
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwezal_herbowy

A może by tak używać bardziej przyjaznej dla języka nazwy? W angielskim może być "Couatl", bo tak się pierzaste węże nazywały w m&mVIII. Spolszczoną wersją nazwy "Quetzalcoatl" może być przecież "Kwezal". Jest to ptak, który stanowi najbardziej prawdopodobne źródło wyobrażeń mezoamerykańskiego bóstwa.

Tak, wiem że nie lubicie dyskusji na temat nazw, ale "Quetzalcoatl" to hardcore jeżeli chodzi o wymawianie i zapamiętanie.

Proponuję: Pierzasty Wąż -> Kwezal/Quetzal
Angielska wersja: Feathered Serpent -> Couatl/Quetzal

Dodatkowo warte wspomnienia:
"Quetzalcoatl" wymawia się po polsku "Kecalkoatl"


Andruids PW
7 stycznia 2018, 22:17
Couatl to oficjalna nazwa stwora.

http://sfery.wikia.com/wiki/Couatl

Topork PW
7 stycznia 2018, 23:33
Polska czy angielska?

Saki PW
8 stycznia 2018, 00:06
Polska, pojawiła się w oficjalnym tłumaczeniu Księgi Potworów. Poza tym, nawet pomijając już to, że samo "Quetzalcoatl" mogło się pojawiać dużo powszechniej, niż mogłoby Wam się wydawać (ja w zasadzie od wczesnego gnojka wiedziałem, że jest coś takiego), to myślę, że samo "Couatl" nikomu nie powinno nastręczyć problemów.

witchking PW
9 stycznia 2018, 20:43
Zdarzyło się kilka zmian w kolorystyce:

Fandor PW
9 stycznia 2018, 21:28
Zmiana ciekawa, acz mam co do niej pewne wątpliwości.
Niby jest lepiej niby gorzej, ciągle coś nie pasuje. Już się zrobił inny i bardziej wyrazisty, ale według mnie kolory się ze sobą gryzą, ta zieleń nie pasuje do koloru cielska węża.
Ulepszenie dużo lepiej, najwyżej jeszcze jakiś kolorek nad czerwienią na skrzydłach można dodać.

Nicolai PW
9 stycznia 2018, 21:37
Teraz wygląda to bardzo elegancko, ale mam jedno pytanie... jak ulepszona wersja wygląda w rozdzielczości bitewnej czy mapowej? Zastanawia mnie jak pióropusz zareaguje na przeskalowanie.

Kammer PW
9 stycznia 2018, 21:38
A to już nie jest rozdziałka bitewna?

Pikseloza na bank będzie na mapie przygody.

Nephretes PW
9 stycznia 2018, 22:18
To już rozdziałka bitewna i nie martwiłbym się rzeczoną pikselozą na mapie. Na szybko wyrenderowałem i źle się nie prezentuje, a to w zasadzie suchy render bez poprawek



I takoż nie najnowszy model

Mistrz PW
9 stycznia 2018, 22:42
Podoba mi się. Kolor zielony dobrze współgra z zielenią Orków. Obecnie moja ulubiona alternatywa.

Andruids PW
10 stycznia 2018, 03:04
Nowy wąż wygląda ekstra. Tylko podstawce lepiej było z żółtymi oczami. A oprócz tego wszystko gra. Im dłużej na niego patrzę, tym bardziej mi się podoba.

Wpadł mi jeszcze taki pomysł. Couatl mógłby być smokiem, czyli dostawać bonusy ze smoczych artefaktów i zamieniać się w Kościanego Smoka w szkieletorni. 6-poziomowy smok, do tego w Twierdzy, to byłaby pewna nowość i zaskoczenie, ale wydaje mi się, że w pozytywnym znaczeniu. A w wyglądzie nie ustępuje niczemu Hydrze, ani Wężowi Morskiemu z hoty.

Warmonger PW
10 stycznia 2018, 08:49
Ulepszenie jest doskonałe. Jednak zgadzam się, że kolor zielony użyty w podstawie nie pasuje do palety.

Aayren PW
10 stycznia 2018, 22:52
Z dwojga złego, teraz jest o wiele lepiej. Pióra wyglądają jak pióra. Tylko zgodnie z przedmówcami - zieleń skrzydeł podstawy nie wygląda dobrze.

Topork PW
10 stycznia 2018, 22:54
Może coś takiego jak na miniaturce od Nepha?Biel i czerwień

Fandor PW
11 stycznia 2018, 06:49
Proponuję by tą Nephowską biel zrobić na całych skrzydłach, ale spróbować ją ubrudzić, w taki sposób jak pazury Behemotha, na ten sam kolor, lub bardziej taki jaki ma sam Coatl. Widać tam takie przejście z brązu do koloru pazurów, które też nie są całkiem białe.

witchking PW
16 stycznia 2018, 22:24
Pamiętacie banshee:


Na grocie zasłużyła nawet na ciekawostkę

Postanowiliśmy przywrócić ją do nieżycia:

Nicolai PW
16 stycznia 2018, 22:31
Nie wierzyłem, że kiedyś powiem to o remake'u latającej czachy, ale... wygląda to świetnie ;) Dobra robota panowie :D Jednostka jak się domyślam neutralna?
strona: 1 - 2 - 3 ... 70 - 71 - 72 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel