Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 110 - 111 - 112 ... 116 - 117 - 118

Kammer PW
28 grudnia 2017, 12:46
Nie testowałem, ale generalnie zdaje się być zasada, że to, co działa na Złotej Edycji, zadziała też na Complete, więc myślę, że spokojnie zadziała.

Maraon96 PW
29 grudnia 2017, 20:32
dzień dobry, Szczęść Boże
1. post
ściągnąłem WOGa, do tego patch i script updater, zainstalowane na 99.9% poprawnie, do tego HDmod, to samo. (hota jeszcze poczeka, bo nie zadziałają razem przecież)
wchodzę w wog przez hdmoda, chcę sobie zrobić losową mapkę i pojawia sie ejjoj.
https://drive.google.com/open?id=1aSCc22lJ1OZUBvsWUTHpl4g7oXs30GE-
pytania klasycznie: co się stało? dlaczego? jak to naprawić, żebym mógł robić losowe mapki z woga z hd modem (zakładam, że się da)
pozdrawiam :)

Edit: czuję się niesamowicie upokorzony, że to było takie proste, tym bardziej dziękuję @avatar za pomoc :)

avatar PW
29 grudnia 2017, 20:39
Musisz w folderze gdzie masz zainstalowane H3 ręcznie stworzyć katalog o nazwie random_maps

diabełek412 PW
31 grudnia 2017, 13:42
Ja też mam problem, ale z Erą. No więc tak mam Ere ze złotą edycją ( i z wogiem) mam Hotę (najnowszą wersję) HDmoda ( też najnowsza wersja) i Heroes 33 z jaskinii Behemota. I jak próbuje włączyć Erę albo Woga wyskakuje mi błąd HDmoda. Pierwotnie myślałem że to właśnie przez niego, ale jak próbowałem włączyć to bez HDmoda (to znaczy bez wersji HD gier) to klikałem w ikonkę i nic.
Pomożecie mi? Bardzo mi na tym zależy, a niechce mi się instalować tej gry jeszcze raz.
Chciałbym dostać jak najlepszą pomocą. Pozdrawiam.

AmiDaDeer PW
31 grudnia 2017, 13:52
Instalowałeś oddzielnie WoG-a i Erę? I wszystko masz zainstalowane w jednym folderze?

diabełek:
Bardzo mi na tym zależy, a niechce mi się instalować tej gry jeszcze raz.
-_-

Szaman PW
31 grudnia 2017, 15:13
Czytanie ze zrozumieniem level galaktyka...

ERA TO JEST WOG!!! NIGDY, ALE TO NIGDY NIE INSTALUJESZ ERA NA WOGA CZY WOGA NA ERE!
Instalując ERE MASZ WOGA! Możesz do tego dodać sobie HD-Moda jak chcesz.

Niestety ale czeka cię reinstalacja gry, bo kompletnie ją sobie rozwaliłeś. Usuń grę. Zainstaluj czystą wersje H3 Złota edycja. Ściągnij ERE z skarbca (jest zaktualizowana do najnowszej wersji, czyli 2.6.6) i Ewentualnie po instalacji dodaj sobie HD-Moda, jak lubisz nim grać.

I TEZ NIGDY NIE INSTALUJ ERE Z HOTĄ! Co prawda jest patch który godzi te dwa mody, ale nie jestem pewien czy jest kompatybilny z najnowszą ERĄ.

HOTE ZAINSTALUJ NA CZYSTEJ WERSJI HEROES 3 ZŁOTA EDYCJA. PO INSTALACJI H3 ZŁOTA EDYCJA ZRÓB KOPIE CZYSTEJ WERSJI GRY I NAZWIJ SOBIE TĄ KOPIE H3 HOTA I TAM ZAINSTALUJ HOTE. NIE TAM GDZIE MASZ ERE!


I tyle... 90% tych problemów nie było by gdyby ludzie czytali instrukcje instalacji do końca...

diabełek412 PW
31 grudnia 2017, 16:12
Wiem tylko że:
a) Znalazłem jedynie Złotą edycję z ZAINSTALOWANYM Wogiem i nie wiem jak go usunąć
b) Ja nie wiedziałem że Hota z zainstalowaną NAJNOWSZĄ wersją Ery jest nie kompatybilna bo skoro wcześniej działało to myślałem że też zadziała
Tyle w temacie.

PS: Nie denerwuj się szaman, bo wiesz złość piękności szkodzi ;).

AmiDaDeer PW
31 grudnia 2017, 16:18
diabełek:
Znalazłem jedynie Złotą edycję z ZAINSTALOWANYM Wogiem i nie wiem jak go usunąć
Odinstalowujesz Złotą Edycję, następnie usuwasz pozostały folder, gdzie Złota Edycja była zainstalowana, czyścisz rejestr (z tego co zauważyłem to nie zawsze jest konieczne, ale lepiej to zrobić na wszelki wypadek), po czym instalujesz jeszcze raz Złotą Edycję bez WoG-a.

Kammer PW
31 grudnia 2017, 16:33
A najlepiej zrób sobie awaryjną kopię H3 i z niej potem rób wersje do instalacji wszelkich modów, obejdzie się bez ciągłych reinstali.

Alistair PW
31 grudnia 2017, 18:06
I kup sobie Złotą Edycję, a nie ściągaj pirata z Wogiem, bo tak rozumiem Twój punkt a. Jeśli się mylę, to przepraszam.

diabełek412 PW
31 grudnia 2017, 18:20
Problem załatwiony na razie. Zainstalowałem złotą edycję BEZ Woga. Mam nadzieje że będzie działać.

Bahamut PW
2 marca 2018, 22:10
Mam problem przy instalacji woga Gdy odpalam instalkę, to wyskakuje mi komunikat "To install the package you need a newest version of Unrar.dll. This version you may found at our download page http//strategy planet.com/homm/wog/download.shtml. Please download it to the same folder as Install.exe is located". Mógłby mi wyjaśnić o co chodzi?

avatar PW
2 marca 2018, 22:27
WoG był 100 lat temu i nikt już nie pamięta błędów jakie stwarzał. Zainstaluj proszę następcę WoGa czy ERĘ.

maciekalfa PW
7 marca 2018, 16:28
Cześć, mam problem z instalacją WoG-a.
Korzystam tymczasowo z komputera na którym jest windows 10, gdy chce zainstalować WW mod musze zmienić język i region na tym systemie, robię tak jak jest pokazane na różnorakich stronach internetowych i... instalka dalej pokazuje że muszę wszystko pozmieniać i teraz nie wiem czy problem leży po stronie mojego nieogarniania windowsa 10 czy samego systemu.

Kammer PW
7 marca 2018, 16:40
Problem leży głównie w samym WoG-u, który jest przestarzały. Lepiej zainstaluja ERA II - to jest po prostu WoG na sterydach. Lepszy, prostszy w obsłudze, stabilniejszy, nadal rozwijany.

diabełek412 PW
29 marca 2018, 21:57
Eh, znowu mam problem z Erą. Chyba mam wyjątkowego pecha. Za każdym razem gdy włączam grę pojawia mi się to.



Czy ktoś wie jak to naprawić?

Dodam że chyba z 10 razy go odinstalowywałem i instalowałem na nowo i nic, a i uruchomiłem z usprawnieniami administratora, ale w ciąż nic z tego. Wersja Ery najnowsza 2.7.4. Wersja Hd moda ( bo to jeszcze mam) najnowsza beta, 46. Muszę usunąć z rejestru Erę i zainstalować ją jeszcze raz, czy jest inne wyjście z tej sytuacji?

avatar PW
29 marca 2018, 22:14
Po pierwsze widzę, że w tym samym folderze masz Erę i HotĘ. Podobno można mieć razem, ale... nigdy nic nie wiadomo.

diabełek412 PW
30 marca 2018, 13:18
Wcześniej Era w tym samym folderze co Hota działało, ale teraz jakoś przestało działać. Może to przez Hd moda.

avatar PW
30 marca 2018, 15:04
Raczej na pewno przez HD-moda, dlatego lepiej mieć ERĘ i HotA w dwóch osobnych folderach.

diabełek412 PW
30 marca 2018, 16:33
Czyli usunąć Hotę i zainstalować ją w innym miejscu?
strona: 1 - 2 - 3 ... 110 - 111 - 112 ... 116 - 117 - 118
temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel