Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Star Wars - Gwiezdne wojny
komnata: Podziemna Tawerna
Jak oceniasz zwiastun Mandolariana?
Zapowiada się ciekawie (9)
 
 45%
Nie porywa, ale obejrzę (2)
 
 10%
Nudy (1)
 
 5%
Okropny (0)
 
 0%
Wolałbym coś o Jedi/Sithach (0)
 
 0%
Ciekawsze niż sequele (1)
 
 5%
Mam to gdzieś - Star Wars jest matwe (7)
 
 35%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 24 - 25 - 26

Alistair PW
18 grudnia 2017, 20:41
Nie zdradzając szczegółów, napiszę jedno - jest jedna scena, która wszystko stawia do góry nogami, wręcz rozwala system. Oczywiście dopiero w ostatniej części trylogii okaże się czy to się utrzyma. W ostatecznym rozrachunku film mi się podobał i na pewno czekam na ciąg dalszy.

avatar PW
19 grudnia 2017, 09:15
Nicolai:
Dla samego pokazania środkowego palca fanowskim "teoriom" było warto :D
Oj tak, całkiem sympatycznie czyta się internet i butthurty z tego powodu :)

Darth Ponda PW
19 grudnia 2017, 19:21
Film fajny. Gdyby ukazał się za dwa lata napisałbym, że jako epizod też fajny. Ale… that’s complicated, podeślę link jak już wszystko skrobnę.

anonim1233 PW
19 grudnia 2017, 20:56
Dzisiaj miałem okazję obejrzeć najnowszą odsłonę gwiezdnych wojen i generalnie film podobał mi się. Brakuje mi opisu kim jest (a raczej był) Snoke. Nadal nie wiem kim on jest.

avatar PW
19 grudnia 2017, 21:41
Chcę tylko przypomnieć, że w oryginalnej trylogii 4-6 też nie było właściwie nic wiadomo o Imperatorze.

Nicolai PW
19 grudnia 2017, 22:01
Baca przesłał mi fajny tekst, w którym RJ tłumaczy swoje decyzje i ma to jak najbardziej sens. Co do Imperatora to z tego co pamiętam to w adaptacji książkowej Nowej Nadziei przebąknęli, że jest on marionetkowym władcą, ale to się zdezaktualizowało już w sequelu, więc jedyne co wiedzieliśmy było wprowadzaniem w błąd ;)

anonim1233 PW
19 grudnia 2017, 22:10
Nie czytałem książkowej adaptacji Nowej Nadziei, ale kiedyś znalazłem kompendium z początków lat 90. Było tam napisane, że Palpatine był prezydentem Republiki zanim przekształcił ją w Imperium.

Alistair PW
19 grudnia 2017, 22:16
Jak się poszuka to się znajdzie więcej info o Imperatorze, co nie znaczy, że dowie się tego z filmów.

Nicolai PW
19 grudnia 2017, 22:51
Swego czasu puścili serię komiksów The Star Wars bazującą na wstępnym szkicu scenariusza i tam Cos Dashit aka Imperator wyglądał tak:


Alamar PW
19 grudnia 2017, 22:54
avatar:
Chcę tylko przypomnieć, że w oryginalnej trylogii 4-6 też nie było właściwie nic wiadomo o Imperatorze.

Ależ było, choć zawarto je jedynie w prologu książki Gwiezdne wojny, a nie w samym filmie:

Dzienniki Whillów:
...Za namową i przy pomocy niespokojnych i żądnych władzy członków rządu, a także potężnych konsorcjów handlowych, ambitny senator Palpatine zdołał skłonić Senat, by mianował go Prezydentem. (president znaczy także przewodniczący - Alamar). Obiecywał zaspokoić żądania niezadowolonych i odbudować dawną chwałę Republiki. Jednak gdy tylko objął rządy i poczuł się bezpieczny, ogłosił się Imperatorem i odizolował od skarg poddanych. W niedługim czasie stał się marionetką w rękach swoich doradców i pochlebców, którym powierzył najwyższe stanowiska. Wołania o sprawiedliwość nie docierały do jego uszu.

Gubernatorzy i urzędnicy Imperium zdradą i podstępem zniszczyli Rycerzy Jedi, obrońców sprawiedliwości w galaktyce. Strach zawładnął zgnębionymi ludami zamieszkującymi rozproszone gwiezdne systemy. Dla zaspokojenia osobistych ambicji często wykorzystywano siły zbrojne Imperium, zawsze w imieniu coraz bardziej odizolowanego Imperatora...

Poza zmianą roli Imperatora, reszta pokrywa się mniej więcej z prequelami (z pewnego punktu widzenia).

avatar PW
20 grudnia 2017, 06:13
Heh, chodziło mi o informacje zawarte w samym filmie. Lucas też nic o Imperatorze nie powiedział. A o Snoke'u czegoś więcej dowiemy się w nadchodzących latach z masy książek i komiksów.

Alamar PW
20 grudnia 2017, 06:35
Akurat adaptacja książkowa wyszła przed filmem i powyższe informacje pochodzą właśnie od Lucasa. Także historia Imperatora była nakreślona przed jego pojawieniem się na dużym ekranie. O Snoke'u nic nie wiemy... i w sumie mi to nie przeszkadza.
To że usłyszymy kiedyś o jego przeszłości, to jest więcej niż pewne, ale w przeciwieństwie do Palpatine'a, nie wiemy skąd się wziął ani jak doszedł do władzy.

Alistair PW
20 grudnia 2017, 17:04
To co zawarte w cytacie z Dzienników Whillów, to nie kłóci się z filmami? W filmach Imperator w żaden sposób nie wyglądał na marionetkę, a raczej wręcz przeciwnie.

Darth Ponda PW
20 grudnia 2017, 18:03
Nie, ale otaczał się ludźmi lojalnymi i niekompetentnymi, których jeszcze ze sobą skłócał. Większośćz nich nie dawało mu rad dobrych, ale takich, za które zyskają jego przychylność. To jeden z powodów upadku Imperium.

Alamar PW
20 grudnia 2017, 18:21
@Alistair
Alamar:
Poza zmianą roli Imperatora
Tak, ten fragment się kłóci, ponieważ od Imperium Kontratakuje zmieniono rolę Imperatora z marionetki na władcę marionetek.
W Nowej Nadziei Imperator był marionetką (dlatego Tarkin ma taką władzę). Jednak pisząc scenariusz Imperium Kontratakuje Lucas zmienił Palpatine'a na "zło ostateczne".
Zauważ jednak, że fragment o skorumpowanych senatorach, korporacjach i wyborze Palpatine'a na przewodniczącego Senatu jest opisany tak, jak to się wydarzyło w prequelach... z punktu widzenia przeciętnego obywatela Imperium, a nie z punktu widzenia kogoś, kto wie o Sithach. ;)

Darth Ponda:
ale otaczał się ludźmi lojalnymi i niekompetentnymi
Niekompetentni ludzie pokroju admirała Ozzela w Imperium długo miejsca nie zagrzali. ;)
Imperator otaczał się osobnikami z ambicjami, jak Tarkin czy Krennic, ale nie był takim głupcem, by awansować imbecyli. Bezwzględni, ambitni, bez zahamowań - to dwór imperialny, ale by tam przeżyć, rozum trzeba było mieć. We flocie też.

Darth Ponda PW
20 grudnia 2017, 18:28
Masz rację, ale to, że ktoś został szefem IBB nie oznaczało od razu, że jest najodpowiedniejszą osobą na tym stanowisku. Oznacza, że najskuteczniej się o nie starał oraz był co najmniej stosunkowo kompetentny. Dotyczyło to zwłaszcza osób nie będących ściśle w wojsku, na przykład moffów.

Alamar PW
5 lutego 2018, 06:33


EDIT:
I dłuższa wersja (chyba):

Alamar PW
12 lutego 2018, 22:26


Sam filmik śmieszny, ale mam wrażenie, że wg twórców wszystko byłoby dobrze, gdyby film był fan servicem (choć akurat Ackbar oraz Finn&Rose na plus).
No i gdzie zgubili Golluma... i Phasmę?

Eggyslav PW
13 lutego 2018, 10:26
Al:
No i gdzie zgubili Golluma... i Phasmę?

Przynajmniej pojawił się Ben Swolo... XD

Alamar PW
13 lutego 2018, 11:10
Podstępny ten Gollum.
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 24 - 25 - 26
temat: Star Wars - Gwiezdne wojny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel