Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: DC - komiksy, filmy, seriale i inne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13 - 14

Fandor PW
3 grudnia 2017, 07:37
Mogłem się domyślać, że Speed Force jest na swój sposób ponadczasowa skoro daje możliwości manipulacji czasem. Jeżeli Speed Force powiedzmy pojmowana na podstawie wszystkich obecnych adaptacji zrodziła się wraz z Barrym, to z jakiej mocy korzystali Savothianie, Savitar, Jay?

Nicolai PW
3 grudnia 2017, 13:17
Fandor:
Jeżeli Speed Force powiedzmy pojmowana na podstawie wszystkich obecnych adaptacji zrodziła się wraz z Barrym, to z jakiej mocy korzystali Savothianie, Savitar, Jay?
Tak jak mówiłem, zrodziła się RETROAKTYWNIE w momencie wypadku Barrego. Czyli jak Speed Force powstało to nadpisało historię jakoby zawsze ta moc istniała i istnieć będzie.

Edit: Al odkurzył tę stronę, to tak w sprawie prędkości ;)


Alamar PW
25 lutego 2018, 08:26



Alamar PW
13 kwietnia 2018, 09:15
"Legendy jutra" w tym sezonie całkowicie odleciały (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i zakończyły się z "wielkim" przytupem:



...i jak dotąd, to najlepszy serial DC w tym roku. Flash po dobrym początku strasznie obniżył loty (choć zdarzają się i dobre odcinki), a Arrow znów lezy i kwiczy. Supergirl o dziwo trzyma się dobrze.

Nicolai PW
13 kwietnia 2018, 09:35
Nie wiem kto wpadł na to, by final fight popełnił Beebo, ale powinien dostać pieprzony awans. I podwyżkę ;) Zrozumieli, że nie są poważną materią, przestali się silić na bycie edgy i wyszło im to na dobrze ;) Co do Flasha to widać, że nie mają pomysłu żeby zrobić z DaVoe cały sezon, więc rozciągnęli jak się da. BTW wyszła nowa animka DC:


Alistair PW
13 kwietnia 2018, 17:15
O, dzięki za info. Nowa animka się przyda. Nadal czekam na Supergirl, bo dwumiesięczna przerwa to jednak długo. Ale za trzy dni powraca.

Nicolai PW
13 kwietnia 2018, 22:17

Fandor PW
14 kwietnia 2018, 09:45
Dalej nie wierzę, że chcą zrobić takie gówno z młodych tytanów. :/

Alamar PW
14 kwietnia 2018, 09:53
Ktoś ma krótką pamięć:



@Nicolai
Original? Co jak co, ale po Tobie sądziłem, że o komiksach będziesz pamiętać. :P

Warmonger PW
14 kwietnia 2018, 11:30
Co to za menele? Poważnie, wyglądają raczej na bezdomnych, niż superbohaterów.

Rozumiem, że postaci z kreskówek nie można żywcem przenieść do realnego świata, ale trzeba zachować jakieś pozory. W wielu filmach to się udało.

Nicolai PW
14 kwietnia 2018, 13:19
Alamar:
Original? Co jak co, ale po Tobie sądziłem, że o komiksach będziesz pamiętać. :P
Nie ja jestem autorem tego mema, sorry ;)

Alamar PW
2 maja 2018, 19:14
Może mi ktoś to wytłumaczyć?


Bacus PW
2 maja 2018, 19:17
Nareszcie film od DCU, który może być dobry. Szanuje!

Hayven PW
2 maja 2018, 20:37
Ojoj. Ojoooj.

diabełek412 PW
2 maja 2018, 21:04
Zgadzam się z przedmówcą. Bardzo kiepski pomysł na film. Już i tak w telewizji ta kreskówka jest bardzo kiepska (w dodatku jest ciągle nazywana jedną z najgorszych seriali dla dzieci w historii telewizji), więc po co ma powstać film o czymś co czym wszyscy nienawidzą. Przecież i tak nikt na to nie pójdzie do kina. A poza tym ja myślałem, że twórry tej "żenady" do spółki z firmą która stworzyła film "Lego Przygoda" tworzą już inny serial (o którym nic nie powiem, bo wszyscy by zemdleli od tej słodyczy, ale powiem tylko tyle, że dziwniejszej bajki w życiu nie widziałem, powaga).

Nicolai PW
2 maja 2018, 21:34
Alamr:
Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Z przerażeniem stwierdzam, że nie była to najgłupsza animacja DC, którą dzisiaj widziałem. Do poziomu Batman Ninja mimo wszystko trochę im brakuje. Co powiesz na Grodda budującego maszynę czasu, która przenosi połowę załogi z Gotham do Japonii okresu Muromachi? Nie brzmi jeszcze tak abstrakcyjnie? No to dołóżmy do tego, że złoczyńcy z serii o Batmanie wprowadzili wczesniejszą industrializację i rządzili prowincjami jako siogunowie? Mało? No to dołóżmy do tego to, że ich zamki to pieprzone transformery? Ale czekaj to nie koniec. Batman został przepowiedziany przez jakąś starą przepowiednię i prowadzi Ninja z Klanu Nietoperza do walki o przywrócenie ładu w Japonii? No i dodajmy, że to wszystko było od początku planem Grodda, który łączy Transformery w Megazorda, a żeby mu się przeciwstawiać stworzono olbrzymiego Batmana ze stada małp sterowanych fletem i roju półmagicznych nietoperzy? I to wszystko było spisane przez scenarzystów na poważnie.



Hell to Play też mnie zażenował. Niemniej nie wiem co jest do diabła nie tak w dziale filmowym DC, ale tak jak ekipa aktorska jest zdecydowanie zbyt zachowawcza, tak ta animowana... cóż, ich biuro wyobrażam sobie jako pełne małp bujających się na żyrandolach.

diabełek412 PW
2 maja 2018, 21:52
@Nicolai Zaskoczyłeś mnie nie ma co. Gratuluje, ale nie przebijessz bajki o której mówiłem wcześniej (twórców 'młodych tytanów akcja' i "lego przygoda" przypominam):). Jeśli chcecie żebym wam o niej opowiedział wystarczy powiedzieć.

Bacus PW
2 maja 2018, 22:24
"Teen Titans Go" wpisują się do konwencji obecnych kreskówek. Pełno durnych gagów, parodii, nawiązań i abstrakcji i tak się robi obecne kreskówki, za moich czasów lepiej nie było, ale te beznadziejne serie albo zapadły w pamięć jako kulkowe gnioty, albo zostały zapomniane, a tutaj? Większość porównuje te serie, która jest ot - durną komedią do poprzedniczki, która trzymała przyzwoity poziom z bardzo mocnymi arcami, ale też słabymi jak bezalkoholowe piwo epizodami.
Czy TTG jest złe? Jeśli bierzemy to jako historie superbohaterską to tak, ale jeśli bierzemy to za to co jest, czyli parodia to... przyznam szczerze, że bywa to momentami rewelacyjnie zrealizowane.

@Nicolai - Przez Ciebie teraz muszę to obejrzeć, bo brzmi zbyt genialnie, aby to odpuścić.

Nicolai PW
3 maja 2018, 00:46
Bacus:
"Teen Titans Go" wpisują się do konwencji obecnych kreskówek.

W sumie już kiedyś rozmawialiśmy we dwójkę na ten temat. Ogólnie to kownencja jest tak silna, że ujednolica wręcz kreskę. Ja wiem, że zestawienia tego typu są stronnicze, ale przyznasz, że coś jest na rzeczy:



Bacus:
@Nicolai - Przez Ciebie teraz muszę to obejrzeć, bo brzmi zbyt genialnie, aby to odpuścić.

Wiesz, jakby utrzymali to w konwencji intencjonalnego absurdu to może i wyszedłby dobry pastisz jak King Kong vs Godzilla, ale problem w tym, że oni to próbują sprzedać nam na serio przez co wychodzi coś a'la Transformery. Miałki akcyjniak, który nawet nie patrzy na to czego używa jako pretekstu do akcji.

W podobnym tonie odbieram Hell to Play, w którym maguffinem był... bilet w jedną stronę do nieba (sic!). Wyprzedzając pytania: Tak, to bilet do nieba. W jedną stronę. W dosłownym tego słowa znaczeniu. Jak to do cholery działa? Ano jak zemrzesz z nim w ręku to niezależnie od tego jakim nie byłbyś niegodziwcem, mógłbyś nawet być autorem pizzy z ananasem, to i tak ominąłbyś piekło i trafił bezpośrednio do nieba. Zrobiłem mimowolnego facepalma jak to zobaczyłem. Jak dla mnie jedyną dobrą rzeczą był Reverse Flash. Niemniej film zostanie zapamiętany z zupełnie innej strony. Był to bowiem pierwszy obraz DC z golizną. Wprawdzie to nie było nic wartego uwagi, ale i tak rozeszło się echem. Aczkolwiek zwrócę uwagę na to, że animowany DC przeżywa jakąś dziwną wulgaryzację. Najpierw Harley wskakująca do łózka Deathstroke'a, potem Batman zaliczający Barbarę, a teraz kawał cyca? Aż się boję co będzie dalej.

PS. Filmy o Suicide Squad mają zabawną zależność. Z racji na potrzebę zaspokojenia bardziej brutalnej natury drużyny trzeba odstrzelić kilku gagatków, a że fabuła nie może na tym ucierpieć to jak pojawi się na ekranie ktoś z trzeciej ligi albo, co gorsza, zareagujesz na jego widok "nie znam go, pierwsze widzę typa" to wiedz, że nie dożyje napisów końcowych.

diabełek412 PW
3 maja 2018, 11:53
Nareszcie temat o którym chce rozmawiać. Dzięki Alamar.

Oj wy chyba nie jesteście z moich czasów panowie. Warner Bros, Dc, Marvel i wiele innych firm tworzy beznadziejne seriale ( choć nie zawsze, bo niektóre są dobre) Jak np. Warner Bros (firma która współpracuje z DC) 2 lata temu stworzyli serial o nazwie Główka pracuje" a to dlaczego ta bajka jest zła to nie trzeba tłumaczyć, wystarczy spojrzeć na głównych bohaterów ( których jest 6). I te bajkę (jak i kilka innych, o których na razie nie powiem) właśnie można nazwać złą bajką. Chcę jeszcze dodać, że Warner Bros nie tworzy złych bajek, tylko ludzie z tej firmy mają szalone pomysły.

PS: Wiem, że po tym poście będę na celowniku "banowacza" za zaśmiecanie tematu i za denerwowanie was, ale ludzie, tak bardzo chce z kimś na ten (i pare innych tematów) pogadać, bo nie mam z kim.
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13 - 14
temat: DC - komiksy, filmy, seriale i inne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel