Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Jak dodać Modyfikację do HOMM 3?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

avatar PW
22 listopada 2017, 18:41
A więc jednak zaczynasz od trudniejszych rzeczy ;] Niech ci będzie. Najlepiej będzie ci ściągnąć mod hota by zobaczyć jak tam to zrobili.
W hocie zmiany są w pliku town.json.
W module

"town" : {
"buildings" : {


Trzeba dodać ulepszony budynek, w którym będzie się mogło kupić ulepszonego gryfa.
W hocie wygląda to w skrócie tak
"special2" : {
"cost" : {
...
},
"description" : "The Gunpowder....",
"id" : 46,
"name" : "Gunpowder Warehouse",
"upgrades" : "dwellingUpLvl3"


Bardzo ważne jest "id" : - w przypadku ulepszenia 3 poziomu jest to 46 i żadne inne, komenda upgrades mówi, że to ulepszenie ulepszonego budynku lvl3

W sekcji structres definujesz wszystkie grafiki związane z tym budynkiem
w hocie jest to
"structures" : {
"special2" : {
"animation" : "hota/buildings/special2",
"area" : "hota/town/area/special2",
"border" : "hota/town/border/special2",
"x" : 588,
"y" : 64,
"z" : 2
},


gdzie x,y,z - określa położenie grafiki budynku na ekranie miasta

i na koniec zostaje sekcja creatures

"creatures" : [
[ "nymph", "oceanid" ],
[ "crewmate", "seaman" ],
[ "pirate", "corsair", "seadog" ],
[ "stormbird", "ayssid" ],
[ "seaWitch", "sorceress" ],
[ "nix", "nixWarrior" ],
[ "seaserpent", "haspid" ]
],

Jak widzisz w każdej linijce jest definiowany co na danym levelu jest, dlatego w trzeciej linijce masz trzy jednostki

Ważna jest jeszcze sekcja

"hallSlots" : [
[
....
[
[ "dwellingLvl1", "dwellingUpLvl1" ],
[ "dwellingLvl2", "dwellingUpLvl2" ],
[ "dwellingLvl3", "dwellingUpLvl3", "special2" ],
[ "dwellingLvl4", "dwellingUpLvl4" ]
],

czyli zakodowanie kolejności i miejsca pojawiania się prostokątów z miniaturkami na hallu.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko, bo trzeba zakodować w jsonach samą jednostkę - no ale sam prosiłeś o trudniejsze rzeczy ;]

avatar PW
22 listopada 2017, 18:49
Gryfa możesz ulepszyć do innej jednostki bez bawienia się w budynek miasta. W tym celu tworzysz plik json a w nim wpisujesz coś takiego

"core:royalGriffin" :
{
"upgrades": ["twojaJednostka"]
},

Co to oznacza? Parametr core stosujemy zawsze jak modyfikuje cokolwiek co jest w oryginalnych herosach. W oryginalnych herosach Królewski Gryf nie ma ulepszenia więc tu go 'corujemy' i dopisujemy, że ulepsza się przez komendę upgrades do takiej jednostki, jaką mu wpiszesz.
A następnie piszesz jsona dla swojej jednostki, nazywając ją tak jak po nawiasach kwadratowych [].

Szaman PW
22 listopada 2017, 21:48
A ludzie na narzekają na skrypty ERM:P a język VCMI to dopiero czarna magia...

Kajpero PW
22 listopada 2017, 21:54
Chciałem żeby bezpośrednio z gryfa królewskiego była opcja zrobienia mojego (bez budynku). Już się przestraszyłem że bardzo ciężkie to będzie :P

avatar PW
22 listopada 2017, 22:04
Tu masz przykładowy mod tylko, że na Gorgonie ;] W ten sposób ulepszenia można dokonać tylko w Forcie na Wzgórzu, no bo budynku nie ma.

Drwal PW
23 listopada 2017, 16:28
A tu mój poradnik jak zrobić taki minimid: http://www.vcmi.acidcave.net/modding_dodanie_jednostki.html

Kajpero PW
23 listopada 2017, 21:12
Jeśli o to chodzi to z niego korzystałem :)

xardas33 PW
25 listopada 2017, 14:55
Z tego co wiem jednostka powinna mieć jeszcze dwa dodatkowe defy lub pliki graficzne zwane "adventure map attack", które uaktywniają się podczas zaatakowania jednostki na mapie przygody.

Ale VCMI chyba jeszcze tego nie obsługuje.

planetavril PW
31 października 2019, 18:25
someone knows how to add creatures directly into the exe file, using hex editing?
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [H3/różne] Jak dodać Modyfikację do HOMM 3?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel