Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/mod] HD Mod
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Drwal PW
17 maja 2017, 21:17
Dokładnie tak jak pisze Szaman. Możliwość zmiany rozdzielczości to tylko część HD-moda. Poza tym ma tyle bajerów i funkcjonalności, że naprawdę nie potrafię już bez niego grać. To poza Hotą chyba najważniejszy mod do Heroes III.

Magiellan PW
18 maja 2017, 12:05
Jeśli cię to pocieszy to nie jesteś jedyną osobą Kammerze :) :) ... Ale w takim razie chyba trzeba się ogarnąć i to zmienić...

zmudziak22 PW
18 maja 2017, 14:57
Tak samo jak wy bez HD Moda nie ruszam Heroes 3. Już wolę wkleić Kroniki jako niestandardowe kampanie do Cienia Śmierci niż użerać się z rozdziałką 800x600 i powolnymi animacjami.

avatar PW
15 lipca 2017, 11:19
Baratorch udostępnia wersje alfa wersji 5.0 HD moda.

Joszak PW
11 listopada 2017, 21:37
Witam mam ten problem zawsze jak próbuje aktualizować hote do wersji 13:
https://zapodaj.net/3bc63cfc38a6c.png.html
<a href=https://zapodaj.net/3bc63cfc38a6c.png.html>Przechwytywanie.PNG</a>

avatar PW
11 listopada 2017, 21:43
Rozwiązanie przewijało się tu wiele razy - musisz uruchomić program z prawami administratora.

Agon PW
8 stycznia 2018, 18:23
Czy w HD modzie zmienia się coś innego poza rozdzielczością? Grafiki jednostek, budynków i całej reszty są chyba takie same jak w oryginale. W H3 HD Edition są nowe. Czy dałoby się te z HD Edition po prostu przerzucić do normalnego Heroes3? Tak jak niektórzy moderzy przerzucają grafiki z innych gier, to zrobić to samo tyle że z H3 HD Edition przerzucić do normalnego H3. I wtedy będzie jak HD Edition ale cała reszta nadal możliwa do modowania bo to zwykły H3 z otwartym kodem źródłowym.

Kammer PW
8 stycznia 2018, 18:35
Nie, nie dałoby się.

H3 wymaga plików o odpowiednich rozmiarach i o określonej palecie, czego cuda z H3HD po prostu nie mają.

Agon:
zwykły H3 z otwartym kodem źródłowym
Jedyne H3 z otwartym kodem źródłowym to jest VCMI.

A HDmod sam w sobie chyba nic nie podmienia, daje możliwość pisania pluginów, które już mogą coś tam zmieniać. Ginden zaczął temat o tym gdiześ na forum.

beholder PW
20 stycznia 2018, 19:59
A czy komuś udało się odpalić tego moda z WOGiem 3.58f + script update?
Jak odpalam przez niego grę (h3wog.exe) to w menu nowej gry nie mam opcji z woga i przy startcie jakiejkowiek mapy mam 100% crasha...

Kammer PW
20 stycznia 2018, 20:58
Wywal WoG-a i instaluj ERA II, ona działa z HDmodem.

diabełek412 PW
20 stycznia 2018, 21:38
Już wszyscy powinni mieć tę Erę. Cóż widać po prostu, że nie wszyscy wiedzą, że w ogóle coś takiego istnieje.

beholder PW
21 stycznia 2018, 10:44
Dzięki za szybką odpowiedź. O Erze wiem, ale u mnie nigdy nie działała - spróbuję teraz, może coś się zmieniło.

Magiellan PW
8 lutego 2018, 19:32
Hejka. Mam takie pytanko. Otóż ostatnio trochę się nudziłem jeśli chodzi o moje gry i z nudów i ciekawości postanowiłem wypróbować sobie HD moda. Niestety niemal od początku pojawił się problem... Pobrałem zainstalowałem i na pierwszy rzut oka była gitara, ale jednak nie do końca. Otóż problem polega na tym, że choćbym którą rozdzielczość wybiorę to nie mogę otworzyć gry na pełnym ekranie... Pomyślałem, że może coś jest nie tak z modem (pobrałem z kwasowej groty) więc pobrałem jeszcze raz tym razem z jaskini behemonta ale problem się powtórzył... Wypatrzyłem problem oglądając tutorial na youtube. Mianowicie u mnie w tym jakby głównym okienku hd moda nie ma opcji "full scren mode" (a na wszystkich filmikach była taka opcja do zaznaczenia). No i moje pytanie jest oczywiście takie. Co z tym zrobić? Jak to naprawić?

Lord Hawk PW
8 lutego 2018, 20:32
Magiellan:
Hejka. Mam takie pytanko. Otóż ostatnio trochę się nudziłem jeśli chodzi o moje gry i z nudów i ciekawości postanowiłem wypróbować sobie HD moda. Niestety niemal od początku pojawił się problem... Pobrałem zainstalowałem i na pierwszy rzut oka była gitara, ale jednak nie do końca. Otóż problem polega na tym, że choćbym którą rozdzielczość wybiorę to nie mogę otworzyć gry na pełnym ekranie... Pomyślałem, że może coś jest nie tak z modem (pobrałem z kwasowej groty) więc pobrałem jeszcze raz tym razem z jaskini behemonta ale problem się powtórzył... Wypatrzyłem problem oglądając tutorial na youtube. Mianowicie u mnie w tym jakby głównym okienku hd moda nie ma opcji "full scren mode" (a na wszystkich filmikach była taka opcja do zaznaczenia). No i moje pytanie jest oczywiście takie. Co z tym zrobić? Jak to naprawić?

W lancherze HD, pod opcjami rozdzielczości masz "System Cursors" i "Full Screen Mode", jeśli jednak tego nie masz, lub nawet z tym Ci się nie otwiera w pełnym oknie, spróbuj podczas gry poprzez klikanie F4, jeśli i to nie działa, proponuje reinstala całego H3.

Magiellan PW
8 lutego 2018, 20:54
Dzięki za odpowiedź ale niestety z f4 już próbowałem i nic...

Cytat:
lancherze HD, pod opcjami rozdzielczości masz "System Cursors" i "Full Screen Mode"]

No właśnie problem w tym, że w moim lancherze jest tylko "system cursors"... Tej drugiej w ogóle nima... Ps. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale oglądając raz jeszcze tutorial znalazłem jeszcze jedną różnicę. Na nim w launcherze jest na ciemnym czerwonym tle napis "HEROES III HD+". U mnie na natomiast jest napis "Heroes III HD" i to na tle niebieskim... Czyli co ściągnąłem jakąś starą wersję czy jak?

diabełek412 PW
8 lutego 2018, 21:33
Nie, pewnie robisz coś źle mój drogi, bo u mnie wszystko jest jak ta lala i było tak od razu.

Mam 3 hipotezy.
1. zła wersja moda
2. uszkodzony plik
3. złośliwość antywirusa

Takie są moje najczęstsze przypuszczenia. Napisz jak będą jakieś postępy.

Magiellan PW
8 lutego 2018, 21:40
Dobra. Częściowo mam... Otóż wszystko zależy czy w lancherze wybiorę zwykłego Herka czy WOGa... Jeśli zwykłego to są do zaznaczenia opcje system cursors i full scren mode. Jeżeli WOGa to jest tylko opcja z kursorami. Ale teraz najciekawsze. Nawet jak ustawię zwykłego H3 i zaznaczę full scren mode to i tak gra nie włącza się na całym ekranie... Także, ten... tego... yyy... no nie wiem... Ps: Jeśli to ma jakieś znaczenie to chodzi mi właśnie o HD moda głównie pod WOGa...

Pointer PW
8 lutego 2018, 23:07
Cytat:
Wywal WoG-a i instaluj ERA II

Cytat:
Już wszyscy powinni mieć tę Erę. Cóż widać po prostu, że nie wszyscy wiedzą, że w ogóle coś takiego istnieje.

No cóż, niektórzy mogą po prostu woleć starego dobrego WoGa mimo wszystko. Trochę przerobiłem niektóre opcje wogowskie u siebie, pogrzebałem w skryptach, a nawet nieco w prostszych plikach gry. Wszystko działa pięknie tak jak chciałem w WoGu 3.58f. W ERA już niestety niektóre opcje nie do końca się sprawdzają. Więc wychodzi na to, że na dysku mam dwie wersje: WoGa, żeby grać sobie ze swoimi przeróbkami w pełni, i ERA, głównie dla Sagamosa scripts, które zresztą nie wszystkie mi działają i nie wiem czy to normalne, że niektóre są tylko teoretyczne...

Magiellan PW
25 lutego 2018, 19:48
Hejka. Od kilku tygodni testuję HD moda i mam taką uwagę. Może się to komuś przyda, a może nie ale i tak napiszę :P. Otóż generalnie cały mod mi się całkiem całkiem podoba. Wiadomo. Głównie podoba mi się grafika, ale jest też kilka innych fajnych rzeczy. Niemniej przynajmniej ja mam jeden spory problem... Mianowicie praktycznie nie da się stoczyć normalnej walki. Szybka walka i wszystko inne działa w porządku, ale praktycznie przy okazji każdej samodzielnie toczonej walki wyskakuje błąd i wyrzuca z gry (to nigdy nie powinno się stać, ale się stało. Błąd krytyczny. Taki komunikat się pojawia...). Dodam jeszcze, że używam HD moda grając w WOGa (ERA 2). Tak więc jeśli też macie ten problem to liczę, że twórcy w przyszłych aktualizacjach go wyeliminują. Jeśli natomiast nie macie takiego problemu (lub przynajmniej nie tak często) to może ma ktoś pomysł jak to naprawić?

Lord Hawk PW
25 lutego 2018, 21:46
Magiellan:
Dodam jeszcze, że używam HD moda grając w WOGa (ERA 2).

Z tego co piszą na głównej stronce HD moda, to Wog 3.58, TE, WT i ERA 2 nie są w pełni kompatybilne i należy użyć "ulepszeń" [tweaking], co po kliknięciu otwiera się masa różnych fixów itp., więc pewnie Twój problem też tam jest do naprawy, ale to by trzeba było przejrzeć który może tego dotyczyć i przetłumaczyć bo wszystko po rosyjsku, no chyba że ktoś już się tym bawił i szybko napiszę.
Osobiście bym jednak odradzał ERE pod HD, bo sam też chciałem z nim grać, ale mimo że nie miałem błędów z walką, to były jakieś inne związane z opcjami WOGa i mimo że to było dawno, bo ostatnie lata HD używam tylko do HOTY, a ERE bez, to skoro piszą na głównej stronce że na 100% działa tylko HOTA/SOD/Complete, to widocznie to są dla nich priorytety, a pozostałe dodatki już nie bardzo i pewnie stąd te błędy.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [H3/mod] HD Mod

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel