Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Kampanie
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

DaavOfficial PW
24 września 2017, 00:46
Hej wam!
Mam pytanie dotyczące kampanii na hocie (Nie chodzi mi o kampanie z moda).
Isnieje możliwość zagrania w kampanie ROE, AB czy SOD na hocie?
Myślałem, że przechytrzę grę i postanowiłem załadować ją na oryginalnych Heroesach, zapisać gre po wczytaniu pierwszej mapy po czym uruchomić ją przez Hotę. Gra okazała się mądrzejsza - nie pokazywały się save’y.
Dodam, że nie chce rozgrywac tej kampani jako „Dowolna” tylko chce mieć tak jak w oryginale interfejs z wyborem kampanii. Pytam sie dlatego, że do WoGa był podmod, który odblokowywał możliwość grania w kampanie SOD.
Dziękuję za poświęcony czas!

Szaman PW
24 września 2017, 03:46
Odpowiedz prosta, do rzeczy i konkretna...

Nie! nie da się...

Krukov PW
3 listopada 2017, 00:46
Serio? Jestem pewien, że kiedyś, korzystając z edytora hexowego, udało mi się podmienić własne kampanie z oryginalnymi. Więc w drugą stronę pewnie też byłoby to możliwe. Szczególnie, że zapewne plik .lod wciąż zawiera oryginalne kampanie :P

Kastore PW
3 listopada 2017, 03:02
Zawsze się da. Wystarczy przeprogramować grę jak umiesz.

Dydzio PW
3 listopada 2017, 12:19
Kastore "captain obvious" strikes again...

By zagrać w taką kampanię w hocie najprościej ją wyeksportować z pliku typu .lod - w skład heroes 3 wchodzi parę takich plików z różną zawartością. Potem wystarczy umieścić te kampanie w folderze maps i uruchomić tak jak własną kampanię.

AmiDaDeer PW
3 listopada 2017, 13:00
@Dydzio, przecież autor tematu napisał:

Cytat:
Dodam, że nie chce rozgrywac tej kampani jako „Dowolna” tylko chce mieć tak jak w oryginale interfejs z wyborem kampanii.

Bez babrania się w kodzie jest to raczej niemożliwe. Aczkolwiek domyślam się, że gdyby usunąć pliki kampanii z *.lod Hoty, to gra odtwarzałaby pierwsze trzy kampanie z SoD (choć pewnie z niektórymi grafikami czy filmikami z Hoty).

Kastore PW
3 listopada 2017, 18:38
Dydzio:
Kastore "captain obvious" strikes again...
T'was a joke, smartie. ^^

zmudziak22 PW
3 listopada 2017, 21:17
Ciekawe jak oni chcą pomieścić 20 kampanii z H3 Complete i 8 kampanii z Heroes Chronicles, pewnie na dodatek przerobią oryginalne kampanie np. dodadzą Cove do niektórych kampanii jak ta z Christianem, lub wymiar wody w Władcach Żywiołów.

Krukov PW
3 listopada 2017, 21:32
Wszystkie kampanie, które pojawiły się w heroesach są w pliku .lod.

Natomiast plik wykonywalny zawiera informacje o tym, które kampanie mają być używane w danym miejscu. Wystarczy zmodyfikować program wykonywalny edytorem hexów (zaznaczam, że trzeba to robić z głową, bo łatwo sobie zrobić grę po chińsku xD) Albo podmienić kampanie w pliku lod.

Oczywiście sama zmiana odtwarzanej kampanii nie zmieniałaby ich układu, obrazu reprezentującego czy animacji. Do tego trzeba byłoby babrać się dużo bardziej.

w0jteck PW
4 stycznia 2018, 20:47
Czy ktoś może wytłumaczyć jak wyeksportować te kampanie z pliku lod by móc w nie zagrać z menu "dowolne"?


avatar PW
4 stycznia 2018, 20:51
Polecam MMArchive. Jest intuicyjny, jak go odpalisz i pobawisz się kilkoma ikonkami w nim dostępnymi to zrozumiesz wszystko.

Kaazam PW
5 czerwca 2019, 08:51
Hej.

Czy ktoś wie może czy istnieje program do konwersji save'ów HotA -> SoD? Grałem sobie w kampanię SoD'a (ta pierwsza z Gem) i po drodze przez pomyłkę odpaliłem save'y poprzez HotA zamiast SoD. W efekcie ukończyłem kampanię i zamiast ekranu z kampaniami SoD mam ekran z kampaniami HotA.

Dodam, że na drugim komputerze podobną sytuację mam z kampaniami RoE, ale tam akurat pojawia się ekran kampani RoE i mogę grać dalej, chociaż w 3 na 4 próbach nim się mapka odpali to gra się wywali.

Ew. Save do SoD'a z zakończeniem kampani Gem by ratował.

Udanego dnia.

avatar PW
5 czerwca 2019, 10:04
Nie ma takiego programu.
A sejwy odblokowujące każdą kampanię są chyba w Skarbcu.

Kaazam PW
6 czerwca 2019, 10:13
Niestety save'ów w Skarbcu nie ma. Czeka mnie powtórzenie kampanii.

AmiDaDeer PW
6 czerwca 2019, 11:20
Z tego co pamiętam gdzieś na początku pliku save jest podana wersja gry. Możesz spróbować zrobić taki eksperyment: włącz kampanię na SoD, zapisz save, uruchom w Hocie, zapisz jako inny plik. Następnie odpal jakiegoś heksedytora i porównaj początkowe frazy obu plików. O ile dobrze kojarzę, różnica powinna być tylko i wyłącznie na poziomie paru znaków - większość będzie dotyczyła daty i godziny zapisu save'a (więc ich zmiana nic nie zepsuje i tak), ale część powinna odpowiadać za wersję gry. Nie wiem jakiej wersji używają pliki HotA (5.0. bodajże? Nie chcę skłamać), wydaje mi się że pliki SoD używają wersji 3.0, ale nie mam pewności.

Może to pomoże.

avatar PW
6 czerwca 2019, 12:06
Niekoniecznie to zadziała. Jeśli przy załadowaniu mapy w miejsce random artefakt i random monster wygeneruje się jakiś hotowski artefakt czy stworzorzenie to SoD nigdy nie zrozumie ani id obiektu ani nie zaciągnie jego grafiki. Także jak dla mnie sprawa jest przegrana.

avatar PW
6 czerwca 2019, 12:06
A odblokowane kampanie są tu: http://h3.heroes.net.pl/download

AmiDaDeer PW
6 czerwca 2019, 18:56
avatar:
Jeśli przy załadowaniu mapy w miejsce random artefakt i random monster wygeneruje się jakiś hotowski artefakt czy stworzorzenie to SoD nigdy nie zrozumie ani id obiektu ani nie zaciągnie jego grafiki. Także jak dla mnie sprawa jest przegrana.
Random artifact i random monster nie występują w kampaniach, a nawet jeśli, to nie są one ładowane na początku gry, a nie po wczytaniu save'a?

avatar PW
6 czerwca 2019, 19:45
Wydaje mi się, że czasami czasami randomki występują. I jeśli na początku mapy w kratce 12,15 wylosuje się Satyr, to sejw zapamięta że w kratce 12,15 jest Satyr i będzie szukał dla niego grafiki.

AmiDaDeer PW
6 czerwca 2019, 19:55
Ale Satyr nie wylosuje się w kampanii SoD...
strona: 1 - 2
temat: [HotA] Kampanie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel