Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Nowe czary
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Haregar PW
25 kwietnia 2005, 20:46
@TrangOul
Hmm, sukkub chyba ma skrzydła aby latać, ale bez włączonego skryptu można tylko na umiejętności liczyć? Ale ok, byłoby zabardzo wypasione.
@Acid Dragon
Dobra, według mnie są przesadzeni, ale jedak jakiś balans jest. Jeden się przyda tutaj, a nie! Tam! Ale w innej sytuacji staje się "nie przesadzony" .

Kaazam PW
5 maja 2005, 07:51
Co do czarów to nic nie mam, lecz przydałby się taki, który zmieni bohatera na turę w dowolną postać.

Trang Oul PW
5 maja 2005, 12:28
To nie miałoby sensu. Każdy zmieniłby Dowódcę w Błękitnego smoka. Poza tym Dowódca musi zajmować jedno pole, choć nie wiem dlaczego.

Kaazam PW
5 maja 2005, 14:30
ok. może mi nie wyszedł pomysł z tym czarem. ale za to pomyśl jak by to mogło pomóc w bitwie, w której masz bez tego czaru z góry przegrane.

Kathrin PW
5 maja 2005, 19:54
Acid nie możesz dopuścić do osłabienia dowódców:) Raczej wzmacniałabym, nawet w tak dziwny sposób jak tu zaproponował "przedpiszca". Dopiero dziś wyłapałam Twoją odpowiedź na jeden z mych postów w tym temacie. Zastanawiam się, nie, nie nad tym kto ma rację:) tylko nad sposobami odgrywania scenariuszy przez poszczególnych graczy. Nie przypuszczałam, że jest to aż tak zindywidualizowane.Jak widać można wygrywać na wiele sposobów. Żałuję, że nie mam okazji poobserwować innych jak grają. A może jakieś miejsce w Grocie na ciekawe save'y ?

Acid Dragon PW
5 maja 2005, 22:42
Co do Dowódców, to nie ja o tym decyduję :) - w WoG Teamie panuje demokracja. Generalnie chyba niewiele osób chce jakiegoś specjalnego osłabienia dowódców, a niektóre aspekty przemawiające 'za' (np. zbyt potężne zaklęcie ożywiania martwych u Pożeracza Dusz) zostaną zdeaktualizowane gdy (jeśli!) wprowadzimy nowy system czarów dla dowódców. Z drugiej strony nikt z nas chyba nie chce ich wzmocnienia i zastanawiamy się jak tu wprowadzić owy system magii, aby nie zrobić z dowódców faktycznych terminatorów na wzór bohaterów z H4. Także najprawdopodobniej, wszystko zostanie jak najbliżej sytuacji obecnej.

Co do poniższego pomysłu na czar, to niezupełnie w tym kierunku, ale gdzieś-tam pojawił się pomysł wysokopoziomowego czaru, który w czasie walki udostępniałby jeden 'super atak'. Ale nawet nikt go nie skomentował, więc odkładamy to generalnie na później. Najprawdopodobniej (jakież to odkrywcze) najwięcej i najbardziej intensywniej pracować będziemy nad tym w wakacje.

...a miejsce na ciekawe mapy/sejwy jest ciągle w planach i ciągle do zrobienia :) - tylko technicznie trzeba do tego trochę czasu i umiejętności, a przed sesją chyba oboje z Qui nie zdążymy.

Seener PW
9 stycznia 2007, 23:52
Pewnie i tak to będzie czyste gdybanie. Jakie wg was można by było dodać nowe czary do WoGa i co zmodyfikować w starych ?
Wg mnie jest za mało przyzwań, w zasadzie tylko żywiołaki + ew. smoki z artu. Przydało by się dodać przywołanie elfów, demonów, aniołów, diabłów, dżinów, chowańców, krasnali, gremlinów itp. Poza tym przesunąłbym czar wrota do miasta na 5pz. Fajny by był czar "sekwencja czarów"- chyba nie muszę pisać o co chodzi. Oprucz tego to pokazanie wrogich hero i miast na mapie, trucizna, ręka śmierci, ale ta al' a H4.

Ps.- da się rzucić teleportację na wrogą jednostkę ? teraz mi to przyszło do głowy a nigdy nie próbowałem

EvilQuiEvilQui
Jeszcze przywołanie harpii, nutrii, wilkołaków, bobołaków, szczurołaków, łasicołaków, osłołaków, jaszczuroczłeków, żaboludzi, ludziozwierząt, drzew, krzaków, krzakołaków i łasicoczłekożywopłotołaków... tylko po co?

A oprócz tego to pokazanie miast, bohaterów itp. jest w wersji podstawowej H3 - czary z cyklu View.


Altair PW
10 stycznia 2007, 00:57
>>>>>Pewnie i tak to będzie czyste gdybanie. Jakie wg was można by było dodać nowe czary do WoGa i co zmodyfikować w starych ?
Wg mnie jest za mało przyzwań, w zasadzie tylko żywiołaki + ew. smoki z artu. Przydało by się dodać przywołanie elfów, demonów, aniołów, diabłów, dżinów, chowańców, krasnali, gremlinów itp. Poza tym przesunąłbym czar wrota do miasta na 5pz. Fajny by był czar "sekwencja czarów"- chyba nie muszę pisać o co chodzi. Oprucz tego to pokazanie wrogich hero i miast na mapie, trucizna, ręka śmierci, ale ta al' a H4.

Ależ można dodawać nowe czary do WoGa. Nie można ich tylko(?) dodawać do księgi przez co korzystanie z nich jest dość niewygodne ;)

BTW: "Zaklęcie" trucizna istnieje już w H3 nie ma tylko ikony w księdze ;P

Seener PW
10 stycznia 2007, 20:20
>>>>>>Ależ można dodawać nowe czary do WoGa. Nie można ich tylko(?) dodawać do księgi przez co korzystanie z nich jest dość niewygodne ;)

Więc jak to zrobić, i jeśli nie będzie ich w księdze_- to gdzie? Pewnie przez ERM, ale coś dokładniej...

Altair PW
10 stycznia 2007, 20:36
>>>>Więc jak to zrobić, i jeśli nie będzie ich w księdze_- to gdzie?

Jak zrobić? Trzeba znać ERM, a ponieważ nie można nowych ikon dodać do księgi to trzeba utworzyć własne menu do rzucania takich zaklęć. Oczywiście w ERM.

>>>>Pewnie przez ERM, ale coś dokładniej...

Dokładniej to już trzeba napisać odpowiedni skrypt :) .
strona: 1 - 2
temat: Nowe czary

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel