Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 62 - 63 - 64 ... 86 - 87 - 88

Kastore PW
25 września 2017, 14:50
Też jestem za podwójnym przyrostem. Takie przebrzydłe OP-ctwo powinno być dobrą alternatywą dla OP-ctwo jakim są anioły.

Mistrz PW
25 września 2017, 15:33
Mam wrażenie że z tymi nazwami to lekki prztyczek w Hotę i ich Cathedral. Jasne że nie zostało to wydane, ale zawsze.

Dydzio PW
25 września 2017, 15:39
@Mistrz - Dla mnie wszystko co oferuje hota poza nowym miastem, mapami i nowymi obiektami mogłoby nie istnieć - jakieś pierdoły które nie dodają grywalności typu poprawione piksele. No dobra, są jeszcze jakieś pseudo zmiany w balansie i mechanice, ale serio ma to przyciągnąć nowych graczy?

Mistrz PW
25 września 2017, 16:11
Cathedral miało/ma? być nowym miastem ;)

witchking PW
25 września 2017, 16:23
Cathedral prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie, nawet jeśli kiedyś trafi do gry to i tak nikt nie uruchomi go jednocześnie z alternatywami. Tych drugich niestety nikt do Cathedral prawdopodobnie nie zrobi. Gdybyśmy brali pod uwagę wszystkie projekty którą były i są realizowane to ciężko byłoby zrobić cokolwiek.

Sam tworząc paladyna miałem raczej zamiar oddać hołd pracą Alexandera.

Same statystyki ulegną zmianą, filmik skupiał się na samym systemie wyboru budynku z czym wiązało się wiele pytań. Czujnym obserwatora jednak dziękujemy za wszelkie propozycje związane ze statystykami, weźmiemy je pod uwagę.

Topork PW
25 września 2017, 17:23
Ten Pan nade MNĄ:

"pracą"

"zmianą"

"obserwatora"


Trochę offtop, ale nie mogłem przejść obok tego obojętnie.

http://lpj.pl/porada13.htm

Dydzio PW
25 września 2017, 17:30
Witchking:
Cathedral prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie

Jestem tego samego zdania. Nawet jak wyjdzie to minie ogromna ilość czasu, patrząc na to jakich szczegółów (nie kluczowych dla grywalności i rozwoju sceny modderskiej) czepia się zespół hota.

Moim zdaniem hota byłby lepszym modem gdyby skupił się na dodawaniu nowych treści jak budynki i miasta by rozbudować rozgrywkę i przyciągać nowych graczy, a zamiast tego mamy jakiś festiwal usuwania drobnych bugów i łatania balansu multiplayer po ponad 15 latach od premiery SoD. Hype wokół bastionu wogowego był spory, a patrząc na postęp prac kronverk i cathedral mogliby już dawno wydać te miasta. Tam gdzie mają największy potencjał tam nic nie robią. Albo zbyt dążą do perfekcjonizmu i dalej chcą tam coś poprawiać, albo ogranicza ich własny punkt widzenia, typu martwią się o idealne zbalansowanie swoich frakcji.

Robiąc w pewnym sensie "nieoficjalny dodatek poprawiający / rozszerzający SoD" robią swoją robotę dobrze, ale raczej nie takich nowości oczekuje większość graczy która chce mieć powód by wrócić do grania w heroes 3.

Mistrz PW
25 września 2017, 21:15
@Witchking
Spoko, ja nie próbuję srać do waszego ogródka. Chciałem tylko wiedzieć czy trafiłem z przypuszczeniami. Po twojej reakcji sądzę że tak. Tylko tyle i aż tyle.

Nephretes PW
26 września 2017, 01:07
Idealne zbalansowanie frakcji? Cove nadal jest OP i jest to dość powszechna opinia :p

@Mistrz
Jak zostało już powiedziane, jedyną inspiracją był sam model w ramach hołdu dla prac Alex-andra. To co tu sugerujesz to jest właśnie rzeczona defekacja w złym miejscu i próba wytworzenia konfliktu tam gdzie go nie ma, a nie twe rzekomo trafne spostrzeżenia. Nie bawiłbym się w szerloka na Twoim miejscu, bo może okazać się to szkodliwe.

Mistrz PW
26 września 2017, 07:52
Sherlocka, jak już i nie rzekomo trafne tylko trafne. Gdybyście nie chcieli żeby ludzie znaleźli związek, to nazwalibyście owych panów np. Ciężkozbrojny i Pancerny. Nie imputuj mi złej woli tam, gdzie jej niema.

avatar PW
26 września 2017, 08:01
W Heroes 2, Paladyn był najmocniejszą jednostką w Zamku. To chyba bardziej oczywiste nawiązanie niż do hotowskiej Katedry.

Mistrz PW
26 września 2017, 08:06
W H1 też, tylko co tu robi ten Templariusz?

avatar PW
26 września 2017, 08:31
Nie rozumiem. Skoro rodem z h2 nie można było użyć nazwy Krzyżowiec, bo już jest na czwartym poziomie to użyto nazwy bliskoznawczej. Ciągle nie widzę spisku z hotowską katedrą :)

Nephretes PW
26 września 2017, 08:37
Nie ma*, jak już - skoro tak się bawimy. Może to słowo nie występuje oficjalnie w słowniku jako eponim w tej formie, ale trzeba mieć tupet by poprawiać czyjąś gramatykę kiedy sam piszesz "nie" razem z czasownikiem. Nawiązanie do H2 jest oczywiste. Na ostatnim poziomie był tam paladyn i siedlisko w jakim go rekrutowano również nazywało się cathedral. To pewnie przypadek, a ja się mylę bo oczywiście jesteś częścią MDT i znasz genezę tej jednostki lepiej ode mnie, a tak poza tym to reptilianie rządzą światem. Phi.

Bacus PW
26 września 2017, 08:37
Mistrzu nie doszukuj się jakichś teorii spiskowych i kryptogwoździ gdzie ich nie ma. Nazewnictwo zrozumiałe i proste. Templariusze są częstym elementem uniwersum fantasy gdzie często przedstawiani są jak Ci na załączonym obrazku. Nawet w DnD obie klasy są zbliżone i podobne, więc rozgłaszanie i wymyślanie, że jest to sranie na katedre i zżynanie to przesada. Nazwa dobra i spójna.

Co do statystyk to ewidetnie trzeba je przyciąć. Paladyn wraz z hordą, tanim kosztem i bohaterem specjalizującym się w nich powinien dawać dostateczne bonusy, aby ich wybrać. Nigdy nie będą Aniołkami, nie będą też Smokami, ale jeśli będzie ich dużo, będą wspierani swoim liderem to wydaje mi się, że mogą fajnie działać.

No i wiadomo, że na filmiku statystyki trochę trzeba przekłamać, aby pokazać Paladyna na pierwszym planie, to oczywiście zrozumiałe.

Nicolai PW
26 września 2017, 09:04
Neph:
Idealne zbalansowanie frakcji? Cove nadal jest OP i jest to dość powszechna opinia :p
To nie opinia, tylko fakt ;) Statystycznie to miasto się zdecydowanie wybija. Armata zamiast balisty, dodatkowe ulepszenie, nie sumujące się punkty umiejętności... niemniej po części rozumiem skąd to się bierze. Nowe zamki muszą być silne, by ktoś nimi grał :P

Warmonger PW
26 września 2017, 09:11
Cytat:
Mistrzu nie doszukuj się jakichś teorii spiskowych i kryptogwoździ gdzie ich nie ma. Nazewnictwo zrozumiałe i proste. Templariusze są częstym elementem uniwersum fantasy gdzie często przedstawiani są jak Ci na załączonym obrazku.
To nie o nazwę chodzi, a o wygląd. Kopia z Katedry jest ewidentna:

Podobnie z animacją, był gdzieś def porównawczy.

Nie jest to więc żadna "teoria spiskowa", a ewidentna inspiracja. Co wcale mi nie przeszkadza ;)

Nephretes PW
26 września 2017, 09:35
Inspiracja jest ewidentna i nigdy nie próbowaliśmy temu zaprzeczyć pod względem samego modelu jednostki. Z nazwą jednostki i jej siedliska jednak się nie zgodzimy, bo mają inne źródło. Nie wiem po co ta kupoburza i węszenie spisku, po co mielibyśmy tracić czas i energię na zaczepki.

Mistrz PW
26 września 2017, 10:11
Nikt tu spisku nie węszy. Po prostu stwierdziłem fakt, za co dostałem piąchą jakbym komuś matkę obraził.


@Neph
Luzuj trochę chłopie, bo jeśli przy każdej próbie dyskusji będziesz reagował w ten sposób to zrazisz do siebie ludzi.

Nephretes:
Nie ma*, jak już - skoro tak się bawimy. Może to słowo nie występuje oficjalnie w słowniku jako eponim w tej formie, ale trzeba mieć tupet by poprawiać czyjąś gramatykę kiedy sam piszesz "nie" razem z czasownikiem.

Touche.

Kastore PW
26 września 2017, 12:58
Wracając na planetę ziemia...
Jeżeli paladyni i ich siedlisko rzeczywiście byłyby bardzo tanie, sama jednostka miała podwójny przyrost a katedra wymagałaby klasztoru to spokojnie można by w pierwszym tygodniu wybudować 7. poziom, zamek i radę miasta, żeby w pierwszym dniu drugiego tygodnia mieć 6 jednostek 7. poziomu, a skoro do kupowania tych jednostek w wersji podstawowej będzie wymagane tylko złoto to względnie szybko można będzie też wybudować ulepszenie i tworzy nam się rush taktyka na miarę behemotów w twierdzy, jeśli nie lepsza, bo paladynów będzie dwa razy więcej.
strona: 1 - 2 - 3 ... 62 - 63 - 64 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel