Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 106 - 107 - 108 ... 116 - 117 - 118

Kubson PW
23 września 2017, 10:30
Cześć.

Mam problem, udało mi się pomyślnie zainstalować Woga. Próbuję uruchomić grę i wyskakuje mi okienko z napisem: ResourceManager: GetSpreadsheet could not find the "text" resource "ZCrBank,txt", a następnie error "Initialization failed" i tak za każdym razem, kiedy chcę ją włączyć. Co mam zrobić?

Kammer PW
23 września 2017, 10:33
Usunąć cały folder, odinstalować H3, zainstalować na nowo H3, zrobić kopię zapasową folderu, zainstalować ERA II.

Kubson PW
23 września 2017, 17:08
Dziękuję za porady, wszystko działa jak trzeba. Ale jeszcze jedno pytanie, czy da się jakoś sprawić, że opcje Wogowania z nowymi elementami będą po polsku?

Kammer PW
23 września 2017, 17:10
Myślę, że spolszczenie WoG-a może się okazać pomocne. ;)

Kubson PW
23 września 2017, 18:08
Znowu problem. Podczas instalacji łatki polonizującej wyskakuje mi error, że system Windows nie może znaleźć pliku "Tools/installmod.exe". No i czy da się spowolnić walkę, aby miała tempo ze zwykłego h3?

Kammer PW
23 września 2017, 18:27
Instalujesz do głównego folderu, gdzie masz wszystkie pliki *exe? Jak tak, to nie znam genezy tego problemu.

ALE to nie znaczy, że nie znam rozwiązania.
Przejdź do folderu z instalką tej łatki -> PPM na nią -> otwórz czymś do *zipów (u mnie 7zip) -> przekopiuj zawartość folderów Help i Mods do odpowiednich folderów w katalogu ERA II.
Musi zadziałać.

szczurek PW
24 września 2017, 13:54
Witam, mam problem z Heroes of Might and Magic 3 WoG.
Podczas gry występuje kilka błędów... Jednym z nich jest to, że w trakcie grania lub nawet przy ładowaniu mapki gra potrafi się zaciąć/zatrzymać a muzyka się zapętla przez co cały komputer też nie ogarnia i nie potrafię nic zrobić, dopiero jak wejdę za pomocą alt+ctrl+del i dam "wyloguj" komputer "odmula" a gra jest wyłączana... Po czym muszę wchodzić w autosave'a i powtarzać niektóre bitwy itp. Co robić?

Drugi błąd, który do tej pory występował tylko gdy rozpoczynam walkę z potworkiem o nazwie "pajęcze księżne" z zamku "Gaj" (z dodatku WoG):

1) ResourceManager::GetSprite could not find the "sprite" resource "".

Trzeci błąd, który pojawia się po dłuższej grze związany z C++ (narazie ponownie się z tym błędem nie spotkałem ale jeśli się spotkam to opiszę go dokładniej)


Posiadam windows - 10

Kammer PW
24 września 2017, 13:57
Powtórzę się - [trzeba] Usunąć cały folder, odinstalować H3, zainstalować na nowo H3, zrobić kopię zapasową folderu, zainstalować ERA II.

Gaj masz też na ERA II.

szczurek PW
24 września 2017, 20:27
A czy opcje "WoG options" się nie zmienią? np. 7 poziom staje się poziomem 8?
[f/]

avatar PW
24 września 2017, 20:31
Oczywiście, że nie, gdyż ERA II to ogólnie mówiąc WoG 3.59. A że erę robili inni ludzie co Woga, więc nie nazwali to 3.59 tylko z ich wiadomych powodów właśnie erą. Ale to co było w wogu jest i w erze.

szczurek PW
24 września 2017, 20:33
Dziękuję Wam! Ogarnę to i jeśli będę już coś na ten temat wiedział to dam znać ;)

szczurek PW
24 września 2017, 20:45
Jeszcze pytanko czy ta kopia zapasowa jest konieczna jeśli nie mam nic przeciwko utraty zapisów?

Kammer PW
24 września 2017, 20:48
Kopia jest po to, by nie było problemu, jakbyś chciał spróbować jeszcze jakiejś innej platformy. Generalnie mieszanie ERA II/HotA/VCMI/MoP-a i tak dalej jest niewskazane, bo niektóre z nich mogą zmieniać pliki odczytywane przez pozostałe, co skutkuje crashami.

szczurek PW
24 września 2017, 20:51
Rozumiem, dzięki!

szczurek PW
24 września 2017, 21:33
Zainstalowałem Erę II no i niestety pokazały się 3 komunikaty takie same ale z innymi nazwami plików...:

h3era.exe - Błąd systemu
---------------------------
Nie można kontynuować wykonywania kodu, ponieważ nie znaleziono obiektu mss32.dll. Ponowne zainstalowanie programu może rozwiązać ten problem.

oraz to samo tylko "ponieważ nie znaleziono obiektu smackw32.dll" i "binkw32.dll"

avatar PW
24 września 2017, 21:40
A herosy masz scrackowane czy oryginalne? Gdyż normalnie oba te pliki znajdują się w głównym katalogu herosów...

szczurek PW
24 września 2017, 22:00
crackowane :/ okej więc scrackuję to sobie

Kubson PW
26 września 2017, 19:20
Cześć.
Próbuję zainstalować łatkę spolszczającą do ery II. Kopiuję cały folder "Tools" i umieszczam go do folderu "Mods", potem ściągam łatkę no i udało się. Pojawił się folder "Wogpolish.pac". Kopiuję go całego i umieszczam do folderu "Mod Manager". Włączam grę, sprawdzam opcje no i nadal angielski. Co robię nie tak?

avatar PW
26 września 2017, 19:41
Bardzo dużo źle robisz. Mody się kopiuje do folderu Mods. Tak więc w folderze Mods powinieneś mieć podfolder WoG Polish, w którym to powinieneś mieć dwa podkatalogi Data oraz Maps. Katalog Tools cię obchodzi tylko wtedy, gdy skasujesz sobie z pulpitu skrót ERA Start Menu i chcesz Mod Managera włączyć. A mod managera najlepiej włączyć poprzez ERA Start menu.

Kubson PW
26 września 2017, 20:01
Rozumiem, tylko że jak próbowałem ściągnąć łatkę do folderu Mods, bez kopiowania folderu Tools, podczas instalacji wyskakiwał mi błąd, który opisałem w poprzednim poście.
strona: 1 - 2 - 3 ... 106 - 107 - 108 ... 116 - 117 - 118
temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel