Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)temat: Creature Quest
komnata: Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)
strona: 1 - 2 - 3

Gandalfik PW
1 września 2017, 10:14
Oby tylko wraz z aktualizacją nie przesadzili z walutą premium. Pozostaje też pytanie kiedy będzie community summon event?

Alamar PW
2 września 2017, 09:46
Pytania do JvC i odpowiedzi na nie

1. Jak wiele stworzeń było w grze podczas jej premiery? Ile jest dostępnych obecnie? Czy ustawiliście jakąś nieprzekraczalną granicę, której będziecie się trzymać, niezależnie od tego, co się wydarzy w przyszłości?

Gra miała ponad 500 stworzeń na początku i staramy się dodawać 1-3 nowe kreatury z każdym uaktualnieniem.


2. Wśród których krajów zauważyliście największą popularność Creature Questa? Możesz ujawnić pięć najlepszych z największa ilością graczy?


Najbardziej licznym krajem są Stany Zjednoczone, ale mamy wspaniałych graczy z krajów na całym świecie. Najlepszymi regionami w tym momencie są: USA, Niemcy i Rosja.


3. Jeśli chodzi o silnik Marmelade, czy byliście zmuszeni do przezwyciężenia niespodziewanych przeszkód?

Niezależnie od silnika lub technologii, której używasz 9czy stworzysz), zawsze znajdą się niespodziewane przeszkody do przezwyciężenia. To część naszej pracy.

Przypisek CH: Silnik Marmelade jest dość znany, wykorzystują go choćby gry "Angry Birds POP" czy "SimCity BuildIt". Został w pełni zaprojektowany jako międzyplatformowy. Jednakże 31 marca 2018 jego wsparcie dobiegnie końca. Ale to już opowieść na kiedy indziej.


4. Co z wersją na PC-a?

Na chwilę obecną nie mamy takich planów. Nie wykluczam tego w przyszłości, ale obecnie tego nie planujemy.

Przypisek CH: Możesz emulować grę pod Windowsem dzięki użyciu MEMU, więcej o tym tutaj.


5. Ukłony za efekty graficzne, naprawdę są piękne! Ile czasu zajęło stworzenie animacji jednej jednostki? W przybliżeniu ile ona ogólnie kosztowała?

Czas zależy od rozmiaru i skomplikowania jednostki. Nie mam pojęcia, jaki był całkowity czas, ale jedna osoba pracowała wyłącznie nad nimi przez całkiem spory czas.

Przypisek CH: Arg, Tracy Iwata wykonuje wspaniałą pracę, z pewnością wymaga to czasu i dobrego oka!


6. Z których efektów graficznych jesteś najbardziej dumny?

Uwielbiamy wszystkie grafiki, ale jesteśmy szczególnie zadowoleni z tego, jak wyszły nam stworzenia.


7. Czy są jakieś easter-eggi ukryte w grze?

Zależy, co nazwiesz easter-eggiem. Jest pełno żartów słownych i nawiązań do pop-kultury.


8. Czy myśleliście nad pomysłem negatywnego leczenia?

Czym jest "negatywne leczenie"? Nazwałbym to "obrażeniami" i mamy tego pod dostatkiem! Mamy też "zmęczenie", które obniża zdolność leczenia przez danego stwora.

Przypisek CH: Dla jasności, najlepiej będzie to wyjaśnić na przykładzie Muzy. Jeśli mogła by za pomocą swojego czaru leczenia zadać obrażenia lub zabić czarnego stwora, to byłoby "negatywne leczenie". Jeśli zaś chodzi o samą definicję, innym przykładem byłoby zadanie obrażeń własnej jednostce za pomocą leczenia. Przepraszam Jon za zadanie tego pytania bez odpowiedniego wyjaśnienia.


9. Czy 5-poziomowy gracz, który załapał się na poziom złoty w PvP, to celowe?

Awans w trybie Wyzwanie zależy od sukcesów gracza (lub ich braku) w podsumowaniu danego tygodnia. Ten gracz dobrze sobie poradził w walkach, w których uczestniczył (poziom 5 radzący sobie tak dobrze na srebrnym poziomie? Wow!). Jeśli nie będzie mógł sobie poradzić z poziomem złotym, zostanie zdegradowany do miejsca, w którym sobie poradzi.


10. Czy możesz nam opowiedzieć o nadciągającym trybie Królestwa?

Będziesz mógł tworzyć i umieszczać budynki na mapie własnego królestwa, zagospodarować surowce i użyć ich do modyfikacji statystyk stworzeń. Najważniejsze jednak, że premiera Królestw to dopiero początek - więcej nowości dojdzie w przyszłych uaktualnieniach.


11. LordGraa: Czy będzie możliwość wybierania/zablokowania, które "doty" chcemy zmienić, tak byśmy nie tracili czasu i surowców na ponowne losowanie kolorów 4 dotów?

Chcemy to wprowadzić. Nie jestem pewien dokładnie kiedy, ale mamy to w naszych planach. Dodatkowo chcielibyśmy wprowadzić zdolność dla stworzenia, która dodałaby mu drugie combo dotów tak, byś miał opcję łatwiejszego wykorzystania stwora w różnych drużynach.


12. Będą nowe mapy? Ze 2-3 nadal są interesujące po wielokrotnym ich powtarzaniu ale inne są zwyczajnie nudne, nawet jeśli zawierają nowe rzeczy (mapy eventowe).

Nowe mapy przygód pojawią się zarówno w wersji 1.4 jak i w kolejnych uaktualnieniach.


13. Czy dostaniemy więcej przygód z fabułą i łamigłówkami, może nawet z intrem? Wybaczcie, jeśli wymagam zbyt dużo.

Fabularne mapy z jedyną słuszną drogą nie są obecnie planowane. Tak samo intra (musimy uwzględniać pojemność aplikacji).


14. Macie plany na przyszłość odnośnie balansu w lochach (PvP)? Obecnie rozrzut poziomu złotego jest ogromny. Mogą się w nim spotkać gracze od poziomu 100 do 400.

Nastąpią pewne zmiany w przypisaniu poziomów w uaktualnieniu 1.4.


15. Co się stanie po osiągnięciu poziomu 500? Czy zajmiemy miejsce w jakiejś "Hali Sławy"? Czy gra ma zaprogramowany jakiś koniec?

Nie zaplanowaliśmy jakiegoś specyficznego "końca" gry. Zdobywane doświadczenie nie jest liniowe.


16. Jakieś plany by zapewnić bardziej uczciwe przyznanie punktów prestiżu?

Nie za bardzo wiem, co oznacza w tym przypadku "bardziej uczciwe przyznawanie punktów". Wkrótce po łatce 1.4 dodamy mechanikę "osłony", która pomoże z szaleństwem w ostatnich dniach rankingu PvP.


17. JvC, odnośnie ciebie i gry, co ty najchętniej zbierasz?

Uwielbiam wszystkie stworzenia! Jeśli miałbym wybrać ulubione, to zapewne byłby to smoki.


18. Jaki jest cel projektowania skrzyń przywołania i różnych wydarzeń? Pytam się, bo każda ze skrzyń jest piękna i ogólnie grafiki są przyjemne dla oka.

Skrzynie to wynik współpracy między artystą a projektantem, ale to artyści wykonują wspaniałą pracę sprawiając, że wszystko wygląd wspaniale.


19. Czy jesteś zadowolony ze swojego konceptu "zawsze online"? Co byś usprawnił?

Jesteśmy zadowoleni z tego; Każdy nasz rywal funkcjonuje dokładnie na tej samej zasadzie. Zawsze staramy polepszyć wrażenia z naszej gry, a nasi inżynierowie wykonują masę roboty by zapewnić, że gra ruszy na starszych urządzeniach.


20. LordGraa: Brakuje me aktywności w gildiach (poza spamowaniem chatu). Loch gildii, miasto gildii, misje z gildii byłyby niezłym dodatkiem. Jeśli ma być to w Królestwie, zignoruj to pytanie.

Więcej nowości dla gildii jest w naszych planach dla Królestw. Nie będzie ich w uaktualnieniu 1.4 (przygotowanie pierwszej fazy Królestw było sporą robotą), ale ten obszar gry naprawdę chcemy rozszerzyć.

21. Andruids: Jaka jest nazwa świata bądź królestwa, w którym rozgrywają się misje Creature Questa? Czy ma jakąś historię?

Nie mamy nazwy dla tego świata; większość misji to niezależne przygody.


22. Andruids: Czy macie plany na rozwój marki or stworzenie więcej mobilnych aplikacji?

Nie mamy jakichś specyficznych planów do ogłoszenia, ale zawsze rozglądamy się za nadarzającą się szansą.


Dziękuję ci Jon, za poświęcony czas. Do zobaczenia!

Alamar PW
10 września 2017, 08:04
Kilka porad odnośnie Królestwa:

- Królestwo potrzebuje dużo surowców do rozwoju. Można je zdobyć z map, ze skrzyń no i z kopalń samego królestwa. Wg mnie najbardziej cenne są zwoje. Warto więc budować i ulepszać biblioteki, gdy tylko jest ku temu okazja. Zawsze też staraj się kupować ich ulepszenia jako pierwsze. Badania nad nowymi ulepszeniami pochłaniają setki zwojów.

- Dodano trzy nowe mapy, które zapewniają zasoby dla Królestwa: Might over Meow-gic (małe stwory) daje przede wszystkim drewno, Tomb Riders (średnie stwory) daje rudę a Knight Time (duże stwory) daje siarkę i rtęć. Choć podstawowe formy tych surowców można spotkać na innych mapach (i w skrzyniach), te trzy przygody są najlepszym miejscem do ich zbierania, przynajmniej dopóki twoje Królestwo nie będzie samowystarczalne.

- Królestwo potrzebuje renomy (renown) do rozwoju i ulepszania zamku. Renomę zyskujesz budując nowe budowle i ulepszając je. Masz ograniczone miejsce na postawienie nowych budynków, tak więc ulepszenia z czasem staną się bardzo ważne.

- Potrzebujesz dużo zwojów na badania ulepszeń (200/300/800/itd.), więc zastanów się wpierw, co chcesz ulepszyć w pierwszej kolejności. Wg mnie powinny to być biblioteki, a kopalnie surowców (drewno, ruda) drugie w kolejności.

Możesz usunąć budynek z mapy i postawić w jego miejsce inny. Usunięte budynki nie tracą swych poziomów czy ulepszeń.

Jeśli masz więcej budynków niż miejsca na ich postawienie, nadal możesz ulepszyć nieużywane budynki. Postaw je na mapie, ulepsz do poziomu, który uważasz za opcjonalny, i usuń je. Ich renoma nadal będzie dodawana do renomy Królestwa, nawet jeśli budynku nie ma na mapie.

- Produkcja budynku zależy od wielkości stwora i ilości jego gwiazdek. Obudzone (awaken) stwory liczą swoje czerwone gwiazdki jako dodatkowe. Tak więc gdy zwykły stwór ma tylko 3 gwiazdki, w pełni obudzony ma już6 (tyle co nieobudzony boss). Zastanów się, gdzie mają "pracować" w pełni obudzone stwory, zwłaszcza bossowie.

- Produkcja kopalni klejnotów zależy od ich poziomów - im wyższy poziom, tym lepsze klejnoty wydobywa (małe, średnie, duże, itd.). Kolor klejnotów zależy od koloru stwora tam "pracującego". Czerwone stwory (choćby feniks) wydobywają czerwone klejnoty, czarne stwory (mroczna elfka) czarne klejnoty, itd.

- Raz na dzień Królestwo odwiedzają handlarze. Sprzedają oni surowce na bilety (tickets), tokeny czy nawet diamenty. Choć zawsze rozsądnie jest kupić od nich towary, wszystko zależy od twojej sytuacji materialnej. Jeśli masz mało biletów czy tokenów, lepiej je zachować na inne wydatki.
Pani jeziora (Lady of the Lake - na mapie Królestwa poziomu 9.) sprzedaje towary za 99 diamenty. Obecnie nie opłaca się od niej cokolwiek kupować. Twórcy są świadomi tego problemu i pracują nad zmianami w tej kwestii.

- Możesz używać opcji Rush w panelu kopalń, by natychmiast otrzymać ich urobek... za cenę kilku diamentów. Opcja ta ma czas odnawiania, więc można jej użyć tylko raz na jakiś czas. I nie, usunięcie budynku z mapy i jego przywrócenie nie zresetuje Rusha. :P

- Choć niskopoziomowe Królestwo nie jest trudne do rozwoju, wyższe poziomu będą kosztować dużo surowców i prawdopodobnie jeszcze więcej złota. Staraj się więc przejść mapę The Wealthiest Tavern choć raz dziennie, gdy jest ku temu okazja (a najlepiej dwa razy). Dzięki temu nie powinno zabraknąć ci złota.

- Opcjonalnie: Gdy twoje królestwo będzie potrzebować lepszych surowców do rozwoju (jak ironbark czy mithril), dobrze posiadać po jednej kopalni podstawowych surowców (drewno, ruda, siarka i rtęć), by mieć za co ulepszać nowe budynki.


To tyle ode mnie. Przyjemnego rozwoju Królestwa.

Kaazam PW
17 września 2017, 13:55
Hej. Czy AC ma może jakąś gildię w CQ, do której można dołączyć?

Alamar PW
17 września 2017, 14:29
Nie mamy żadnej gildii.

Nicolai PW
5 czerwca 2018, 15:25
Oficjalne mapy i opisy stworów, nie chce mi się wszystkiego przeklejać :P





I tak dalej, reszta w linku ;)

Bluearga PW
15 czerwca 2019, 11:32
*Przychodzi ze złotą łopatą i kopie*

Hej, ostatnio uznałam, że zainstaluje sobie tą gierkę na BlueStacks (to emulator androida na PC). No i niby wszystko fajnie, ale notorycznie crashuje mi ona przy próbie rozbudowy zamku. Chciałam zapytać czy też tak macie czy to wina samego emulatora i to do nich powinnam zgłosić ten problem.

Zresztą, skoro już tu wykopałam skamielinę to warto w to jeszcze grać? Niby w Google Play pokazuje, że ostatni patch był maja tego roku, ale na fb jest martwo (ostatnie posty z 2018), to samo z Twitterem, a o YT już nie wspomnę.

Ogólnie gierka ma całkiem fajny zamysł, chociaż interfejs to jest wyjątkowo paskudny i niezbyt czytelny.

Alamar PW
15 czerwca 2019, 18:01
Gra działa normalnie, więc crashe to najwidoczniej wina emulatora.

Ogólnie gra... żyje, ale najlepszy okres ma dawno za sobą. Żadnych nowych stworów nie było od niepamiętnych czasów, jednak doszedł nowy quest dla zaawansowanych, więc coś przy tym tytule autorzy (zapewne sztuk: jedna) grzebią.

Gra "żyje" dzięki Wojnie Gildii - 5 minut "zabawy" dziennie (wskaż cel swej drużynie, a resztę obliczy automat) i po tygodniu, w zależności od gildii, można sobie za nagrody kupić 1-2 skrzynki z najlepszą jednostką (losowe ofc).

Bluearga PW
15 czerwca 2019, 18:07
Już mi się ogarnęła ta gierka, nie wiem co takie fochy strzelała, ale dałam jej chwilę odpocząć i na razie jest cacy ;D

Czyli niestety wegetuje, mówi się trudno - zwłaszcza, że gier do niej podobnych w Google Play jest mnóstwo :x (Samo Ubisoftowe M&M Elemental Guardians miażdży tą grę dosyć mocno) Pewnie pogram chwilkę i oleję, jak to ja :P

Tymi wojnami gildii się jeszcze nie bawiłam, ale mam je odblokowane to zaraz popatrzę o co z tym biega ^^ (należę do jakiejś random gildii)

Alistair PW
15 czerwca 2019, 18:57
M&M Elemental Guardians nie wiem co miażdży, może mój mózg. Gra słaba, mimo że w nią gram, to niczym nie przyciąga. Nuda nudę nudą pogania.

Bluearga PW
15 czerwca 2019, 19:04
Obie gry są nudne bo to mobilki, więc nie wiem czego oczekujesz :P W obie klikam sobie z nudów i dla mnie są podobne pod wieloma względami.

M&M Elemental Guardians chociażby ma lepszą grafikę i interfejs (sic!) co już stawia go w lepszym świetle.

Alistair PW
15 czerwca 2019, 20:22
Hm, czego oczekuję? W sumie większego szczęścia w losowaniach w skrzynkach itp. Pogrywam sobie od długiego czasu w Marvel Puzzle Quest i tam mam większe szczęście w wypadaniu 5-cio poziomowych bohaterów (czyli tych na najwyższym poziomie). W M&M Elemential Guardians nie mam w praktyce dużych szans na zdobycie choćby 4-gwiazdkowych bohaterów. A może po prostu za mało mnie ta gra wciągnęła, a jest to często subiektywna ocena. Jedne gry bardziej mi podpasowują, inne mniej.

Bluearga PW
15 czerwca 2019, 20:46
No w Elemental Guardians masz 0.9% (lub max. 10%, zależy od tego przy użyciu czego przyzywasz stworka) na drop 4-gwiazdkowego stwora. I tak nieźle, że napisali :P Ale tam masz także możliwość "gwiazdkowania" dowolnych stworów więc nawet takiego z jedną gwiazdką możesz sobie zrobić na 5 gwiazdek, to oczywiście jest mało opłacalne, ale możliwe.

Zresztą w Creature Quest jak dla mnie nieco przekombinowali z tymi combosami, w sumie do teraz nie do końca rozumiem jak to działa. I tak większość klika na oślep byle co więc nie wiem czy był w ogóle sens projektowania takiego zaawansowanego systemu taktycznego.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Creature Quest

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel