Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/Projekt] Świątynia/Shrine
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 9 - 10 - 11

alien500 PW
12 sierpnia 2017, 20:24
Dosyć ciekawe, oczekuję na więcej wieści na temat prac nad świątynią. ZA WARUDO!

Szaman PW
12 sierpnia 2017, 20:46
Bacus:
O którym Vori mowa?
Modele powstają w ciszy, bo tego potrzebują, ale jak i budynki tak i jednostki są w fazie realizacji. Powoli, ale pracujemy swoim tempem i stylem. Dlatego, aby jakokolwiek uzasadnić słowa wstawie wczesny model Kappy, który obecnie jest w fazie produkcji.

Że tam od razu niedowiarek... z wraz pojawienie się VCMI, jak grzyby po deszczu wyrosły "geniusze" pt: HEJ MAM POMYSŁ NA NOWY ZAMEK! Dlatego też jestem ostrożny, wraz z ukazaniem nam grafik 3D Twój projekt już skoczył o trzy szczeble do góry od projektu Godzilli/Nitja..

Hayven:
I see what you did there.

Podoba mi się :)

Kiedy ja w Przygodach Gunduli dałem drugiemu bohaterowi nazwę po drugorzędnej postaci z GW. To wszyscy na mnie skoczyli.

Bacus dał nazwę po kreskówce z CN i wszyscy happy.

Fuck logic...

Kammer PW
12 sierpnia 2017, 20:48
"strzeble"?

Szaman PW
12 sierpnia 2017, 20:53
Ach ta auto-poprawa:P Już poprawione...

Andruids PW
12 sierpnia 2017, 22:41
Szaman:
Kiedy ja w Przygodach Gunduli dałem drugiemu bohaterowi nazwę po drugorzędnej postaci z GW. To wszyscy na mnie skoczyli.
Wszyscy na Ciebie skoczyli dlatego, że nazwałeś swojego NPC jak jakiegoś randoma, zamiast bezkonkurencyjnie najlepszym imieniem.

Szaman:
wraz z ukazaniem nam grafik 3D Twój projekt już skoczył o trzy szczeble do góry od projektu Godzilli/Nitja..
Ile szczebli brakuje do poziomu Dworu, albo Szklarni?

Szaman PW
12 sierpnia 2017, 23:21
@Andruids Można by rzec ze są na tym samym poziomie:) Choć szklarnia trochę wyżej. Bo bodajże? można w nią zagrać już? (Jakaś bete?).

avatar PW
13 sierpnia 2017, 10:41
Cytat:
Rasa:Człowiek
Specjalizacja:Dyplomacja
Bio:(...)

Zastanawiam się - z czysto praktycznego punktu widzenia - jaki efekt przynosi specjalizacja w Dyplomacji w VCMI. W oryginalnych Herosach nie ma żadnego bohatera z taką specjalizacją, z drugiej strony specjalizacje w takich umiejętnościach zwiększają ich działanie o 5%. Kod w modzie w VCMI na specjalizację w Dyplomacji napisać łatwo i silnik gry przemiele tę informację, ale w jaki sposób premia zostanie naliczona - trudno mi powiedzieć.

Gdyż co robi ogólnie Dyplomacja? Sprawia, że słabsze oddziały chcą dołączyć do naszej armii oraz obniżają koszt poddania odpowiednio o 20%/40%/60%.
Czy więc specjalizacja w dyplomacji spowoduje, że algorytm obliczania "chętności" dołączenia do armii uwzględni dodatkowy współczynnik? Czy koszty poddania zwiększą się o 20% + 20*0.05% ? Tego bez znajomości kodu nie można stwierdzić. Na to pytanie musi odpowiedzieć ktoś z VCMI Teamu. Warmonger?

Andruids PW
13 sierpnia 2017, 13:18
avatar:
Zastanawiam się - z czysto praktycznego punktu widzenia - jaki efekt przynosi specjalizacja w Dyplomacji w VCMI.
Specjalizację w vcmi można (do pewnego stopnia) dokładnie określić. Może to być 5% jak w przypadku płatnerstwa, 10% jak logistyki, albo 2% jak przy nawigacji. I biorąc pod uwagę jak znaczącą dawałoby to przewagę, postulowałbym za tym ostatnim.

Warmonger PW
14 sierpnia 2017, 06:22
EDIT: sprawdziłem. Dyplomacja ma wartość liczbową i wpływa na przyłączanie stworzeń. Osobnym efektem jest bonus SURRENDER_DISCOUNT.

Nicolai PW
22 sierpnia 2017, 20:25
Miasto chińskich bajek? Czemu wcześniej na to nie wpadliśmy? Jestem na tak, niby czymś zbliżonym do motywów azjatyckich był Bastion, ale, no właśnie, tylko zbliżonym. Tych klimatów w oficjalnych (czyt. "zachodnich") wydaniach MM jako takich nie mieliśmy. No dobra, było Sanktuarium, ale ono było zbyt monotematyczne.

Tło fabularne jest... tyle jestem w stanie o nim powiedzieć. Potrzebuje dopracowania, chociażby z tego powodu, że nie ma w nim ani słowa o Vori ;) Bohaterowie bardzo zróżnicowani jak na standardy H3, acz zaskoczyłeś mnie tym, że nie dałeś za dużo nawiązań do anime (gdzie jest Dio, ja się pytam?). Acz krótkimi i jednocześnie konkretnymi opisówkami wpasowałeś się w standardy Trójki.

Jednostki podobają mi się. Są urozmaicone i mają w swoich szeregach stworzenia uniwersalne, a mimo to nie występujące wśród oficjalnych frakcji takie jak skrytobójca (ninja), SSJ4 małpa czy żółw. Kitsune sam bym nie dał na tak wysoki poziom, ale tym artem mnie kupiłeś. Takie małe pytanie, czy łączenie negację kontry z oślepieniem ma jako takie sens? A i za Tanukiego (mam sentyment do pewnego włoskiego prekursora cosplayu masz u mnie piwo :P

Muzyka ja zwykle na wysokim poziomie. Polski fandom ma to szczęście, że jest w nim Hobbit i chętnie pomaga przy tworzeniu utworów dla autorskich modów.

chaos PW
22 sierpnia 2017, 22:04
Jest już bohaterka Ash, heretyk z miasta Inferno. W związku z tym imię 'Ashi' będzie zbyt podobne.

Oprócz tego polecam przejrzeć bardzo przydatną stronę:

http://www.behindthename.com/names/

Istnieje tu podział imion na kilkadziesiąt różnych kategorii, od najprostszych po bardziej wyszukane. Są też podane znaczenia imion.

Po krótkim czasie można wyszukać naprawdę pokazną liczbę imion, które bez problemu wpasowałyby się zarówno do waszego stylu miasta jak i całego h3.

PS. z Japońskich imion podobaja mi się: Kanon, Rina, Ren, Yuri, reszta wydaje się brzmieć zbyt regionalnie.

Andruids PW
22 sierpnia 2017, 22:38
W oryginale mamy dwie kleryczki - Adelę i Adelaidę. Mamy druida Alagara i czarnoksiężnika Alamara. Mamy nekromantę Thanta i alchemika Thane'a. Mamy też maga bitewnego Veya i wiedźmę Voy. Moim zdaniem nie ma palącej potrzeby zmieniać Ashi.

AmiDaDeer PW
22 sierpnia 2017, 23:26
Ba - mamy Dracona, bohatera kampanijnego, i Drakona - gnolla z Fortress...

Mistrz PW
22 sierpnia 2017, 23:31
Myślę że bohaterem mocy powinien być jednak Shogun. Samuraja zaś chętnie zobaczył bym w line-up'ie. Samuraj miałby wtedy komu służyć ;)

Co do nazw jednostek tytuły ulepszonych jednostek powinny brzmieć uniwersalne, jak całej reszty, te zaś są bardzo regionalne.

chaos PW
22 sierpnia 2017, 23:49
Zgodzę się z powyższymi przedmówcami, że mamy już w grze kilka bardzo podobnych do siebie imion, jednak o ile nie mieliśmy na to wpływu, gdyż zostały wymyślone przez twórców, tak tutaj mamy do czynienia z nieoficjalnym dodatkiem i sugerowałem tylko, że jest na tyle dużo fajnych imion, że może nie trzeba iść tą drogą.

Jako przykład podam tylko twórców HotA, którzy posłużyli się uniwersalnymi imionami, z odczuwalną anglosaską nutą.

Eggyslav PW
22 sierpnia 2017, 23:53
Andruids:
W oryginale mamy dwie kleryczki - Adelę i Adelaidę. Mamy druida Alagara i czarnoksiężnika Alamara. Mamy nekromantę Thanta i alchemika Thane'a. Mamy też maga bitewnego Veya i wiedźmę Voy. Moim zdaniem nie ma palącej potrzeby zmieniać Ashi.

Hobbit:
Ba - mamy Dracona, bohatera kampanijnego, i Drakona - gnolla z Fortress...

Nie mówiąc już o tym że w HoMM 2 mieliśmy dwóch nekromantów o imionach Zom i Zam. No i jeszcze jest dwóch Kastore'ów, jeden w Heroesach, drugi w M&M. I dwóch Hag Cracków, I chyba nawet dwóch Sandrów. Nie jestem pewien, ale Alamar z HoMM III też raczej nie jest tożsamy z Lordem Alamarem, władcą Czarnoksiężników z HoMM I. Nie wspominając już o Ashańskich klonach bohaterów Starego Uniwersum. Reasumując, niejednemu psu na imię Burek, Ashi nie gryzie się z Ash.

Andruids PW
23 sierpnia 2017, 00:11
Eggyslav:
Nie jestem pewien, ale Alamar z HoMM III też raczej nie jest tożsamy z Lordem Alamarem, władcą Czarnoksiężników z HoMM I.
To ten sam. Z listów Morglina:
Morglin Ironfist:
"He was cunning, mighty was his sword arm, great his magic, and brilliant his strategies. But they availed him for naught, for in the end I cast him down and my only disappointment was that he was able to flee into distant realms."

Mistrz:
Co do nazw jednostek tytuły ulepszonych jednostek powinny brzmieć uniwersalne, jak całej reszty, te zaś są bardzo regionalne.
Dyskutowałem o tym już z Bacą i również proponowałem uniformizację, albo w jedną, albo w drugą stronę. Wstępnie, z byłych "nazw regionalnych", stanęło na Kappa Elder (Starsi Kappa), Elite Ninja (Elitarni Ninja lub Mistrzowie Ninja), Oni Warlord (Oni Hersztowie lub Wojenne Oni) i Celestial Kitsune (Niebiańskie Kitsune).

chaos:
jest na tyle dużo fajnych imion, że może nie trzeba iść tą drogą.
Ta Ashi to akurat wyjątkowy przypadek, ale proszę się nie krępować z zamieszczaniem pomysłowych propozycji. Rozważymy wszystkie imiona odpowiednie dla wojowników o wybuchowym temperamencie, postawnych dowódców, a także pięknych i odważnych mniszek oraz niestrudzonych mnichów.

chaos PW
23 sierpnia 2017, 00:44
Twórcy gier (nie tylko heroes 3) dość często używają imion w swoich grach, które mogą mieć dla nich jakieś mniejsze lub większe znaczenie, zdarzają się też żartobliwe imiona, z jakimś ukrytym podtekstem itp itd.
Z reguły odbiorca czyli gracz, nie rozwodzi się nad tym czemu akurat takie imię zostało nadane temu konkretnemu bohaterowi.

Heroes 3 są o tyle unikatową grą, że mamy tutaj ponad 100 imion, w związku z tym twórcy mieli niełatwe zadanie.
Pozwolę sobie - jako ciekawostkę - na przytoczenie paru imion, które dobrze znamy z heroes 3:

ASH - używane zarówno jako imię żeńskie, jak i męskie. Może być skrótem od imienia ASHER, ASHLEY, ASHTON. Ogólnie bardzo popularne imię. Znaczenie imienia to jesionowe drzewo. W języku angielskim 'ash' oznacza także 'popiół' co mogło być użyte przewrotnie dla nazwy bohaterki (heretyka) w heroes 3.

CUTHBERT - starodawne anglosaskie imię, połączenie słów 'famous' i 'bright', święty Cuthbert był biskupem w 6 wieku, ogólnie mało popularne imię, praktycznie nieużywane.

DESSA - imię żeńskie, to imię jest tak mało popularne, że pewnie gdyby nie ta gra to większość by nie wiedziała, że takie istnieje (również możliwe, że zostało przekształcone na potrzeby gry z któregoś z tych: Dedra, Desta, Desire).

VALESKA - korzenie łacińskie, słowiańskie, w zależności od pochodzenia oznacza: zdrową, silną lub słynnego władcę.

CORONIUS - takie imię o dziwo w ogóle nie istnieje, prawdopodobnie przekształcone z CORONIS-a, imienia użytego kilkukrotnie w mitologii greckiej.

MALCOM - wydawać by się mogło, że to imię przekształcone od MALCOLM'a jednak sam MALCOM występuje w kilku językach, oznacza służącego, prawdopodobnie z tego powodu ten bohater jest dość przeciętny i jednym z najmniej przydatnych w całej grze.

MOANDOR - fikcyjne imię lisza-nekromanty, nie znalazłem żadnych sprawdzonych informacji o tym imieniu.


Eggyslav PW
23 sierpnia 2017, 01:22
Moandor, "Andor" brzmi jak przyrostek "Ander", z Greckiego "Aner, Andros", człowiek. (Sandor z MM:H6 się kłania, jego imię to de facto skrócenie od imienia Aleksander w którymś języku). Zaś przedrostek "Mo", może być rdzeniem słowotwórczym greckich słów Molos, Mogos, Mochtos, wszystkie te słowa oznaczają wysiłek, trud, ciężką pracę. Ale równie dobrze może być to Monos, czyli pojedyńczy.

EWENTUALNIE, może pochodzić od angielskiego czasownika "to moan", czyli wyć, jęczeć, zawodzić... Całkiem adekwatne imię dla bohatera Nekropolii...

chaos PW
23 sierpnia 2017, 02:05
PS. Dopiero teraz sprawdziłem, że ze słowa MOANDOR można ułożyć DOORMAN.
Bardzo możliwe, że został właśnie tutaj użyty ten trik, (swoją drogą często wykorzystywany przez twórców Diablo) i z wyrazu DOORMAN powstało nam imię dla 'liszaja'. :)
To tylko pokazuje jak można być kreatywnym przy tworzeniu imion dla bohaterów.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 9 - 10 - 11
temat: [VCMI/Projekt] Świątynia/Shrine

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel